Въпрос за ваксини

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от succes »

jovani написа:Е хайде сега - къде намесихте България и Буркина Фасо в спора си?
Аз съм на 38 години и когато съм бил малък са ми слагали ваксини за почти всички разспространени болести в България, включително Малария, и други 2 тропически болести, когато съм излизал в чужбина. И в интерес на истината не съм боледувал от болестите, за които съм бил ваксиниран.
Така че в България явно има здравна политика за ваксинации от поне 30 години, стига да не кажете че аз съм бил специален случай.
Може да се окаже, както се е случвало и преди, че България е години напред пред Канада по отношение на ваксинациите, така че сравненията с Буркина Фасо и занзибарарските държави може само да се обяснят с яростта, фрустрейшъна и раздразнението на индивиди като Павел от тукашната действителност и липсата на адекватни примери с които той да обясни своят избор.
Джовани, беше истинско удоволствие да прочета поста ти!
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от speedy »

Добре де, а каква е далаверата да се ваксинират хората, ако няма никаква полза от валксините?
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от Marto »

speedy написа:Добре де, а каква е далаверата да се ваксинират хората, ако няма никаква полза от валксините?
Аз мисля, че е заговор на фармацевтичните компании, макар че не е толкова пъклен, колкото този на фермерите, които ВЕКОВЕ вече ни внушават, че трябва да ядем тяхната продукция.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от roumensp »

jovani написа:Така че в България явно има здравна политика за ваксинации от поне 30 години, стига да не кажете че аз съм бил специален случай.
Може да се окаже, както се е случвало и преди, че България е години напред пред Канада по отношение на ваксинациите, ...
Говориш на изуст, нямаш дете, че да знаеш тукашната ситуация и да правиш сравнения. Според мен здравните политики за ваксинации на България и Канада са доста близки. Аз съм бил ваксиниран навремето в България срещу всякаквите му хепатити, шарки, параличи и т.н., синът ми е ваксиниран срещу същите неща тука, и никой от нас не ги е боледувал. По-маловажни ваксини, като тия за грип, и в 2-те страни са само по желание. И в 2-те страни, който не иска да се ваксинира, няма да го вкарат в затвора или глобят. Аз съм изцяло в подкрепа на ваксините, но мога да приема, че ако някой не иска да се ваксинира - това си е негово лично право. В края на краищата такива хора не са много и не мисля, че те биха представлявали някаква опасност за възникване на епидемии.
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от UnHoly »

Преди да се подхване тоя спор, дали някой си направи труда да провери къде по света хората страдат повече от епидемии - там където се ваксинират, или където не се ваксинират?
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от speedy »

Marto написа:
speedy написа:Добре де, а каква е далаверата да се ваксинират хората, ако няма никаква полза от валксините?
Аз мисля, че е заговор на фармацевтичните компании, макар че не е толкова пъклен, колкото този на фермерите, които ВЕКОВЕ вече ни внушават, че трябва да ядем тяхната продукция.
И мен са ме дупчили в детските години - явно в резултат на полу-пъкления план на Софарма. А може и Тодор Живков да е бил в борда на директорите на Glaxo.

А сега по-сериозно. Ваксините явно работят и доказателства има много. И както и с всяко нещо, което вкарваме в тялото, някои хора може да се получат леки или тежки реакции. Ползата превишава многократно вредата. Някой да е чувал за болни от едра шарка напоследък?
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от Павел »

Джовани, преди да говориш за моята фрустрация, че нямам два Ягуара, прочето внимателно какво съм написал!!! Казах, че в занзибарски държави като Бг хигиената по заведенията не е на особео ниво и можеш да се заразиш от, примерно, хепатит А, ако не си ваксиниран, никога не съм критикувал Тошовата здравна политика. Не знам каква е имунизационната политика в Бг в момента и какво е качеството на внасяните ваксини (един ТИМовец дето се занимава точно с това кара кола за 1 млн - прави си изводите), както и дали се спазват правилата за поставянето им, но някогашната политика, за радост, беше на световно ниво, подобно на канадската днес. В Канада личния ми лекар остана особено впечатлен като му кзах, че в комунистическа Бг задължително на децата слагаха Бе Це Же (B C G) против туберколоза.

