Интервю Октомври 2012г.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Joya »

Честито на всички получили покани, на чакащите кураж!
За интервюто се носят ОРИГИНАЛИТЕ на документите, има преводач, който сравнява оригиналните ви документи, с преводите пратени в първоначалният комплект. Превеждат се само новите документи, които се изискват, например служебна бележка от работодателя, ако е сменяна работата, както беше моят случай. Защото тези документи се взимат и се прилагат в досието ви. Така че не превеждайте всичко отново, ако изрично не го пише, което силно ме съмнява.
Аз също пратих оригиналните си преводи и заверки, защото имиграционните ми ги поискаха, след като получиха копията. Не съм превеждала втори път документи, и никой не ми ги е искал. Четете внимателно какво пише в писмата ви, защото всеки случай е индивидуален.
Успех на всички, дано имате много силна и успешна сесия, каквато беше и нашата, поне на ниво форум ;)
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
venaza
Мнения: 89
Регистриран на: Съб Мар 19, 2011 4:28 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от venaza »

И ние точно така се излъгахме да пратим копия на преводите и заверките,та се наложи после да подновяваме чека/беше изтекъл /, да пращаме оригиналните копия и заверки, да доказваме че ни е осребрен втория чек , да чакаме "великото преместване"и в крайна сметка получихме акюзето след 1г.5мес. Няма нищо ,здраве да е. Явно е трябвало да се случи за да сме по-подготвени за следващите етапи от процедурата.
Въпросът е за интервюто ,дали имат предвид да се носят оригиналните документи /паспорт, акт за раждане,труд.книжка ,свид. за брак и т.н/ плюс ориг. преводи на доп. документи /справки от НОИ, НАП и т.п/
или все пак да се правят отново заверки и преводи на всички документи!?!?
ps: честито на всички поканени ! пожелаваме успех на всички в тази сесия!!!
DCS Vienne:04.02.2011
Accuse:21.06.2012
Liste d'attente:04.09.2012
Entrevue:04.04.2013
TCFQ:30.06.2013
Certificat de selection:24.09.2013
Codebar:31.01.2014
L'examen medical:11.06.2014
Visa(s): 03.04.2015
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от borkoo »

Misho76

Не мисля,че за всеки град е различно.НАП е национална служба и би трябвало сроковете в нея са валидни за цялата страна.Вадих бележката от НАП февруари 2012 година за 5 работни дни.Сега приятел който е поканен на интервю си вади също и неговата ще бъде готова за 5 работни дни.
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Misho76 »

borkoo :y: Мерси много!
Определено бъркам НАП с НОИ.В НОИ има различни срокове.
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
avril78
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 7:19 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от avril78 »

От НАП каква бележка вадите?
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Misho76 »

Аз примерно се притеснявам повече по отношение на кореспонденция по e-mail-a.Никой ли друг от тези,които не са получили още покана не си задава въпроса какво става,ако се намеси фактора човешка грешка?Ама честно?
Моят мейл е много лесен ,но съм попадал в ежедневна кореспонденция на доста изчекнати мейли.Знаете как е..служители...една буква погрешно и край.Ей над това умувам сега.....
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от borkoo »

Misho76

Препоръчвам ти да умуваш над фактора ,,човешка грешка в Български Пощи" :D вярвай ми там такива ,,човешки грешки" са задължителни.По време на нашата кореспонденция с Виена,всичко ставаше по пощата,тоест БГ пощи.Ако ти кажа къде си намерих поканата за интервю ще настръхнеш.Както и да е важното е,че всичко мина успешно.Не мисли сега негативни работи.Във времето преди интервюто кандидатите трябва да са съсредоточени и да са заредени с позитивна енергия.Пък ако са объркали някой имеил,винаги може да им се пише и да ти отговорят.Сега нещата по нета стават много лесно.Айде горе главата,вие сте бъдещи свободни граждани на Канада :y: .
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от cantare »

Misho76 написа: Моят мейл е много лесен ,но съм попадал в ежедневна кореспонденция на доста изчекнати мейли.Знаете как е..служители...една буква погрешно и край.Ей над това умувам сега.....
Мишо, не се вкарвай в излишни филми. Грешки стават винаги, но като го мислим май повече ги привличаме.
Vouloir, c'est pouvoir!
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Misho76 »

cantare Тук може би си прав.
Да задам тогава въпросът по друг начин:Как може един кандидат да е сигурен,че не е предвиден за настоящата сесия?
До колкото виждам от Вики не е задължително на 100% да е получил преди това мейл ,че ще бъде в списъка за предстоящо интервю. :^)
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от jasmin_veni »

Не всички са писали и отбелязвали, ако са получи мейл, не го забравяй.

Ами не, не може никой да е сигурен, това ще е голяма сесия. Аз ще направя, както през мартенската - без да съм сигурна кога ще се явя на интервю, уча като за интервю. Тоест усилено, актуализирам си инфото за Квебек и говоря много. Дори и да не ме поканят, това не е ли хубав трейнинг?

В крайна сметка ако някой се откаже, могат да изпратят покана и две седмици преди интервю. Затова вмесо да гадая "ще бъда или не", по-добре да уча, и без това изгубих два месеца.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
iliyana74
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Авг 08, 2010 8:14 am
Местоположение: Варна

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от iliyana74 »

Еййййй браво на всички който са покнени на интервю :party: не бях влизала доста отдавна във форума...........зарадвах се много за вас поканените.Успех Ви желая. :)
01.09.2011 - Varna
02.09.2011 - DCS Vienne
24.11.2011 - Осребрен чек
22.02.2012 - Accusé de réception
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Double Trouble »

Misho76 написа: Да задам тогава въпросът по друг начин:Как може един кандидат да е сигурен,че не е предвиден за настоящата сесия?
До колкото виждам от Вики не е задължително на 100% да е получил преди това мейл ,че ще бъде в списъка за предстоящо интервю. :^)
Misho76, мога да ти кажа какво направихме ние преди предишната сесия през март - писахме им един учтив мейл (тогава на Лиза Шрайбер), в който им обяснявахме кои сме, номера на досието и кога сме получили акюзе, това, че сме разбрали, че ще има сесия и ги питахме дали сме предвидени за нея. След 2-3 дни Лиза Шрайбер ни отговори, че за съжаление не сме предвидени и така се успокоихме.

Много благодаря на всички, които ни дадоха съвети какво може да каже човек на работодателя, за да не си признава плановете за емиграция :rock:
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Jidja »

Искам да ви попитам нещо- бях в НАП - Пловдив и поисках издаване на удостоверение за платени социални осигуровки, при което ми се отговаря, че не можело на физическо лице да се издаде, даже и с Директор разговаряхме.

или справка за всички трудови договори :^)
Дали бъркам наименованието на самия документ, че там не успяха да се ориентират какво ми трябва и накрая заявиха, че канадските власти нищо не разбирали :D
Ако някой може да помогне ще съм му много благодарна :)
В НОЙ П-в пък отказват да сложат печат, иначе си плащащ там 3.60 :D Никъде не слагали ! Понеже им заявих, че процедурата е еднотипна и някъде знам, че слагат.
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от sakrovi6te »

В НАП няма как да ти издадат за платени социални осигуровки, защото те се плащат от работодателя и само на булстат се издава това. Ако си свободна професия - тогава можеш да искаш на ЕГН. Може да поискаш от работодателя служебна бележка, че си на трудов договор, че всички осигуровки са ти внесени.
А от НОИ какво ти искат?
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от borkoo »

Jidja

Бъркаш нещата!Никой нищо не ти иска от НОИ.И никой не ти иска документ за това,че имаш внесени осигуровки.Отиваш в НАП Пловдив,нали си от там.И им казваш,че желаеш да ти издадат разпечатка или бележка го кажи за осигурителния ти доход за 5г назад или срока който са ти посочили имиграционните.Не е нужно да им обяснаваш защо ти е.Бележката се вади за 5 работни дни и не струва нищо.ДЛЪЖНИ СА да ти я издадат и не могат да ти откажат.Подчертавам,трябва ти не документ за платени осигуровки,а документ за осигурителния ти доход,тоест там ще пише брутната ти заплата от трудовия ти договор.В бележката е посочен осигурителния ти доход,както и името на фирмите или институциите които са те е осигурявали за дадения период.Отдолу има подпис на директора на териториалното звено издало бележката и зелен елипсовиден печат.Дано съм успял да ти помогна!
Публикувай отговор