Пролетна сесия - Март/Април 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от tonich »

Мадам е много наясно, че си има работа с Ганьо. А Ганьо, както е добре известно, е готов да лъже като дърт циганин, за да стане неговото. Не визирирам конкретно никой от кандидатите, а само Ганьо. Затова са и тези въпроси и проверки на документите. Да напомням ли само колко фалшиви дипломи за висше циркулират из България, че даже и международен скандал имаше?

Никой няма да отреже силните кандидатури, дори и да иска. Така че успех и търпение на всички кандидати! :y:



ПП. Когато кандидатствах по процедурата канадците не ми признаха и искаха допълнителни документи имено заради дипломата, защото на моята пишеше "инженер". Трябваше да ходя в университета и да вадя допълнителни удодтоверения, подписани от Ректора.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
maranzika
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Дек 19, 2010 1:55 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от maranzika »

Имам Бакалавърска степен по Музикална педагогика завършена през 1998г. След това през 2009г записах Магистърска степен по Предучилищна и начална училищна педагогика която завърших през 2012г. А от 2012г май месец ме поканиха на работа в детската градина в града които живея на длъжността Директор с група. До момента на излизането ми по майчинство през 10.2010г съм работила като учител по музика в детска градина. Изобщо не виждам защо ми дръпнаха точки от там и защо не ми добави точки за новата диплома. Но няма какво да се прави. Освен да си тъгувам.
И отново успех на всички тръгнали по този труден и трънлив път.
Изпратени документи във Виена- 13.06.2011г.
Получени документи във Виена- 17.06.2011г.
Accuse- 07.10.2011г
В листата на чакащи интервю-05.10.2012г.
Покана за интервю -24.01.2013г.
Интервю - 05.04.2013г. , 14.30ч.
.
.
.
Кацане в Монреал:14.01.2016г.
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от borkoo »

tonich

Тва с бай Ганьо го разправяй на някой от село Дойно Уйно до ж.п гара Чукурово.Те тука у канадско щото са много интелигентни горките.Не ти трябва много време да се огледаш и разбереш,че около тебе е пълно с необразовани малоумници,които не могат да стъпят и на малкия ни пръст.Ние българите в Канада сме образовани,умни,работливи и надходчиви за разлика от една камара хаитяни,ганайци,мароканци и т.н смучещи цуциал и чакащи на детски,правещи "канадче" след "канадче" възпитавайки ги по същия начин.Всеки българин идващ тук,трябва да го прави със самочувствие защото ние сме здрави,прави,можещи хора които успяват да се наложат.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от karelia79 »

Maranzika, странна работа при вас?!?! Не мога да си обясня защо не са ти признали дипломата и защо са ти махнали точки за стаж... Можете да пробвате процедурата за ревизиране на решението, след като си получите отказа със съответните точки.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Misho76 »

borkoo :y: Евала за поста!Много истина има в параграфа за българите.
karelia79 Ревизирането е лишено от смисъл.Няма да има полза.Аз бих ги посъветвал да погледнат към Федералната след промените.
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от karelia79 »

Е Мишо76, защо мислиш така? Марто нали започна такава процедура, няма още отговор, тоест нищо не е ясно. Може и да се окаже, че има смисъл.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Misho76 »

karelia79 :x Не коментирам.Не разполагаме с факти и точки и не искам да коментирам.Споделям мнение просто.Когато има достоверни решения и резултати може да се коментира.Всеки си решава какво да прави.Всеки знае за какво му е направен отказ и как да процедира.
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от balbi »

borkoo да започвам ли да изброявам поименно нашите "прави, здрави" и как още нарече българите, които кибичат на социал години без да им мигне окото никак и слагат всички хаитяни, лунитяни и др. гореизброени в малкия си джоб... Но то вярно това с акъл се прави ;)
Иначе за самочувствието съм съгласен, но доводите, които си изтъкнал малко куцат. Навлезе в трънливата пътека водеща към спора за социала, но няма как да не ти отговоря, защото ежедневно гледам наши хитреци стоящи на социял, работещи на черно и тънко присмивайки се на будалите, които бачкат на бяло, плащат данъци и респективно им плащат соц'яла ;)
Аватар
razorman
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2009 4:55 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от razorman »

Честито на всички до тук, които се похвалиха със сертификати!
Успех и на всички останали, при които поради една или друга причина все още не е известен какъв ще бъде крайният резултат.
От това, което прочетох досега/поне от пишещите тук/ излиза, че при по-голяма част от тях е изникнал определен проблем и не е ясно как ще приключи всичко. Явно интервюиращата има съмнения относно легитимността на дипломите при едни, а при други не признава резултатите от езиковите тестове. За мен това не е нормално, още повече ако тестовете са правени няколко месеца преди самото интервю. Ако отрицателен отговор е дададен на база тези два показателя, не виждам защо при едно обжалване, защитено със съответните документи кандидатите да не получат положително становище.
Напълно подкрепям и мнението на borkoo. Следя форума от много години, а самият раздел за Квебек от малко повече от 3. Мисля, че социалът за хората заминали за Канада през този период е последното нещо, което биха търсили. Процедурата е много скъпа и ако някой преследва само получаването на помощи, едва ли би се насочил точно към Канада при наличието на доста по-евтини дестинации в Западна Европа. Над 90% от хората кандидатстващи по тази процедура са образовани и интелигентни, които искат да се развиват и осигурят един по-добър живот за себе си и своите деца в една нормална държава, така че самочувствието трябва да е на 100%. :)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от balbi »

Няма да споря. По-скоро вярвам на очите и ушите си :)
Късмет!
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Joya »

Честито на успелите и успех на другите в борбата, все още има шанс.
Аз не виждам нищо чудно в това, че не признават сертификатите. Сертификата не говори език, за това голяма част са с определен срок на "годност". Всеки който се е явявал за сертификат знае, че изпита е по-скоро тактика и стратегия и учене в определена насока. Интервюто е разговор в реалният свят.
Това че някой не е успял, не е причина друг да не успее. Всички сесии го показват. Всеки случай си е персонален. И никой не знае на 100% истината, не казвам че не успелите лъжат, казвам че винаги има субективна гледна точка.
Успех до края на сесията!
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
mladen/reni
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 11:35 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от mladen/reni »

Joya ние съще сме от чака6тите със задържани документи.При нас а и както при много други проблема не дойде от езика а от съмнеие за фалшиви дипломи.Според мен проблема неидва от езика а от невъзможноста на Мадам да вземи решение на място и на момента .Това е лично мое мнение
Ivo_wind
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 4:06 am
Местоположение: Пловдив

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Ivo_wind »

mladen/reni написа:Joya ние съще сме от чака6тите със задържани документи.При нас а и както при много други проблема не дойде от езика а от съмнеие за фалшиви дипломи.Според мен проблема неидва от езика а от невъзможноста на Мадам да вземи решение на място и на момента .Това е лично мое мнение
Това с фалшивите дипломи си има малко предистория. Мисля че беше края на първата или началото на втората седмица, мадам Шантал хвана фалшиви дипломи в Украйна! До колкото разбрах дори е имало известно прекъсване на интервютата в този ден. След това последва поголовно събиране на дипломи за проверка на повечето от следващите кандидати! Част от тях бяха върнати преди отпътуването и за България, другите са излетяли към Монреал.
27.05.2011 - Vienne
emis
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 3:09 pm
Местоположение: BG-to

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от emis »

И ние сме от тези с "фалшивите дипломи",нашето интервю беше на 05.04 от 10.30ч.Влязохме в 11.40часа и излязохме в 13.15часа без сертификати и без дипломи :(
Основен кандидат мъж на 39 години инженер-химик с 10 години стаж,втори кандидат жена 35 години ,инженер-химик и следдипломна квалификация Счетоводство,финанси и банково дело.Последваха представяне на офицера и преводачката и след това започнаха мъките.Поиска паспортите и след това акта за граждански брак,след това дипломата на основния кандидат и веднага дипломата на втория и започна лудото сравняване,изкара разни лампи и други прибори.Ние и двамата сме завършили 2001 година,но съпругата ми си взе дипломата по рано,защото щеше да прави аспирантура ,и за наша зла участ, докато аз взема своята на церемония на 8-декември са сменили логото и корицата на дипломите и така двете се различават.
И от тук се започна сагата,как може,защо и така нататък.Започнаха много дълги и мъчителни обяснения и в крайна сметка ние си тръгнахме без сертификати и дипломи,каза ни да чакаме два месеца да получим писмо в което ще пише дали ни признават дипломите.
Успех на всички,на които им предстои интервю.
DCS Vienna-10/08/2011
интервю 05.04.2013-10:30h
сертификати-17.02.2014
документи до Нова Скотия-25.02.2014
покани за медицински-17.08.2015
Медицински изследвания-04.09.2015
Покани за визи-22.09.2015
Полет 04.06.2016
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от karelia79 »

Съжалявам emis, че и с вас се е случило така. Но лично аз вярвам, че истинските дипломи ще бъдат признати. Просто хората проявяват предпазливост, заради много фалшиви дипломи вероятно.Странно ми е защо не ползват официалния сайт на МОН за проверка на дипломи?!? Стискам палци за успешен изход на всички!
Публикувай отговор