Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
24022012
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Фев 24, 2012 6:55 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от 24022012 »

Ако човек е бил арестуван в България, но не са му повдигани обвинения и не е осъждан, дали това би било причина за отказ на виза?
Във втория комплект документи, които са за пред федералните как би трябвало да се попълни въпроса: арестувани ли сте, задържани ли сте, осъждани ли сте и т.н.? Предполагам с "да" и после да се приложи обяснение на случката, но как точно - дали фактическата обстановка в подробности, или само да се посочи накратко, че обвинения не са повдигани и да се приложи някакъв документ от полиция/прокуратура, който да удостоверява това?
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Въпроси за документите

Мнение от sakrovi6te »

Стигнахме до подготовката на документите за изпращане, но изникнаха някой въпроси - контролния лист и от двамата ли се попълва? И в приложението за регулирани професии съм в чуденка - в дипломата на мъжа ми пише преводач, но в изброените професии за ордер има само заклет преводач, а той към момента не е . Трябва ли да попълва това приложение или не?
Мерси предварително.
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

sakrovi6te написа:контролния лист и от двамата ли се попълва?
Seulement vous, à titre de requérant principal, devez remplir ce formulaire, même si votre conjoint ou une personne à charge de 22 ans et
plus vous accompagne.
Само вие, в качеството си на основен кандидат, трябва да попълните този формуляр, дори ако вашият/ата съпруг/а или лице на издръжка на 22 години и повече години ви придружава.
Колкото до втората част, след като пише заклет няма смисъл. Поне аз така мисля.
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Въпроси за документите

Мнение от sakrovi6te »

Мерси, в цялата бумащина това съм го проспала :y:
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: Документи и информация в помощ на имиграцията!

Мнение от Icoman »

Какво се случва, когато кандидатите имат над 63 точки(минимумът за придобиване на сертификат за селекция), без да се минали през интервю? С други думи има ли случаи, при които кандидати да минат директно към вторият етап на документите без да са поканени преди това на интервю?
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
MilenaTri
Мнения: 132
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 12:39 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от MilenaTri »

Има - ако всички точки можете да докажете с документи, ако Ви признаят специалността и дадат точки за нея, ако Ви признаят стажа и получите точки за него и приложите документи за доказване нивото на владеене на езиците - възможно е да се мине и без интервю, но не е сигурно - пак е субективно по мое мнение. Ние например получихме писмо, в което ни уведумяваха, че ако докажем владеенето на езици със съответния документ, няма да бъдем канени на интервю. След като ги изпратихме - получихме сертификати по пощата. Но това беше преди 1 година - сега е различно - нямам представа.
Виена: 30.12.2009г.
TCFQ:30.03.2011-B1/B2
Сертификати:07.09.2011
Букурещ: 15.09.2011
Баркодове: 30.09.2011
Медицински изследвания: 26.03.2012
Покани: 09.10.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

И кое му е различното сега? Ако кандидатът събира 63 и повече точки, доказани с документи, може да получи сертификат по пощата, стига да няма никакво съмнение в истинността на документите. На интервюто се сверяват документите, оценяват се езиковите способности и се дават точки за адаптивност.
Аз мисля, че след последните промени, сертификатите по пощата ще стават все повече и повече на база на изискването за прилагане на сертификати за език в пакета с документи. Досега само езика не беще доказван с документ, а беше волеизявление на кандидата.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Въпроси за документите

Мнение от sakrovi6te »

Най-после стигнах до момента с попълването на документите - изникна ми следния въпрос- в молбата на придружаващия пак ли всички членове на семейството се описват? Търсех в инструкциите, но не намерих отговор. Мерси предварително
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

