Интервю Октомври 2012г.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Mirka75
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 5:29 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Mirka75 »

Ние минахме успешно. :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party: Часът за интервюто ни беше 10.30 но влязохме по-рано.Двойката преди нас не се яви.Сега пиша от автобуса и лаптопа сдава багажа така че подробностите утре.Само ще кажа че мосюто говори заваляно,с дъвка,по едно време я изплю но лапна очилата.....Сертификатите ги получихме в 15часа защото искаше да се консултира за нашата кандидатура.Виновен бях аз като втори кандидат.За 10 дена преставете си нивото ми на френски.Всичко е шанс и късмет така че горе главата и дерзайте.Моят късмет е съпругата ми че изнесе цялото интервю.Успех на всички и късмет
17.10.2012г./10,30ч.-интервю
24.11.2012г.-изпратени документи до Нова Скотия
29.11.2012г.-получени
09.01.2013г.-осребрен чек
16.01.2013г.-баркодове
19.02.2013-покана за медицински
pavel_12
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Окт 18, 2011 11:28 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от pavel_12 »

Joya написа:Честито на получилите сертификати, и успех на другите в борбата.
Когато човек иска нещо, той не се отказва, преследва го до дупка.
И аз искам да попитам, как оценявате езиковите си знания. Когато пускахме документи, знаех френски на 0, мъжът ми също. Имах току що родено бебе, и въпреки че по наше време не искаха от всички справка от НОИ, така си смятах стажа, че да няма изненади. Езика го писах Б1, защото мислех че за година ще го покрия. Един месец преди интервюто разбрах, че съм далеч от Б1, въпреки че не съм спирала да уча. За един месец го покрих, с цената на много жертви. Всички ги правим, но на интервюто езика е нещо много субективно. Стреса е решаващ. Познавам човек с френска гимназия, който със зор доказа Б1 на интервюто, аз доказах Б2, ама съм писала много пъти че реалнос поред мен трудно докарвам Б1.
Самооценката е много много важна. Реалната, ако не можете да си я направите, питайте. Иначе е най-лесно някой друг да е виновен.
Ето случая на Емили с преводачката, много сериозен проблем, висящ на косъм сертификат, е да ама тя се е борила, не е мълчала, и си е взела сертификата, тоест доказала е, че може дипломата да и е фалшива, но тя ще се оправи, където и да иде, след като в стресова ситуация запазва самообладание, и успява да се измъкне.
Не искам да обвинявам скъсаните, напротив съчувствам им, защото всеки хванал се на хорот, губи много средства, време, и нерви. Но всички са така, не плашете тези на които им предстои да се явят. И да дълбаем з аимена, принтери, расист ли е мосюто, или иска да вкара цялото Хаити в Канада, вместо нас, не помага, пречи на хората които ще се явят тепъра.
Нека да погледнен нещата обективно, най-пагубно е да се явиш с примирението, че ще те скъсат. Ами това е интервю бе хора, за да ви пуснат в чужда държава, надали някой е предполага, че е елемнтарно. хората имат право да имат изисквания.
И отново да повторя, че всеки викнат на интервю, според мен има 100% шанс да мине, всичко си зависи от него.
Съжалявам ако съм подразнила някой, но това се повтаря вече 4-та година, през която аз следя форума. Има силни сесии, и по-слаби. Но не зависи от интервюиращият, а от явяващите се. (Лично мнение)
Успех на следващите, учете и се борете, ако се опитат да ви вземат точки, или да ви ощетят по някакъв начин.

Благодаря ти много за куража, който ми даде ;) и съм съгласен с всяко нещо, което си казала ;) успех за в бъдеще :)
Изпратени документи: 11.11.2011
Осребрен чек: 29.02.2012

Успешно интервю: 15.11.2013
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Misho76 »

Mirka75 Честито! :party:
И да пишеш обезателно!От поста ти излиза,че си учил само 10 дни френски или 10 дни за интервюто :?: Защото,ако е така звучи крайно несериозно :tmi:
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
dimman
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 4:40 pm
Местоположение: alberta,canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от dimman »

Misho76 ние бяхме на интервю март 2012 и при нас беше почти същото - съпругът ми се прибра от Англия на 02/03/2012 а на 08/03/2012 трябваше да се явим.Той нямаше и 10 дни за подготовка - въпросът е в това колко добре е подготвен водещия кандидат/ проект,език...- аз съм с ниво С1/ и оттам нататък шанс! Така че поздрави за госпожата!!!Явно е била много добре подготвена!
Няма нищо невъзможно!
документи до Виена 12,11,2010г
акюзе 21,02,2011г
интервю 08,03,2012г
баркодове 11,07,2012г
мед.формуляри 17,09,2012г
направени мед. 24,09,2012г
визи 10.04.2013г
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от borkoo »

Мишо,наскоро сподели,че това ти е втора кандидатура.За това ти най-добре трябва да знаеш,че от роптаене и сърдене в тази процедура файда няма.Гневиш се,ядосваш се,но какъв е ефекта?Никакъв!Нищо не можеш да промениш,пич.Кебекарите,канадците както искаш ги наречи,те са си такива.Сипи си едно твърдо по избор,запали една готина пура и им тегли една ..... ;)
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Misho76 »

Така си е borkoo ,така си е!То и в новата тема за отказите само аз съм си писал.Да се чудиш или да се смееш засега излиза ,че ние сме единствени с отказ ама виж пък колко хора са минали и са прочели :lol:
Незнам :( Въпрос на нагласа.Аз лично не бих се хвалил,че съм учил 10 дни френски пред хора с изискани сертификати или върнати.Но сме различни!
А победата никой не може да ти я отмени!Въпросът е как с минимум познания ще се оправиш там или пак госпожите ще издържат къщите..... ;)
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от balbi »

Джоя... За съжаление си го казала доста добре.
На българите това ни е присъщо - все някой ни е виновен за нещо. От 23 години минават що правителства и президенти и все те са виновни, все някой ни е виновен. Осъзнавам, че поста ми изобщо не е тук, но тук ми дойде и ще си го допиша. Ако някой реши нека го трие.
Всяко нещо в този живот трябва да си го вземеш, да се напънеш, да подскочиш, да се лишиш, но ако го искаш сам трябва да си го вземеш - никой няма да ти го даде.
Какво означава да обжалваме отказа? Това, че някой е учил много време не значи, че е научил. Не значи, че и точките, които са пресмятани много пъти са пресмятани по правилния начин.
Но по презумпция трябва да има виновни при един неуспех. Участниците са обикновено неуспелия и всички останали. Неуспелия никога не гледа дали грешката не е в него особено, ако е българин. Търсят се виновници от останалите участници. Няма значение дали е интервю, дали е търсене/ненамиране на работа, дали е нещо друго оти житейския ни път...
Дори и истинския виновник да не е неуспелия участник, то този виновник не разбира, че е бил виновен, а само се чува едно недоволно мрънкане.
Най-лесно ще ви е да ме опюете за този пост, но се огледайте наоколо, огледайте и вашите постъпки и ще видите, че съм прав. Ако ме питате дали съм гледал себе си - да гледал съм се. Човек винаги стига до разни изводи като гледа първо себе си. После започва да набюдава околните и евентуално трябва да се постарае да разкара негативното от себе си!

Желая късмет на всички на които им предстои интервю. Тези, които не са минали - погледнете писмения си отказ и вижте за какво точно са ви резнали. Не търсете вината в хората, които са ви резнали, а вижте по какъв начин можете да коригирате грешката си и да продължите напред.
Живота е това, което сами си направим и изглежда така както сами си го нарисуваме.
Има много външни фактори, но те са само нюанси в НАШАТА картина... нищо повече!

КЪСМЕТ!
choky
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Май 30, 2006 7:06 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от choky »

balbi написа:Джоя... За съжаление си го казала доста добре.
На българите това ни е присъщо - все някой ни е виновен за нещо. От 23 години минават що правителства и президенти и все те са виновни, все някой ни е виновен. Осъзнавам, че поста ми изобщо не е тук, но тук ми дойде и ще си го допиша. Ако някой реши нека го трие.
Всяко нещо в този живот трябва да си го вземеш, да се напънеш, да подскочиш, да се лишиш, но ако го искаш сам трябва да си го вземеш - никой няма да ти го даде.
Какво означава да обжалваме отказа? Това, че някой е учил много време не значи, че е научил. Не значи, че и точките, които са пресмятани много пъти са пресмятани по правилния начин.
Но по презумпция трябва да има виновни при един неуспех. Участниците са обикновено неуспелия и всички останали. Неуспелия никога не гледа дали грешката не е в него особено, ако е българин. Търсят се виновници от останалите участници. Няма значение дали е интервю, дали е търсене/ненамиране на работа, дали е нещо друго оти житейския ни път...
Дори и истинския виновник да не е неуспелия участник, то този виновник не разбира, че е бил виновен, а само се чува едно недоволно мрънкане.
Най-лесно ще ви е да ме опюете за този пост, но се огледайте наоколо, огледайте и вашите постъпки и ще видите, че съм прав. Ако ме питате дали съм гледал себе си - да гледал съм се. Човек винаги стига до разни изводи като гледа първо себе си. После започва да набюдава околните и евентуално трябва да се постарае да разкара негативното от себе си!

Желая късмет на всички на които им предстои интервю. Тези, които не са минали - погледнете писмения си отказ и вижте за какво точно са ви резнали. Не търсете вината в хората, които са ви резнали, а вижте по какъв начин можете да коригирате грешката си и да продължите напред.
Живота е това, което сами си направим и изглежда така както сами си го нарисуваме.
Има много външни фактори, но те са само нюанси в НАШАТА картина... нищо повече!

КЪСМЕТ!

Перфектно казано!!!
Умея да мълча на седем езика
avril78
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 7:19 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от avril78 »

Mirka75 написа:Ние минахме успешно. :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party: Часът за интервюто ни беше 10.30 но влязохме по-рано.Двойката преди нас не се яви.Сега пиша от автобуса и лаптопа сдава багажа така че подробностите утре.Само ще кажа че мосюто говори заваляно,с дъвка,по едно време я изплю но лапна очилата.....Сертификатите ги получихме в 15часа защото искаше да се консултира за нашата кандидатура.Виновен бях аз като втори кандидат.За 10 дена преставете си нивото ми на френски.Всичко е шанс и късмет така че горе главата и дерзайте.Моят късмет е съпругата ми че изнесе цялото интервю.Успех на всички и късмет
Важно е, че всичко е минало успешно :) Честито!
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Misho76 »

Големи поети,големи патриоти се извъдихте!Но никой не казва,че писанията са за "под шипковият храст" както преди време.
niki78 Ви зададе въпроси,вие едва ли не му се присмяхте не знаел езици и прочее простотии като виждате,че има хора,които и с 5-10 дни запознаване с френската азбука минават успешно.Дали сте присъствали на самото му интервю?Веднага написахте,че нямало смисъл да сигнализира за очевидно недоглеждане?Ама как стигнахте до тези изводи!?Големи познавачи на процедурата им тук,ей!
Как никой не му/и написа,че грешката е станала на база NOC код.И за емиграционните специалноста от дипломата ви е просто NOC код,ако чиновника преглеждащ докс обърка кодовете всичко заминава.Само се чудя как в превода се бърка авио-механик с автомобилен-механик като двете са наистина от земята до небето.
niki78 заповядай:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... itles.html"
И се борете за справедливост.Ако искаш ми пиши на лични.Ще ти отговоря с удоволствие!
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
boryanageo
Мнения: 68
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:41 pm
Местоположение: Gatineau, QC

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от boryanageo »

Балби, както казва един мой приятел- ТЯ ВИНАТА Е СИРАЧЕ, НИКОЙ НЕ Я ИСКА! Браво, за доброто познаване на Българската народопсихология! ;)
06.09.2013 - интервю - УСПЕШНО!
30.10.2013 - втори пакет документи до Сидни
17.12.2013 - баркодове
19.02.2014 - покана за медицински
20.03.2014 - изискано свидетелство за съдимост от ФБР
24.03.2014 - покани за визи
23.06.2014 - полет до Монреал
Аватар
Zvezdichka
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 12:59 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Zvezdichka »

Mirka75 написа:Ние минахме успешно. :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party: :party: Часът за интервюто ни беше 10.30 но влязохме по-рано.Двойката преди нас не се яви.Сега пиша от автобуса и лаптопа сдава багажа така че подробностите утре.Само ще кажа че мосюто говори заваляно,с дъвка,по едно време я изплю но лапна очилата.....Сертификатите ги получихме в 15часа защото искаше да се консултира за нашата кандидатура.Виновен бях аз като втори кандидат.За 10 дена преставете си нивото ми на френски.Всичко е шанс и късмет така че горе главата и дерзайте.Моят късмет е съпругата ми че изнесе цялото интервю.Успех на всички и късмет

Още веднъж честито от нас!!!!!! Вълнуваме се ужасно и искрено се радваме за вас!
Смятаме, че заслужавате да постигнете мечтите си, а кой колко се е готвил, какво ви е коствало и кой ще издържа семейството са маловажни подробности по пътя към целта!
Успех в бъдеще и много, много късмет!!!
Док.Виена/досие- 23.11.2011/12.06.12г
TCFQ B2/C1, B2/C1- 27.09.2012
Изчакв.интервю- 26.11.12г
Покана/сертификати- 25.03.14/03.06.2014
Нова Скотия/Баркодове- 18.07.14/16.10.2014
Медиц.- 26.08.15/04.09.2015
Покана визи- 06.01.16/21.01.2016
Полет- 18.06.2016
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от karelia79 »

Честито и от нас на Мирка75! Много се радваме, че се включихте с нещо положително в темата! Успех и за напред и ще очакваме подробен разказ! :party: :party: :party:
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Desito
Мнения: 136
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 6:30 am
Местоположение: София

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Desito »

Mirka75, честито и от нас.
Balbi, аз лично не бих могла да те оплюя за мнението ти, тъй като го споделям напълно. ;)
Иначе Misho 76, прав си, че човек трябва да се бори, може да е станала административна грешка, но наистина ние тук във форума не сме виждали докуметите на niki78 и не сме присъствали на интервюто, какво можем да кажем. Само да си прочете писмото за отказ и ако има основание да се бори.
Късмет на всички и на урешния ден. Стискаме ви палци. А вие отидете надъхани и сигурни в успеха си.
DSC Виена-19.07.11
Получено акюзе-14.03.12
Писмо-изчакване интервю-12.07.12
TCFQ B1/B2 - 20.12.12
Интервю-13.09.13
Документи до Сидни - 11.10.13
Баркодове - 03.12.13
Покана за мед. - 23.01.14

"L'essantiel est invisible pour les yeux."
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от pumpy »

Misho76 написа:като виждате,че има хора,които и с 5-10 дни запознаване с френската азбука минават успешно.

И се борете за справедливост.Ако искаш ми пиши на лични.Ще ти отговоря с удоволствие!
Това, първото е точно толкова истина, колкото и че "чернилката" ни дискриминирала, за да спасява децата на Хаити....

А относно второто, за коя справедливост става дума, че не разбрах ???В кой закон поше, че рно на бяло, че всеки подал документи ТРЯБВА да получи сертификат. Доколкото прочетох по-горе, чиновника е пресметнал точките със съответната професия за механик и те не са стигали.

niki 78 написа:...... "ами станала е следната грешка във вашето досие вие сте със диплома от средното си образувание като механик на автомобили а тук сте записан като авио-механик и поради това са били тези въпроси и да отбележи че ще ми намали с 10 точки поради разликата в дипломите....... тя не го разбра след което каза че не ни достигат точките заради грешката в дипломите.....

Кажете къкво да правим,виновни ли сме платили за разглеждане на кандидатурата сме загубили година и девет месеца в чакане пък те са я объркали и за това ми се прецака цялото интервюто и селекцията.Моля пишете ни със съвети
Плащането се прави когато се подават документи. Независимо дали ще ни поканят на интервю или няма, ние си плащаме като попове ПРЕДВАРИТЕЛНО. Поради грешка в документите са те поканили на интервю, което нямаше да се случи ако още от самото начало бяха разбрали за какво става дума. Интервюто се е "полагало" на авиомеханик, не на автомеханик. Аз тук не виждам за какво можеш да се оплакваш - тази тяхна грешка е в твоя полза. За това, че си чакал почти две години, все едно живота си върви и чакал или не, все едно двете години щяха да минат. Човека ти е дал съвет с какво и как можеш да подадеш пак - това е ползата от платените пари и неправилно насроченото интервю. Ако се замислиш даже си е едни гърди напред от тези, който никога не са се явявали на интервю: ако подадеш пак и те поканят на ново интервю знаеш за какво става дума.

Моя съвет е да изкараш сертификат за езиците по едно ниво над препоръчаното от агента и тогава пак да подадеш...Успех
Публикувай отговор