Презареден инверторен климатик

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Презареден инверторен климатик

Мнение от todor73 »

Това нещо го дават да отоплява до -15 С навън, предимството е че няма нужда от техник да идва да ти го инсталира. Намерих едни за по 1100 $ за 12 000 бтю Сенвил.

http://senville.com/air-conditioners/"

Някой има ли представа как са, мен повече ме притеснява това за презареденото, но пък ако е верно си е голям напредък.

Тук доскоро климатик от магазина не можеше да си купиш, то и сега е така, голяма мафия, голямо лицемерие (било заради природата и озона). Та специалистите ти го продават инсталиран и ти резват зелката, нещо от сорта на 3000 $ за 12 000 бтю, то хубаво ама в БГ същото е към 700 лв + 150 за инсталация, абе луда работа.

Не съм решил с климатик да се топля зимата, по скоро в преходните пред-зима и след-зима сезони, като сега, кога не си струва да паля парното.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Презареден инверторен климатик

Мнение от Kan_Tangra »

Къде го пише това за презареденото???

Сплитовете се зареждат след монтажа. Иначе какво ще има по тръбите между 2те тела при монтажа? Въздух? Тоя въздух къде ще се дене?

А и виждал ли си как се инсталира сплит? Огъват се дебели медни тръби, режат се, заваряват се и тн.
Не че не можеш да го направиш "направи си сам", но трябва да си абсолютен ентусиаст. и наистина много да ти върви ръкоделието.

А отопляването със сплит не мисля, изобщо да спада към икономичните и ефективни начини.
1,2,3 n на брой печки за по 50$ от костко. 1-2-3 маслени радиатора. Сам си избери.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Презареден инверторен климатик

Мнение от yahoo »

Инверторните системи имат смисъл само за по-големи къщи защото с този евтин ток в Квебек ще се изплащат с години. За малки жилища едва ли си заслужава усилието. А и като падне температурата под прага на изключване пак трябва да имаш резервно отопление. Видях монтирана подобна система и оплакванията бяха че трудно се отопля дори и малък апартамент защото всички врати трябва да са винаги отворени и пак в крайните стаи е много по-студено.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Презареден инверторен климатик

Мнение от Kpetrov »

Незнам нищо за "презареденото", но невиждам и какъв е проблема да се зареди след, като е монтиран.
Иначе аз ползвам подобен, но не тази марка, а Shinco. Моят е специфициран до -10 градуса. Имай в предвид, че колкото повече се приближава температурата до минималната толкова повече му пада ефективността и почва все по-малко да топли.
Миналата зима, тъй като беше доста мека го използвах доста активно за отопление. Аз всъщност го използвам много повече за отопление отколкото за охлаждане и се чудя дали да не монтирам топлообменника на слънце.
Колкото до икономичните и ефективни начини... спада точно там Тангра. Това е машина която пренася топлина, а не я създава и ефективността е доста над 100%.
Въпроса е че за тукашните зими, ако искаш да се отопляваш само на такава машина ти трябва доста по-голяма такава.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Презареден инверторен климатик

Мнение от todor73 »

Избираш модел от менюто и в таблицата си го пише

Style Ductless Mini Split AC With Heat Pump
Compressor TOSHIBA
Refrigerant R410A (Pre-Charged)/1600 гр , макар че не съм много сигурен вече.

Малко обяснения, за инсталацията ти искат 700 $, защото се прави вакум и после се пълни, за да няма влажен въздух, влагата убива климатика. За справка Шинкото на Кпетров струва 700 $, пък майсторите не искат да дойдат и да ти го заредят само, та сега и вакум машина трябва да купувам (аблода питаше подобно само че за кола преди).

Ако пусна парното сега ще гори ток и топли два етажа, а не ми трябват в момента, та си мислех някои работи, плюс това аз не търся много рентабилност, защото те топлят между другото, но като инвестиция ще считам охлаждането през лятото.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Презареден инверторен климатик

Мнение от Kan_Tangra »

Аз съм лаик. Сигурно има къде по-големи специалисти по климатици от мен.
Но не виждам да ми отговори на въпросите. Пре-чарджд може и всички да са. Но ще трябва да монтираш тръби, между 2та модула. Именно това, на което ти му казваш изтегляне на вакуума. Бая въздух ще има да се тегли. Сигурно и трябва да се дозарежда.

