Установяване във Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от roumensp »

miteto написа:
Marto написа:Oт твоята статистика: 1. Census families include couple families, with or without children, and lone-parent families.

За семейства с деца и двама работещи родители (файтъра) средният доход е близо 110К, това за Канада

След данъци остават някъде 72К. :lol:
"Моята" статистика е median и специално за Ванкувър, а "твоята" average и е за цяла Канада накуп. Та в Канада някои ядат пилета, други зеле, ама като сметнеш средно или average, всички ядат пиле със зеле :D Най-вероятно съм пропуснал статистиката, според която новопристигналите емигрантски "семейства с деца и двама работещи родители" вадят по 110 хилки годишно още от първата година и както ти елегантно се изрази "След данъци остават някъде 72К" :rofl:
Какво значение имат статистиките, след като човекът съвсем конкретно написа какво е неговото положение? Ако му дават да прави по 50-ина часа овъртайм на месец (плащат се 150%), какво ти се вижда невъзможно ? Няма нищо странно в това един бачкатор с много часове овъртайм да изкарва повече от един специалист на твърда заплата.

А колкото до разходите - ако семейство получава 6К/месец нето и не спестява нищо, то разходите му са 6К/месец (accounting for dummies). ;)
Последно промяна от roumensp на Вто Фев 12, 2013 4:30 pm, променено общо 1 път.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от the_coach »

Само Румен и Марто ли четат ?
Мисля обясних колко часа съм работил през декември и януари. Смените ми са 12 часови, миналата седмица работих 72 часа само нощна, тази седмица още ми се размиват дните, не знам кой ден е днес. И понеже показах, че върша работа, ми се обаждат непрекъснато за овъртайм. А условията са такива, че когато ти се обадят на домашния телефон, тогава овъртайма се плаща двойно.
Понякога ми се иска да намаля работата, защото и удръжките след толкова много овъртайм са доста големи. Но тогава пък има вероятност супервайзорите да ме извадят от кол листата и ще забравя за двойно платен О.Т.
Както и да е. Съжалявам че споменах тук цифри.
Със здраве на всички.
Аватар
MermaidBG
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 11:50 am
Местоположение: Varna, BG вече Vancouver, BC, Canada

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от MermaidBG »

fighter не е нужно да обясняваш на сульо и пульо колко вземаш и колко харчиш. Аз ти вярвам!!! Не виждаш ли , че повечето във форума са сеирджии (типично по български),чакащи като хиени да нападнат всеки новопоявил се във форума и да му докажат какъв балък, селянин, наивник и т.н е. Да си чул някой тук да сподели кой е,колко взима и да сподели къде и как се е наредил??? Всички са велики.....Крият се като мишки зад никовете си ....

Вместо да си губиш времето да им обясняваш и да пишеш в тоя форум, по-добре чети ванкувърските новини онлайн. Хем ще подобряваш английския, хем ще научаваш какво става наоколо.

Който наистина се интересува и има нужда от информация, обикновено пише на ЛС.

Айде сполай ви!
18.09.2009=>Vienne
13.10.2009=>Accusé
18.05.2010=>Entrevue

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от the_coach »

miteto написа: Аз не обичам да правя сметки на хората, но в интерес на новопристигащите, които не са запознати с цифрите, ето малко официална статистика:
http://www.statcan.gc.ca/tables-tableau ... 7a-eng.htm"
Vancouver Median total income: $67,090
Това са доходи преди данъците, а годишните разходи при $6000/месец са $72,000 - и това след като извадим данъци. Всеки да чете внимателно и да преценява на кое колко ще вярва и каква тежест ще отдава на прочетеното за бъдещите си решения.
Мите, няколко пъти си показвал информация тук, която на мен лично ми е била полезна. Затова и те уважавам като съфорумец.
Но, моля, не ме слагай в статистики :) Статистиките са рамки някакви и показват само фасадата. Нрава ми е такъв, а и житейския опит, че не обичам ограниченията и зная, че от всяко положение ИМА изход :)
Нещото, което ме впечатлява силно, е че тук се бачка в пъти повече от България. Радвам се, че има защо :)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от the_coach »

