High-rises в България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
SFBG82
Мнения: 2383
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Строежът на 20 етажната (85м) кула на България мол напредва с бързи темпове въпреки минусовите температури.

Снимки: Chilio

Изображение

Изображение
Аватар
SFBG82
Мнения: 2383
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Няколко снимки и отвътре на топло. :)

Снимки: Pressian

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
SFBG82
Мнения: 2383
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Няколко снимки и от съседният мол, който се строи също с бързи темпове - Перъдайз Сентър (175 хил. кв. м.).

Снимки: Itsme_Bender


Изображение

Изображение
Аватар
SFBG82
Мнения: 2383
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Басейнът вътре. Мисля, че е на 3 надземен етаж.

Изображение

Изображение
Аватар
SFBG82
Мнения: 2383
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Малко по-нови рендери на I-Tower (Italian Tower), която ще е висока около 107 метра. :)


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Source: http://www.archilovers.com
Аватар
SFBG82
Мнения: 2383
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Някой каза по-рано в темата, че в Канада не се строяли хай-райзис до къщи. Ето му пример от Торонто. Просто тези къщи в София, Торонто и т.н. ще бъдат събаряни. Няма нищо лошо в това, когато се прави по разумен план.

TORONTO - Picasso - 39 fl - Prep

Изображение

Изображение
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: High-rises в България

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа:Някой каза по-рано в темата, че в Канада не се строяли хай-райзис до къщи.
Не помня някой да го е казвал, но по принцип е така. Не можеш да строиш каквото си искаш (не само high-rises) и където си искаш, защото има зонировка, която много стриктно специфицира какво точно може да се строи в определен район. Зоните дефинират такива неща като макс. етажност, тип на сградите (residence, business, ...), гъстота, мин. допустим размер на парцелите и т.н. Районът може да се презонира, разбира се, но това не става никак лесно (дори и с дебели подкупи). Когато се презонира градски район, обявява се публично и се обсъжда публично и накрая решението се взима от общинските съветници, които са изборни лица. Това е за BC, но предполагам и за другите провинции не е много по-различно.
Колкото до снимката от Торонто дето си дал, то е повече от ясно, че даунтаун е зона, в която могат да се строят high-rises.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2383
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

София е зонирана на същия принцип и само на определени места могат да се строят сгради над 7 етажа.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: High-rises в България

Мнение от myhata II »

roumensp написа:
SFBG82 написа:Някой каза по-рано в темата, че в Канада не се строяли хай-райзис до къщи.
Не помня някой да го е казвал, но по принцип е така. Не можеш да строиш каквото си искаш (не само high-rises) и където си искаш, защото има зонировка, която много стриктно специфицира какво точно може да се строи в определен район. Зоните дефинират такива неща като макс. етажност, тип на сградите (residence, business, ...), гъстота, мин. допустим размер на парцелите и т.н. Районът може да се презонира, разбира се, но това не става никак лесно (дори и с дебели подкупи). Когато се презонира градски район, обявява се публично и се обсъжда публично и накрая решението се взима от общинските съветници, които са изборни лица. Това е за BC, но предполагам и за другите провинции не е много по-различно.
Колкото до снимката от Торонто дето си дал, то е повече от ясно, че даунтаун е зона, в която могат да се строят high-rises.
Точно там под макета до кулата минава изгнилия до неузнаваемост "ГЕВ",ама така ще е корупцията си знае работата 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
SFBG82
Мнения: 2383
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Новата сграда на TV7, която скоро ще бъде официално завършена.

Изображение
by dobnej
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: High-rises в България

Мнение от Павел »

За какво ги строят, като си седят напоследък все празни...

http://www.segabg.com/article.php?id=629916"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
SFBG82
Мнения: 2383
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Все си мисля, че онзи който инвестира десетки милиони знае по-добре защо го прави от онези, които не го правят.

Същата сграда от друга гледна точка.

Снимка: conejoconajo

Изображение
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: High-rises в България

Мнение от haimana »

SFBG82 написа:Все си мисля, че онзи който инвестира десетки милиони знае по-добре защо го прави от онези, които не го правят...
"Мислиш" казваш. Хм, дано, ама надали.

Много ми прилича на бума с хотелите по курортите. Същият филм, втора серия.

Не ме разбирай погрешно, аз се радвам да има нови сгради в България. Проблема ми е, че като се обадя да говоря с роднини и приятели и всеки е настръхнал като настъпана котка. Нещо го няма спокойствието...
Ако може между снимките да ми обясниш и тоя феномен ще е супер.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: High-rises в България

Мнение от the_coach »

SFBG82 написа:Все си мисля, че онзи който инвестира десетки милиони знае по-добре защо го прави от онези, които не го правят.
За да изпере парите, момче. В България има много малко истински инвестиции.
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: High-rises в България

Мнение от tot2311 »

От офис сгради си има смисъл да се строят в София и даже се строят много хубави сгради. Проблема е че не е зонирано това строителство и не се вписва в околната картинка. Примерно около бул. България и в бизнес парка е добре но нека се придържат там, да се изгради инфраструктурата, метро и да се действа. Виждам в Москва новия финансвов сектор е съсредоточен на едно място и се получава красиво. В София малко кой където свари, след което изглежда малко странно.
Иначе основния проблем си остава нисък стандарт на живот.
Публикувай отговор