Kpetrov, нямам претенции за супер светило по климатици, но ми кажи какво аджеба означава повече от 100% ефективност и ако наистина е така, защо не направим едно перпетум мобиле от тия климатици?
И щом не я произвежда тая топлина, а само я взима и я пренася, можеш ли да ми кажеш, аджеба, откъде, по-точно ще се вземе тая топлина?
Аз ли съм тъп, или говориш нещо за нов тип физика? Флуидна, термична, каквато и да е.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Презареден инверторен климатик

Мнение от JoroF »

Значи има хора дето не могат да се старпят дори и да не знаят нещо ,да дават мнение и да се опитват да обесняват неща които не разбират ,демек ,ниц скиваите ме ,как аз разбирам от всичко ,прочел нещо у нета ,разбрал не доразбрал.Т е се знаят кои са ,нема да ги посочвам .ама аиде по тамата
За мен лично една такава инсталация е ефективна до +5 градуса .след това студопроизводствота започва да спада и тия стоиности дето давате за мен лично са реклама и аз ЛИЧНО не им вярвам,па вие как искате .
Раазделените /сплит/ системи се продават фабрично заредени с хладилен агент които е изчислен за определен трьбен пьт обикновено 3 метра ,ако трьбите са по дьлги се налага да се дозареди инсталацията .Това значи пре чардж.
Как се монтира климатик .не сложно за квалифициранио хора .Монтират се двете тела ,сварзват се с кабелите ,прокатват се трьбите,изолират се ,има схема .После идва тьнката част Система та се вакумира до много ниськ вакум,подава се изсушен азот до много ниска температура с налегане над максималното работно ,проверява се за пропуски с елементарна пяна ,отново вакумиране до ниськ вакум ,вкарване на газообразна фаза на хладилен агент ,отново вакумиране ,по дьлго от предишните ,и след това се отварят вентилите на вьншното тяло и се пуска инсталацията .Това е .Недостатьк на този метод е че иска време ,а както знаете в Америка "време денги" да го направиме бьрзо да вземеме парите ,и другия че инсталациите "забравят " да се развалят и губиш клиентелата .
В продьлжение на 10 години сьм правил така хладилните инсталации и рекламациите при мен бяха рядкост .ама за бизнеса кофти .
Кпетроф ти като пишеш ,барем мислиш ли ? 100% че и отгоре КПД ти вечен двигател направи ,ма кои ти даде толко власт.
Нема такова нещо .
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Презареден инверторен климатик

Мнение от JoroF »

yahoo написа:Инверторните системи имат смисъл само за по-големи къщи защото с този евтин ток в Квебек ще се изплащат с години. За малки жилища едва ли си заслужава усилието. А и като падне температурата под прага на изключване пак трябва да имаш резервно отопление. Видях монтирана подобна система и оплакванията бяха че трудно се отопля дори и малък апартамент защото всички врати трябва да са винаги отворени и пак в крайните стаи е много по-студено.
С една инсталация не може да климатизира целия апартамент ,естествено е в отдалечени помещения да няма очаквания ефект ,не става .Тия дето се оплакват да си монтират инсталация за всяко помещение и тогава нека се оплакват .
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Презареден инверторен климатик

Мнение от JoroF »

Kan_Tangra написа:Аз съм лаик. Сигурно има къде по-големи специалисти по климатици от мен.
Но не виждам да ми отговори на въпросите. Пре-чарджд може и всички да са. Но ще трябва да монтираш тръби, между 2та модула. Именно това, на което ти му казваш изтегляне на вакуума. Бая въздух ще има да се тегли. Сигурно и трябва да се дозарежда.

Kpetrov, нямам претенции за супер светило по климатици, но ми кажи какво аджеба означава повече от 100% ефективност и ако наистина е така, защо не направим едно перпетум мобиле от тия климатици?
И щом не я произвежда тая топлина, а само я взима и я пренася, можеш ли да ми кажеш, аджеба, откъде, по-точно ще се вземе тая топлина?
Аз ли съм тъп, или говориш нещо за нов тип физика? Флуидна, термична, каквато и да е.
Специално за Танграта ,ще се опитам да обесня какво искаше да обесни Кпетров ,без да го разбира ,попрочел от някьде/ентусиаст /,неисе ,поне имал желание .
Термо помпите използват ниско потенциална топлина от вьздуха /наи-често/ отпадьчна топлина от производство ,геотермални води,топлината на почвата на по голяма дьлбочина ,дори половина та форум да пикаеме на топлообменика на Кпетров /36 градуса са повече от достатьчно.да му отоплиме квартирата с нископотенциалната си топлина / отколкото да си облещва топлобменика на сльнцето.Изпарения хладилен агент е погьлнал топлина при изпаряването си ,парите се засмукват от компресора ,влага се енергия за работата на компресора .парите се сгьстяват до темп около 60 градуса и постьпват в кондензатора /вьтрешното тяло / и топлят ,втечняват се и постьпват в изпаритела /вьншното тяло / и цикьла се затваря .това е.Нищо сложно
THE LAST LINE OF DEFENSE
невзрачен
Мнения: 39
Регистриран на: Сря Окт 05, 2005 6:40 pm

