Вече кацнахме в Квебек!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от milly »

много се радвам, че полетът е минал добре и че се чувствате добре на канадска земя. Много ви се радвам на цялата тайфа и ви мислих тези дни :)
Успех и занапред, и благодаря, че споделяте първите си впечатления
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
sourisGBG
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 9:05 am
Местоположение: Gatineau/Ottawa

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от sourisGBG »

Успех на първата група от нашето "котило" !
Имахме въпроси за задаване, но явно всичко по подаването на документите и заявленията е улеснено и сега вече грижите ни се разсеяха.
Документи до Виена - 22.03.2010
Accusé de réception - 04.01.2011
Интервю - 02.03.2011
DRP-Букурещ-02.04.2011
Баркодове - 27.05.2011
Получени мед. формуляри - 09.09.2011
Покани - 27.01.2012
Визи - 01.03.2012
Полет - 9 юни 2012
Пристигане в Gatineau
mila_ms
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 5:25 am

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от mila_ms »

Искрено се радвам за цялата група, че сте кацнали благополучно и че сте доволни, от всичко което на този етап ви се случва :) Пожелавам на всички вас успех във всяко начинание за бъдеща реализация и адаптация. Бихте ли сподели впечатления за климата там :)
03.05.2011 - Accuse
13.03.2012 - Entervue
18.06.2012 - баркодове
05.11.2012 - ОК медицински преглед
21.12.2012 - получени визи
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от cantare »

Колко мило, че споделяте първи впечатления! Благодаря.
Късмет във всяко отношение и успешна адаптация. :y:
Vouloir, c'est pouvoir!
tantan
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 4:57 am

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от tantan »

Поздравления и от мен за мекото кацане и хубавите впечатления още от първия ден, дай боже и за напред. Успех на цялата група! :y: :y: :)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от Kan_Tangra »

Като си търсите сега квартал, да си правите сметка какви са ви плановете за следващите 1-2-3г. Децата-училища, университети, обща работа, и тн.
Внимавайте да не се забиете в далечни квартали "до автобусна спирка" е най-идиотското, което може да има в една обява. Автобусни спирки има из цял Монреал. На доста от тях минава един единствен автобус и то на 30 мин. Ако го изпуснете при -30 и сняг (или изобщо не мине!) става м-та си ... След тая автобусна спирка ще е 9 дена път с камили и кервани, докъдето сте се запътили. Не винаги транспорта е удобен. Гледайте и през колко минути минават автобусите и колко номера са. Най-удобно е метрото.

Мое субективно мнение е, да се дистанцирате от квартали, които са далеч на изток, (мон-ийст), далеч на север (мон-норД), далеч на запад (ла-шин), и евентуално далеч на юг (само за новопристигнали с деца). Ако всеки има кола, не е толкова страшно.

Ориентирайте се и към сравнително по-малък апартамент, но с включено отопление и на по-добра позиция. Първите години може мястото да е малко гърч. Но пък ще сте много гъвкави в придвиждването. Пресмятайте си времето и не захвърляйте с лека ръка 2-3 часа на ден в обществения транспорт (на човек от семейството!), които на всичкото отгоре са ужасно уморителни и могат да ви доведат и болести.

Кои квартали остават, преценяйте сами. Вердън е удобен като позиция, но пък е със стари блокове и доста мизерия. Разбира се, има и хубави места. Има доста българи там. НДГ също сравнително лесно се пътува до центъра. По-хубавите места са и по-скъпи: дайнтаун, уестмаунт, широкия център, вкл нагоре към хълма мон роял, платото монроял.

Най-същественото е, че наемите силно могат да варират. Защото държавата има контрол върху повишаването на наемите. Но само, когато наемателят следи, за повишаването всяка година. Ако сте нови наематели, имате право да поискате да видите колко е бил наема до сега с предния наемател. И да поискате подобен. (С 1-2% увеличение). Намодателят е длъжен да ви даде апартамента, ако отговаряте на изискванията (препоръки или доказателство за работа, и ако сте били добросъвестни до сега другаде, не сте вдигали шум и сте си плащали).
Така че майката му е търсене. Което рядко тук става с агенции.
Не лоши варианти за места са даунтаун (особено ако нямате деца), района до унив де Монреал, оранжевата линия на метрото около жан-талон, (на метро мон роял е по-скъпо),
доста българи избират НДГ, или кот сейнт люк (последното ми се вижда малко далеч, но с кола не е чак толкова лошо).
Района на метро Вендом също не е лош. И улица шербрук на запад от Декари.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от Montre »

Ейййй, групата. Здравейте отново. Радвам се за вас, много е хубаво, че се организирате заедно да ходите до съответните служби:) Много ви благодаря, че споделяте впечатления, както и на тези, които вече са там и ви дават съвети. Хора, това е чистосърдечно човешко отношение, което е незаменимо ! Пълните ми душичката :y: Наистина много ви стискам палци :)
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от pavelyankov »

Поздравления за успешното Ново начало :y:
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от naskoAH »

Радвам се за всички Вас !
Успешен старт в Канада !
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
strs
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Авг 03, 2006 4:30 am
Местоположение: Ville de Québec, Canada
Обратна връзка:

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от strs »

Успех на Канадска земя.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от ablood »

Kan_Tangra написа:Мое субективно мнение е, да се дистанцирате от квартали, които са далеч на изток, (мон-ийст), далеч на север (мон-норД), далеч на запад (ла-шин), и евентуално далеч на юг (само за новопристигнали с деца). Ако всеки има кола, не е толкова страшно....

