Плюенето - елемент на българската национална традиция

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от Странджата »

Павел написа:По-добре плюене по Пенчо, отколкото тукашното wedgie, което е в основата на педерастията :D .
Навремето в Бг по обществените места е имало плювалници редом до пепелниците. Затварям очи и си мечтая, как след 30 години в България - пушилнята на Европа, хората си спомнят с погнуса за пепелниците по заведенията.
В този ред на мисли,честит ден на детето и ден първи без цигари на обществени места в България!Има някакаъв символизъм в двете събития на този ден,а дано!
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от Kan_Tangra »

Шегата настрана, но плюенето вероятно е важен момент в правенето на магии, кълненето, баенето, чародейството и тн, в което нашият народ е бил доста добър.
Аз лично не съм запознат и не се занимавам с такива неща, но съм чувал, че е много популярно и винаги е било. Само дето повечето хора се прикриват.

Като оставим настрана суеверието и мистиката, живеем във Вселена, която е енерго-информационно сврързана. Всяка частица в пространство времето е свързана моментално (безвремево) със всяка друга. Хем моментално, а също и в миналото и бъдещето. Т.е. дадена точка от сегашното време може да влияе на точка от миналото. Всичко е синхронизирано.
Вероятно влиянието става и чрез енерго-информационна синхронизация. А плюнката съдържа твоя личен отпечатък. Твоето днк, твоята енергия и тн.
Абсолютно същото е, когато в някои народни приказки се разказва как 2ма човека, или някое митично същество, на раздяла си дават косъм. Като го потъркаш и другия ще се появи. Така активизираш чрез косъма енерго-информацията на другото същество.
Разбира се, тези неща са били вероятно художествено преувеличени.
Все пак, мисълта ми е, че е напълно възможно да има научно обяснение на всичко това.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от IRA »

Bistra написа:Не, не съм готова! Ти достатъчно ме плю. Аз не обичам, обаче да ме плюят. :swear:
Така, да продължим по темата. Сещате ли се за колоритния български израз:"Пу-пу-пу да те насерат гъските!"? Ами в друга народопсихология няма такова двойно заклеймяване, израз на върховно възхищение!
:party:
Има. При сърби и при гърци. Въобще това с плюенето и акането си е характерно за района. Не сме толкова уникални.
A при сърбите има и едно обръщение към децата, което си е направо псуване по тях, ама било за хубаво.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от budtel »

IRA написа:
Bistra написа:Не, не съм готова! Ти достатъчно ме плю. Аз не обичам, обаче да ме плюят. :swear:
Така, да продължим по темата. Сещате ли се за колоритния български израз:"Пу-пу-пу да те насерат гъските!"? Ами в друга народопсихология няма такова двойно заклеймяване, израз на върховно възхищение!
:party:
Има. При сърби и при гърци. Въобще това с плюенето и акането си е характерно за района. Не сме толкова уникални.
A при сърбите има и едно обръщение към децата, което си е направо псуване по тях, ама било за хубаво.
А пък германците правят пръц-пръц на масата, като се хранят. Това е традиционно при тях. Канадците често забравят да пуснат водата на кенефите след като се изходят. А и те си падат по пръц-пръц. А циганите не се къпят с години и не си мият ръцете и не ползват тоалетна хартия. Тарамбуките се пипат за оная работа и после не си мият ръцете.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от Rall »

:rofl: Да ама ти ако си уважаваш "оная работа" ще си миеш ръцете, "преди" а не "след" като си го барал... :rofl:
Апа у БГ кви са обществените кенефи :x се едно цяла канада се изредила през тех без да си пусне водата :D
Dead Eyes See No Future
Аватар
азо
Мнения: 276
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 12:26 pm
Местоположение: İstanbul

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от азо »

Странджата написа: и ден първи без цигари на обществени места в България!
липсата на тютюн води до неграмотност и крайна истерия!
don azo - the spirit of istanbul.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от Странджата »

азо написа:
Странджата написа: и ден първи без цигари на обществени места в България!
липсата на тютюн води до неграмотност и крайна истерия!
Споко Папа,нали не са ти спрели узото ;) !
Аватар
азо
Мнения: 276
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 12:26 pm
Местоположение: İstanbul

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от азо »

с тая забрана ще трябва да минем на електронни цигари. от там следва и безалкохолна бира и на края - направо при надуваемата жена!
don azo - the spirit of istanbul.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от Странджата »

азо написа:с тая забрана ще трябва да минем на електронни цигари. от там следва и безалкохолна бира и на края - направо при надуваемата жена!
E чак дотам....
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от apple »

Rall написа::rofl: Да ама ти ако си уважаваш "оная работа" ще си миеш ръцете, "преди" а не "след" като си го барал... :rofl:
Апа у БГ кви са обществените кенефи :x се едно цяла канада се изредила през тех без да си пусне водата :D
Ти вярваш ли си наистина? Първо обществени кенефи не останаха в стария формат. В моя роден град примерно ги надстроиха и станаха заведения за хранене :lol:, но уверявам те не си личи какво са били изобщо. Доста посещавани са в новия си облик. А по БГ моловете кенефите са класи над канадските. Чисти са като хирургия, има вода, течен сапун, тоалетна хартия и всичко друго каквото ти трябва + музика, за да ти дойде музата по-бързо. ;) И вратите са цели, а не на половина като тук да душиш пръднята на някой или да му гледаш долните крайници със свлечените гащи докато чакаш на опашка при това... И хората в БГ вече уважават чистотата, която им се предлага, пускат си водата и си почистват след употреба... Не мога да кажа същото за тук. А примерно за Мадрид пък изобщо! Тия там си хвърлят всичко на пода и никога не си пускат водата един след друг... Гадост! Актуализирай си спомените, направи един обективен коментар след като ги посетиш лично. Е разбира се ако говориш за Ихтиман или Карнобат примерно ситуацията може и да е по старому. Това не знам.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от optics »

Като беше ново "НДК-то на културата", :rofl: та ходехме в кенефите да им се радваме. Особено горе на високото.
Нали сте ходили в най-високия кенеф (вече не е) в Си-ен тауър ?
Ей как се извъртя темата от плюене към кенефи ?
:)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от myhata II »

Ти нищо не обаждаш за "кръщенето" ,как мина,хареса ли ти и имаше ли екцесии ?!? :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от miteto »

apple написа:И хората в БГ вече уважават чистотата, която им се предлага, пускат си водата и си почистват след употреба...
Така си е, по Европа освен стандартните лафове от сорта на "Приказлив като италианец", "Точен като швейцарец" вече има и "Чист като българин".
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от optics »

Да не напомням какво си говорели полякините след приятно изкарано море в България:
Българите са добри в секса, но малко намирисват.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от Bistra »

optics написа:Нали сте ходили в най-високия кенеф (вече не е) в Си-ен тауър ?
Е, как? Аз там си прекарах основно времето, докато мъжа ми правеше снимки. Там, защото нямаше прозорци. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор