Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от budtel »

ablood написа:Buditel, моля те за пореден път, не ми подминавай въпроса, ако ще да е неудобен!
Не бих отказал милион, че и милиард, ако ми предложат. Само че преди да взема парите ще се постаря да разбера, защо са избрали точно мен да правя офшорна компания. И понеже не съм наследник на някоя стара династия, ще си помисля, че нещо са се объркали и очтиво ще откажа.
Мисля, че в България имаше доста примери за хора на които им дадоха доста пари и после ги ликвидираха. Започна се с Крушата, после Клюна, Доктора и т.н. Ами това бяха някакви спортистчета, които до вчера се потяха в спотните зали и после изведнъж станаха баровци.
Аз лично не бих се захванал с мръсотии ако ще и милиони да ми дават. Също не бих станал и предател. Колкото и станно да звучи има и хора като мен. Смятам, че морала още е жив и това би могло да спаси света. С дивия капитализъм ще се затриеме.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от ablood »

Да бе, щял да откаже милиардите. ;)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от budtel »

ablood написа:Да бе, щял да откаже милиардите. ;)
Ако ми дадат милиард за да се боря за дивите животни ще приема. :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от ablood »

Ти на конурс за красота ли се явяваш, та ни пробутваш такива глупости? Световен мир, храна за бедните, дивите животни...

Отбягваш въпроса: Имаш възможност да изкараш няколко милиарда от сделка. Ще регистрираш ли офшорка, или ще дадеш $1'000'000'000 данъци на правителството?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от budtel »

ablood написа:Ти на конурс за красота ли се явяваш, та ни пробутваш такива глупости? Световен мир, храна за бедните, дивите животни...

Отбягваш въпроса: Имаш възможност да изкараш няколко милиарда от сделка. Ще регистрираш ли офшорка, или ще дадеш $1'000'000'000 данъци на правителството?
Не знам какво целиш с този въпрос. Аз вече ти отговорих. Ако регистрацията на офшорка е срещу интересите на България предпочитам да си платя данъка.
Нямам да предам България. Как после ще погледна портрета на Левски?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от myhata II »

Разни хора,разни идеали
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от budtel »

Ето че Кратун Бей е решил да прави 7 ми блок в АЕЦ Козлодуй с реактора от Белене! Прогнозите са най-рано 2021!!!! година да бъде готов! При това държавата няма да участва - търси се инвеститор. Май ще е някоя американска компания, както стана с вецовете.
Не мога да разбера този човек. Просто той не става за политик! Признавам му, че лъже доста майсторски, а когато не му повярват прави мутренски физиономии и започва открито да заплашава. Предричам пълен провал на това мекере. Той е един импотентен политик без ясна политическа позиция. Сто процентов предател - еничар!

http://dnes.dir.bg/news/aetz-cozloduy-r ... 34849?nt=6"
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16505
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от MrGeek »

budtel написа:Ето че Кратун Бей е решил да прави 7 ми блок в АЕЦ Козлодуй с реактора от Белене! Прогнозите са най-рано 2021!!!! година да бъде готов! При това държавата няма да участва - търси се инвеститор. Май ще е някоя американска компания, както стана с вецовете.
Как ти идват такива глупости в главата не мога да разбера? Американски инвеститор за руска централа с руски реактор в бананова република при липса на каквато и да било пазарна перспектива ще се намери когато цъфнат налъмите на 36-ти в шестък. Такива малоумни американски инвеститори аз не знам да съществуват. Ти не разбра ли, че за Белене точно руснаците лично по заповед на кремълското джудже се отказаха - защото дори те решиха, че този номер с поемането на инвестиционния ангажимент няма да стане. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от myhata II »

А ние пък Гикс ,се чудим откъде имаш толкова важно инфо,кой на кого бил наредил да се откаже и тра ла ла :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
vaniliq
Изгонен от форума
Мнения: 173
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 10:55 am
Местоположение: Торонто

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от vaniliq »

MrGeek написа:
budtel написа:Ето че Кратун Бей е решил да прави 7 ми блок в АЕЦ Козлодуй с реактора от Белене! Прогнозите са най-рано 2021!!!! година да бъде готов! При това държавата няма да участва - търси се инвеститор. Май ще е някоя американска компания, както стана с вецовете.
Как ти идват такива глупости в главата не мога да разбера? Американски инвеститор за руска централа с руски реактор в бананова република при липса на каквато и да било пазарна перспектива ще се намери когато цъфнат налъмите на 36-ти в шестък. Такива малоумни американски инвеститори аз не знам да съществуват. Ти не разбра ли, че за Белене точно руснаците лично по заповед на кремълското джудже се отказаха - защото дори те решиха, че този номер с поемането на инвестиционния ангажимент няма да стане. :D
Съществуват не, ами направо си свиркат. И са от малоумни по-малоумни. Ще ти дам пример с Белл. Декември си прибавих Fibe TV към пакета с home phone и интернет. Веднага тиквите осраха ситуацията със сметките, защото явно нямат единна система за база данни. Появиха ми се едни стотици долари да плащам, които очевидно бяха грешни и колкото пъти се обаждам толкова пъти променяха сметката, отваряха и закриваха акаунти-абе пълен цирк. Аз всеки месец обаче си плащам една сума, която съм си сметнал че е минимално реалната и останалото си стои в сметката неплатено - $ 200. И скивай следващият цирк-в отдела за FIBE TV правят проверка и откриват че са ми надвзели и ми връщат $150, като в същото време аз откривам че са ми взели $100 за прекратяване на интернет (!?!) и съответно ми връщат и тях. Или в момета вместо аз да имам да им връщам, те ми дължат $ 50 долара. Пълни шутове. Пази боже такъв "инвеститор" да ти дойде на главата!
gt_2006
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 2:34 pm

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от gt_2006 »

Путин се отказа,дали е било лесно за Русия да се откаже,даже без да търси някакви компенсации,поне засега е така! И руският и българският интерес съвпадат в сегашната ситуация. Руският интерес сега е за ЮП,-което е добре за Газпром е добре и за Русия. А пък за газоваята в Белене,няма да стане без държавни гаранции и за изкупуване на тока и от държавата,иначе си остава частен проект!

За сведение, навремето РВЕ се отказаха от проекта, значи има причина и то добра,за да откажат. Тая фирма така лесно не се отказва от добри сделки.

Нещо, което не е особено популярно е, че заради този проект за първи път в историята на РВЕ ,гласуваха вот на недоверие на председателя на борда на директорите за това, че е подписал предварителния договор.

А ето повече за разговорът с Путин и реакцията на Обама....

http://www.youtube.com/watch?v=vTaNN-GD ... re=mh_lolz"
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от budtel »

gt_2006 написа:Путин се отказа,дали е било лесно за Русия да се откаже,даже без да търси някакви компенсации,поне засега е така! И руският и българският интерес съвпадат в сегашната ситуация. Руският интерес сега е за ЮП,-което е добре за Газпром е добре и за Русия. А пък за газоваята в Белене,няма да стане без държавни гаранции и за изкупуване на тока и от държавата,иначе си остава частен проект!

За сведение, навремето РВЕ се отказаха от проекта, значи има причина и то добра,за да откажат. Тая фирма така лесно не се отказва от добри сделки.

Нещо, което не е особено популярно е, че заради този проект за първи път в историята на РВЕ ,гласуваха вот на недоверие на председателя на борда на директорите за това, че е подписал предварителния договор.

А ето повече за разговорът с Путин и реакцията на Обама....

http://www.youtube.com/watch?v=vTaNN-GD ... re=mh_lolz"
"...Обама станал и поздравил българите за спирането на проекта Белене..."
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от myhata II »

И се поклонил
абе кой ги пуска такива ненормални лелички по телевизийте,верно там много изкукали нещо :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от budtel »

Ето една интересна статия по темата.

http://www.investor.bg/ikonomika-i-poli ... ht,132664/"

Мисля, че България се отказа от много неща под натиска на Запада, но въпоса е какво получи в замяна на това. Отговорът е елементарен - мизерия!
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от speedy »

По материали от "Независимая Газета".

И нещо за "Независимая Газета" от Wikipedia:
В 2001 году газета (и ещё 12 изданий) была разоблачена как СМИ, где за публикацию заказных статей принимают денежное вознаграждение (то есть практикуют т. н. «джинсу́»). В 2004 году издание вновь стало жертвой разоблачительного эксперимента: речь шла об «успешной попытке публикации ряда статей за деньги. В результате в „чёрный список“ борцы за чистоту помыслов внесли девять изданий».

Во время Оранжевой революции на Украине допускалась публикация предположительно недостоверной информации об участии российских спецслужб в событиях на одной из конфликтующих сторон.

В 2008 году замглавредактора «Независимой газеты» приговорён к 8 годам колонии строгого режима за вымогательство крупных денежных средств, за шантаж.
Ще преведа само "джинсу" - поръчкова статия.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Публикувай отговор