MermaidBG написа:
Вместо да си губиш времето да им обясняваш и да пишеш в тоя форум, по-добре чети ванкувърските новини онлайн. Хем ще подобряваш английския, хем ще научаваш какво става наоколо.
Е нали знаеш, че чета утрешните вестници :D
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Marto »

fighter написа:
MermaidBG написа:
Вместо да си губиш времето да им обясняваш и да пишеш в тоя форум, по-добре чети ванкувърските новини онлайн. Хем ще подобряваш английския, хем ще научаваш какво става наоколо.
Е нали знаеш, че чета утрешните вестници :D
Ама си и ти един гений, що не прочетеш тогава числата от утрешното тото???
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от miteto »

roumensp написа:Какво значение имат статистиките, след като човекът съвсем конкретно написа какво е неговото положение?
...
А колкото до разходите - ако семейство получава 6К/месец нето и не спестява нищо, то разходите му са 6К/месец (accounting for dummies). ;)
Статистиките ги пуснах, за да могат хората да откъснат поглед от конкретно написаните цифри и да получат по-широк поглед върху нещата. Аз лично предполагам, че малко переспектива няма да е излишна, когато почне да се споменават неща като семеен доход от 110К на година за семейство новодошли или пък към инженери дето станали такива без да полагат изпити и т.н.
А от accounting for dummies, едно семейство може да получава 6К/месец нето и да има разходи 8К/месец (блъскайки на кредитни карти и линии) и пак няма нищо невъзможно. А от accounting for advanced users, ако някой си купи холна гарнитура за 10К единия месец и кола за 10К на следващия, това предполагам означава, че има месечни разходи от минимум 15К за тези 2 месеца. А пък в месеца, в който си купи къща, може да има месечни разходи от половин милион...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от miteto »

fighter написа:
miteto написа: Аз не обичам да правя сметки на хората, но в интерес на новопристигащите, които не са запознати с цифрите, ето малко официална статистика:
http://www.statcan.gc.ca/tables-tableau ... 7a-eng.htm"
Vancouver Median total income: $67,090
Това са доходи преди данъците, а годишните разходи при $6000/месец са $72,000 - и това след като извадим данъци. Всеки да чете внимателно и да преценява на кое колко ще вярва и каква тежест ще отдава на прочетеното за бъдещите си решения.
Мите, няколко пъти си показвал информация тук, която на мен лично ми е била полезна. Затова и те уважавам като съфорумец.
Но, моля, не ме слагай в статистики :) Статистиките са рамки някакви и показват само фасадата. Нрава ми е такъв, а и житейския опит, че не обичам ограниченията и зная, че от всяко положение ИМА изход :)
Нещото, което ме впечатлява силно, е че тук се бачка в пъти повече от България. Радвам се, че има защо :)
Не приемай нещата лично, аз не те нападам, напротив - радвам се, че има борбени хора като теб. Споделяй това, което искаш и смяташ за нужно и не спирай да го правиш, само защото miteto написал това или онова :D
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от roumensp »

miteto написа:
roumensp написа:Какво значение имат статистиките, след като човекът съвсем конкретно написа какво е неговото положение?
...
А колкото до разходите - ако семейство получава 6К/месец нето и не спестява нищо, то разходите му са 6К/месец (accounting for dummies). ;)
Статистиките ги пуснах, за да могат хората да откъснат поглед от конкретно написаните цифри и да получат по-широк поглед върху нещата. Аз лично предполагам, че малко переспектива няма да е излишна, когато почне да се споменават неща като семеен доход от 110К на година за семейство новодошли или пък към инженери дето станали такива без да полагат изпити и т.н.
А от accounting for dummies, едно семейство може да получава 6К/месец нето и да има разходи 8К/месец (блъскайки на кредитни карти и линии) и пак няма нищо невъзможно. А от accounting for advanced users, ако някой си купи холна гарнитура за 10К единия месец и кола за 10К на следващия, това предполагам означава, че има месечни разходи от минимум 15К за тези 2 месеца. А пък в месеца, в който си купи къща, може да има месечни разходи от половин милион...
Като знам как раздават кредити на новопристигнали (особено мортгидж), малко ме съмнява. :D

А ако купиш къща или нова кола, месечните ти разходи са вноските, които плащаш, за да ги изплатиш (освен ако не са с КЕШ, както казва мухата).