Re: Презареден инверторен климатик

Мнение от невзрачен »

Евала Жоре!
Всеки може да е колкото си иска луд,стига да не пречи на другите!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Презареден инверторен климатик

Мнение от ablood »

По много сложен начин му го обясни.

Накратко - климатика взима топлина отвън и я вкарва вътре.
Колкото по-малко топлина отвън, толкова повече тъпче напразно.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Презареден инверторен климатик

Мнение от ablood »

Pre-Charged не значи пре-зареден, а предватително зареден.

Пре-зареден е over-charged.

Ако те интересува климатик, който да можеш да си инсталираш сам, търси DIY (направи си сам).
Установех обаче, че няма чувствителна делавера в DIY климатик + монтаж, плюс окабеляване, нови прекъсвачи в таблото (2х110, или 1х220), прекъсвач отвън, кутии, скриващи кабелите, стенд за климатика, първата година гаранция...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Презареден инверторен климатик

Мнение от IRA »

Едни познати го бяха инсталирали сами. Не знам обаче как точно :). Аз предпочитам фирма, за да не загубя гаранцията.
Ние инсталирахме , едно тяло отвън и 3 тела вътре, това лято не усетихме жегите,определено съм доволна. Зимата на мен ми казаха, че при повече от -10 изключвали, иначе се води до -17 от производителя .
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Re: Презареден инверторен климатик

Мнение от edelwais »

ablood написа:Pre-Charged не значи пре-зареден, а предватително зареден.
:y:
ablood написа:Пре-зареден е over-charged.
не разбирам нищо от климатици, може там терминологията да е различна, но според мен презареден ще да е recharged (като батериите които могат да се презареждат, rechargeable); overcharged ще да е нещо от рода на зареден над лимита/нормалното ниво на зареждане...
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Презареден инверторен климатик

Мнение от Kpetrov »

JoroF написа:В продьлжение на 10 години сьм правил така хладилните инсталации и рекламациите при мен бяха рядкост .ама за бизнеса кофти .
Кпетроф ти като пишеш ,барем мислиш ли ? 100% че и отгоре КПД ти вечен двигател направи ,ма кои ти даде толко власт.
Нема такова нещо .
То се вижда точно при такива словоизлияния кой е ентусиаста. На всичко отгоре 10 години си се занимавал с тея неща вижда се че разбираш и как работят, но!
Това което ни интересува е енергийната ефективност на цялата система. Сега да не почнеш да вадиш колко е кпд-то на мотора на компресора. И аз продължавам да твърдя, че е над 100% дори над 200%, ами 300% какво ще кажеш! Е не при минималната температура за която е сертифициран разбира се ;)
Тангра просто не го интересува и зададе прост въпрос, ами ти дето уж го работиш това! Ето ти малък жокер, слънцето дори и зимата на тези ширини дава по 200W на квадратен метър. Колкото и да ми пикаеш на топлообменника с твойте 36 градуса (това дори не е мярка за количество енергия) няма да ми помогнеш кой знае колко с три препикавания на ден. Виж по-добре да ми духаш на топлообменника цял ден, когато е облачно, че пиканото много ще мирише.
Да по-много сложен начин го обясни, че климатика взима топлина отвън и я вкарва вътре, но не даде отношението на 2 прости числа за да видим колко е ефективността реално.

Тангра не е перпетуум мобиле защото не произвеждаме нещо от нищото, а пренасяме вече съществуваща топлина както подробно обясни Жоро. Дори при отрицатени температури навън във въздуха има много "топлина" проблема е по-скоро, че при тези температури топлообменника се обледенява, особенно при влажността, която имаме тук.
Публикувай отговор