Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от gaby_ »

Здравейте днес ходих до моето училище ,за да попитам за заверяване на дипломата .От там обаче ми казаха ,че не ги заверявали и само при нотариус можело да се заверят :@ .Аз им обясних по сто начина че е възможно ,но те отказват .И сега направо се чудя какво да правя тъй като копията заверени от нотариус са един вид невалидни какво да правя ?
Втория ми въпрос може да ви се стори елементарен :$ ,но се притеснявам защото искам всичко да е изпипано до най-малкия детайл фотокопията трябва ли да се заверят при нотариус преди да се преведат?:!: (не за друго а защото на предишната бланка тези които трябваше да се заверяват от нотариус пишеше copie assermentée,но пък реално погледнато това са си копия )
Благодаря предварително !
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
FeFlina
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 7:40 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от FeFlina »

gaby_ написа:Здравейте днес ходих до моето училище ,за да попитам за заверяване на дипломата .От там обаче ми казаха ,че не ги заверявали и само при нотариус можело да се заверят :@ .Аз им обясних по сто начина че е възможно ,но те отказват .И сега направо се чудя какво да правя тъй като копията заверени от нотариус са един вид невалидни какво да правя ?
Втория ми въпрос може да ви се стори елементарен :$ ,но се притеснявам защото искам всичко да е изпипано до най-малкия детайл фотокопията трябва ли да се заверят при нотариус преди да се преведат?:!: (не за друго а защото на предишната бланка тези които трябваше да се заверяват от нотариус пишеше copie assermentée,но пък реално погледнато това са си копия )
Благодаря предварително !
gaby, всички отговори, които са ти необходими, са тук=> http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 5%D0%BA%29"

Документите се заверяват или от учрежденето, което е издало документа (дипломата) или от оторизирания орган - в случая нотариус.
За да дадаеш документи за превод, задължително първо правиш копия, даваш ги за заверка при нотариус и тогава на преводача.
'Вярно с оригниала" ги интересува доста :-)))
«Avoir la foi, c’est monter la première marche même quand on ne voit pas tout l’escalier» – Martin Luther King
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от gaby_ »

FeFlina написа:
gaby_ написа:Здравейте днес ходих до моето училище ,за да попитам за заверяване на дипломата .От там обаче ми казаха ,че не ги заверявали и само при нотариус можело да се заверят :@ .Аз им обясних по сто начина че е възможно ,но те отказват .И сега направо се чудя какво да правя тъй като копията заверени от нотариус са един вид невалидни какво да правя ?
Втория ми въпрос може да ви се стори елементарен :$ ,но се притеснявам защото искам всичко да е изпипано до най-малкия детайл фотокопията трябва ли да се заверят при нотариус преди да се преведат?:!: (не за друго а защото на предишната бланка тези които трябваше да се заверяват от нотариус пишеше copie assermentée,но пък реално погледнато това са си копия )
Благодаря предварително !
gaby, всички отговори, които са ти необходими, са тук=> http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 5%D0%BA%29"

Документите се заверяват или от учрежденето, което е издало документа (дипломата) или от оторизирания орган - в случая нотариус.
За да дадаеш документи за превод, задължително първо правиш копия, даваш ги за заверка при нотариус и тогава на преводача.
'Вярно с оригниала" ги интересува доста :-)))
да но нали канадците не признавали дипломи заверени от нотариус така разбрах от форума защото връщали такива заверки не знам вече от толкова четене тотално се обърках .
Exemple 1 : Les copie de vos diplômes originaux et de vos relevés de notes doivent être certifiées conformes par la direction ou le registraire des établissements d’enseignement (ex : école, collège ou université) qui vous ont délivré ces diplômes ou relevés de notes ou par une autorité légale autorisée (ex : Ministère de l’éducation ou autres organisations gouvernementales assimilées).
Освен да я легализирам въпреки ,че martatabs е посочил че не изисква но не виждам друг начин .
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

Габи, правилно си разбрала че се приемат, единствено, копия заверени от учебното заведение. Както пишеш, става ясно че училището не иска да ти завери копието, което е абсурдно. Ако си от София отивай в МОН, ако ли не...намери фирма, която да я легализира. Легализация наистина не е необходима, но като няма друга възможност.
По другото питане, всички копия трябва да са предварително нотариално заверени, за да бъдат дадени за превод. В последствие, заверките се закрепват за преводите. Дават се оригиналните заверки, а не техни копия!
FeFlina
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 7:40 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от FeFlina »

martatabs написа:Габи, правилно си разбрала че се приемат, единствено, копия заверени от учебното заведение. Както пишеш, става ясно че училището не иска да ти завери копието, което е абсурдно. Ако си от София отивай в МОН, ако ли не...намери фирма, която да я легализира. Легализация наистина не е необходима, но като няма друга възможност.
По другото питане, всички копия трябва да са предварително нотариално заверени, за да бъдат дадени за превод. В последствие, заверките се закрепват за преводите. Дават се оригиналните заверки, а не техни копия!
Съжалвям, но аз не съм съгланса. Никъде няма Obligatoirement. В инструкциите ясно се казва: "Copie d’un document dont la conformité à l’original est certifiée par l’institution dépositaire de l’original ou par l’autorité légale dûment autorisée pouvant certifier une copie de document. " Като след това дават примери за по-ясно.
Exemple 1 : Les copie de vos diplфmes originaux et de vos relevйs de notes doivent кtre certifiйes conformes par la direction ou le registrairedes йtablissements d’enseignement (ex : йcole, collиge ou universitй) qui vous ont dйlivrй ces diplфmes ou relevйs de notes ou par une autoritй lйgale autorisйe (и това пак е пример => ex : Ministиre de l’йducation ou autres organisations gouvernementales assimilйes).
Не случайно има нотариуси. Ако си си изкарал дипломата в Румъния, не мисля, че ще искат задължително да ходиш до там за заверка.
«Avoir la foi, c’est monter la première marche même quand on ne voit pas tout l’escalier» – Martin Luther King
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от uncontrollable »

gaby_,

завери копия на дипломите при нотариус и след това ги занеси в МОМН (бившето МОН) за заверка. Така канадците ще ти ги приемат със сигурност. :)
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от gaby_ »

За най-голямо съжаление благодарение на качествената работа на българските институции :x съществува тази тема : .Реших да си потърся правата и преди малко звъннах до МОН Пловдив и им обясних случая казаха ми че щели да се обадят до училището и да говорят с тях ,въпреки че и те не са много наясно какво трябва да се направи пък накрая ще видим какво ще стане .
освен това :!: ИСКАМ НАЙ-ИСКРЕНО ДА БЛАГОДАРЯ ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ , ЗА КОМПЕТЕНТНОСТТА И НАЙ-ВЕЧЕ ЗА ОТЗИВЧИВОСТТА НА ХОРАТА :super: ЗА ВАШАТА ПОМОЩ И ЗАТОВА ЧЕ МЕ НАСОЧИХТЕ .МАКАР ,ЧЕ ИМА МНОГО ТЕМИ СРЕЩА В СОФИЯ СРЕЩА В ВАРНА И Т.Н. КРАЙНО ВРЕМЕ ДА СЕ НАПРАВИ И ТЕМА СРЕЩА НА БЪЛГАРИТЕ В МОНРЕАЛ И С ПОВЕЧЕТО ОТ ВАС НЯКОЙ ДЕН ДА СЕ ВИДИМ В КАНАДА И ДА ПИЕМ ПО КАФЕ :drinks:
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от martin_1 »

martin_1 написа:Колеги колко пари излиза куриера до Канада в случая най-евтин със Спиди? :)
Питам конкретно на вас колко са ви излезли, които сте пращали вече. Аз не съм ги събрал още всичките, че да знам. В крайна сметка ще излязат плюс минус колкото вашите така, че кажете колко излиза долу горе един куриер за първото изпращане до Монреал?
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от gaby_ »

http://www.speedy.bg/begin.php?page=int_DPDExpress" тук можеш да провериш тарифите до момента с това мога да ти помогна
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от martin_1 »

Предполага документите са до 1 кг надявам се някои все пак да може да каже колко е дал точно. По Спиди цената ще е 100лв, ако бъркам нека някои ме поправи!
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от uncontrollable »

martin_1,

До Канада пращах само банковия чек. През март 2012 това ми струваше 40лв с Арамекс. Тогава имаха някаква промоция. Но не си спомням до колко грама беше тази цена.

С това мога да ти помогна аз. Първите документи пратих до Виена с Интерлогистика. Може да ги имаш предвид за пратката до Канада.
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от kristian31 »

Колеги моля малко за помощ.След като ни поискаха да пратим допълнителни документи,нещо се обърках.Примерно искат дубликати на актове,свидетелство за брак и т.н,оригинала ли да пратя(дубликата) с превод или пак трябва копие на този дубликат заверено от нотариус и тогава превод.?Същото е и с атестацията,самия оригинал ли да пратя с превод или пак копие+нотариус и превод?
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от gaby_ »

kristian31 написа:Колеги моля малко за помощ.След като ни поискаха да пратим допълнителни документи,нещо се обърках.Примерно искат дубликати на актове,свидетелство за брак и т.н,оригинала ли да пратя(дубликата) с превод или пак трябва копие на този дубликат заверено от нотариус и тогава превод.?Същото е и с атестацията,самия оригинал ли да пратя с превод или пак копие+нотариус и превод?
Не. Пращаш оригиналните дубликати ако ме разбираш няма нужда от нотариус само ги превеждаш,а за атестацията пращаш оригинала и превеждаш.Тези копия на документите можеш винаги да си ги изкараш ,така че не е проблем :)
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от kristian31 »

gaby_ написа:
kristian31 написа:Колеги моля малко за помощ.След като ни поискаха да пратим допълнителни документи,нещо се обърках.Примерно искат дубликати на актове,свидетелство за брак и т.н,оригинала ли да пратя(дубликата) с превод или пак трябва копие на този дубликат заверено от нотариус и тогава превод.?Същото е и с атестацията,самия оригинал ли да пратя с превод или пак копие+нотариус и превод?
Не. Пращаш оригиналните дубликати ако ме разбираш няма нужда от нотариус само ги превеждаш,а за атестацията пращаш оригинала и превеждаш.Тези копия на документите можеш винаги да си ги изкараш ,така че не е проблем :)
Добре,ами НОИ,трудови книжки,пак ли само превод,то пак си пие "оригинал",за НОИ говоря,значи само превод и орифинала на БГ?
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
velkov
Мнения: 171
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 9:44 am
Местоположение: Sofiq

Re: Въпроси за документите

Мнение от velkov »

Здравейте, искам да попитам снимките в първия пакет документи лепят ли се или просто се прикрепят за формуляра ?
01.02.2013 - DCSQ Монреал
05.03.2013 - Върнати документи
25.07.2013 - Изпратени документи
18.12.2013 - Получено акюзе
27.01.2015 - Искане на доп.документи
11.03.2015 - Доп.докс
Публикувай отговор