ПП
Някои разходи са само 1-2-3 пъти в година, така че ако искаш коректно да изчислиш какви са ти месечните разходи, формулата е много проста:
(годишен нетен доход - спестявания, инвестиции и т.н.) / 12
Случаите "на червено" ги изключвам.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от miteto »

MermaidBG написа:Да си чул някой тук да сподели кой е,колко взима и да сподели къде и как се е наредил???
Можеш да промениш статуквото като почнеш първа. Коя си, колко взимаш, къде и как си се наредила? Чакаме с нетърпение :D

П.С. Майтап, да не вземеш да се засегнеш сега.

П.П.С. Забелязвам, че преди време когато си имала нужда, форума е бил ОК за теб. След като вече си набавила нужната информация, форумът изведнъж става "губене на време", а повечето потребители са "сеирджии" и "хиени" :D
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от miteto »

roumensp написа:Някои разходи са само 1-2-3 пъти в година, така че ако искаш коректно да изчислиш какви са ти месечните разходи, формулата е много проста:
(годишен нетен доход - спестявания, инвестиции и т.н.) / 12
Случаите "на червено" ги изключвам.
Еее, дойдохме си на думата с тоя accounting for dummies най-накрая. Айде сега "обади" разходите на новодишли за мебелировка, дом. уреди и електроника по коя формула се смятат (щото най-вероятно това са едрите разходи, които надуват споменатите от файтъра цифри) и дали ако основните ти разходи са 4К на месец и примерно си дал още 2К за холна гарнитура това значи, че месечните ти разходи са $6К?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от the_coach »

Marto написа:
fighter написа:
MermaidBG написа:
Вместо да си губиш времето да им обясняваш и да пишеш в тоя форум, по-добре чети ванкувърските новини онлайн. Хем ще подобряваш английския, хем ще научаваш какво става наоколо.
Е нали знаеш, че чета утрешните вестници :D
Ама си и ти един гений, що не прочетеш тогава числата от утрешното тото???

Абе Марто :D
Забрави ли, че в печатница работя :D
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от roumensp »

miteto написа:
roumensp написа:Някои разходи са само 1-2-3 пъти в година, така че ако искаш коректно да изчислиш какви са ти месечните разходи, формулата е много проста:
(годишен нетен доход - спестявания, инвестиции и т.н.) / 12
Случаите "на червено" ги изключвам.
Еее, дойдохме си на думата с тоя accounting for dummies най-накрая. Айде сега "обади" разходите на новодишли за мебелировка, дом. уреди и електроника по коя формула се смятат (щото най-вероятно това са едрите разходи, които надуват споменатите от файтъра цифри) и дали ако основните ти разходи за 4К на месец и примерно си дал още 2К за холна гарнитура това значи, че месечните ти разходи са $6К?
Аз никъде не споменавам думата "основни". Ами то дори ние, които плащаме мортгидж, нямаме "основни" разходи от 6000/месец. Но от друга страна, като си знам колко спестявам, мога определено да заявя, че "неосновните" ми разходи изобщо не са за пренебрегване. :D

Дай да оставим тая тема, а ? Иначе до утре ще спорим дали fighter е имал впредвид "основни" или total разходи...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от miteto »

Става и без това обмислям дали да не си сменя аватара с този :rofl:
Изображение
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от tanyatais »

MermaidBG написа:fighter не е нужно да обясняваш на сульо и пульо колко вземаш и колко харчиш. Аз ти вярвам!!! Не виждаш ли , че повечето във форума са сеирджии (типично по български),чакащи като хиени да нападнат всеки новопоявил се във форума и да му докажат какъв балък, селянин, наивник и т.н е. Да си чул някой тук да сподели кой е,колко взима и да сподели къде и как се е наредил??? Всички са велики.....Крият се като мишки зад никовете си ....

Вместо да си губиш времето да им обясняваш и да пишеш в тоя форум, по-добре чети ванкувърските новини онлайн. Хем ще подобряваш английския, хем ще научаваш какво става наоколо.

Който наистина се интересува и има нужда от информация, обикновено пише на ЛС.

Айде сполай ви!
Много точно казано! Сполай ти за добрия пост и съвет. :handshake:
А на теб , fighter,само късмет и сили ,защото амбициозните ,нахъсани и упорити млади хора правят така, че мечтите им да стават реалност ,докато другите си губят времето със сеири ... :clap: :y:
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Публикувай отговор