Изпращане на документи до Канада

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Изпращане на документи до Канада

Мнение от naskoAH »

Здравейте, искам да попитам колегите, които вече са изпращали допълнителни документи до Канада кои куриерски фирми използват или ползват услугите на БГ пощи. Аз днес проверих в БГ пощи при тях е наистина по-евтино макар и препоръчано, но пратката се бавела поне две седмици, така ми заяви съответната служителка. Ако някой вече е минал по този път нека сподели. Благодаря.
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Изпращане на документи до Канада

Мнение от uncontrollable »

naskoAH,

Аз пратих документите до Виена с Интерлогистика и нямах проблеми. Доставиха ги за около 5 раб. дни, цената беше около 60лв, ако не се лъжа.

Допълнително пратих банков чек до Монреал - пратих го с Арамекс. Доставиха го за 3 дни срещу 40лв. Това беше най-доброто като цена. Всички останали искаха около 90лв пак за същия срок на доставка. Пощите не съм ги разглеждала като опция.

Препоръчвам ти да се обадиш на няколко куриерски компании, защото към момента на изпращането някои от тях могат да имат преференциални условия какво Арамекс в моя случай.

Успех.
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Изпращане на документи до Канада

Мнение от naskoAH »

Благодаря.
А този чек те ли ви го поискаха, защото на нас ни изпратиха mail в който ни уведомяват че документите ни са в КАНАДА от 4 януари (а сме ги изпратили до Виена на 18 май 2011) и искат подновяване на чека вече с актуалните тарифи към 4 януари.
И поради тази причина се интересувам за начина на изпращане до там.
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Изпращане на документи до Канада

Мнение от Jidja »

naskoAH написа:Благодаря.
А този чек те ли ви го поискаха, защото на нас ни изпратиха mail в който ни уведомяват че документите ни са в КАНАДА от 4 януари (а сме ги изпратили до Виена на 18 май 2011) и искат подновяване на чека вече с актуалните тарифи към 4 януари.
И поради тази причина се интересувам за начина на изпращане до там.
http://www.speedy.bg/begin.php?pID=35" Погледни със Спийди. Ние изпращахме документите до Виена с тях. Нямахме никакви проблеми. Канада е зона 2, зависи каква е тежестта на документите. Само може да звъннеш да ги попиташ дали това са цените от офис на Спийди до адрес, но мисля че така беше. Ако дойдат до вас може би около 5 лв ще ти се оскъпи.
За 2-3 дни ще са ти в Канада, ще си следиш и пратката от номера на товарителницата. Много съжалявам, че при вас така се забавят нещата и те съветвам да платиш 20/30лв. повече, но да ти е мирна главата, вместо да се занимаваш с БГ пощи. Пази си и касовата бележка от Спийди за още по-голяма сигурност.

Успех!
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Изпращане на документи до Канада

Мнение от uncontrollable »

Наско,

Да те ми го поискаха, защото имаше проблем с плащането с кредитната карта и реших да им пратя чек, за да няма проблем.

По повод пост-а на Jidja, следих пратките онлайн и в двата случая. ТНТ и ДЧЛ искаха по повече от 90лв за услуга, която Интерлогистика и особено Арамекс ми свършиха за същите срокове и със същото качество.
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Изпращане на документи до Канада

Мнение от Jidja »

uncontrollable - ние изпратихме до Виена- 730гр. документи за 38лв и нещо. Отидохме до офис и от там ги пуснахме и за 4 дни бяха във Виена. До Канада е малко по-скъпо, но няма значение. Всеки си избира, важното е да не е бг пощи :D Не съм ги ползвала, но не искам и да ги пробвам.
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Изпращане на документи до Канада

Мнение от uncontrollable »

Jidja,

специално заради теб си издирих товарителничката от Интерлогистика. До Виена съм платила всичко на всичко 48лв и документите са получени за 3 дни. :)))))) А чекът до Канада ми излезе по-евтин. :P

Именно, всеки сам прави избор. Аз затова препоръчах когато се стигне до пращане да се проверят няколко куриери, защото винаги може да има "промоции".

Последните дни малко се притеснявам защото в пощенската ми кутия в Централна поща почнах много често да получавам чужда поща, която добросъвестно предавам на служителките. Ами ако моята кореспонденция попадне в чужда кутия, но човекът отсреща не е толкова добросъвестен и не я предаде????

Успех на всички.
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Изпращане на документи до Канада

Мнение от Jidja »

uncontrollable- Стана ми интересно и си изнамерих касовата бележка :D 36.86лв. от офис на Спийди. Не сме търсили най-евтиното, избирахме между Speedy i DHL :) За чека не знам, ние платихме с кредитна карта- Master Card Standart, като тя беше с по-голям кредитен лимит, за да нямаме проблеми при тегленето на парите, нямахме такса за картата, от уникредит беше и като дръпнаха парите на другия ден ги погасихме като задължение и излезе точно толкова, колкото си дръпнаха от Виена за главен + придружаващ. С чек и с онези срокове не ни се рискуваше....
Но при цялата процедура, по-добре по-сигурно и малко по-скъпо според мен лично :) Спрямо други куриерски фирми нямам мнение, но с бг пощи често имат проблеми хората.

А иначе - ние си получваме писмата на нашия си адрес, не в наета пощенска кутия. Запознахме се с пощальона( един само ги разнася до нашия адрес). Добър човечец и дори звъни, ако е нещо по-важно. Дано да попаднете на хора :)

Успех и много късмет :)
Последно промяна от Jidja на Съб Апр 21, 2012 4:05 pm, променено общо 1 път.
iliyana74
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Авг 08, 2010 8:14 am
Местоположение: Варна

Re: Изпращане на документи до Канада

Мнение от iliyana74 »

Аз утре ще погледна с кой куриер ги пратих(не помня как се казваше фирмата) и ще пиша.Пратихме 700гр.документи за 70лв за 1 ден престигнаха в Канада.Много доволна останах и също така можеш да си следиш пратката.
01.09.2011 - Varna
02.09.2011 - DCS Vienne
24.11.2011 - Осребрен чек
22.02.2012 - Accusé de réception
siso_krasi
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 7:51 am
Местоположение: София

Re: Изпращане на документи до Канада

Мнение от siso_krasi »

В сайта на почти всяка куриерска фирма, може да се калкулира колко би струвала пратка от точка Х до точка Y. Не е необходима да си ровите в кореспонденцията и касовите бележки, за да подадете информация толкова лесно достъпна :^) .
Който търси - намира, остава само да се направи избор между многото резултати.
Виена - 30.05.2011г.
Акюзе - 13.02.2012г.
Искане за изпращане на допълн. документи, включително за език - 15.08.2012г.
Публикувай отговор