Пращам в Буркина Фасо Ганьо Балкански, който не може да оцени придобивките в нормалните държави щом твърди, че Канада му отнемала правата, карайки го да имунизира малкия Ганчо.

Не ми се спори с некъф Несъксес-двете гънки. Самия факт, че с удоволствие ти чете глупостите доказва каква тиква е.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от AnnaR »

Интересна тема определено. И аз съм "за" ваксините, но така или иначе всеки си решава сам за себе си, в частност за децата си. Нормално е да си приличат имунизационните календари между двете страни (имам предвид в случая Квебек, от страна на Канада), но това което ми прави впечатление е най-вече ваксината за хепатит Б и А. В Квебек е към 9 годишна възраст, ако не се лъжа и е една единствена доза, докато в България, това са едни от първите ваксини при новородените. Мислех, че има връзка с начина на заразяване относно хепатит Б, ама никой не е застрахован, че няма да се зарази от хепатит А. Мисля си да питам педиатърът на детето защо е така, ама докато ни дойде следващата среща ще мине доста време. Та, някой ако има представа защо е така, ще ми е интересно да науча мнението му. А, как стои въпроса в другите провинции?

http://www.msss.gouv.qc.ca/sujets/sante ... accination"
http://www.msss.gouv.qc.ca/sujets/sante ... ination_en"
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=135"


За туберкулозата е ясно, че тук няма такава ваксина, защото има много малко случаи, а и смятат, че самата ваксина не е много ефикасна. Но, така или иначе в България трябва да си остане тази ваксинация, заради не малкото случай на заболяване, за съжаление дори в наши дни. А, и така или иначе няма нищо по-добро измислено за сега.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от Павел »

В БК дъщеря ми я имунизираха против хеп Б като бебе - не си спомням имало ли е втора инжекция - бустър. През ноември, преди да я заведем до Мексико, по желание и направихме и хеп А. След 6 м. ще и се сложи бустър. За деца няма комбинираната (А+Б) Twinrix.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от succes »

Павел написа:Джовани, преди да говориш за моята фрустрация, че нямам два Ягуара, прочето внимателно какво съм написал!!! Казах, че в занзибарски държави като Бг хигиената по заведенията не е на особео ниво и можеш да се заразиш от, примерно, хепатит А, ако не си ваксиниран, никога не съм критикувал Тошовата здравна политика. Не знам каква е имунизационната политика в Бг в момента и какво е качеството на внасяните ваксини (един ТИМовец дето се занимава точно с това кара кола за 1 млн - прави си изводите), както и дали се спазват правилата за поставянето им, но някогашната политика, за радост, беше на световно ниво, подобно на канадската днес. В Канада личния ми лекар остана особено впечатлен като му кзах, че в комунистическа Бг задължително на децата слагаха Бе Це Же (B C G) против туберколоза.

Пращам в Буркина Фасо Ганьо Балкански, който не може да оцени придобивките в нормалните държави щом твърди, че Канада му отнемала правата, карайки го да имунизира малкия Ганчо.

Не ми се спори с некъф Несъксес-двете гънки. Самия факт, че с удоволствие ти чете глупостите доказва каква тиква е.
Ама то и на хората не им се занимава с тебе, хидроцефал, ама си буташ диктаторските ти мнения, вместо спокойто да си изразиш мнението, а и е факт, че аз чета глупости, докато ти отговаряш на тях.... явно...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от MrGeek »

Я да вземете да укротите малко топката, че да не се налага да се раздават имунизации против форумно бабаитстване или някое друго лекарство за спазване на добрия тон.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
newlifeform
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Мар 30, 2012 12:48 pm
Местоположение: Toronto, Canada

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от newlifeform »

Публикувай отговор