Интервю Октомври 2012г.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от karelia79 »

И аз се надявам все някой да сподели как е минало днес, а на утрешните кандидат - емигранти - много късмет и успех! :y:
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
stoikova
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:24 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от stoikova »

Вече гласно нищо не казвам,само стискам тайно палци.
То стана да те е страх да се изкажеш гласно. :?:
То не бяха неработещи системи, непечатащи принтери, намалени стажове, незачетени специалности ............... имаме цяла седмица неизвестност, пък каквото има да става ще става.
Вече влизаме във фазата "все ми тази, да минава. че не се трае вече".
Виена 31.03.2011
Интервю 23.10.2012
Нова Скотия 12.11.2012
Медицински формуляри 04.03.2013
Покани за визи 07.08.2013
sugar4e
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 2:48 pm
Местоположение: Montréal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от sugar4e »

Ние сме утре на интервю, така че стискайте палци да мине по мед и масло и после обещавам да споделя как е минало ;) Тръпката определно е на ниво, но щом сме стигнали до тук, със сигурност има защо.
26.01.2011 - Изпратени документи Виена
16.10.2012 - Интервю (CSQ)
20.04.2013 - ВИЗИ
11.06.2013 - Полет Монреал
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от karelia79 »

sugar4e написа:Ние сме утре на интервю, така че стискайте палци да мине по мед и масло и после обещавам да споделя как е минало ;) Тръпката определно е на ниво, но щом сме стигнали до тук, със сигурност има защо.
:y: :y: :y:
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
danielagogo
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 8:11 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от danielagogo »

:y: :y: :y: и от нас!!!!!!!!!!!!!!!
minchev
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 12:49 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от minchev »

stoikova написа:Това мълчание от днешните участници започва да ме притеснява.
Или не им се пише поради дискомфорт,или така са се украсили от кеф,че им е само до нас,чакащите новини.
Ако е второто, супер! Ха дано това е причината!


дай боже да е второто.
късмет на всички утре :y:
Документи, Виена - 28.10.2011
Осребрен чек - 29.02.2012
accusee (e-mail) - 05.06.2012
zeli4ka
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Апр 14, 2011 12:12 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от zeli4ka »

:y: смело, смело и усмихнато :) ;)
boryanageo
Мнения: 68
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:41 pm
Местоположение: Gatineau, QC

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от boryanageo »

Добри новини и за нас. Получихме писмо, че всичко с документите ни е ОК и сме включени в списъка за изчакване на интервю. ;) И това тъкмо докато и аз се чудех къде сме тръгнали...
Успех на утрешните интервюта и се надявам, че хората от днес нямат време да се похвалят, защото са заети да празнуват! :drinks:
06.09.2013 - интервю - УСПЕШНО!
30.10.2013 - втори пакет документи до Сидни
17.12.2013 - баркодове
19.02.2014 - покана за медицински
20.03.2014 - изискано свидетелство за съдимост от ФБР
24.03.2014 - покани за визи
23.06.2014 - полет до Монреал
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от balbi »

А знае ли се кой беше днес?
Ник
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 11:45 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Ник »

Здравейте на всички и от мен! До сега не съм писал във форума,но виждам, че никой не е дал "инфо" за интервютата на 15.10 и съм длъжен да го направя. Като цяло ние сме семейство, което подаде документи януари 2011 и както много от вас и ние си "изчакахме - чакането". На кратко аз съм с магистърска степен и 7 години стаж по специалността, а съпругата ми е студентка последна година. Нейният стаж е малко и то предимно като продавачка в магазини и агент директни продажби. Нямахме сертификати по DELF; TCFQ и т.н. Единственото, което предоставихме е сертификат от Алианс Франсез за В1 и моите 1200 часа френски в гимназията.Интервюто:
Самото интервю мина бързо при нас с положителен резултат. Бяхме втората двойка за деня. Влязохме в прословутата "розова" стая в 10.00 часа и приключихме в 10.30 часа.Като цяло г-н Алсид въобще не беше в настроение. Мънкаше си под носа и се опитваше да говори колкото може по - неразбираемо.Когато се ръкувах с него,в началото ми подаде само пръстите на ръката си,но мен това не ме трогна.Въпросите, които ни задаваше бяха елементарни. От кога сме женени? Имаме ли деца? - тези въпроси бяха контролни - зададе ги поне 5 пъти. Пита ни "от кога се познаваме и къде сме се запознали". Искаше от съпругата ми детайли за сватбената ни церемония. Мен ме разпитва ту на английски, ту на френски, като мотивацията естествено беше на английски.Достатъчно е да му се отговаря с по едно, максимум две прости изречения. Той повече и не слуша...Когато му заговарях на английски, неусетно преминавах на френски /явно доста съм се сдухал от учене/, но на човека не му пукаше въобще. Искаше ми ДОКУМЕНТИ ЗА ДОКАЗВАНЕ НА СТАЖА. ТОВА Е НАЙ - ВАЖНОТО. Вземете си всички договори и заповеди за прекратяване на трудовите си правоотношения, УП2 също върши работа. Подредете си ги така, че да знаете кое къде е. Най - много се дразнят като се бавиш в търсенето на документите. На някои договори аз лично нямах преводи,поради финансови съображения. Господинът не беше много щастлив, но когато му дадох някои с преводи му стана много приятно.Изиска ми документа от НОИ, който беше с превод /няма да казвам колко ми струваше, че още ме боли главата от цената, която ми поиска преводача/.В общи линии е това. Пита ни какво мислим да правим там и къде ще се инсталираме. Аз му отговорих, че най - вероятно ще учим 1 година френски. Пълният курс там по френски е година и един месец - до колкото знам. След това аз ще уча една година, за да придобия DEP, а съпругата ми иска да упражнява бъдещата си професия, за която учи в момента. Казах му че сме писали на Ордерите за нейната професия /което е факт и най -интересното е, че от Квебек ни отговориха само след няколко часа/. Тази професия явно е много търсена в цял свят - няма да я крия - става въпрос за "медицинска сестра". В крайна сметка ни даде сертификатите, като на мен ми писа, че там ще упражнявам сегашната си професия, която е в Ордер,а аз въобще не съм сигурен, че точно това ми се иска , но както и да е...Това е от мен. Надявам се , че съм бил полезен!
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от inn4o »

Честито, Ник! Имаш ли представа как е минало при другите кандидати вчера?
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
mariko_san
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 5:06 pm
Местоположение: Toronto, ON

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от mariko_san »

boryanageo написа: Успех на утрешните интервюта и се надявам, че хората от днес нямат време да се похвалят, защото са заети да празнуват! :drinks:
Дай боже всекиму! :party:
DSC - 11.11.2011
AR- 12.05.2012
Certificat de selection по пощата- 27.07.2013
Мед.прегледи- 29.04.2014
Визи- 21.06.2014
Полет- 20.09.2014
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от ivo_yakimov »

Честито и от мен и много успехи. :y: :y: :y: :y: :y:
Явно всичко се решава предварително още от Канада.
speca
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Фев 09, 2011 10:55 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от speca »

Да разкажа за нашето инетрвю. Оказа се,че кандидатурата ни е от слабите. Аз съм водещият кандидат- висше образование- право и 8 години стаж- не по специалността. Мъжът ми - на сем. начала сме- висше образование - туризъм и стаж 6 години- не по специалността. Имаме и 2 деца.

Щом влязхоме, мюсюто се представи и започна с въпрос към мен дали мога да говояря френски. Казах да и ме пита как и къде съм го научила. Обясних- частни уроци. Пита ме защо намям сертификат- казах че не са ни искали до сега. Съгласи се. После ме почна на английски и там запецнах, понеже не можах да превключа от френски. Каза,че английкия ми е лош и ми намали точките за английки. Пита мъжа ми какво и къде работи на френски и на аглийски. Намали му нивото на френски. После ми зададе въпроса какво работя и докато си казах професията и раб.място ме прекъсна и ми намали нивото на френски. Изобщо не ми даде шанш да разкажа нищо. Започна да гледа документите ни за стаж и ми смали точки и от там, понеже майчинстовото не се брояло за стаж според тях. Разгледа и дипломите ни и задрграничните ни паспорти. На справката от НОИ не носихне превод на интервюто, защото го бяхме изпратили по пощата. Сега имахме само оригинали и с помоща на преводачката ги разгледа и се изненада, че и с двете даца съм била в майчинсто по 2 години. Пита ни в кой град искаме да отидем, казах,че имаме приятели в Монрел, които са готови да ни подслонят, казах му и името на квартала им там. Пита ме както какви ще работим там- аз касиерка, мъжа ми сервитьор или шофьор. Пита ме дали имаме стаж като такива, казах -да от студенстките ни години. После се зае да смята точките ни. Това му отне време. Пита мъжа ми защо той не е водещият кандидат ,но се оказа,че и така е било пак нямало да ни стигнат точките. И и каза в прав текст, че не може да ни даде сертификати, защото нямаме достатъчно точки. Но нали аз бях пуснала целия си чар в действие, все пак каза,че ще ни даде шанс. Каза, че ако в срок от 90 дни изпратя в Монреал сертификати от тестове по френски и англйски Б1 и Б2, точките може и да ни стигнат и от Монреал да ни изпратят сертификатите. Пита ме дали съм съгласна на това условие, понеже ще ни стува много време и пари и си записа, че декларирам- да.
Така мина при нас. Надявам се да имаме шанс и да се справя с тези тестове в този ненормално кратък срок.
Пожелаваме на всчики следващи успех и много късмет.
Ако имате въпроси, ще отговаряме.
DSC - 11.01.2011
Accusé - 30.05.2011
Entervue - 15.10.2012
Ник
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 11:45 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Ник »

ivo_yakimov написа:Честито и от мен и много успехи. :y: :y: :y: :y: :y:
Явно всичко се решава предварително още от Канада.

За това, че всичко се решава от Канада вече съм абсолютно убеден, че е факт. Изпитващите тук идват само да сверяват подадените данни с действителните и естествено е да правят проверка на езиковото ниво.Мисля, че френският е с най - голяма тежест, но не е никак лошо да имате познания и по английски.В това направление бих искал да благодаря на учителката си по френски г-жа Венета Кръстева! Бих казал за нея, че е невероятен преподавател и страхотен новатор в обучението. Жената живее и работи в София, но предлага атрактивни начини на обучение и дистанционно , чрез Skype сесии.Изготвя индивидуални планове в зависимост от нивото, на което сте.Ето ги и нейните координати:

Veneta Krasteva
Professeur de français
venetak@yahoo.fr
tel: 0893382797
Публикувай отговор