Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от Montre »

Упс, без да искам съм повторила това, което е написал electrified. Моля да ме извините :)
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от Victualia »

Здравейте,
благодаря на Емили за подробните бележки от инфо-сесията, аз бих искала също да добавя няколко неща:
- основна цел на интервюто е ВИЕ да докажете, че ще имате личен принос на пазара на труда в Квебек. Мосю Тротие каза също онези от нас, чиито професии са регулирани от ордер, да се свържат с ордера със запитване за това какви са изискванията, за да бъдат приети за членове - ниво на образование, приравняване на дипломите, професионален стаж, такси за разглеждане на документите, продължителност на процедурата и т.н. Тези въпроси ще ви бъдат задавани на интервюто. Той също така посъветва кандидатите да се свържат с конкретни работодатели със запитване дали биха били заинтересувани от тях като кандидати за работа (според мен имаше предвид да си изпратим резюмета по реални обяви за работа или спонтанни кандидатури). Всичко това се прави с цел, както писах по-горе, да сме максимално убедителни на самото интервю, че Квебек има нужда от нас като специалисти и че ние сме си написали основното "домашно" преди интервюто (освен френския, разбира се) - да направим задълбочено проучване на пазара на труда в Квебек.
- като алтернатива на трудовата атестация може да се представят преведени фишове от заплати (не е необходим печат на фирмата-работодател), а при липса и на такива - извлечение от банковите преводи на заплатата ви.
- Мосю Тротие подчерта, че се насърчава заселването (настаняването) на новите имигранти в градове и райони, различни от Монреал. Като основен мотив за това той посочи по-ниската безработица и по-доброто ниво на образователните и здравните услуги. По този въпрос може би ще се включат с мнение колеги от форума с по-дълъг стаж в Квебек.
И накрая - имиграционната политика на Квебек за квалифицирани работници е гъвкава, с ясни и стриктни правила. Придържайки се към тях, всеки кандидат би имал подкрепата на имиграционните офицери за възможно най-доброто развитие на неговата кандидатура.
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
Jar Jar
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Авг 13, 2012 9:10 am

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от Jar Jar »

Наистина да се влезе в този форум е изключително ценно. Отново осмислих всичко чуто снощи и май не остана нищо за добавяне освен - ако си работил за себе си и няма кой да ти издаде атестация трябва да приложиш ОПР, регистрация от агенцията по вписванията и документ за платени данъци. И да повторим припева - учете френски
Jar Jar
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Авг 13, 2012 9:10 am

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от Jar Jar »

Изпитвам затруднение да открия адресът, на който трябва да си изпратя документите в Монреал (нали вече не се изпращат във Виена) някой би ли могъл да потвърди дали това е новият

Direction de l'immigration économique – Europe de l’Est

Mailing address or by appointment only
Ministère de l'Immigration et des Communautés culturelles
285, rue Notre-Dame Ouest, 4e étage
Montréal (Québec) H2Y 1T8
CANADA
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от naskoAH »

Jar Jar написа:Изпитвам затруднение да открия адресът, на който трябва да си изпратя документите в Монреал (нали вече не се изпращат във Виена) някой би ли могъл да потвърди дали това е новият

Direction de l'immigration économique – Europe de l’Est

Mailing address or by appointment only
Ministère de l'Immigration et des Communautés culturelles
285, rue Notre-Dame Ouest, 4e étage
Montréal (Québec) H2Y 1T8
CANADA

:y:
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от Double Trouble »

Ако на някой му е любопитно, в днешния брой на в. 24 Часа има интервю с мосю Тротие /стр. 26/. Не че казва нещо ново де.
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
5kov
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Юни 08, 2010 8:55 am

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от 5kov »

Не е много по темата,но освен статията в 24 часа с мосю Тротие,ето какво ми направи впечатление от днешния печат http://www.guardian.co.uk/uk/2012/sep/2 ... -embassies" . Britain and Canada to share embassies abroad
Britain and Canada will establish joint diplomatic missions and share embassy offices abroad, William Hague is to announce
„Вроденият порок на капитализма е неравното разпределение на благата. Вродената добродетел на социализма е равното разпределение на лишенията.” Уинстън Чърчил
Jar Jar
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Авг 13, 2012 9:10 am

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от Jar Jar »

Благодаряq на naskoah и emily
Аватар
ramones78
Мнения: 81
Регистриран на: Пон Юли 05, 2010 12:26 pm

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от ramones78 »

Това:

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1556006"

е статията в електронен вид.
Мъдростта е способността да виждаш бъдещите последици от решенията, които вземаш днес.
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от Double Trouble »

Мерси на Рамонес :)
В линка е статията, но не са пуснали самото интервю.
Това, което лично на мен ми беше най-интересно от интервюто е, че Тротие казва, че за 2011г. са одобрени 225 българи. По мои спомени имаше само една сесия през 2011г. с продължителност 3 седмици (помня, че миналата година ги смятахме 84 кандидатури, тъй като първият и последният ден са половинки) и 45 души споделили в статистиката, че са минали интервюто успешно. Нещо не ми се връзват сметките. Дори всички от сесията да са взели сертификати и да е имало много хора, на които са пратили директно сертификатите по пощата, пак ми се вижда леко странно това число 225, но пък звучи обнадеждаващо високо ;)
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от jasmin_veni »

Double Trouble написа:Мерси на Рамонес :)
В линка е статията, но не са пуснали самото интервю.
Това, което лично на мен ми беше най-интересно от интервюто е, че Тротие казва, че за 2011г. са одобрени 225 българи. По мои спомени имаше само една сесия през 2011г. с продължителност 3 седмици (помня, че миналата година ги смятахме 84 кандидатури, тъй като първият и последният ден са половинки) и 45 души споделили в статистиката, че са минали интервюто успешно. Нещо не ми се връзват сметките. Дори всички от сесията да са взели сертификати и да е имало много хора, на които са пратили директно сертификатите по пощата, пак ми се вижда леко странно това число 225, но пък звучи обнадеждаващо високо ;)

Дори и да има доста кандидати по другите две категории пак звучи висока цифра.
Поизхвърлил се е, ама нали PR трябва да направи човека на Квебек.
От статията всичко звучи лесно и кратко сигурно ще привлече кандидати.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от Double Trouble »

Явно наистина са се активизирали да си търсят европейци :rock:
Информационни сесии не е имало от години, а сега 4. Реклама в пресата на информационните сесии със съпровождащи пиар материали (статия и интервю)... Стараят се хората :)
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от cantare »

Double Trouble написа:Явно наистина са се активизирали да си търсят европейци :rock:
Ако даваха и някоя друга точка за европейци нямаше да е зле :lol:
Vouloir, c'est pouvoir!
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от sakrovi6te »

Ако вземат и да забързат процедурата поне за европейци, вече цена няма да имат :lol:
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Информационни сесии София, Пловдив и Варна

Мнение от jasmin_veni »

абе имам усещането, че това са си бля-бля, ама ще видим. Дано ме опровергаят и обявяват скоро още дати за интервюта, че доста сме се събрали на опашката да чакаме. Януари-февруари е едно чудесно време. Иначе си остават само думи, че искат еврпейци.
Друг е момента, че може да искат европейци, ама българите да не ни смятат за съвсем европейци. Иначе нямам обяснение защо в Букурещ ще са три сесии, а при нас една.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Публикувай отговор