Издаване ма US виза от Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Издаване ма US виза от Канада

Мнение от roumensp »

Павел написа:В тоя формуляр те питат и за майчиното ти мляко - справка от CBSA за история на пътуванията ти, хелт рекърдс, тайтълс за недвижими имоти, форми Т-4 и Т-5, дори данни за имунизация на децата, ако имаш такива. Всичко това се препраща на ситизеншип съдя, пред който се явяваш на интервю. Това може да ти забави случая с година.
Ако е само година си щастливец (аз бях), обикновено забавянето е около 2 години.
Аз съм минал по тоя път и знам как е .... В апликейшъна бях декларирал 70-80 кратки пътувания до Щатите и за никое нямах печат, защото всичките бяха с личната ми кола. Ако поне една от 2-те държави слагаше печати, немалко хора биха избягнали RQ-то.
Аз съм сигурен, че в базите данни на CBSA се пази информация за пътуванията (най-малкото за влизанията в Канада), но имиграционните или не я изискват, или я считат за недостатъчна. Една от максимите им е, че те не трябва и не искат да доказват, че не живееш тука, вместо това ти трябва да им докажеш, че си живял/живееш в Канада.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Издаване ма US виза от Канада

Мнение от Marto »

От месец май тази година са променили критериите за изискване на RQ, както и самия формуляр. Изглежда на много повече хора ще им усложнят живота много повече.
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Издаване ма US виза от Канада

Мнение от davidT »

Marto написа:От месец май тази година са променили критериите за изискване на RQ, както и самия формуляр. Изглежда на много повече хора ще им усложнят живота много повече.
малко повече инфо може ли?
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Издаване ма US виза от Канада

Мнение от Marto »

Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Издаване ма US виза от Канада

Мнение от Ivan1007 »

pinokio1972 написа:Здравейте , някой ималли е опит с вадене на виза В1/В2 за САЩ от Канада и дали гледат с друго око на апликантите ?
Питам защото през 2000 пресрочих си престоя в САЩ с около 10 месеца . В момента нямам забрана(проверено) ,но мисля ,че ако кандидатствам в БГ ще обърнат голямо внимание ,въпреки ,че имам Канадска работна виза и работата ми го налага -имам писмо от работодателя обяснаващо причината за тази виза. Какво ви е мнението?
Аз в далечната 2001-а. Трябва да докажеш трайни връзки с Канада, иначе ти отказват и те съветват да кандидатстваш в София.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Издаване ма US виза от Канада

Мнение от KASTA7372 »

От която и държава да кандидатстваш, в която и държава да ти се провежда интервюто- изходът е един- вземаш виза, ако не лъжеш!!! На всички въпроси от страна на американеца- ти даваш верни отговори!!! Пред тях е твоето досие- кога си влизал в страната, кога си я напуснал, за какво си ходил там, какво си правил преди да отидеш там, след като си се прибрал, имаш ли роднини там, защо пак искаш да отидеш...аз не намерих разлика на интервюто нито в Б-я, нито в Канада- всички бяха вежливи...
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Издаване ма US виза от Канада

Мнение от Ivan1007 »

KASTA7372 написа:От която и държава да кандидатстваш, в която и държава да ти се провежда интервюто- изходът е един- вземаш виза, ако не лъжеш!!!
Трънки. Отказаха ми виза няколко седмици след като пристигнах в САЩ от Канада, като landed immigrant. Бях оставил семейството си там, при роднини на път за Канада и исках да ида да ги прибера след като си наех апартамент, купих мебели и си оправих всички подробности (банкова сметка, Alberta Health Care). Туриха ми черния печат в паспорта и ми дадоха ксерокопирано стандартно обяснение, позоваващо се на еди кой си член. Нищо не съм лъгал - това си е закона им и хич не им дремеше, че ми изглежда абсурдно да съм незаконен емигрант в САЩ, след като имам законен статут в Канада.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Издаване ма US виза от Канада

Мнение от bucca »

Искам да използвам темата да попитам дали някой е подавал за американска туристическа виза на родител, дошъл на гости в Канада. Дали дават лесно такива визи? Благодаря.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
nini
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2003 12:07 pm
Местоположение: Longueuil

Re: Издаване ма US виза от Канада

Мнение от nini »

За родител Щатската визата се издава от БГ, той е на гости тук а не постоянно живеещ.
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Издаване ма US виза от Канада

Мнение от bucca »

Въпреки, че не е постоянно живеещ тук, аз мисля, че може да се подаде от тук за US виза.
Исках да разбера дали има хора подали от тук и се чудех, дали дават лесно или не или това най-вероятно зависи от конкретното положение на човека.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
choky
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Май 30, 2006 7:06 pm

Re: Издаване ма US виза от Канада

Мнение от choky »

Миналата година звънях да питам за свекърва ми (тя вече беше пристигнала тук в Канада, и искахме да я заведем до Ню Йорк). Обясниха ми учтиво, че няма никакъв проблем да подадем, но не е сигурно дали ще и дадат (то и в Бг да подаде, да не би да е сигурно?? :rofl: ), защото от тук нямат как да я "проучат" защото не е постоянен канадски гражданин. И за това било желателно да подаде от Бг.
Ние тогава се отказахме от идеята, така, че не мога да кажа, дали дават по-лесно или не, а само, че може да се подаде и тук (нищо че е на гости само).

Успех!
Умея да мълча на седем езика
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Издаване ма US виза от Канада

Мнение от Павел »

Преди много години имаше неписано правило - дават ти да подадеш, но 100% ти отказват. Консулите хич не обичали пускане на апликации от друга държава. Ако вашите имат намерение отново да идват до Канада в бъдеще, по-добре да подадат за щатска виза от Бг - просто казват, че искат да изполват ходенето до Канада за посещение на конкретно място в САЩ. Консулите обикновено гледат с добро око, когато си се аргументирал и показваш познания за държавата която искаш да посетиш. Канадаската виза също би трябвало да помогне. Нищо не ви пречи и от Канада да пробвате, но ако има отказ, след това шанса от Бг намалява.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор