Интервю Октомври 2012г.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
brbrbrbr
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Юни 04, 2012 2:30 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от brbrbrbr »

Здравейте,
Успех на всички днес! Имам следното питане към тези които са минали: към новите DCS прилагате ли снимки? Вече съм се спекъл тотално. Логиката е, че ня тях им трябва само инфо, ама знам ли.
Благодаря предварително на отзовалите се
DSC Виена - 11.02.2011
Accusé - 12.09.2011
Писмо за изчакване - 01.06.2012
Интервю - 17.10.2012 - Успешно!
Документи до Сидни - 20.12.2012
Потвърждение от Сидни - 11.02.2013
Покана медицински - 20.05.2013 (направени на 10.06.2013)
Покана визи - 15.08.2013
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от mare_sr »

brbrbrbr написа:Здравейте,
Успех на всички днес! Имам следното питане към тези които са минали: към новите DCS прилагате ли снимки? Вече съм се спекъл тотално. Логиката е, че ня тях им трябва само инфо, ама знам ли.
Благодаря предварително на отзовалите се
Амиии, ние бяхме приложили, ама както вече знаете не ни влезна в употреба самото DSC :^)
Така че, ако знаех, че ще е така, щях да ги направя по изискванията за втория пакет докс, и поне щях сега да си ги ползваме за там.
Аватар
thunderbolt
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 02, 2008 5:44 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от thunderbolt »

Здравейте,
исках да питам като ви питаха кога са придобити дипломите ви, искаха месец и година да кажете или дата, месец и година? Същият въпрос имам и към датите за започване на работа ?

Благодаря ви предварително и успех :)
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от mare_sr »

thunderbolt написа:Здравейте,
исках да питам като ви питаха кога са придобити дипломите ви, искаха месец и година да кажете или дата, месец и година? Същият въпрос имам и към датите за започване на работа ?

Благодаря ви предварително и успех :)
За дипломи, на нас ни искаха само година. За работата: дата, месец, година, съответно на започване и приключване, ако са повече от една место работа.
niki 78
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 1:27 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от niki 78 »

Здравейте отново на всички тук,радвамсе за всички преминали успешно а на другите тарпение,моят вапрос е някой получавал ли е следното писмо:
Bonjour,

Nous vous rappelons que vous devez apporter tous les DOCUMENTS ORIGINAUX énumérés dans la lettre de convocation ainsi qu’un formulaire « Demande de certificat de sélection du Québec » mis à jour par vous et votre époux (se), le cas échéant.



Voici le lien pour télécharger la DCS :



http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c" ... index.html



Meilleures salutations,

jds




N.B.: Veuillez S.V.P. ne pas transmettre de documents en pièces jointes.

Ministère de l'Immigration et des Communautés Culturelles
Direction de l'immigration économique - Internationale
Service de sélection des travailleurs qualifiés
Secteur Europe de l'Est, Amériques, Asie, Moyen-Orient
285, rue Notre-Dame Ouest, 4e étage
Montréal (Québec) H2Y 1T8
CANADA
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca"


AVIS DE CONFIDENTIALITÉ
Ce message et ses annexes sont confidentiels; s'ils vous ont été transmis par mégarde, veuillez les détruire et nous en aviser immédiatement. Merci!
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от pepiliverpool »

mmp написа:Аз също съм съгласна с pepiliverpool. Дали ще получиш сертификати или не, се решава още преди да си се явил на интервю. След 2 изкарани интервюта, мога да го твърдя категорично. Втората ни кандидатура беше доста по-силна от първата, но всичко беше доказано документално. На самото интервю, офицера сравняваше февала от май 2010 с настоящите дипломи, сертификати и прочие, защото старото и новото досие бяха на масата пред него и пишеше новите точки, които ни дава. На мен, като водещ със сертификат TCFQ B1/ C1, ми зададе буквално 5-6 въпроса, като единия беше за ордера на инженерите, другия за плановете ми за реализация, където ми наблегна, да не се подценявам, а да се целя по-нависоко, останалите бяха за уточняване сверката на оригиналите с копията - дайте ми това, дайте ми онова, допишете в молбата новата диплома и т.н. Мисля, че ме попита и кога съм родена, още преди да седна :) Това беше всичко, към мен, след това се обърна към съпруга ми, като кандидат с привилегирована професия. Като след няколкото проверяващи въпроса за нивото на езика, му писа съответните точни, от там нататък разговора продължи чрез преводачката. Преведената нова диплома на съпруга ми не беше в досието, някой във Виена я е бил загубил или при преместването на офисите, може би са я забравили. Изпрати преводачката да направи копие на оригинала, а копието на превода беше без мокър печат. Каза, че я признава и писа допълнителните точки.Усмихнат, любезен, добронамерен.
При първото интервю, още след първите 15 минути разбрах какъв ще бъде изхода, но тогава бяхме с документално по-малко точки, по-малко стаж и т.н. Човека задаваше заядливи въпроси и заядливо коментираше отговорите ни.
Изхода беше решен доста по-рано, според мен, а и според доста наши приятели от сесията май 2010.
Колкото повече време минава от интервюто ще се убедите че е така. Интервюращия не може да дойде в БГ преди да се е запознал подробно със всяко едно досие.
veselqk
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 7:51 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от veselqk »

niki 78 написа:Здравейте отново на всички тук,радвамсе за всички преминали успешно а на другите тарпение,моят вапрос е някой получавал ли е следното писмо:
Bonjour,

Nous vous rappelons que vous devez apporter tous les DOCUMENTS ORIGINAUX énumérés dans la lettre de convocation ainsi qu’un formulaire « Demande de certificat de sélection du Québec » mis à jour par vous et votre époux (se), le cas échéant.



