Точки за задочно обучение

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
kalina2002
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Яну 10, 2012 11:02 am

Re: Точки за задочно обучение

Мнение от kalina2002 »

Т.е. бакалавърът и магистратурата трябва да бъдат от една и съща специалност , за да се дадат 12 точки за магистър. Ако бакалавърът и магистратурата са от различни специалности се дават 10 точки само за бакалавър, независимо дали магистратурата и бакалавъра са редовно или задочно обучение.
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Точки за задочно обучение

Мнение от margaret »

kalina2002 написа:Т.е. бакалавърът и магистрAатурата трябва да бъдат от една и съща специалност , за да се дадат 12 точки за магистър. Ако бакалавърът и магистратурата са от различни специалности се дават 10 точки само за бакалавър, независимо дали магистратурата и бакалавъра са редовно или задочно обучение.
Абсолютно правилно си го разбрала ;)

бакалавър+магистратура от една и съща спец. = 12 точки
бакалавър+магистратура от различни спец. = 10 точки
само бакалавър = 10 точки

Няма значение дали дипломите са изкарани редовно или задочно...важното е да ги имате...
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
kalina2002
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Яну 10, 2012 11:02 am

Re: Точки за задочно обучение

Мнение от kalina2002 »

Благодаря Margaret, успех!
Аватар
iliancheto
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Мар 31, 2012 5:03 am
Местоположение: Sofia

Re: Точки за задочно обучение

Мнение от iliancheto »

Здравейте :) аз съм от най-новите в този форум и съответно от 2 седмици обмислям цялата тая работа с емиграцията и искам да ви попитам нещо. Смятаме заедно с приятеля ми да емигрираме и тепърва започнах да се запознавам с процедурата (ще ме извините ако малко се отклоня от темата, ама още не съм наясно кое къде да пиша и да чета, че има страшно инфо в тоя форум :) та въпросът ми е следния, завършила съм финансово-стопанската гимназия (София), което се води като средно-специално и в момента съм 3та година задочно, специалност Туризъм и се чудех 1во мога ли да подам молба за кандидатсване преди да съм се дипломирала (бакалавър) и проблем ли е това, че е задочна форма на обучение, защото като си правихме теста за да видим дали сме подходящи, не разбрах дали мога да напиша undergraduate-до 5 години, защото при тях се води, общо 15-16 години fulltime studying, Т.е мойто като е задочно въобще води ли се още 4 години към първите 12(до 12 клас) и какви точки дава това изобщо, а приятелят ми е завършил механо-техникум- промишлена електроника и след това е учил 2 години застраховане в унито, обаче е прекъснал и не знам дали това му се брои като нещо. :?:
istefanov
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Ное 27, 2011 8:55 am

Re: Точки за задочно обучение

Мнение от istefanov »

Здравейте, ако мога и аз да попитам : завършил съм Стопанска академия -Свищов със специалност Икономика на търговията.Имам магистратура-Мениджмънт на търговския бизнес.От казаното по-горе разбирам, че за това бих получил 12 точки.По време на магистратурата записах двугодишна специализация която карах успоредно със бакалавърската ми степен.Специализацията ми беше Валутен и митнически контрол.Имам седем години стаж като сътрудник продажби в мобилните оператори.
Въпросите ми са два:
1.дали ще получа допълнително точки за специализацията си?
2.Дали ще ми се зачете стажа в операторите като стаж по специалността ми?
sundance
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 3:15 pm

Re: Точки за задочно обучение

Мнение от sundance »

istefanov, и аз съм завършила Икономика на търговията, но във Варна. Моята магистратура е по Счетоводство. И аз се чудя дали ще ми признаят стажа (работя като Специалист търговия).
Може ли някой да ми каже, дали бакалавърска степен по Икономика на търговията, може да се тълкува като Gestion du commerces (DEC - 3 ans), която попада в 1-ва група? Пише, че в Квебек продължителността на обучението е 14 год, а аз съм учила 16.
Получени в Монреал - 21/12/12
Акюзе - 6/03/13
CSQ - 23/10/15
Получени в Сидни - 18/01/16
Баркодове - 26/02/16
Mедицински - 4/05/16
Покани за визи - 27/06/16
Полет - 4/09/16
istefanov
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Ное 27, 2011 8:55 am

Re: Точки за задочно обучение

Мнение от istefanov »

Аз също много бих искал да разбера дали ще попадна в тази група Gestion du commerces (DEC - 3 ans)
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Точки за задочно обучение

Мнение от borkoo »

sundance

Икономика на търговията е l'économie du commerce,а това което ти пишеш е Gestion du commerces и се превежда като-управление на търговията.С две думи да не те разочаровам няма да ти признаят търсена специалност за това.Но виж за счетоводството ти гарантирам на 100 % ще ти дадат 6 точки.Тоест в приоритетните сфери на образование си и можеш да подадеш документи след полагане на ТСФК без проблем,стига да събираш 57 точки разбира се.

istefanov

Ако си прочел това което съм обяснил на sundance си разбрал,че няма как да стане.Освен,че имената на специалностите трябва да съвпадат,трябва и да има поне 80% съвпадение на предметите и броят часовете които се изучават в дадената специалност в Квебек,сравнено със същата специалност изучавана в БГ.Погледни добре списъка с приоритетните образования.Защото,ако нямаш такова след промените от 21.03.2012 година няма как да бъдеш одобрен,ако щеш и да си най-големият франкофон в БГ.Четете внимателно и смятайте десет пъти защото после ви усвояват таксата и ви казват,че не ставате.

От мен успех :y:
hanasparuh
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:37 pm
Местоположение: Montreal, Quebec

Re: Точки за задочно обучение

Мнение от hanasparuh »

Аууу, процедурата е станала много по-сложна от преди 10-12 години. Тогава стигаше да пишеш че си в търсена професия, да измънкаш нялкоко думи на френски на интервюто и, на развален английски, да обещаеш че ще го научиш по-добре докато ти дойде визата и сертификата се получаваше. Пак имаше някакви точки, но нямаше изискване за изкаран изпит по език. Не ставаше единствено ако нямаш диплома за висше.

От друга страна, това е добре, защото новите кандидати са много по-наясно какво се очаква от тях като дойдат в Канада.

Успех на всички :y:

И учете френски наистина, не само за точките, но и за да ви по-лесно тука. Без френски, дори и перфектен английски, шансовете за бяла работа са много по-малки.
България е моята Родина!
Аватар
iliancheto
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Мар 31, 2012 5:03 am
Местоположение: Sofia

Re: Точки за задочно обучение

Мнение от iliancheto »

аз искам да питам дали се брои ако сме учили в университет , но сме прекъснали и нямаме диплома от него, защото освен бакалавъра, които си карам в момента имах и 1 година в друг университет, а приятелят ми е изкарал до 3ти курс като е прекъсвал за по година между курсовете и в крайна сметка е прекъснал окончателно след 3ти курс и така и не е взел диплома за завършен бакалавър...това брои ли му се или няма диплома- няма точки :D
hanasparuh
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:37 pm
Местоположение: Montreal, Quebec

Re: Точки за задочно обучение

Мнение от hanasparuh »

iliancheto написа:няма диплома- няма точки :D
Правилно го каза: няма диплома - няма точки, така че да заляга на учебниците ;)
България е моята Родина!
istefanov
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Ное 27, 2011 8:55 am

Re: Точки за задочно обучение

Мнение от istefanov »

до borkoo,
благодаря за информацията, но нали разбираш по принцип няма как имената на специалностите да съвпадат на 100%, все пак Канада е друга държава, и както каза ти може изучаваните дисциплини да се препокриват до голяма степен.Ето например името на магистърската ми програма e: Мениджмънт на търговската дейност.В превода на дипломата е:MANAGEMENT DE L'ACTIVITE COMMERCIALE
сега дали ще е management или gestion едва ли има значение за тях,
или думи като дейност или бизнес.
Както писа "sundance", тя също е завършила икономика на търговията, само че във Варна.Едва ли има някъде в Български университет който да издава дипломи с точното име на изискваните специалности.
Аз лично няма да се откажа и ще опитам, иначе няма как да разберем.
Ще бъда благодарен на повече мнения по въпроса
sundance
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 3:15 pm

Re: Точки за задочно обучение

Мнение от sundance »

borkoo, благодаря за мнението. При положение, че не попадам в 1-ва група, за мен остава варианта да чакам до март 2013 и тогава да подадем, за да се вместим в квотата от 14300 кандидатури. Явно ще отложим малко кандидатстването.

istefqnov, сега видях че живеем в един и същи град.
Получени в Монреал - 21/12/12
Акюзе - 6/03/13
CSQ - 23/10/15
Получени в Сидни - 18/01/16
Баркодове - 26/02/16
Mедицински - 4/05/16
Покани за визи - 27/06/16
Полет - 4/09/16
24022012
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Фев 24, 2012 6:55 am

Re: Точки за задочно обучение

Мнение от 24022012 »

Малко много ми се вижда да искат 100% съвпадение на имената на специалностите. Важното е да съвпадат изучаваните предмети и хорариумът. Още повече че като ги търсих специалностите в техните колежи нямаше 100 % съвпадение на английското и френското име.
Публикувай отговор