Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
sugar4e
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 2:48 pm
Местоположение: Montréal

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от sugar4e »

В интерес на истината първо писах и после проверих, че тези две имена и телефони всъщност са на служители от МОМ. След като се обадихме там ни дадоха подробна информация по мейл каква е процедурата за самите медицински, както и че двете места където можем да ги направим са Вита и Грийнберг. Така, че извинявам се ако съм объркала някого с информацията ;) Всичко си е така, както е написано в Уикито, само гледам че в мейла от МОМ цената за възрастен е 360 лв.
stoikova, няма проблем за питането. Дано и вие скоро получите формулярите за медицински.
26.01.2011 - Изпратени документи Виена
16.10.2012 - Интервю (CSQ)
20.04.2013 - ВИЗИ
11.06.2013 - Полет Монреал
simonses
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Юли 21, 2010 2:12 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от simonses »

И нашите дойдоха. :P :rock: :rock: . Сега малко постене ще ми дойде добре \m/ \m/ \m/
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от borkoo »

Не се шашкайте с тез медицински.Не ви трябва нито постене,нито намаляване на пиенето :D всичко е един пиниз.Вървете в клиника Вита.Давате само кръв,урина и снимка бял дроб.После общ преглед при вътрешен лекар.Там отричате всичко :D не сте боледували от нищо,здрави сте като канадски вълци и толкоз.В кръвта гледат само за СПИН,Сифилис и Трипер,в урината за няква инфекция в организма,а снимката на белия дроб за петна по него.За това яжте и пийте квото ви душа иска,закусете преди изследванията,това не им пречи,ние си закусихме обилно сутринта и всичко беше наред.Това е.Успех на всички.
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от cantare »

borkoo написа:Не се шашкайте с тез медицински.
Аз се шашкам и то с основание, защото наскоро прекарах пневмония и не знам дали нямам остатъчни петна по белия дроб, което нали се сещате как ще го възпримат. :fubar:

На всички получили медицинските - честита радост! :)
Vouloir, c'est pouvoir!
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от borkoo »

cantare

В най-лошия случай,ако видят притеснителни петна ще те накарат да направиш изследване на храчката.Тях ги интересува в случая дали не сте болни от туберколоза.Това е стандартна процедура,познавам хора на които им се случи и те увервам,че са в Канада отдавна.Освен това,като отидеш при вътрешния лекар той те разпитва за предишни заболявания.Той вече има всички изселдвания пред себе си,а снимката на белия дроб е при него на диск и я пуска на компа.Ако има нещо ще ти каже.Ти като му обясниш проблема и той ще събере 2 и 2 затова не се притеснявай.Вече сте канадски резиденти,но още не го знаете ;) .
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от Double Trouble »

Записахме си час за другия четвъртък (07.02) сутринта във Вита.
Ако някой друг си запази тогава ще се радваме да си имаме компания :)
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
stoikova
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:24 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от stoikova »

Можете ли да драснете какви са актуалните цени в момента за медицинските за възрастен и дете до 11 години?
С удоволствие бихме си запазили и ние за четвъртък,но още чакаме известие от Букурещ.
Само да дойде и се включваме с бясна скорост.
Виена 31.03.2011
Интервю 23.10.2012
Нова Скотия 12.11.2012
Медицински формуляри 04.03.2013
Покани за визи 07.08.2013
simonses
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Юли 21, 2010 2:12 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от simonses »

Таксата за възрастен е 360 лв. на човек, за дете до 11г. е 215 лв., а за дете от 11г. до 15г. е 280лв. Ние явно много бързаме :) във Вторник сме.
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от mare_sr »

хайде, и ние получихме формулярите за медицински днеска :)
stoikova
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:24 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от stoikova »

Към получилите бланки за медицински - Някой правил ли си е труда да си проверява онлайн статуса в сайта на CIC и какво показва? Имат една таблица с обяснения кое наименование какво означава, но като гледам май промени не правят при преминаване на различните стъпки.
Ако на някой му се занимава,да драсне два реда по темата.
Виена 31.03.2011
Интервю 23.10.2012
Нова Скотия 12.11.2012
Медицински формуляри 04.03.2013
Покани за визи 07.08.2013
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от Double Trouble »

stoikova написа:Към получилите бланки за медицински - Някой правил ли си е труда да си проверява онлайн статуса в сайта на CIC и какво показва? Имат една таблица с обяснения кое наименование какво означава, но като гледам май промени не правят при преминаване на различните стъпки.
Ако на някой му се занимава,да драсне два реда по темата.
Ние си го проверихме, но не е актуализиран. Все си стои на "получени документи" от сто години вече.
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от mare_sr »

sugar4e написа:Прочетох внимателно, но никъде не видях срок, в който да се направят медицинските. Пише, че резултатите от медицинските са валидни 12 месеца. Има инструкция да се носи формуляра, документ за самоличност, снимки, както и всякакви документи от минали или настоящи изследвания и медицински състояния. Дали са линк откъдето да видим къде можем да направим изследванията и там излизат имената на 2 жени. Не знам дали и преди е било така. Аз мислех, че излиза името на болница Вита или Грийнберг.
Иначе онлайн статуса не съм го проверяла. Толкова бързо действат канадците, че не ми е останало време да проверя :D
"Срокът е три месеца от получаването на формуляра за мед. преглед (освен ако не е упоменат друг срок в инструкциите)." - Това ни отговори Радулов от МОМ.

Таксата за възрастен е 360 лв. на човек, за дете до 11г. е 215 лв., а за дете от 11г. до 15г. е 280лв.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от emili_vn »

По наше време срока беше 60 дни от получаването и си го пишеше в писмото, придружаващо медицинските. Най-добре вижте срока в официланата страница. Този от МОМ не е служител на министерство на имиграцията.
По принцип не е желателно да се бавите на която и да е стъпка. Ако сте с основната група, ще се движите напред, а иначе може и да ви позабравят, както се случи с доста хора от нашата сесия, които или забавиха изпращането на документите, или медицинските.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
alionushka
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Ное 09, 2010 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от alionushka »

Здравейте! Имам нужда от помощ! Искам да питам относно свидетелството за съдимост!
Аз съм с двойно гражданство, не съм излизала от България за срок по-голям от 6 месеца през последните 12 години. Обаче се чудя, дали не трябва да си направя свидетелство за съдимост и от държавата в която съм родена.
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от mare_sr »

alionushka написа:Здравейте! Имам нужда от помощ! Искам да питам относно свидетелството за съдимост!
Аз съм с двойно гражданство, не съм излизала от България за срок по-голям от 6 месеца през последните 12 години. Обаче се чудя, дали не трябва да си направя свидетелство за съдимост и от държавата в която съм родена.
Аз съм също с двойно гражданство, и предпочетох да си изкарам и от другата страна за да няма нищо за което може да ни върнат документите или забавят, въпреки че също като теб в последните 10 години живея в Бг и съм излизал от тука само на няколко дена, хайде и две седмици да са били най много.
Публикувай отговор