Начин да избегнем brokerage fees на UPS/FedEX etc.

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
bro12
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Яну 03, 2012 3:24 pm

Начин да избегнем brokerage fees на UPS/FedEX etc.

Мнение от bro12 »

Наскоро си купих една електроника от US и реших да ползвам UPS за куриер. Когато драйвера дойде на вратата с доставката ми заяви, че тряба да му платя $55 brokerage fees. WTF. Отказах пакета.

След малко рисърч попаднах на тази безценна информация http://trueler.com/2010/09/13/ups-broke ... -avoid-it/

Та, на следващия ден се обадих на UPS, казах на агента, че сам ще си клиърна доставката с митниците. Тя ми каза, че ще въведе инфото в системата и някой след ден-два ще ми се обади да отида да взема документи от тях, които да представя в митниците и да си платя GST/PST. След като платя да отида обратно при тях с рисиит от митници и да си взема доставката.

Надявам се да съм бил полезен.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Начин да избегнем brokerage fees на UPS/FedEX etc.

Мнение от ablood »

Описани са невероятните гимнастики на един гневен човек стараещ се да спести малка сума пари, губейки много повече време и пари в процеса.

Когато пазарувам от ebay, аз проверявам и изрично настоявам да не ми изпращат нищо с UPS, или още по-зле с Fedex. Те са добри най-вече за документи, мостри и подобни неща без търговска стойност.

Ако обаче продавачът се заинати, аз овчедушно си плащам таксата, знаейки, че отбягването на брикерската услуга (не на самите такси) ще ми струва доста време, бензин и забавяне на продукта.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: Начин да избегнем brokerage fees на UPS/FedEX etc.

Мнение от mirkaa »

благодаря bro12!!! много интересна и полезна информация! като в крайна сметка, с наличната такава, не изглежда да е чак такова губене на време.

а ако всеки разсъждава по начина "невероятни гиманстики на един гневен човек", до сега нямаше да има никакви права на потребителите, да не говорим за други, по-сериозни "свободи и права". много от големите промени в развитието на невръстната ни цивилизация са тръгнали именно от такива "гневни хорица" борещи се за някакви си дребни свои права.
щото иначе....кво....да вадим вазелина и.... !!??? :o :o :o

:worried: :x :| :^) :lol: :lol:
third generation immigrant :)
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Re: Начин да избегнем brokerage fees на UPS/FedEX etc.

Мнение от fe_ya »

bro12 написа:Наскоро си купих една електроника от US
Следващия път ползвай депо на границата и си прибери стоката от там сам излиза много прилично, а и в повечето случаи доставката в рамките на US e free.

Иначе гимнастиката която си написал е много удобна за доставки от европа и азия (последните рядко ползват куриери).
bro12
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Яну 03, 2012 3:24 pm

Re: Начин да избегнем brokerage fees на UPS/FedEX etc.

Мнение от bro12 »

mirkaa написа:благодаря bro12!!! много интересна и полезна информация! като в крайна сметка, с наличната такава, не изглежда да е чак такова губене на време.

а ако всеки разсъждава по начина "невероятни гиманстики на един гневен човек", до сега нямаше да има никакви права на потребителите, да не говорим за други, по-сериозни "свободи и права". много от големите промени в развитието на невръстната ни цивилизация са тръгнали именно от такива "гневни хорица" борещи се за някакви си дребни свои права.
щото иначе....кво....да вадим вазелина и.... !!??? :o :o :o

:worried: :x :| :^) :lol: :lol:
може да му харесва на ablood вазелина. знае ли човек... :lol:
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Начин да избегнем brokerage fees на UPS/FedEX etc.

Мнение от yahoo »

В интерес на истината, ако се ползват експресните услуги на UPS или Fedex таксата за освобождаване е включена в цената на услугата и дори като тотал излиза по-евтино от обикновената (бавна) услуга + допълнителната такса за обработка от брокер, а и пристига за ден-два.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Начин да избегнем brokerage fees на UPS/FedEX etc.

Мнение от Omega3 »

bro12 написа:Наскоро си купих една електроника от US и реших да ползвам UPS за куриер. Когато драйвера дойде на вратата с доставката ми заяви, че тряба да му платя $55 brokerage fees. WTF. Отказах пакета.

След малко рисърч попаднах на тази безценна информация http://trueler.com/2010/09/13/ups-broke ... -avoid-it/

Та, на следващия ден се обадих на UPS, казах на агента, че сам ще си клиърна доставката с митниците. Тя ми каза, че ще въведе инфото в системата и някой след ден-два ще ми се обади да отида да взема документи от тях, които да представя в митниците и да си платя GST/PST. След като платя да отида обратно при тях с рисиит от митници и да си взема доставката.

Надявам се да съм бил полезен.
Казваш на UPS да ти имайлват или факсират документите (инвойса и UPS кавьр шиит), отиваш до местният кастьмс, след това ти им имайлваш или факсираш документите с release stamp и след това UPS ти го доставят там кьдето искаш ти. Казват му clears-own и можеш да я комбинираш hold for pick up ако ти се разкарва да си вземеш сам пакета.
А има и брокери които ти подготвят документите за 2 пьти по малко пари от UPS.

За стоки под 20 долара няма такси.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Начин да избегнем brokerage fees на UPS/FedEX etc.

Мнение от ablood »

Omega3 написа:Казваш на UPS да ти имайлват или факсират документите (инвойса и UPS кавьр шиит), отиваш до местният кастьмс, след това ти им имайлваш или факсираш документите с release stamp и след това UPS ти го доставят там кьдето искаш ти.
Звучи просто, ама нали знаеш, че дори само първата част може да ти коства над 1 час висене на телефона.

UPS и FEDEX просто не трябва да се използват за международна търговия. Само за документи, мостри и подобни неща без търговска стойност.

По време на пощенската стачка един кореец ми изпрати джаджа за $26 с FEDEX, и те ме натовариха с още $14. Плюс това се наложи да отида да си го взема сам. След като намерих второ известие на вратата се разтърсих и намерих първото под храстите. Небрежно залепено. На другият ден си останах вкъщи и... О, чудо!?! Без никой да е спирал пред къщата Web-страницата им изведнъж изписа unsuccessful delivery 8:45AM. Абсолютно невъзможно да съм недочул. Пълна измама.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор