Работа в USA или Canada!!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Работа в USA или Canada!!!

Мнение от anxeli »

Хм, много неприятно. И защо да се обижда някой, едва ли. По-скоро ще е полезно да се знае. В по-малките градове има малко емигранти и като че ли повече нетолерантност. Затова всички бягат кьм големите градове с по-добра работна култура.
Циганите - на Сатурн !
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Работа в USA или Canada!!!

Мнение от umeiko »

Ще го кажа по друг начин, градове в които руското или мюсюлманското население е преобладаващо :) , или поне имат доста сериозно комюнити (по местному), мафия (по нашему).
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Работа в USA или Canada!!!

Мнение от roumensp »

bp_de написа:Има си и шуробаджанащина в щатско колкото си искаш – не е нужно да живея тука 10г за да се види – гаранция давам щото аз пък я виждам.Може и да не с размерите на тая като в Канада или Бг и т.н но си има и е доволно голяма.
Ти може и да си я виждал, но в ИТ просто няма нужда от нея. Щом един човек на работна виза (без зелена карта) може да си намира нова работа сравнително лесно, без да му е необходима, сам си прави изводите. И това е като имаш впредвид, че трансферът на Н1 си е главоболия и разходи за работодателя.
Сигурно я има, не отричам, но в някои области просто не е необходима.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Работа в USA или Canada!!!

Мнение от IRA »

umeiko написа:]
В технически или инженерни професии дискриминацията е жестока. В някои градове в Онтарио примерно (няма да ги споменавам да не обидя някой), всичко върви идеално докато жена ми не се яви лице в лице с тях. В момента в който я видят, я питат, ама това ти ли си!!!! (малка тайна, за някои името и звучи мъжко), след което повече не се е и обаждат. Иначе тя е същата специалност, и да, знам че и в Щатите има дискриминация, но тя е по скоро по отношение на подкрепа по време на работа, а не дискриминация по време на наемане на работа. Разбира се, това само съм го чел по форуми за щатите, като отидеме там ще видеме ква е хавата..
Във фирмата в която работя, в щатите ( там са към 100 човека по офисите)имат една жена инженер, имат и няколко секретарки и hr . Нещо не наемат жени. Преди време на сестра ми й беха казали в една фирма, че клиентите са им американци, а те не искали да говорят по технически въпроси с жени. Та сигурно и там няма да е лесно за жена с техническа професия.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Хали Бали
Мнения: 243
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 1:14 pm

Re: Работа в USA или Canada!!!

Мнение от Хали Бали »

IRA написа:
umeiko написа:]
В технически или инженерни професии дискриминацията е жестока. В някои градове в Онтарио примерно (няма да ги споменавам да не обидя някой), всичко върви идеално докато жена ми не се яви лице в лице с тях. В момента в който я видят, я питат, ама това ти ли си!!!! (малка тайна, за някои името и звучи мъжко), след което повече не се е и обаждат. Иначе тя е същата специалност, и да, знам че и в Щатите има дискриминация, но тя е по скоро по отношение на подкрепа по време на работа, а не дискриминация по време на наемане на работа. Разбира се, това само съм го чел по форуми за щатите, като отидеме там ще видеме ква е хавата..
Във фирмата в която работя, в щатите ( там са към 100 човека по офисите)имат една жена инженер, имат и няколко секретарки и hr . Нещо не наемат жени. Преди време на сестра ми й беха казали в една фирма, че клиентите са им американци, а те не искали да говорят по технически въпроси с жени. Та сигурно и там няма да е лесно за жена с техническа професия.
Госпожице или Госпжа в по лошия случай, извинете ме за любопитството ,но какво означава името ви IRA ,може би абривиатура на Ирландска Революционна Армия ,която е напълно незаконна терористическа организация или нещо друго.Само не ми казвайте ,че сте с рижа коса и имате безброй лунички на лицето.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Работа в USA или Canada!!!

Мнение от roumensp »

А какво означава Хали Бали, снежни виелици на остров Бали или "али бали" (т.е. "тролене")? :lol:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Работа в USA или Canada!!!