Да! Важат едни и същи правила за основният и придружаващият кандидат при попълване на DCS, само се внимава при роднинската връзка ;) .
kezos
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:04 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от kezos »

emili_vn написа:И кое му е различното сега? Ако кандидатът събира 63 и повече точки, доказани с документи, може да получи сертификат по пощата, стига да няма никакво съмнение в истинността на документите. На интервюто се сверяват документите, оценяват се езиковите способности и се дават точки за адаптивност.
Аз мисля, че след последните промени, сертификатите по пощата ще стават все повече и повече на база на изискването за прилагане на сертификати за език в пакета с документи. Досега само езика не беще доказван с документ, а беше волеизявление на кандидата.
Принципно е така. Но съвсем друг е въпроса за изчисляване и признаване на точките. Има доста хора които събират точките, пратили са и сертификати за език и продължават да си чакат. Както ти каза можеби имат съмнение за документите. Знам ли. Искрено се надявам повече хора да получават сертификати по пощата, та дано и нашия ред дойде по-скоро. Все пак предпочитам да не си давам големи надежди.
Док.за Виена-30.11.2011

CSQ-03.06.2013-по пощата
док.до Sydney(N.E.)-18.06.2013
Баркодове-26.08.2013
Покана за медицински-19.09.2013 (направени на 27.09.2013)
Покана за визи-18.11.2013
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Въпроси за документите

Мнение от electrified »

Абе тия са махнали ограничението в бройката за Travailleurs qualifiés пише само Voir plus bas pour savoir si vous pouvez présenter une demande dans la catégorie Travailleurs qualifiés entre le 1er avril 2012 et le 31 mars 2013
Si votre situation ne correspond à aucune des situations décrites, vous ne pouvez pas présenter de demande d’ici au 31 mars 2013.
. Явно кандидатурите са драстично намалели. Ми то с тия изисквания...
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
mimka_krasko
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Окт 01, 2009 6:05 pm

Re: Документи и информация в помощ на имиграцията!

Мнение от mimka_krasko »

Здравейте!
Искам да попитам като цяло колко струва цялата процедура от таксите за първоначално разглеждане на досието, което разбрах, че е 750$ за основен и 156$ за придружаващ кандидат. Но не ми става ясно колко е таксата за интервюто и медицинските изследвания, както и за визите? Ние сме 2-ма без дете.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

Mimka...
I етап- 750 $ + 156 $ за обработка на документите + 8/12 лв. за превод на страница + 3.60 лв. за заверка +...+...+....
II етап- 2 х 550 $ за обработка на документите + 8/12 лв. за превод на страница + 3.60 лв. за заверка + 300 лв. медицински на човек (май толкова бяха) + 2 х 490 $ за визи +...+...+... финансови средства за първите три месеца на квебекска територия, които трябва да са над 4 238 $ за двама души...

II етап ще го започнете след интервю и евентуално получаване на сертификат за селекция от Квебек.
mimka_krasko
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Окт 01, 2009 6:05 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от mimka_krasko »

Много благодаря! Както разбирам необходимо е солидно обезпечение...
ventsislava.nikolova
Мнения: 25
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 9:26 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от ventsislava.nikolova »

Здравейте и в тази тема :)
Бързичко представяне- аз,водещ кандидат, говоря френски и английски на отлично ниво, приятеля ми (бъдещ съпруг) е на начално ниво и на двата. Аз с висше по Стопанско управление и МА по Предприемачество и Иновации,с 5 месеца стаж, той-средно специално за хлебарство и сладкарство, с 9 години стаж, но не по специалността.
Планът ни е следния- аз го уча на френски до края на тази година, януари правим TCFQ (двамата) и IELTS (аз) и пращаме февруари (точно преди новите промени).
Ако има някой с подобен "план" нека пише по едно ЛС, ще се радваме да знаем, че има и други мъчещи се с нас :party:
И две въпросчета- какво правим със стажа на приятеля ми, щом не е по специалността(получава ли точки?) и предполагам всички сте се сблъсквали с българската традиция- работя като управител, но в тр. книжка пише "общ работник", как доказвате че сте работили именно като управител?
Благодарим предварително :f: :f: :f:
Благодаря на всеки, благоволил да отговори на многото ми въпроси :)
Публикувай отговор