Евтин интернет

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
SOULRIPPER
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Авг 15, 2007 7:06 am

Евтин интернет

Мнение от SOULRIPPER »

Може ли да ми препоръчате най-евтиният възможен вариант за домашен интернет в Монреал (интересувам се от САМО интернет)?
Благодаря предварително!
rugby is the source
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Евтин интернет

Мнение от yahoo »

Навремето имаше дори безплатни, но сега най-евтиния възможен мисля че е http://www.295.ca"
Добре е обаче да уточните какъв вид (скорост/лимити) ви е нужен защото всяко евтино нещо си носи и недостатъците.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Евтин интернет

Мнение от ablood »

Много интернет провайдъри когато продават високоскоростен интернет някому, му дават и един dial-up акаунт безплатно за аварийни случаи. Аз ползвах dial-up-а на брат ми първите седмици, преди да ми пуснат сериозен интернет. Поискай от някой приятел!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
hanasparuh
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:37 pm
Местоположение: Montreal, Quebec

Re: Евтин интернет

Мнение от hanasparuh »

Един съвет за евтините интернети в Монтреал: почти всички независими доставчици минават през Бел за DSL сигнала, а Бел имат навика, дори и никога да не го признаят, да скапват периодично линията. Всичките ми познати, които имаха такъв интернет, през 2-3 месеца прекарваха по няколко дни без работещ интернет и часове на телефона, докато доставчика и Бел се разберат чия е вината. Всички те в крайна сметка минаха към някои от главните: Бел или Видеотрон в повечето случай. Зависи къде сте, ако сте късметлии, може да има и друг главен доставчик в района. Ето един списък, който може да ви е полезен: http://www.toutmontreal.com/english/iet ... t/fsi.html" . Но, ако избирате някой друг доставчик освен двата големи Бел и Видеотрон, допитайте се до познати или на форума за препоръки: някои от средните и малките са коректни, други: по-добре не ги закачай.
България е моята Родина!
SOULRIPPER
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Авг 15, 2007 7:06 am

Re: Евтин интернет

Мнение от SOULRIPPER »

Благодаря на всички за отговорите!Приятен ден!
rugby is the source
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Re: Евтин интернет

Мнение от thehellgirl »

Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Евтин интернет

Мнение от miteto »

http://www.distributel.ca/" - имат и евтин кабелен, както и dial-up.
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: Евтин интернет

Мнение от edin_potrebitel »

strs
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Авг 03, 2006 4:30 am
Местоположение: Ville de Québec, Canada
Обратна връзка:

Re: Евтин интернет

Мнение от strs »

Аз бих Ви препоръчал Electronicbox
http://www.electronicbox.net/fr/quebec/ ... index.html"
15 Mbits / 125 GB - 39.95 $
30 Mits / 250 GB - 49.95 $
Евентуално ако се обаждате кажете, че SS26 Ви го препоръчва!
Преди това бях на Videotron. Electronicbox изплозват мрежата на Videotron, така че няма да имате проблем със скорост и качество. Разликата е цената, на Videotron e доста по- висока.
Само за сравнение:
-Electronicbox- 30 Mits / 250 GB - 49.95 $, преди таксите;
-Videotron- 30 Mbits / 120 GB - 65.83 $, преди таксите.
А и ако не гледате подбрани платени канали на кабела за интернет може да сложите един сплитер за телевизор и да гледате и телевизия с програмите, които вървят по кабела безплатно, които не са никак малко.
Аватар
Valdi
Мнения: 569
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 7:48 am
Местоположение: Montreal - Laval

Re: Евтин интернет

Мнение от Valdi »

http://www.radioactif.com/forfaits_internet/"

Няма лимит на трафика, няма дългосрочен контракт, добра скорост... без проблеми си гледаме филми и телевизия онлайн.
За да направиш прерия е нужно - пчела и детелина и една мечта голяма. Ако мечтата е достатъчно голяма, може и без пчела и детелина!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Евтин интернет

Мнение от ablood »

Една нова идея:
http://www.publicmobile.ca/pmconsumer/p ... id=promo_2
Изображение
Мобилен телефон с неограничени разговори, SMSи и 3G интернет за $35 (към 40 с таксите). След 6 месеца щяло да се вдигне, ама до тогава я камилата, я...
Ограничават торентите, видеофонията и тетеринга, ама иначе бил ОК.

Надявам се другите оператори да ги последват.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Евтин интернет

Мнение от miteto »

В момента в Канада няма такова животно като неограничен интернет за мобилни устройства. Като мине трафика 6GB и свалят скоростта на 256 KB/s. Иначе продължавай да гледаш видео и да сваляш торенти колкото искаш - не те ограничават...
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: Евтин интернет

Мнение от JennyAnyDots »

hanasparuh написа:Един съвет за евтините интернети в Монтреал: почти всички независими доставчици минават през Бел за DSL сигнала, а Бел имат навика, дори и никога да не го признаят, да скапват периодично линията. Всичките ми познати, които имаха такъв интернет, през 2-3 месеца прекарваха по няколко дни без работещ интернет и часове на телефона, докато доставчика и Бел се разберат чия е вината. Всички те в крайна сметка минаха към някои от главните: Бел или Видеотрон в повечето случай. Зависи къде сте, ако сте късметлии, може да има и друг главен доставчик в района. Ето един списък, който може да ви е полезен: http://www.toutmontreal.com/english/iet ... t/fsi.html" . Но, ако избирате някой друг доставчик освен двата големи Бел и Видеотрон, допитайте се до познати или на форума за препоръки: някои от средните и малките са коректни, други: по-добре не ги закачай.
Не оспорвам принципно горното, но ние например сме с Аканак, които ползват Бел, и не помня да сме били в подобна ситуация (вече 3 години), така че си зависи.
bgdawg
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 11:36 pm

Re: Евтин интернет

Мнение от bgdawg »

SOULRIPPER написа:Може ли да ми препоръчате най-евтиният възможен вариант за домашен интернет в Монреал (интересувам се от САМО интернет)?
Благодаря предварително!
Най-евтиният възможен вариант за домашен интернет е безплатният. :)

Общо взето нещата стоят така :

aircrack-ng + alfa awus 036h + безжична точка на Bell "защитена с WEP" = безплатен нет.
Ако знаеш какво правиш ще ти отнеме горе-долу 3 мин. да кракнеш паролата.
А пък за пичовете които искат да кракват WPA2, reaver краква WPS който по принцип е support-нат от повечето рутери в града.
Така че общо взето абонирането към какъвто и да е internet provider си е пълна глупост и е за плебса. ;)
Потърсете се малко в гугъл може да намерите доста интересни теми по въпроса. :?:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Евтин интернет

Мнение от ablood »

С удоволствие бих хакнал Bell, дето ме дерат към $1000 годишно, но да натоваря съседа си...

Аман от такива тарикати.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор