Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
FeFlina
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 7:40 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от FeFlina »

Здравейте, скъпи хора!

Преди всичко бих искала да благодаря за страхотната помощ, която оказвате и за труда, който полагате информацията да бъде възмжоно най-точна и разбираема.
Въпреки изчетенето до мометна, съм пред следната дилема и много бих се радвала да получа съвет и гледна точка.
Казусът е следния:
С приятеля ми искаме да подадем документи, като решихе аз са съм водеща - завършила съм приложна лингвистика с фр. и англ. и ги практикувам активно и 2та от поне 5 години. В списъка с точките за квалифицирани кадри дават 6 за преводачи.
Явно е, че с/д новите изисквания трябва да положа теста, за да получа точки - няма проблеми, ще мина TEFaQ.
Притеснява ме дали и как ще възприемат стажа на специалност 'лингвистика", понеже професионален (като изключим работите като барман и сервитьор в студентските години) ми е : оператор в кол център (белгийски - работни езици френски и английски) - облсужване на клиенти + продажби (2 години)
Отговорник екип (в кол центъра - 2 годни) - това освен многото отговорности, включва и преводи, даване на обучения и т.н.
От година работя като търговски асистент във фирма, която изнася за чужбина. Освен продажбите и облужването на клиенти, в задъжленията ми влизат преводите (за да докажа опит по специалността).
Реално само като преводач съм се занимавала малко - не за друго, ами защото е неблагоданра и недобре платена работа. Та не знам какво и дали ще ми го признаят, макар че ще взема и хубави препоръки.
Партньорът ми е с инженерно образование - магистър по специалността управление на т-та и има стаж от 1 година, но в момента работи друго - продажби. С английския е на начинаещо ниво, до интервюто (дай боже) може би ще е средно. Поради тази причина не знам дали той би могъл да е водещ.
Доста варианти правих и с точкуването. В момента се 'опирам' на това, че в списъка има уж моята специалност.
Не знам след края на това набиране, какво ще последва, а с всяко следващо чакане, рискуваме още по-големи завишения на критерии и цени.
Благодаря за вниманието :-)
Успех на всички, които са поели по този път!
Последно промяна от FeFlina на Чет Яну 17, 2013 3:07 pm, променено общо 1 път.
«Avoir la foi, c’est monter la première marche même quand on ne voit pas tout l’escalier» – Martin Luther King
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

При условие че си на "Ти" с френския и английския, освен това ги практикуваш и ще изкараш добри резултати на TEFaQ и IELTS, а и имаш повече стаж, ти трябва да си водещ кандидат.
Сметнете си точките: http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... I0_2R2.htm" .
FeFlina
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 7:40 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от FeFlina »

Благодаря ти за отговора, martatabs!
С нетърпение чакаме новите изисквания, понеже ме притеснява, че дипломата ми е лингвистика и според техните норми, трябва да съм работила като преводач, а аз по длъжност не се водя такава, макар че реално работя свободно и с двата езика ...
Дано новостите не са за извънземни :-)
«Avoir la foi, c’est monter la première marche même quand on ne voit pas tout l’escalier» – Martin Luther King
maia.maiska
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 12:46 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от maia.maiska »

Здравейте,
Искам да попитам в какъв период след изпращане на документите се получава отговор? След последните промени, отново ли отнема такъв дълъг период от време - виждам, че някой от кандидатите чакат за одобрение по година, година и половина, две... Доколкото знам сега документите се изпращат направо до Канада, а не както беше преди в Румъния! И имам и друг въпрос - последното изискване е да има приложени към документите и сертификатите за език - френски и английски за основния апликант и само френски за втория, в такъв случай интервюто отпада ли? Благодаря Ви предварително!
Аватар
bobchentse
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 1:17 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от bobchentse »

maia.maiska написа: Искам да попитам в какъв период след изпращане на документите се получава отговор? След последните промени, отново ли отнема такъв дълъг период от време - виждам, че някой от кандидатите чакат за одобрение по година, година и половина, две...
Май се наблюдава известно забързване при изпращането на акюзе в сравнение с преди, но никой не знае точно "колко" време отнема. С въвеждането на новите изисквания напоследък, може и да се цели цялостна по-бърза обработка, но засега конкретни обявени скорове няма. Наистина през последните две-три години доста бавно се случват нещата, за съжаление.
maia.maiska написа: Доколкото знам сега документите се изпращат направо до Канада, а не както беше преди в Румъния!
Има два етапа на изпращане на документите по процедурата за Квебек - преди първият беше до Виена, после до Букурещ. Сега и при двата документите се изпращат до Канада: първи етап Монреал, втори етап Сидни.
maia.maiska написа: И имам и друг въпрос - последното изискване е да има приложени към документите и сертификатите за език - френски и английски за основния апликант и само френски за втория, в такъв случай интервюто отпада ли?
Ако събирате нужните точки е възможно да ви изпратят сертификата директно по пощата. За повече информация за всичко, свързано с процедурата, тук: http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html"
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от gaby_ »

Здравейте :) в процес съм на събиране на документите ,но ми изникна едно въпросче :$ В момента съм безработна,но имам стаж 2 години не са по професия и т.н. и като попълвам Demande de certificat de sélection като Époux ou conjoint de fait qui l’accompagne нали няма смисъл да представям за мен справка от НАП (защото не получавам никакви точки за стаж) ,атестация и фишове :!: ???Надявам се някой да знае,защото време няма и бързаме да сме готови преди промените :(
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
Zlatkovi
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2012 6:05 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Zlatkovi »

gaby_ написа:Здравейте :) в процес съм на събиране на документите ,но ми изникна едно въпросче :$ В момента съм безработна,но имам стаж 2 години не са по професия и т.н. и като попълвам Demande de certificat de sélection като Époux ou conjoint de fait qui l’accompagne нали няма смисъл да представям за мен справка от НАП (защото не получавам никакви точки за стаж) ,атестация и фишове :!: ???Надявам се някой да знае,защото време няма и бързаме да сме готови преди промените :(
Трябва да представиш и справка от НАП, и атесация от работата, изискват се и от придружаващия, не само от водещия.
Документи Монреал - 12.2012
Искане за допълнителни документи - 07.2013
Сертификати - 05.2014
Документи Нова Скотия - 07.2014
Баркодове - 09.2014
Медицински - 09.2015
Визи - 01.2016
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от gaby_ »

Zlatkovi написа:
gaby_ написа:Здравейте :) в процес съм на събиране на документите ,но ми изникна едно въпросче :$ В момента съм безработна,но имам стаж 2 години не са по професия и т.н. и като попълвам Demande de certificat de sélection като Époux ou conjoint de fait qui l’accompagne нали няма смисъл да представям за мен справка от НАП (защото не получавам никакви точки за стаж) ,атестация и фишове :!: ???Надявам се някой да знае,защото време няма и бързаме да сме готови преди промените :(
Трябва да представиш и справка от НАП, и атесация от работата, изискват се и от придружаващия, не само от водещия.
thanks :)
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
wantedslavi
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Яну 08, 2012 9:50 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от wantedslavi »

Здравейте!
Другата седмица пращаме документите и първия ми въпрос е това ли е адреса на който трябва да ги пратим -
Adresse postale ou sur rendez-vous uniquement
Ministère de l'Immigration et des Communautés culturelles
285, rue Notre-Dame Ouest, 4e étage
Montréal (Québec) H2Y 1T8
CANADA
Télécopieur : 514 864-9221

Второто ми питане е с коя куриерска фирма бихте ми препоръчали да ги пратим?
За таксите се двоумим с кредитна карта или с чек? Казуса е такъв:
Имаме кредитна карта American Express (Евролайн на Пощенска Банка) но тя изтича септември тази година а и не е на наше име (не знам има ли това значение) Ако някой е плащал с кредитна карта да сподели с каква и към коя банка (да си извадим такава) Другия вариант е с чек от Булбанк, само искам да попитам в канадски долари да е чека нали и какво да им обяснявам на ония в банката на кого трябва да се изплати (ако някой който е пращал чек може да сподели). Последно чека трябва да е за 750 водещ, 156 куфар :D и 156 за детето = 1062 канадски долара. В смисъл точно 1062 или да е примерно за 1070?

Благодаря Предварително!
30.11.2012 - TCFQ
31.01.2013 - DCSQ Монреал
18.10.2013 - Accusé
Zlatkovi
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2012 6:05 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Zlatkovi »

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ement.html"
Таксите са променени от януари - 160 е за придружаващ и дете. Сумата трябва да е точно, не повече.
Адресът е верен.
А за чека тук може да прочетеш точно какво да пише. http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... frais.html"
Документи Монреал - 12.2012
Искане за допълнителни документи - 07.2013
Сертификати - 05.2014
Документи Нова Скотия - 07.2014
Баркодове - 09.2014
Медицински - 09.2015
Визи - 01.2016
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Въпроси за документите

Мнение от naskoAH »

wantedslavi написа:Здравейте!
Другата седмица пращаме документите и първия ми въпрос е това ли е адреса на който трябва да ги пратим -
Adresse postale ou sur rendez-vous uniquement
Ministère de l'Immigration et des Communautés culturelles
285, rue Notre-Dame Ouest, 4e étage
Montréal (Québec) H2Y 1T8
CANADA
Télécopieur : 514 864-9221
Това е точно адреса на който трябва да се изпрати първия пакет от документи .

Второто ми питане е с коя куриерска фирма бихте ми препоръчали да ги пратим?
Може с TNT , Спиди , Арамекс, DHL - изберете тази , която в момента предлага най - добра цена , но без Български пощи защото има много загубени документи от тях .
За таксите се двоумим с кредитна карта или с чек? Казуса е такъв:
Имаме кредитна карта American Express (Евролайн на Пощенска Банка) но тя изтича септември тази година а и не е на наше име (не знам има ли това значение) Ако някой е плащал с кредитна карта да сподели с каква и към коя банка (да си извадим такава) Другия вариант е с чек от Булбанк, само искам да попитам в канадски долари да е чека нали и какво да им обяснявам на ония в банката на кого трябва да се изплати (ако някой който е пращал чек може да сподели).
Ние платихме със сертифициран чек от ЦКБ и нямахме проблеми . С кредитните карти много хора са имали проблеми и за това Ви препоръчвам този вариант . От Булбанк също ще ви свършат работа за чека .Чека се издава в канадски долари.
Последно чека трябва да е за 750 водещ, 156 куфар :D и 156 за детето = 1062 канадски долара. В смисъл точно 1062 или да е примерно за 1070?
Таксите от 01.2013г са други - 750$ е за водещия , а за съпруг/съпруга и дете на издръжка вече е по 160$.
Ето Ви линк към официалния сайт :
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... frais.html"


Благодаря Предварително!
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
wantedslavi
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Яну 08, 2012 9:50 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от wantedslavi »

Благодаря за информацията!
Решено е с чек ще платим. Насочи ли сме се към Булбанк защото там имаме банкиране и ще можем да следим кога ще ги усвоят. На чека трябва да пише да се изплати на Ministre des Finances du Québec а на гърба да пише името на водещия кандидат с главни букви, нали? Чека на френски ли да е? Адреса на който ще пратим документите на френски ли да го дам на куриерската фирма или на английски? По принцип смятаме да ги пратим по Спиди (излиза най евтино) но ако някой ги е ползвал и е имал проблем моля да напише преди да ги пратим че ако ги изгубят :swear: .
Последно искам да попитам за трудовия стаж на водещия сме подготвили: Трудова книжка; Бележка от Нап; Служебна Бележка; тази седмица ще преведат и Трудовата Характеристика. Препоръчително писмо да праща ме ли? И трябва ли още нещо което да пратим за стажа?

Много Благодаря за помоща! :$
30.11.2012 - TCFQ
31.01.2013 - DCSQ Монреал
18.10.2013 - Accusé
krisskka
Мнения: 172
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 4:01 pm
Местоположение: Lachine
Обратна връзка:

Re: Въпроси за документите

Мнение от krisskka »

wantedslavi написа:Благодаря за информацията!
Решено е с чек ще платим. Насочи ли сме се към Булбанк защото там имаме банкиране и ще можем да следим кога ще ги усвоят. На чека трябва да пише да се изплати на Ministre des Finances du Québec а на гърба да пише името на водещия кандидат с главни букви, нали? Чека на френски ли да е? Адреса на който ще пратим документите на френски ли да го дам на куриерската фирма или на английски? :$
Здравейте,
Няма как да си следите инкасирането на чека през онлайн банкирането, тъй като сумата ще Ви бъде издърпана от сметката в момента на издаване на чека. Помолете служителката за нейн телефон или на колегите й от чекове и така ще се информирате кога Ви е бил осребрен.
Моят чек също беше от Булбанк и на него всичко си беше написано на френски. Адреса на пощенската ми пратка също беше написан на френски включително и нашия. Нямахме никакви проблеми.
Успех в процедурата :rock:
DCS Виена -22/08/2011
Интервю - 17/09/2013
DCS Сидни -10/10/2013
Бар кодове - 20/11/2013
Медицински - 06/01/2014
Покани за визи - 04/03/2014
Визи - 03/04/2014
Полет - 16/06/2014
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от martin_1 »

Колеги колко пари излиза куриера до Канада в случая най-евтин със Спиди? :)
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

Влез в сайта на някой от куриерите, там има таблички с цените. Цената е според грамажа на пакета. Най-евтино излиза с БГ Пощи, после са Спиди и т.нат.
Публикувай отговор