Мнение от IRA »

Хали Бали написа:
IRA написа:
umeiko написа:]
В технически или инженерни професии дискриминацията е жестока. В някои градове в Онтарио примерно (няма да ги споменавам да не обидя някой), всичко върви идеално докато жена ми не се яви лице в лице с тях. В момента в който я видят, я питат, ама това ти ли си!!!! (малка тайна, за някои името и звучи мъжко), след което повече не се е и обаждат. Иначе тя е същата специалност, и да, знам че и в Щатите има дискриминация, но тя е по скоро по отношение на подкрепа по време на работа, а не дискриминация по време на наемане на работа. Разбира се, това само съм го чел по форуми за щатите, като отидеме там ще видеме ква е хавата..
Във фирмата в която работя, в щатите ( там са към 100 човека по офисите)имат една жена инженер, имат и няколко секретарки и hr . Нещо не наемат жени. Преди време на сестра ми й беха казали в една фирма, че клиентите са им американци, а те не искали да говорят по технически въпроси с жени. Та сигурно и там няма да е лесно за жена с техническа професия.
Госпожице или Госпжа в по лошия случай, извинете ме за любопитството ,но какво означава името ви IRA ,може би абривиатура на Ирландска Революционна Армия ,която е напълно незаконна терористическа организация или нещо друго.Само не ми казвайте ,че сте с рижа коса и имате безброй лунички на лицето.
Разкриме! Да не работите за някоя тайна служба?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Работа в USA или Canada!!!

Мнение от dea »

Хали-Бали може да е ала-бала, демек буламосва ни нещо :lol:
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Работа в USA или Canada!!!

Мнение от umeiko »

Е не, просто не разбирам вече кво става, май ще е верно оня виц че колкото повече се опъваш, толкова по желан/желана си. Направо почва да ми става неудобно да отказвам оферти :tmi: Дай боже да нема проблеми по визите, и следващата седмица ще има снимки от слъчева Калифорния.
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Работа в USA или Canada!!!

Мнение от umeiko »

Случайно да знаете колко време мога да си карам моята количка в щатите? И дали има нужда да си търся локален застраховател, или мога да си карам с моят от Канада? Това разбира се преди да си изкарам местна книжка де.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа в USA или Canada!!!

Мнение от pumpy »

Аз навремето (2008) имах застраховка от Кебек и успях да карам два пъти по 6 месеца с тази застраховка. После трябваше да си изкарам колорадска, и то в кебекарските книжки, понеже още не ги бяхме сменили. Но според мен зависи от застрахователя ти в Канада. Обади се и питай ....
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Работа в USA или Canada!!!

Мнение от myhata II »

umeiko написа:Случайно да знаете колко време мога да си карам моята количка в щатите? И дали има нужда да си търся локален застраховател, или мога да си карам с моят от Канада? Това разбира се преди да си изкарам местна книжка де.
Когато си смениш адреса на местоживеене тогава си сменяш и застраховката,елементарно е ,ако си се преместил да живееш в друг град, уведомяваш застрахователната компания и тя ще те упъти ..
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Работа в USA или Canada!!!

Мнение от klisurov »

umeiko написа:Случайно да знаете колко време мога да си карам моята количка в щатите? И дали има нужда да си търся локален застраховател, или мога да си карам с моят от Канада? Това разбира се преди да си изкарам местна книжка де.
Преди няколко месеца търсих застраховател, който да "разреши" престой на колата извън Кебек за повече от шест месеца.
Обясниха ми, че колата трябва да бъде застрахована там, където ще престои повече от шест месеца.
Ако става дума за Кебек-Онтарио, трудно може да се разбере къде колко време е седяла.
Но при преминаване на граница, опасявам се, че застрахователя може да откаже изплащане на щета.
Успех!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Работа в USA или Canada!!!

Мнение от umeiko »

Е аз имам намерение да я регистрирам още първият месец, както и местна книжка да си изкарам (дали ще ме карат да държа изпит!!!!!), и след SIN номера направо ставам почти американец :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа в USA или Canada!!!

Мнение от pumpy »

umeiko написа:Е аз имам намерение да я регистрирам още първият месец, както и местна книжка да си изкарам (дали ще ме карат да държа изпит!!!!!), и след SIN номера направо ставам почти американец :)
Книжката само се заменя, като ще те накарат да си предадеш канадската. Вземи си първо SSN, че може да ти го поискат в DMV, когато отидеш за книжката. Разгледай и форма NR 73 нa CRA, ак оможеш да си спестиш доплащането на данъци в Канада.
Публикувай отговор