Посещение в Мексико с родители

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Посещение в Мексико с родители

Мнение от thehellgirl »

Имам въпрос - някой ходил ли е с родителите си в Куба или Мексико защото не съм сигурна дали трябва предварително някаква виза или ще им издадат на място. Моите родители са с многократна виза за Канада.
Мерси
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Посещение в Мексико с родители

Мнение от ablood »

Куба не е никакъв проблем.
Ние дори го използвахме за да им продължим престоя в Канада когато им изтекоха 6те месеца.


Не знам обаче как се котират българските паспорти в Мексико.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Посещение в Мексико с родители

Мнение от Bistra »

За Мексико е нужна виза.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Посещение в Мексико с родители

Мнение от optics »

Сефте чувам за "виза на място"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Посещение в Мексико с родители

Мнение от Kpetrov »

Куба е ОК, само канадската виза да не е еднократна.
Мексико незнам.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Посещение в Мексико с родители

Мнение от Marto »

Bistra написа:За Мексико е нужна виза.
На Уикипедията пише, че режимът е безвизов. Не ми се търсят официални източници.
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: Посещение в Мексико с родители

Мнение от mice »

Bistra написа:За Мексико е нужна виза.
Дай линк към източника, не намирам такова инфо?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Посещение в Мексико с родители

Мнение от Bistra »

Marto написа:
Bistra написа:За Мексико е нужна виза.
На Уикипедията пише, че режимът е безвизов. Не ми се търсят официални източници.
Режимът е безвизов за канадци и американци, не за българи.
Линк не мога да дам, но го твърдя от първа ръка. Мой познат в момента е в процедура за искане на щатска виза за приятелката си , която е с български паспорт. Молбата може да се изпрати и по Интернет, но после се ходи на интервю. С Мексико условията са подобни, заради безвизовия режим между трите държави.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Посещение в Мексико с родители

Мнение от grozdan »

Аз не си спомням да съм вадил виза за Мексико. С българския паспорт и канадска ПР никой не ме пита нищо, без ПР не знам как е. Имаха някакъв сайт туризъм-мексико или подобно. Там ги пише нещата, ама ме мързи да го търся сега.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Посещение в Мексико с родители

Мнение от IRA »

http://mexico.visahq.com/requirements/Bulgaria"

Mexico tourist visa is not required
for citizens of Bulgaria for a stay up to 180 days.

•First, check the current validity of your passport.

All travelers will need a passport valid for at least 90 days following your departure date from Mexico. However, we strongly recommend traveling with 6 months validity on your passport at all times. VisaHQ can assist U.S. citizens with a full range of expedited passport services, including new passport application and passport renewal.


•Second, make sure your passport has blank Visa pages.

Most destinations, including Mexico, require that you have adequate un-used pages in your passport, allowing for any necessary stamps upon arrival and departure. We recommend that you have at least two free pages in Visas section of your passport before any international travel. U.S. citizens can get extra passport pages added to their passports as fast as within 24 hours.


•Finally, confirm if transit visa is required for any connections.

Check with your airline in case you have connecting flights overseas as part of your journey to Mexico. It may be the case that countries you pass through en route to your destination may require a separate transit visa. Please refer to visa requirements of the specific country.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Посещение в Мексико с родители

Мнение от Marto »

Bistra написа:С Мексико условията са подобни, заради безвизовия режим между трите държави.
:?: :?: :?:
Как не са го знаели това стотиците мексиканци, които загиват годишно пресичайки границата през пустинята?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Посещение в Мексико с родители

Мнение от Bistra »

Гусин Адвокат, не се правете на утрепан, ами помислете дали сте си вадил някога виза за Мексико?
А аз знам случай за българин (не канадец), на който преди време му е била отказана такава.
Това, което цитира Ира е нещо ново, прието отскоро. Честно не знаех, защото не ми се е налагало да ходя в Мексико с някой, който има само български паспорт. Похвално е, че си е направила труда да го изрови. :y:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Посещение в Мексико с родители

Мнение от Marto »

Bistra написа:Гусин Адвокат, не се правете на утрепан, ами помислете дали сте си вадил някога виза за Мексико?
А аз знам случай за българин (не канадец), на който преди време му е била отказана такава.
Това, което цитира Ира е нещо ново, прието отскоро. Честно не знаех, защото не ми се е налагало да ходя в Мексико с някой, който има само български паспорт. Похвално е, че си е направила труда да го изрови. :y:
Кога е било това "преди време"? Преди 5 години можело да е било друго, но това не е отговор на въпроса на автора на темата.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Посещение в Мексико с родители

Мнение от Bistra »

Marto написа: Преди 5 години можело да е било друго, но това не е отговор на въпроса на автора на темата.
Ами какво да ти кажа, аз като имам нужда влизам в Интернет и си набавям нужната информация. Питайки във Форум по такъв начин рискуваш да се сдобиеш с остаряла информация. Не съм го направила нарочно, а ти определено се заяждаш. Насочи се към Павелчо, аз не съм добра партия!
Плюс това не съм съвсем сигурна, че въпросните родители имат многократна канадска виза. Защото хубаво ще ги пуснат в Мексико безвизово, ама на връщане да си нямат проблеми? Най- добре е хубаво всичко да се провери и то няколко пъти от официален източник чрез обаждане по телефон, ако трябва. Нашето мнение във Форума не е меродавно!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Посещение в Мексико с родители

Мнение от ablood »

Bistra написа:Плюс това не съм съвсем сигурна, че въпросните родители имат многократна канадска виза.
Око да види, ръка да пипне.

Авторът:
thehellgirl написа:Моите родители са с многократна виза за Канада.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор