Мнения и помощни материали за изпит TCFQ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
coolFIRE
Мнения: 92
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 2:59 pm

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от coolFIRE »

Здравйте, ние имаме имейл да сме в 8 и 30 ч пред изпитната зала с док за самоличност. Ще гледаме и по-раничко да дойдем, но сме точно на другия край на града и с тези сутрешни задръствания не се знае. Пожелавам успех на всички утре, дано всеки успее за нивото, което му трябва! Аз лично съм малко скептик за себе си, но каквото стане, и без това го разглеждам като малка тренировка за интервюто. :) Ако не стане сутринта може след изпита да се видим за малко.
Поздрави
Chockey
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 12:39 pm

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от Chockey »

Здравейте, днес минах теста. не мога да преценя, дали се представих добре, слушането определено беше трудно...
Ето и въпросите ми от устната част:
А1: Кои страни си посещавала? Тук изредих няколко... Доп. въпрос: Кои от изброените предпочиташ?
А2: Опиши един твой почивен ден. Какво правиш?
Б1: Аз искам да подобря френския си език преди да замина за Канада. Да задавам въпроси на преподавателя за възможностите за изучаване на френски тук (разбирай Б-я,)
Б2: Какво е необходимо за добрата адаптация на един човек към нова среда (или фрнкофонска среда не чух добре)
Ц1: Опасни ли са видео игрите за децата?
Ц2: Какво трябва да се направи, за да се задържат на-добрите студенти в родната си страна?

Горе долу това е, като последните 2 въпроса бяха зададени доста по-сложно, аз само интерпретирам значението.
coolFIRE
Мнения: 92
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 2:59 pm

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от coolFIRE »

Здравейте,
И аз не съм особено доволна, слушането наистина беше трудно. Не само накрая. :( По едно време по средата се чудех за какво изобщо говорят?!? :-)
Ето това са и моите въпроси:
А1 - Посещавали ли сте чужда страна?
А2 - Кой е любимият ви празник? Защо?
Б1 - Заминавате за Квбек - какво бихте взели в куфара си, да задавам въпроси и да тъсря съвет.
Б2 - Трябва ли човек да има приятели чужденци и защо ( зададен малко по-гадно, отначало не го разбрах напълно)
Ц1 - Кой момент е по-деликатен когато чвек заминава за чужда страна или когато е бил дълго време в друга страна и се завръща в своята?
Ц2 - Мислите ли, че дисциплината, авторитета и организацията са нужни, за да бъде успешен учбният процес?

Поздрави,
pavel_12
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Окт 18, 2011 11:28 am

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от pavel_12 »

Здравейте,
и аз да споделя моят опит от днешния изпит :) Хареса ми много, защото се запознах с много хора, които са поели по пътя към Канада ;) Слушането беше добре с изключение на факта, че на някой колега му звънна телефона по време на изпита и че преподаватели излизаха и влизаха около 3-4 пъти в стаята по време на слушането, което беше доста дразнещо и разсейващо :)

Въпросите на устната част:
1) Как се обличам през зимата и какви дрехи нося
2) Какво правя през свободното си време(почивните дни) , но беше зададен доста завъртяно въпроса
3) Днес е първия ми работен ден и да задам въпроси. Тук преподавателката леко се издразни, защото явно не и харесаха въпросите, които я питах :) но, все пак нали са въпроси :)
4) Предимства и недостатъци на владеенето на повече езика.
5) Кой момент е по-деликатен когато човек заминава за чужда страна или когато е бил дълго време в друга страна и се завръща в своята?
6) Какво трябва да се направи, за да се задържат на-добрите студенти в родната си страна?

Успех на всички ;)
Изпратени документи: 11.11.2011
Осребрен чек: 29.02.2012

Успешно интервю: 15.11.2013
Аватар
Dikkas
Мнения: 134
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2011 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от Dikkas »

Здравейте,
ето ги и моите въпроси:

А1: Разкажете за последната ви почивка.
А2: Какъв транспорт използвате?
В1: Аз съм ваш приятел, поискайте съвет от мен за първият ви работен ден.
В2: Как можеш успешно да се интегрираш в едно общество?
С1: Видео игрите и агресията в тях, как вилият на младите?
С2: Може ли човек да се самоизолира в 21 век?

Това е от мен. След един месец ще видим как сме се представили. :sweat: :sweat: :sweat:
DSC Виена - 02.11.2011
Интервю - 13.11.2013
Баркодове - 10.04.2014
Медицински/направени - 13.05.2014/21.05.2014
Покана за визи/Визи - 27.05.2015/12.06.2015
Билети - 29.06.2015
karaulov
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Яну 16, 2010 5:48 am
Местоположение: варна

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от karaulov »

