Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от cantare »

Маре, мерси за инфото.

А относно курсовете, ние минахме теста миналата седмица и още се ориентираме. Имаме и учител, но не сме се свързали с него.
Според мен е по-удачно отделна тема да се направи, за да не се смесват тук различни теми.
Vouloir, c'est pouvoir!
gb bg
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 6:16 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от gb bg »

А има ли тука FELот миналите интервюто да са се записала на FEL - SIGAL и да са започнали там обучението? Ако има можеби е добре да си оформим такава темичка, или не знам в коя ще е уместно да пишем за това.

________________
Привет на всички от октомврийската група, които вече активно пишете в новата статия. Ако върнете последните няколко страници назад, ще видите моя въпрос относно проекта SIEL. Ние от мартенската сесия бяхме пилотния ешалон, болшинството от нас получихме идентичните имейли с покана за записване, и така накратко как протича курса, ако това е въпросът: необходим ви различен имейл от този, който сте дали за курса он-лайн FEL /ако сте записани вече за него/. Аз избрах формата със съветник по адаптация, с който проведохме няколко виртуални срещи, самата платформа на курса представлява теми от всички аспекти на живота ни, с които ще се сблъскаме там - в "другия свят", подкрепени са с множество линкове с полезно инфо. Има такива за CV, letrre de presentation, lettre de motivation. Ако сте избрали формата със съветник със сигурност ще имате виртуални срещи с нея/него/, ще си говорите на френски, ще ви даде малко повече инфо за това, което я/го/ питате, ще си размените някой поздрав и комплимент/ тя ме похвали за френския ми - аз нея също :) /. Като за начало- ето нещо, което на мен ми бе пратено от моята съветничка по време на виртуалната ни среща и е много полезно за хората с интерес във финансите, счетоводството и застраховането:
http://www.metiers-quebec.org/portraits ... ation2.htm" Мога да изпиша и други неща но не знам тук ли е мястото. Успех на всички ви !
sahida
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Юли 13, 2012 4:59 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от sahida »

И аз получих подобен мейл, отговорих със закъснение и затова най- вероятно няма да сме включени в проекта. Много ще се радвам и ще съм изключително благодарна на всички записали се успешно ако ни предоставят информация и на всички нас, които сме изпуснали влака :$
sahida
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Юли 13, 2012 4:59 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от sahida »

директно от сайта ли го печатате (от браузера) или първо запазвате самия *.pdf файл на компютъра си?


първо запазваме в компа
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от Jidja »

На някой не са ли му изтеглили парите вече от Сидни ?
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от domino »

Нашите ги изтеглиха преди няколко дни.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от cantare »

Има ли плащащи с кредитна карта?
Vouloir, c'est pouvoir!
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от domino »

Ние платихме с кредитна карта.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
stoikova
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:24 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от stoikova »

Супер Домино за вас процедурата се вихри бързо.
И ние сме с кредитна карта,но сме пратили документите малко по-късно и още не са ни взели пари.
Вие май бяхте с някакво приоритетно обработване или бъркам?
Надявам се след 02.01 да започне масово информиране за изтегляни суми и осребрени чекове и честитки с формуляри за медицински за всички.
Весели празници на всички и приятни изненади от 2013-та.
Виена 31.03.2011
Интервю 23.10.2012
Нова Скотия 12.11.2012
Медицински формуляри 04.03.2013
Покани за визи 07.08.2013
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от cantare »

Домино, мерси!
Това, че теглят парите за месец и нещо е всъщност добра новина.
Така ми се иска и ние това да чакаме. ]:)

Аз се чудя в крайна сметка на никой ли от миналите интервю през октомври не пише в инструкциите, че кандидатурата му се разглежда с приоритет? :?:
Vouloir, c'est pouvoir!
Aelia
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Апр 07, 2009 5:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от Aelia »

Има ли някой, който е платил с дебитна карта ВИЗА успешно?
Наскоро ми се наложи да плащам за виза за Щатите и платих с дебитната си карта, която е ВИЗА.
Успяха за няколко минути да ми дръпнат парите и затова ми се иска да дам координатите на тази карта.
Въвеждат се абсолютно същите данни, каквито за кредитна карта и в метода на плащане беше упоменато само "кредитна карта"?
Питах в банката и те ми казаха, че е напълно възможно да стане, но все пак трябва да питам и отсрещната страна.
Имам въпрос и за чековете - когато се изготвя чек, плаща ли се допълнителна такса някаква или чекът е с точната сума, която се изпраща?
dwars
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 1:58 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от dwars »

Aelia, на чека се пише точната сума, която се изисква - нито повече, нито по-малко.
Отделно се заплаща такса за издаването на самия чек, но тя се заплаща отделно. Мисля, че беше около 20-тина лева.
dwars
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 1:58 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от dwars »

Днес се обаждах до ЦКБ /от там ни издадоха чека/ и ми казаха, че е осребрен на 13.12. 2012 г. Документите сме ги пратили на 08.11.12 г.
Има някакво движение поне :)
TT
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 3:16 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от TT »

Здравейте,

Преди малко дойде е-мейл, с който ни уведомяват, че всичко е наред с документите ни и нашето деманде е изпратено във визовото бюро (предполагам Букурещ) за обработка. Има и номер на досие. Това би трябвало да е старият мейл за баркодовете. Това е най-страхотният коледно-новогодишен подарък, който получихме.

С пожелание за весели празници и скоро всички да получат дългоочаквания е-майл.
marinela2003
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Авг 12, 2012 3:45 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от marinela2003 »

TT написа:Здравейте,

Преди малко дойде е-мейл, с който ни уведомяват, че всичко е наред с документите ни и нашето деманде е изпратено във визовото бюро (предполагам Букурещ) за обработка. Има и номер на досие. Това би трябвало да е старият мейл за баркодовете. Това е най-страхотният коледно-новогодишен подарък, който получихме.

С пожелание за весели празници и скоро всички да получат дългоочаквания е-майл.
ТТ, супер, че има потвърждение! Това се казва новогодишен подарък!
За статистиката: нашите документи са изпратени на 12.11, получихме смс за извършено плащане с кредитната карта на 17.12. Като гледам как се движат колегите от пролетната сесия, май през лятото ще стягаме куфарите! :party:
Весели празници на всички и нека Новата 2014 година да я посрещнем в Канада!
Изпращане - 02.02.2011
Акюзе - 13.09.2011
Интервю - 16.10.2012 (успешно)
Документи до Сидни - 12.11.2012
Баркодове - 08.01.2013
Покана за медицински - 18.02.2013
Покани за визи - 20.05.2014
Полет Торонто - 11.09.2014 г.
Полет Калгари - 15.09.2014 г.
Публикувай отговор