Интервю Октомври 2012г.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от inn4o »

stoikova написа:В наше село ни отказаха бележки с мотива,че фирмите били регистрирани в София /уж им е една системата,но си прехвърлят отговорността/.В края на месеца ще се разходя до НАП София,да видим дали ще ни издадат на нас такива бележки като самоосигуряващи се лица.В краен случай,ако не стане,предполагам едно удостоверение за липса на задължения от НАП и справки за осигурителен доход от фирмите ще свършат работа.
Поне имаме дали късмета или каръка да сме на края на сесията,та ще видим как е минало с прословутите бележки при другите.
Ако някой успее да се добере до заветните бележки,да сподели как я е свършил тази дейност.
Боя се, че удостоверение за липса на задължения от НАП не им върши работа на емиграционните.
По мое мнение те искат да видят колко часа на ден и колко дни седмично си работил/а и си бил/а осигуряван/а, за да видят на колко точно се равнява трудовия ти стаж. От работодател може да свърши същата работа УП-2 (Удостоверение за осигурителен доход), но то се издава когато напускаш работа.
На лични получих няколко съвета от съфорумци и другата седмица (малко да ми позабравят физиономията в НАП) ще пробвам пак и ако стане ще опиша подробно как точно се действа. Благодаря за помощта и подкрепата на всички тук :rock:
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от inn4o »

deteli777 написа:Здравейте отново,
бихте ли ме посъветвали на кой e-mail да пиша,

lisa.schreiber@micc.gov.qs.ca
renseignements@micc.gov.qc.ca
на страницата на сайта
или на някой друг адрес който съм пропуснала във форума?

тъй като и по моя случай ни вест ни кост.
Въпрос: има ли някой друг който е подал док Януари , февруари и да не са го търсили за интервю до сега, в статистиката виждам, че има, но все пак виждам че само юни, юли ... Пишат във този форум? да пишат просро за успокоение. :)

Изпратени док 25.03.2011
едно акюзе 20.10.2011
и пълно мълчание

Поздрави,
Здравей!
Според мен трябва да пишеш на този мейл: renseignements@micc.gov.qc.ca
Преди сесията март месец много хора не бяха получили поканите си за интервю и Lisa Schreiber им беше изпратила мейли. Тогава и писах на нейния мейл, но тъй като не знаем кой отговаря за тази сесия е редно да пишеш на другия мейл.
Иначе поканите за интервю дойдоха от този: Biq.Vienne@micc.gouv.qc.ca
Аз бих писала на renseignements@micc.gov.qc.ca, но всеки си преценява.
Успех :y:
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
speca
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Фев 09, 2011 10:55 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от speca »

Колеги, имам един тактически въпрос към вас. Аз съм втори кандидат (жена ми е водещия) с много добър английски и среден френски съм. На интервюто като запъна на френски, добре ли е да се изкажа на английски или да ползвам преводача там. Зная, че се дразнят от английски език, а и да не си помислят, че ще ида в английската част на Канада се чудя как да постъпя по правилно тактически?
DSC - 11.01.2011
Accusé - 30.05.2011
Entervue - 15.10.2012
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от domino »

inn4o написа:
Охххх,аз трети ден се боря с НАП и НОИ.Днес даже скандал вдигнах вече и пак нищо!!! Някой успя ли да извади таз велика бележка в София?
В крайна сметка ако не стане ще им дам разпечатка от Интернет от сайта на НАП и ПИК кода ми ако искат да си проверят достоверността й лично. Днес ми показаха заповед на Министъра (от 10.2011), че издаването на такава бележка е забранено и те нищо не могат да направят. :^) :doh: :fubar:
Аз отидох на ул. 6-ти септември №10 София, Средец в ТД на НАП. На втория етаж в 12 стая има две приятни дами. Още като тръгнах да им обяснявам какво ми трябва ми посочиха една бланка. Казаха ми какво да попълня: име, ЕГН, адрес, телефон и за какъв срок да е справката, подпис и ...това е. Не се плаща нищо. В срок от 7 дни трябва да е готова. Аз все още не съм я взел но се надявам всичко да е ОК.
Последно промяна от domino на Чет Авг 16, 2012 2:47 pm, променено общо 1 път.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от inn4o »

domino написа:
inn4o написа:
Охххх,аз трети ден се боря с НАП и НОИ.Днес даже скандал вдигнах вече и пак нищо!!! Някой успя ли да извади таз велика бележка в София?
В крайна сметка ако не стане ще им дам разпечатка от Интернет от сайта на НАП и ПИК кода ми ако искат да си проверят достоверността й лично. Днес ми показаха заповед на Министъра (от 10.2011), че издаването на такава бележка е забранено и те нищо не могат да направят. :^) :doh: :fubar:
Аз отидох на ул. 6-ти септември №10 София, Средец в ТД на НАП. На втория етаж в 12 стая има две приятни дами. Още като тръгнах да им обяснявам какво ми трябва ми посочиха една бланка. Казаха ми какво да попълня: име, адрес, телефон и за какъв срок да е справката, подпис и ...това е. Не се плаща нищо. В срок от 7 дни трябва да е готова. Аз все още не съм я взел но се надявам всичко да е ОК.
Мерси за отговора. Още в понеделник ще пробвам.Благодаря на всички :y:
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
Dian Chakarov
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 3:36 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Dian Chakarov »

Здравейте,ние също получихме покана за интервю!
Имаме въпрос към "по-опитните". В периода на чакането някой обстоятелства се промениха: съпругата ми вече е бременна в 6-ти месец,смених си паспорта заради нов адрес и имаме нов адрес за кореспонденция.
Трябва ли да ги уведомим за всичко това при пускане на потвърждението или това да се случи на самото интервю?
Благодарим Ви предварително и успех на всички поканени и кураж на чакащите!
DSC Виена - 05.2011
Accuse de reception - 07.2011
писмо за вписване в листа на чакащи интервю - 21.06.2012
покана за интервю - 09.08.2012
интервю - 26.10.2012, 10:30ч
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от kristian31 »

Dian Chakarov написа:Здравейте,ние също получихме покана за интервю!
Имаме въпрос към "по-опитните". В периода на чакането някой обстоятелства се промениха: съпругата ми вече е бременна в 6-ти месец,смених си паспорта заради нов адрес и имаме нов адрес за кореспонденция.
Трябва ли да ги уведомим за всичко това при пускане на потвърждението или това да се случи на самото интервю?
Благодарим Ви предварително и успех на всички поканени и кураж на чакащите!
Според мен това че е бременна съпругата ти не ги вълнува ,но адреса и адреса за кореспонденция според мен им ги прати.За статистиката,кога сте подали?
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от jasmin_veni »

И пак за статистиката - на коя дата и от колко часа ви е интервюто?
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от borkoo »

Dian Chakarov

Като човек преминал успешно интервюто за селекция ще си позволя да ти дам няколко съвета.Първо,честито за това,че ще вземете сертификат за селекция със сигурност.Политика на имиграционните на Квебек е да не се връщат бременни жени.Сега обаче да не се отпуснете :D учете все едно жена ти не е бременна и не се осланяйте само на това,но както и да е интервюто ви е в кърпа вързано.Сега за адресната регистрация въобще не си го слагай.Няма какво да им обясняваш.На тях не им пука къде живееш.Преди беше важно,защото кореспонденцията се водеше по БГ пощи.Но сега всичко е по емейлите и тях не ги бърка ако ще да си се преместил в друг град.За това не си създавай излишни тревоги да им обясваш неща които те няма как да разберат.На интервюто не казвай нищо излишно.Отговаряш точно,ясно и кратко без излишни обяснения за да не се вкараш в някой филм,който не можеш да обясниш на френски.Пък и след интервюто взаимоотношенията ти с имиграционните на Квебек свършват.Те ти затварят досието и започваш да работиш с федералните имиграционни за получаване на разрешение за постоянно пребиваване в Канада,а двете служби нямат нищо общо.На федералните ще им дадеш този адрес който пише в личната ти карта без значение къде пребиваваш реално.Надявам се да съм ти помогнал.Айде със здраве и ви пожелавам бебока да се роди жив и здрав и да си го отгледате в Канада с много любов!
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Double Trouble »

borkoo е напълно прав, само не знам дали няма да им се на наложи пак да си имат работа с кебекарите, защото бебето все пак ще се роди в БГ и ще трябва да подадат документи за сертификат и за него. Мисля, че такава беше процедурата. Според мен е достатъчно на интервюто да им кажете за адресите, а и нали ни искат да си носим на интервюто нов деманд, където може да попълните новите адреси.
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от borkoo »

Double Trouble,браво на тебе.За малко да объркам човека.Верно,че то после и на бебето ще трябва сертификат за селекция да се издаде.А той ще дойде по пощата предполагам,ако освен не ги пращат и тях вече по емейлите само дето няма да има мокър подпис.Ами тогава да попитат как ще издадат сертификат на бебето щото става сложно.Те вземат интервюто и веднага пускат документи до Сидни.Обаче до тогава бебето няма да се е родило.После като се роди,трябва да преведат акта за раждане и да го пратят до Монреал.Те там не знам колко бързо ще извадят сертификата и дали няма да се падне някой мързелив чиновник.От друга страна в тва време им тече процедурата с федералните и може да им назначат медицински.И така няма да издадат медицински формуляр на бебока,защото пък за да го заведат федералните към общата им кандидатура,бебока трябва да има сертификат за селекция и така става много сложно.Другия вариант е когато се роди бебето,пращат акта за раждане във Монреал и Сидни и в Сидни федералните като видят,че детето е родено след интервюто ще приложат акта за раждане към общата кандидатура и няма да има проблеми.
anapetrova
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Окт 13, 2010 6:28 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от anapetrova »

Това че трябва да се носят фишове от заплати малко ме притеснява. Според вас дали може една обобщена бележка от фирмата с бруто, нето, данъци и т.н.?
Документи до Виена: 06.04.2011
Акюзе: 22.11.2011
Интервю: 24.10.2012
Документи до Сидни: 29.11.2012
Покана за медицински: 18.03.2013
Покана за визи: 15.10.2013
Визи: 06.11.2013
Полет: 15.01.2013
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от NightMartini »

Dian Chakarov написа:......някой обстоятелства се промениха:
Виж съдържанието на този линк.
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... MF-dyn.pdf"
mariko_san
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 5:06 pm
Местоположение: Toronto, ON

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от mariko_san »

Dian Chakarov написа:Здравейте,ние също получихме покана за интервю!
Имаме въпрос към "по-опитните". В периода на чакането някой обстоятелства се промениха: съпругата ми вече е бременна в 6-ти месец,смених си паспорта заради нов адрес и имаме нов адрес за кореспонденция.
Трябва ли да ги уведомим за всичко това при пускане на потвърждението или това да се случи на самото интервю?
Благодарим Ви предварително и успех на всички поканени и кураж на чакащите!
Според мен питайте имиграционния офицер на самото интервю за процедурата с бебето. Смятам, че той/ тя ще се радва да ви бъде полезен. Знам, че много обичат да им задават конкретни въпроси и с охота отговарят. Колкото до новия паспорт и адрес, да, трябва да ги уведомите, заради по нататъшната ви кореспонденция до края на процедурата. Здраво бебенце от нас и успешно интервю!!!
DSC - 11.11.2011
AR- 12.05.2012
Certificat de selection по пощата- 27.07.2013
Мед.прегледи- 29.04.2014
Визи- 21.06.2014
Полет- 20.09.2014
siso_krasi
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 7:51 am
Местоположение: София

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от siso_krasi »

Здравейте на всички!
Да се включа и аз с малко инфо за нашата кандидатура. Имаме писмо с искане за допълнителни документи - сертификати за език и за двамата, трудови книжки актуализирани към днешна дата - и на двамата и въпросния документ от НАП, за които се чудя как ще се преборим, но това е бял кахър дет' се казва. Също така имам различни срокове за изпращане на документите - за тестовете 120 дни, а за другите документи - 90 дни.
Те това е - не знам дали да се радвам или да се притеснявам. Но каквото и да е поне имаме раздвижване.
Успех на всички поканени на интервю - и много позитивни емоции.
Виена - 30.05.2011г.
Акюзе - 13.02.2012г.
Искане за изпращане на допълн. документи, включително за език - 15.08.2012г.
Публикувай отговор