Здравейте съфорумци,
Аз също бих желал да споделя мнение за изпита TCFQ, който се проведе на 31,01,2013г.
Като цяло слушането си беше доста неприятно и всяка една загуба на концетрация беше фатална на моменти, но как сме се представили ще разберем след месец. По мое мнение елемента с говорене за нас резултата ще бъде по добър от очакваното, но затова както вече казах ще разберем накрая. Срещнах много съмишленици и се надявам всички да успеем в начинанието си. Също така се надявам за бъдеще да си бъдем полезни един на друг по въпроси свързани с емиграцията!
21.03.2013 DCS-Montréal
31.05.2013 TCFQ - B2/B2
05.06.2013 Accusé de réception
21.01.2016 Certificat de séléction
24.05.2016 Sidney OK изтеглена сума карта
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от Вик »

Здравейте!
Днес си получих сертификата от теста проведен на 20,12,2012.
За съжаление не постигнах това , за кето се борих а по-точно,
целта беше В2/В2 а резултата е В1/В1.
Определено можех много повече, но винаги когато съм се явявал на
тестове и изпити съм давал по-ниски резултати от действително наученото.
Очаквах и този път да се прецакам и се случи. Очевидно ми липсва психика,
и въпреки, че знааех за проблема,не успях да го преодолея.
Постижения - В1/В1 не ми вършат работа , и единственото което ми остава е
да гадая дяли ще ме "отрежат" или ще ми препоръчат да си доуча езика, доказвайки
желаното ниво с повторно явяване.
Желая успех на всички, и дано да имат по-добро постижение от моето.
coolFIRE
Мнения: 92
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 2:59 pm

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от coolFIRE »

Вик, не се ядосвай, каквото станало-станало. Много често резултатите на изпит зависят от чист късмет, а не от това колко знаем. ;)
Поздрави и успех, дано висчко се развие добре,
Desito
Мнения: 136
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 6:30 am
Местоположение: София

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от Desito »

Вик не се ядосвай, аз също съм със много слаба психика, винаги съм много нервна и загубвам връзка с главния мозък. Много добре те рабирам. Аз също се явявах на 20.12.2012, резултата ми е Б1/Б2. Не съм доволна знам, че знам много повече но когато си под напрежение всичко забравяш. Затова силно се надявам да съм спокойна на интервюто когато и да е то. :lol: Не се притеснявай мисля че при едно следващо явяване ще си много по-опитен и няма да се притесняваш толкова. Успех в процедурата.
DSC Виена-19.07.11
Получено акюзе-14.03.12
Писмо-изчакване интервю-12.07.12
TCFQ B1/B2 - 20.12.12
Интервю-13.09.13
Документи до Сидни - 11.10.13
Баркодове - 03.12.13
Покана за мед. - 23.01.14

"L'essantiel est invisible pour les yeux."
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от Misho76 »

Много успехи на чакащите резултати!
Каквито и да са те,браво за куража да се явите!Усилията ви ще бъдат възнаградени!
Имам въпросче,след като сме правили основно споделените във форума файлове за слушане дали знаете още такива и евентуално насочващи линкчета,ако може да споделите.Идеи от къде можем да се снабдим?Ние си слушаме предавания,но формата на изпита е за време и ми се иска максимално упражнения да направим.
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от electrified »

ами то да ти кажа за тоя изпит материалите се броят на пръсти. За IELTS може да се заринеш, ама за TCFQ само TCF guidee, Manuel candidat TCFquebec(където има две-три упражнения колкото да добиеш представа за какво иде реч), TCF 250 се води другото помагало и има едно Reussir le TCF. За други не се сещам.
Има едни Expression orale и Сomprehension orale, ама те са по скоро да си упражняваш френския и не са свързани много с този изпит.

Ето тук:
http://www.quebecinfo.ru/2011/10/blog-post_12.html
намерих един много полезен блог с всякакви материали по френски. Прегледай го.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от Misho76 »

electrified :y: хиляди благодарности
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Elena7
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 4:11 am

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от Elena7 »

Здравейте,

Искам да попитам дали някой е ходил на курсовете за подготовка за TCF към ИЧС и дали е доволен?
Аватар
ramones78
Мнения: 81
Регистриран на: Пон Юли 05, 2010 12:26 pm

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от ramones78 »

Здравейте,
аз също се чудех дали някой от вас е посещавал курсовете за подготовка за TCFQ и какво е мнението му за тях? В сайта на ИЧС видях, че започват от следващата събота (23.02.2013г.) и мисля да се запиша на тях тази седмица (ако все още има свободни места разбира се).
Моля ви да споделите мнението си, дали сте доволни от този курс - погна ли ви за постигането на желаните от вас резултати на TCFQ?

Благодаря ви.
Мъдростта е способността да виждаш бъдещите последици от решенията, които вземаш днес.
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Мнения за изпит TCFQ!

Мнение от Victualia »

Аз посещавах курсовете за подготовка за TCFQ точно преди една година в ИЧС и ви ги препоръчвам, ако имате време и средства да отделите. Важно е също в каква група ще попаднете, интересувайте се предварително за общото ниво на другите записали се. Има огромно значение дали сте в група, в която болшинството се цели в В2/С1 или сте в група, която и с А2 ще се задоволи (лично мнение).
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
Публикувай отговор