Voici le lien pour télécharger la DCS :



http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c" ... index.html



Meilleures salutations,

jds




N.B.: Veuillez S.V.P. ne pas transmettre de documents en pièces jointes.

Ministère de l'Immigration et des Communautés Culturelles
Direction de l'immigration économique - Internationale
Service de sélection des travailleurs qualifiés
Secteur Europe de l'Est, Amériques, Asie, Moyen-Orient
285, rue Notre-Dame Ouest, 4e étage
Montréal (Québec) H2Y 1T8
CANADA
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca"


AVIS DE CONFIDENTIALITÉ
Ce message et ses annexes sont confidentiels; s'ils vous ont été transmis par mégarde, veuillez les détruire et nous en aviser immédiatement. Merci!
Да! И какво те притеснява?
DCS-Montréal-25.07.2013
Accusé de réception-04.10.2013
CSQ по пощата - 09.09.2015
Втори пакет документи-Sidney, NS, Canada - 22.10.2015
Баркодове - 18.01.2016
Медицински - 26.02.2016
Покана за визи - 02.03.2016
Визи - 22.03.2016
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от margaret »

brbrbrbr написа:Здравейте,
Успех на всички днес! Имам следното питане към тези които са минали: към новите DCS прилагате ли снимки? Вече съм се спекъл тотално. Логиката е, че ня тях им трябва само инфо, ама знам ли.
Благодаря предварително на отзовалите се
Ами ние нямахме снимки в новото DSC...поиска ни го, разгледа го набързо и ни го върна, така че май няма смисъл да се занимавате със снимки...
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от inn4o »

На нас нито ни поиска актуализираната Молба за селекция, нито снимким нито Договора за финансова независимост.
Казвам го само за инфо, вие си ги носете за всеки случай ;)
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Zacks »

Здравейте, имам информация за наши познати, които са минали днес - успешно :clap:
Те не пишат тук, така че с тяхно позволение през следващите дни, ще дам повече инфо.
Bau
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от karelia79 »

Zacks написа:Здравейте, имам информация за наши познати, които са минали днес - успешно :clap:
Те не пишат тук, така че с тяхно позволение през следващите дни, ще дам повече инфо.
Супер! Честито на успешно преминалите! :party:
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
niki 78
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 1:27 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от niki 78 »

niki 78 написа:Zdraveite,iskam da popitam dali trqbva da pravia aktualizacia na DSC bez da imam nikakvi promeni ot tova koeto sam izpratil na 14.02.2011.I kakvi zadaljitelni aktualizacii trqbva da napravia?Predvaritelno vi blagodaria!!!
Здравейте,искам да попитам дали трябва да правя актуализация на DCS без да имам никакви промени от това което съм изпратил на 14.02.2011.И задължителни актуализации трябва да направя?Предварително ви благодаря!!!

Пишете на кирилица! Задължително е! Следващо мнение на латиница ще се трие!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от balbi »

inn4o написа:На нас нито ни поиска актуализираната Молба за селекция, нито снимким нито Договора за финансова независимост.
Казвам го само за инфо, вие си ги носете за всеки случай ;)

Може да си носите и клип4ета от лятото ;)
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от martatabs »

niki 78 написа:
niki 78 написа:Zdraveite,iskam da popitam dali trqbva da pravia aktualizacia na DSC bez da imam nikakvi promeni ot tova koeto sam izpratil na 14.02.2011.I kakvi zadaljitelni aktualizacii trqbva da napravia?Predvaritelno vi blagodaria!!!
Здравейте,искам да попитам дали трябва да правя актуализация на DCS без да имам никакви промени от това което съм изпратил на 14.02.2011.И задължителни актуализации трябва да направя?Предварително ви благодаря!!!
Пишете на кирилица! Задължително е! Следващо мнение на латиница ще се трие!
Хората ясно са го написали, че ако сте изпратили DCS преди повече от 6 месеца трябва да направите ново, освен това сегашният вид на DCS е по различен от вече изпратения.
inn4o написа:На нас нито ни поиска актуализираната Молба за селекция, нито снимким нито Договора за финансова независимост.
Казвам го само за инфо, вие си ги носете за всеки случай ;)
На мен ми взеха Финансовата независимост, без DCS.
pavel_12
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Окт 18, 2011 11:28 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от pavel_12 »

Здравейте,
днескашния ден е много тих :) Освен едно семейство за което разбрахме, че са взели сертификати някой друг няма ли да се похвали :) Не се стеснявайте :) :party: :party: :party:
Изпратени документи: 11.11.2011
Осребрен чек: 29.02.2012

Успешно интервю: 15.11.2013
Публикувай отговор