Метрополитен София - нов метродиаметър

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Метрополитен София - нов метродиаметър

Мнение от Павел »

miteto написа:
SFBG82 написа:
tonich написа:Администраторите, от къде го изровихте тоя SFBG82?

Какъв е проблемът не мога да разбера?
Да и аз не мога да разбера какъв е проблема? Това все пак е "Форум България", не е подфорум "Само негативните страни на България" ;)
Проблем нема, само дето докато се заредят 1000 снимки, погачата ми втаса. Не мога да разбера, защо в оная хубава тема за красивото и грозното сложихте изискване само по една снимка (от прекрасни места на планета), а от "красива" София снимките са без лимит?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Метрополитен София - нов метродиаметър

Мнение от SFBG82 »

Павел написа:Проблем нема, само дето докато се заредят 1000 снимки, погачата ми втаса. Не мога да разбера, защо в оная хубава тема за красивото и грозното сложихте изискване само по една снимка (от прекрасни места на планета), а от "красива" София снимките са без лимит?

Сори, бях забравил, че по странско нетът е обикновено по-куц от този в БГ, но за сметка на това по-скъп :lol:

Ще пускам по 1, 2 снимки вече.

За служебният ми нет не е проблем и 50 снимки в пост да има, зареждат се он дъ флай.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Метрополитен София - нов метродиаметър

Мнение от tonich »

SFBG82 написа:Сори, бях забравил, че по странско нетът е обикновено по-куц от този в БГ...
Куца ти е главата на тебе...
Представи си (ако можеш да си го позволиш, разбира се), че някои хора не обичат да "скрол-ват чаршафи" в търсене на малко текст!
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Метрополитен София - нов метродиаметър

Мнение от optics »

SFBG82 написа:Сори, бях забравил, че по странско нетът е обикновено по-куц от този в БГ
:rofl: :rofl: :rofl:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Метрополитен София - нов метродиаметър

Мнение от SFBG82 »

tonich написа:Куца ти е главата на тебе...
Шегувах се, а ти ме обиждаш. 8)
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Метрополитен София - нов метродиаметър

Мнение от Godis »

Каквито и снимчици да се пускат, още са ми пресни спомените от преди година от София - в моловете климатиците или не работеха или ги пускаха на 'икономичен' режим и се дишаше трудно; на метрото в сравнение отпреди 6 години бяха съкратили х% от осветлението и някогашните светли станции бяха с много барова обстановка.
Също, което ми направи впечатление бе, че новите станции са много джобен формат в сравнение със старите.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Метрополитен София - нов метродиаметър

Мнение от joro »

tonich написа:Администраторите, от къде го изровихте тоя SFBG82?
Ами joro?

:^)
Ааааа, моля ви се, нямам нищо общо с тоя SFBG82 и не пълня форума със снимки, само дето имам малко по-оптимистични възгледи за БГ-то не означава, че сме от една партия :nod:
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Метрополитен София - нов метродиаметър

Мнение от joro »

Двата метродиаметъра всъщност са един. От станция Обеля мотрисите продължават от едната линия в другата, просто линията е една, усукана на осморка. Не че има някакво значение, но все пак да се знае, че линията е една.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Метрополитен София - нов метродиаметър

Мнение от grozdan »

"Обеля - центар на светот" :lol:
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Метрополитен София - нов метродиаметър

Мнение от Павел »

SFBG82 написа:
Павел написа:Проблем нема, само дето докато се заредят 1000 снимки, погачата ми втаса. Не мога да разбера, защо в оная хубава тема за красивото и грозното сложихте изискване само по една снимка (от прекрасни места на планета), а от "красива" София снимките са без лимит?

Сори, бях забравил, че по странско нетът е обикновено по-куц от този в БГ, но за сметка на това по-скъп :lol:

Ще пускам по 1, 2 снимки вече.

За служебният ми нет не е проблем и 50 снимки в пост да има, зареждат се он дъ флай.
Ние тук сме още на даел ап с манивела
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Метрополитен София - нов метродиаметър

Мнение от SFBG82 »

Тези дни започнаха метростанцията до Терминал 2 на летището. :clap:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Метрополитен София - нов метродиаметър

Мнение от SFBG82 »

Девет фирми и обединения в търга за метрото от Младост до Бизнес парка

06.12.2012,

Автор: Милена Василева


Изображение

Девет компании и обединения са подали оферти по една от двете позиции, на които е разделен участъкът от първия метродиаметър от "Младост" 3 до Бизнес парка.

- Първи по реда на подаване на офертите е Консорциум "Порр Бизнес Парк", съставен от "Порр" Австрия и Инженерно бюро "Ст. Пцт.". Обединението играе за позиция 2. Подизпълнител е "Старт инженеринг".
- Втори е "Строийнжект" с подизпълинетл "Старт инженеринг". Играе за позиция 1.
- "Адвал" с подизпълнител "Старт инженеринг" – позиция 2;
- Сдружение "Метро Витоша 2012" с подизпълнител "Старт инженеринг" - позиция 2. Участници в сдружението са ПСТ Холдинг, "Геа 21", Испания, Конструкционес Аранс Асинас АД Бургос, Испания, "Монолит" София АД, "Ар Джи Би" ЕООД и ЕТ "Маргарита Борисова".
- "Метро Билд Младост", в което влизат "Джи Пи Гуп", "Станилов", "Инженеринг груп" и "БИАС". Играят за позиция 1;
- Обединение "Метро бизнес парк" играе за позиция 2. В него участват "Виа Конструктор Груп" ЕООД, "Интерпром", "Сиенит" ООД, "Ателие Серафимови" ЕООД, "Метропроект" Прага
- Обединение "Геометро Б. П." – позиция 2. Участници в обединението са Геотехмин, Геострой, Метропроект България. Подизпълнители са Старт инженеринг и СК-13 - Трансстрой.
- "Доуш" - позиция 1, с подизпълнител "Старт инженеринг";
- Обединение "Галчев - Асигния Переда 4" - позиция 2. Обединението е съставено от "Естудиа Переда 4" от Малага, "Галчев Инженеринг Груп" АД и мадридската "Асигния Инфраструктура".

Обект на обществената поръчка е "Проект за разширение на метрото в София, първи метродиаметър, етап III, лот 2, участък от МС 13 (Младост I, км 15+450) до – МС16 (Бизнес парк в Младост IV, км 18+070).

Продължението на първи метродиаметър предвижда след МС13 продължаване на трасето по бул. "Александър Малинов" до Бизнес парк София с изграждането на 2620 метра метротрасе включващо 3 подземни метростанции.

Поръчката е разделена на две обособени позиции:
Обособена позиция № 1: Учасък от МС13 (Младост I , км 15+450) до км 17+000. Участъкът е подземен с дължина 1550 м и включва две подземни метростанции – МС14 и МС15;
Обособена позиция № 2: Учасък от км 17+000 до МС16 (Бизнес парк в Младост ІV, км 18+070). Участъкът е подземен с дължина 1070 метра и включва подземната метростанция МС16, както и подземен паркинг с 80 места над метростанцията.

Поръчката е с продължителност 24 месеца.
Изпълнението на този метроучастък ще се финансира по оперативна програма "Транспорт" и с местно съфинансиране.
По време на мониторинговия комитет на оперативната програма, който се състоя в началото на юни, министърът на транспорта Ивайло Московски съобщи, че в новата линия могат да бъдат инвестирани около 55 млн. лева, които са спестени от изграждането на метрото досега.

Ще бъде избрана икономически най-изгодната оферта, като предлаганата цена ще носи 55 точки, проектното предложение ще има тежест 28 точки, преложението за технология и организация за изпълнение на строителството - 14 точки и планирането на изпълнението на проекта е с тежест 3 точки.

Очаква се строителството да стартира през 2013 година и да бъде завършено през 2015, заедно с отсечката до Летището.
http://infrastructure.bg/railwaysnews/2 ... etroto_ot/"
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Метрополитен София - нов метродиаметър

Мнение от SFBG82 »

Един от проектите за МС 20 в Дружба.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

http://www.designdaily.us/2012/11/the-l ... ublic.html
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Метрополитен София - нов метродиаметър

Мнение от SFBG82 »

Подготовката за строежа на метростанцията до Терминал 2 на летище София продължава.

Снимки: Geleto59

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Метрополитен София - нов метродиаметър

Мнение от MrGeek »

Човече, всяка отделна копка и положена трба на този метродиаметър ли смяташ да показваш? Като гледам как още нещата са на замръзнали площадки, няма ли да е някак си по-малко досадно просто да извадиш снимки чак накрая като го завършат и Боце пререже лентата? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Публикувай отговор