Кои квартали остават, преценяйте сами. Вердън е удобен като позиция, но пък е със стари блокове и доста мизерия. Разбира се, има и хубави места. Има доста българи там. НДГ също сравнително лесно се пътува до центъра. По-хубавите места са и по-скъпи: дайнтаун, уестмаунт, широкия център, вкл нагоре към хълма мон роял, платото монроял....

Не лоши варианти за места са даунтаун (особено ако нямате деца), района до унив де Монреал, оранжевата линия на метрото около жан-талон, (на метро мон роял е по-скъпо),
доста българи избират НДГ, или кот сейнт люк (последното ми се вижда малко далеч, но с кола не е чак толкова лошо).
Района на метро Вендом също не е лош. И улица шербрук на запад от Декари.
Светът не се върти около "центъро". Освен ако не говорим за бездетни кариеристи с твърдо намерение да учат и двамата. Не, че няма университети и всичко друго извън даунтаун...

Вижте я ябълката, колко се кефи на "центъро"!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
paraf78
Мнения: 75
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:24 pm
Местоположение: Lachine/Montreal

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от paraf78 »

кот сейнт люк (последното ми се вижда малко далеч, но с кола не е чак толкова лошо).
не малко, а доста далеч, дори и с кола. Забит си в дъното, училището е кофти, тъй като от септември , тази година, го разделят.Сега някой ще започнат да спорят. Така е, всеки има права на мниние, ние живяхме 2 години там, и въпреки, че сме с кола..... трудно, много светофари, хубавите училища за децата са в по-хубавите райони, детските градини там са главно руски.
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от UnHoly »

Сакън, не започвайте с лошо отсега! Щом за един от "хубавите" квартали ги споделяте такива, за "лошите" какво още има да научат новопристигналите не искам и да си помислям :?:
А, забравих да им пожелая Bienvenus au Québec!
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
hanasparuh
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:37 pm
Местоположение: Montreal, Quebec

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от hanasparuh »

Може би ще ви е полезно, ако колегите от фовума в дадат малко инфо за цени на апартаменти в различните квартали.

Аз започвам: Кент Авеню (някол преди години го нарече бул. България), CdN: 3 1/2 от (приблизително) 600 до 700 зависи от блока и изложенито. 4 1/2 са малко тука, при цени около 800 или повече. Надолу от Кент към Монт-Роял става по-евтино или по-голямо, нагоре по-скъпо, заради Университета.

Малко в труден период за намиране на апартаменти попаднахте. Тук повечето апартаменти се освобождават на 1 юли; най-добрия период за търсене е от средата на април до края на май; но след 1 юли се намират.

Към пристигалите: питайте всичко което искате да знаете, макар че сигурно сте доста по-добре информирани на този етап от старите емигранти.

Успех и много късмет !!! (ще ви трябва) И да си спомняте само с добро първите месеци, колкото и да са трудни.

Аз направих 10г. тука тази седмица (майка ми в БГ ги брои :( ) Вярвайте ми, като мине време всичко през което ще минете в следващите месеци ще бъде само тема за весела компания на масата!

Никой да не се отказва!!!
България е моята Родина!
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Вече кацнахме в Квебек!

Мнение от Kan_Tangra »

ablood написа:
Kan_Tangra написа:Мое субективно мнение е, да се дистанцирате от квартали, които са далеч на изток, (мон-ийст), далеч на север (мон-норД), далеч на запад (ла-шин), и евентуално далеч на юг (само за новопристигнали с деца). Ако всеки има кола, не е толкова страшно....

Кои квартали остават, преценяйте сами. Вердън е удобен като позиция, но пък е със стари блокове и доста мизерия. Разбира се, има и хубави места. Има доста българи там. НДГ също сравнително лесно се пътува до центъра. По-хубавите места са и по-скъпи: дайнтаун, уестмаунт, широкия център, вкл нагоре към хълма мон роял, платото монроял....

Не лоши варианти за места са даунтаун (особено ако нямате деца), района до унив де Монреал, оранжевата линия на метрото около жан-талон, (на метро мон роял е по-скъпо),
доста българи избират НДГ, или кот сейнт люк (последното ми се вижда малко далеч, но с кола не е чак толкова лошо).
Района на метро Вендом също не е лош. И улица шербрук на запад от Декари.
Светът не се върти около "центъро". Освен ако не говорим за бездетни кариеристи с твърдо намерение да учат и двамата. Не, че няма университети и всичко друго извън даунтаун...

Вижте я ябълката, колко се кефи на "центъро"!
Ти кога ще се научиш да не ми коментираш мненията?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор