ПОСЛЕДНИТЕ НОВИНИ ОТ CIC!!!!

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: ПОСЛЕДНИТЕ НОВИНИ ОТ CIC!!!!

Мнение от OILERS »

Ти не си дърводелец,ти си дърво(пън,чеп или ...),ама шарено.Но пък си мераклия!На студ и ескимосите не са свикнали,ама ти си пич и това не те е.. (бърка).

Калгари е на 300 км. от Едмънтън и съответно с 300 до 900 км. по-далече от "големите пари",а пък Ванкувър е + 1000 км..и до като стигнеш до глемите пари имаш много курсове и много пари да даваш за тия курсове и ако знаеш колко време отнема.Ама на тебе това е най=малкия проблем.Това го разбрахме вече/
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: ПОСЛЕДНИТЕ НОВИНИ ОТ CIC!!!!

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

bp_de написа:Такива глупости като в тия новини се ръсят поне от 10 г откогато започнах да се интересувам за Канада. Всеки път се оптимизира ,опростява и т.н ... демек някои от иммиграционите отчита деиност ама на практика нищо не става...
Да така е но надеждата умира последна , аз лично не се отказвам и ще продължа да търся как да емигрирам в Канада с моето семейство ;) ;) ;)
JITOMIR999
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 10:25 am
Местоположение: UK,London

Re: ПОСЛЕДНИТЕ НОВИНИ ОТ CIC!!!!

Мнение от JITOMIR999 »

VIVARO написа:Ти не си дърводелец,ти си дърво(пън,чеп или ...),ама шарено.Но пък си мераклия!На студ и ескимосите не са свикнали,ама ти си пич и това не те е.. (бърка).

Калгари е на 300 км. от Едмънтън и съответно с 300 до 900 км. по-далече от "големите пари",а пък Ванкувър е + 1000 км..и до като стигнеш до глемите пари имаш много курсове и много пари да даваш за тия курсове и ако знаеш колко време отнема.Ама на тебе това е най=малкия проблем.Това го разбрахме вече/
Незнам какъв съм аз ама гледай ти да не станеш на пън,чеп или нещо подобно. Има време за големите пари, за никъде не се бърза, ти гледай себе си. Нали ти си добре за мен грижа не бери.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: ПОСЛЕДНИТЕ НОВИНИ ОТ CIC!!!!

Мнение от Ivan1007 »

OILERS написа:
Айде още един!Кажи ми само как смяташ да го направиш това,идваш тука(Ниску),даваш си лично резюмето,след двайсет минути излиза усмихнат лично главния мениджър на голямата нефтена компания и готово-ти си назначен.Поздравления!!!Да ама не! Да не говорим,че резюмето се дава само по интернет.Второ,ако успееш да се вредиш до хюмана за да си пуснеш резюмето,то най-вероятно след като излезеш от стаята,резюмето ти отива директно в кръглата папка.Тука си има правила и никой не обича нахалниците.В този бранч си има листа на чакащите.И да ти кажа се чака доста,освен ако нямаш троянски кон вътре в компанията.И трето ако си мислиш ,че на РИГ-овете е празно и само чакат някой да се появи,грешиш.Системата е такава ,че празно няма.Пишеш ,че ще свикнеш със студа?В една друга тема бях писал,че съм чувал,че на глад,бой и е... ,се свиква,обаче на СТУД не,вервай ми пич.
В конкретния случай нещата не стоят точно така.
Не съм минавал наскоро от там, но в Нискю и в Grande Prairieпреди 5-6 години сондажните компании имаха билбордове и наистина наемаха roughnecks точно така - отиваш даваш резюме, минаваш интервю, подписваш договор, минаваш дръг тест, пращат те на няколко safety курса (H2S и каквото още трябва), минаваш няколко дена обучение на учебна сонда и почваш.
Зависи колко са на зор. Тогава беше глад за работна ръка и на нуфитата даже им плащаха самолетни билети до NF (21 дена работа в AB, 7 дена в къщи)
За тия позиции не се изисква компютърна грамотност и резюмета винаги се приемат и на рецепция.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: ПОСЛЕДНИТЕ НОВИНИ ОТ CIC!!!!

Мнение от Ivan1007 »

mortigur написа:Леле аз сега видях къде е това Nisku, AB. Aбе Човек кой ти разправя че там има работа? Някой според мен е доста недобронамерен към теб. Ако искаш да си Roughneck, отивай във Ft. McMurray. Догодина Тотал отварят Джослин ще наемат като луди. Нашите догодина ще правят разширение на втора фаза пак ще наемат като луди. До колкото знам Value Creation почват да копаят след две години пак ще търсят много хора. Shell май имат вече одобрено разрешително за expansion на производството и те ще наемат. Но това е за Ft. McMurray. За това твое Nisku чесно нищо не съм чувал. Знам че Husky имат разширение на юг близко до Edmonton, но те са SAGD и там Roughneck-ци почти не се търсят.

Между другото аз спирам да коментирам повече по въпроса явно ти си имаш свои причини да ходиш в Nisku, които едва ли ме касаят.
Аз и съм съвсем добронамерен.

Това са рекруитмънт офисите на Precision Drilling например:

http://www.toughnecks.com/contact.php"

Това са позиции на друга фирма (да обърне внимание на Greenhand и Leasehand за Drilling Канада и Entry Level Floorhand - Well Servicing- Canada )
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: ПОСЛЕДНИТЕ НОВИНИ ОТ CIC!!!!

Мнение от OILERS »

Ivan1007 написа: В конкретния случай нещата не стоят точно така.
Не съм минавал наскоро от там, но в Нискю и в Grande Prairieпреди 5-6 години сондажните компании имаха билбордове и наистина наемаха roughnecks точно така - отиваш даваш резюме, минаваш интервю, подписваш договор, минаваш дръг тест, пращат те на няколко safety курса (H2S и каквото още трябва), минаваш няколко дена обучение на учебна сонда и почваш.
Зависи колко са на зор. Тогава беше глад за работна ръка и на нуфитата даже им плащаха самолетни билети до NF (21 дена работа в AB, 7 дена в къщи)
За тия позиции не се изисква компютърна грамотност и резюмета винаги се приемат и на рецепция.
Пробвай сега!Това упражнение съм го правил две години подред,и резултата беше 0.Накрая си намерих троянски кон и влезнах,ама не ме питай какво ми костваше това!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: ПОСЛЕДНИТЕ НОВИНИ ОТ CIC!!!!

Мнение от Ivan1007 »

Нямам намерение да пробвам нито сега нито после. :) 2008-2010 беше зле. Сега доколкото чувам и чета е по-добре и наистина търсят хора. Нормално е ако имаш познати да е по-лесно за каквото и да е.
2005-2007 повечето сервизни компании плащаха премии, ако им препоръчаш някой, наемат го и той се.задържи 3 месеца поне."
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор