Раждане в Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Раждане в Торонто

Мнение от tot2311 »

Интересува ме малко информация, от тези които са минали по тези стъпки.
Накратко, кацаме на 12 април в Торонто, но се оказа че жената е в 6 та седмица сега което ще рече на 10 та ще сме в Торонто. Доколкото разучих за здравната карта трябва да чакаме 3 месеца, но имало и случаи с изключения която я издавали веднага. Някой наясно ли е дали ще я издадат по-рано заради бременността?
Също би ни било полезно ако някой сподели за лекари, акушерки, болници нещо като препоръки защото си нямаме и представа при кой да ходим.
При вариант ако няма първите 3 месеца здравни карти разучих че имало комюнити хелт центрове и асоциации на акушерките които предлагали или без или по-евтино услуги.
Разбира се ще е супер и за всякакви други съвети които да са ни от полза.
Благодаря предварително.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Раждане в Торонто

Мнение от Koko »

За начало виж тази статия във викито
http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 0%BD%D0%B5"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Раждане в Торонто

Мнение от tot2311 »

Мерси за помоща с информацията.
Ясно е че ще се плаща първите 3 месеца за изследвания. Интересува ме може ли да си изберем личен лекар преди да имам здравна карта? Доколкото разбрах той дава направленията за необходимите изследвания. Някой заппознат ли е колко струват изследванията между 3 ти и 6 ти месец?
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Раждане в Торонто

Мнение от becks »

Не съм наясно как точно става. Не съм раждал, но съм си вадил здравна карта и съм търсил личен лекар. Според мен може да направите следното:

- Още с пристигането си отивате в Service Ontario - там се подават молби за здравни карти
http://www.ontario.ca/en/services_for_r ... L02_197165"

- Носите си необходимите документи. Най-важно е да имате документ за постоянен адрес в Онтарио. Ако имате договор за наем, го носите него. Ако не - гледате от списъка с документи, какъв документ може да си извадите веднага.

- Носите преведени док. от БГ, които показват какво ви е състоянието. АКо не ви е добър английския вземете някой познат задължително. Питате как може да бъде издадена картата по-рано. Мисля, че номера на картата ще получите веднага, но той ще е валиден 3 месеца след влизането. В най-лошия случай като си търсите семеен лекар, давате този номер и ги оставяте да се оправят

- Търсенето на личен лекар е трудно. Започвате да обикаляте из квартала по различните офиси. Обикновено ще ви кажат "никой не приема пациенти". Почвате да увъртате, че сте чули, че еди-кой си доктор от клиниката приемал, леля ви ви го е препоръчала и.т.н. Служителките на рецепция понякога са много зле :D
Има няколко български лекари, пробвайте при тях може би

На твое място аз бих се замислил дали да не оставя жената да роди в БГ и с лед това да пътува.

успех
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
choky
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Май 30, 2006 7:06 pm

Re: Раждане в Торонто

Мнение от choky »

Имате лично съобщение:-)
Умея да мълча на седем езика
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Раждане в Торонто

Мнение от Жени »

Не знам дали имате право да ползвате здравната система безплатно преди изтичане на първите 3 месеца при обстоятелства че жената е бременна но задължително имате право да ползвате лекар или обстетришън които да проследят бременността след 13 г.с. (а колко би струвало също не зная)

Много често бременността се проследява от личния лекар почти до края и жената се препраща на обстетришън и в болницата в която е избрала да ражда в самия край на бременността.

Тук няма изследвания като в БГ на всеки 2 седмици и има само 2 ултрасаунда в 13 и 21 г.с. Иначе останалото е мерене на кръвно и размери. Това в случай че няма усложнения.

Доктор Yri Tatuch 416 444 6161 (DVP and Eglinton - North York) приема нови пациенти в момента.

Всяка една уок ин клиника би ви приела и техните лекари биха следели бременността.

Попътен вятър и бодро настроение ви желая! ;)

П.П. Не ми работи запетаята. Извинете! :)
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Раждане в Торонто

Мнение от tot2311 »

Благодаря много за полезната информация.
Поразучихме горе долу как протича следенето на бременноста в Канада и поне сме позапознати. Даже този доктор ще ни е в района което е много добре.
Имам и още един въпрос относно детските и майчинските. За детските горе долу ясно че има федерални и провинциални и се определят спрямо доходите на семейството. Интересува има ли значение за тази година назад която се гледа дохода от България или се гледа само от Канада?
За майчинските ми стана ясно че за да се дават жената трябва да е работила минимум 600 часа. Ако има нещо невярно бих се радвал да кажете къде не съм разбрал.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Раждане в Торонто

Мнение от leaf »

Цената на един прием в walk-in-clinic e около $60.
Ultrasound тест е около $ 165 .
Парите които ще изхарчете се вписват в данъчната декларация и ви се възстановяват в определен процент.
Без ОХИП може да ползвате услугите на акушерка. Това не означава че сте прикрепени към нея до края на бременноста. Щом ОХИП влезе в действие и сте свободни да си намерите лекар който да води бременността.
Тук може да прочетете как протича Prenatal Health Care в Онтарио.
http://www.toronto.ca/health/pregnancy/health_care.htm"

Вие декларирате доходите си от България в първата декларация когато пристигнете. Мисля, че беше две години назад. Не се иска доказателство, само ги декларирате като годишен доход.
vincent
Мнения: 30
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 9:32 am

Re: Раждане в Торонто

Мнение от vincent »

Не знам как е положението в Онтарио, но в Квебек, бремеността и всичко свързано с нея е безплатно, независимо дали си направил трите месеца или не. За този срок (трите месеца) си има и някои изключения и бременноста е едно от тях. Ние бяхме в точно същото положение и не сме платили нито долар за прегледи, изследвания, вкл. и генетични.
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Раждане в Торонто

Мнение от tot2311 »

leaf написа:Цената на един прием в walk-in-clinic e около $60.
Ultrasound тест е около $ 165 .
Парите които ще изхарчете се вписват в данъчната декларация и ви се възстановяват в определен процент.
Без ОХИП може да ползвате услугите на акушерка. Това не означава че сте прикрепени към нея до края на бременноста. Щом ОХИП влезе в действие и сте свободни да си намерите лекар който да води бременността.
Тук може да прочетете как протича Prenatal Health Care в Онтарио.
http://www.toronto.ca/health/pregnancy/health_care.htm"

Вие декларирате доходите си от България в първата декларация когато пристигнете. Мисля, че беше две години назад. Не се иска доказателство, само ги декларирате като годишен доход.
Мерси много за информацията
vincent написа:Не знам как е положението в Онтарио, но в Квебек, бремеността и всичко свързано с нея е безплатно, независимо дали си направил трите месеца или не. За този срок (трите месеца) си има и някои изключения и бременноста е едно от тях. Ние бяхме в точно същото положение и не сме платили нито долар за прегледи, изследвания, вкл. и генетични.
Дам ама в Онтарио е по- различно, но това е положението.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Раждане в Торонто

Мнение от Koko »

Бих ви посъветвал също да проверите какви са вариантите да си направите медицинска застраховка за първите 3 месеца в Канада, като разбира се не трябва да криете факта че става дума и за бременност. Честно казано не съм наясно как стоят нещата, но мисля че е също едно от нещата които не е лошо да проверите, най-малкото за да знаете има или няма смисъл.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Раждане в Торонто

Мнение от haimana »

Проверете добре застраховката за да няма изненади.
Ето един пример за изненада

http://www.castanet.net/news/BC/73084/P ... ollar-baby

Успех
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Раждане в Торонто

Мнение от leaf »

Те не могат да имат същите проблеми, защото на тях им трябва застраховка за първите три месеца в Канада. Много е вероятно ако бременноста е нормална, застраховката да им струва повече отколкото няколко изледвания. Воденето на бременноста от акушерка е безплатно.
За самото раждане провинциалната застраховката ще бъде в действие, т.е. всичко е безплатно.
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Раждане в Торонто

Мнение от haimana »

Дано да нямат никакви проблеми и всичко да мине гладко.
По-горе дадох само пример до какво може да доведе леко недоглеждане на нещата. То по-скоро е куриозен случай, но едно на ум не е излишно.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Раждане в Торонто

Мнение от leaf »

Е, то туй за едното наум трябва винаги да си го знаят. ;)
Публикувай отговор