Българите с двойно гражданство без право на глас!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от ivandaman »

martatabs написа:Според мен подливат вода на Доган.
И на мен така ми се струва..

И ако трябва да съм откровен има логика.. Хората които не живеят постоянно в БГ не би трябвало да могат да гласуват. Виж ако си временно на работа или на екскурзия в чужбина е друго.. Но такива като нас дето от десителетие или повече сме навън не смятам че сме достатъчно в час с БГ политиката да направим правилен избор
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от roumensp »

Така е ... Но проблемът със законопроекта на Болен (който вероятно ще бъде отхвърлен) е че лимитира гласуването на основа двойно гражданство, а не местоживеене.

А иначе Мр.Гийк пусна темата най-вече за да наблегне на изцепката на Болен, че "хората с двойно гражданство са предатели".
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от ivandaman »

roumensp написа:
А иначе Мр.Гийк пусна темата най-вече за да наблегне на изцепката на Болен, че "хората с двойно гражданство са предатели".
LOL... Аз към това определение отдавна съм претръпнал и може би заради това не му отдадох заслуженото внимание.. :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от some »

Аз предлагам да им се отнеме правото на глас на живеещите в България, и без тва се дънат на изборите.
Все по големи идиоти избират. :fubar:
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от Люта чушка ® »

Най-накрая една приказка на място да дойде :rock:
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от martatabs »

Хе-хе, колко сте ми симпатични двамата отгоре с тези меко казани вяли писаници! Как ще ми отнемат правото да гласувам, в България да не е диктатура че да ми се налага даден управник. До сега не съм съжалявал за избора си, все пак съм що годе средно интелигентен българин и мога да си изградя някаква преценка за даден човек. Това че след това не са се получили нещата вина ние, избирателите, нямаме. Иначе си пишете, лошо няма.

Лек старт на седмицата!
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от Люта чушка ® »

Теорията как избирателя няма никаква "вина" сме я чували многократно. За съжаление до този момент няма с какво да бъде доказана. И още нещо - аз може за моя избор да не съжалявам, ама понякога ми излиза през носа чуждия такъв. По този въпрос ще ми се разреши ли великодушно правото на мнение?
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от martatabs »

Люта чушка ® написа:По този въпрос ще ми се разреши ли великодушно правото на мнение?
Преди да развиеш теорията си ми кажи, на какво основание подкрепяш едно подобно подхвърлено мнения, че на целокупния български народ трябва да се забрани гласуването.
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от Люта чушка ® »

Поради схематично нахвъряната от гореписалия колега причинно-следствена връзка:
some написа:Аз предлагам да им се отнеме правото на глас на живеещите в България, (защото)
Все по големи идиоти избират. :fubar:

Оттук и мнението ми, че без участието на избирателя картинката няма как да бъде толкова плачевна.
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от budtel »

Люта чушка ® написа:Поради схематично нахвъряната от гореписалия колега причинно-следствена връзка:
some написа:Аз предлагам да им се отнеме правото на глас на живеещите в България, (защото)
Все по големи идиоти избират. :fubar:

Оттук и мнението ми, че без участието на избирателя картинката няма как да бъде толкова плачевна.
Чушка, най-важното е народа да осъзнае своето място в държавата и да разбере, че има право да се бори за по-добър живто. И нещо по-важно - има силата да принуждава политиците да управляват правилно. Това е най-важното за една дмокрация. Изборите са чиста формалност. Те по-скоро трябва да се изполват за "наказателен вот". Така както направи до сега българският народ. Чрез изборите той наказа Костов, Царя, Сергей на ред са Бойко. Виждаме, че и ДПС губи електорат въпреки рейсовете с изборните туристи. Българският народ не е глупав и напоследък той осъзна, че трябва да се бори за по-доброто управление на страната. Да не ходиш да гласуваш е същото като да кажеш - народа си е виновен, така че аз няма да правя нищо. Да, така е най-лесно да не правиш нищо и някой друг да се бори вместо теб. Подобни примери има и в Канада - проблема със здравната система и др.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от martatabs »

Люта чушка ® написа:
some написа:Аз предлагам да им се отнеме правото на глас на живеещите в България, (защото)
Все по големи идиоти избират. :fubar:

Оттук и мнението ми, че без участието на избирателя картинката няма как да бъде толкова плачевна.
А ти, кой предлагаш да избира управниците в България?
budtel написа:Те по-скоро трябва да се изполват за "наказателен вот"
Точно тогава стават грешките, пресен случай Гърция. Дори самите гърци го осъзнаха.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от Bistra »

budtel написа:Да не ходиш да гласуваш е същото като да кажеш - народа си е виновен, така че аз няма да правя нищо. Да, така е най-лесно да не правиш нищо и някой друг да се бори вместо теб.
А ти защо смяташ, че тези , които не гласуват имат интерес въобще да се борят?
Не можеш ли да допуснеш, че на човек в един момент му идва над гердана от поборничество, особено когато вижда, че в резултат на неговата борба други си оправят тотото? Следователно спира да залага на бити карти, което е нормално и разбираемо. Говоря за ситуацията в България, да не се отплеснеш пак за канадската здравна система. :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от myhata II »

Еее то в твойта уста,само тото и червени куфарчета :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Българите с двойно гражданство без право на глас!

Мнение от Bistra »

Ами като съм страничен наблюдател... :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор