Как от работна виза може да стане permanent?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
eigenracelda
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 5:21 pm

Как от работна виза може да стане permanent?

Мнение от eigenracelda »

Има ли вариант да спечеля работна виза, да отида там да работя, и след определено време да кандидатствам за permament resident?
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Как от работна виза може да стане permanent?

Мнение от Павел »

Има вероятност да преминеш от работна виза към постояно жителство, няма вероятност да спечелиш работна виза - само в тотото се печели. Как се получава работна виза тук е писано милион пъти, рови и чети.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как от работна виза може да стане permanent?

Мнение от Koko »

eigenracelda написа:Има ли вариант да спечеля работна виза, да отида там да работя, и след определено време да кандидатствам за permament resident?
Варианта е такъв - човек с търсена професия, който може да си намери канадски работодател готов да му предложи работа и да му помогне за издаването на работна виза, след като е вече в Канада и работи за въпросният работодател - може да кандидатства за статут на перманент резидент.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Как от работна виза може да стане permanent?

Мнение от mortigur »

Koko написа:
eigenracelda написа:Има ли вариант да спечеля работна виза, да отида там да работя, и след определено време да кандидатствам за permament resident?
Варианта е такъв - човек с търсена професия, който може да си намери канадски работодател готов да му предложи работа и да му помогне за издаването на работна виза, след като е вече в Канада и работи за въпросният работодател - може да кандидатства за статут на перманент резидент.
Коко, не трябваше ли да уточниш че това е суха теория? Тоест на практика това да се случи, вероятноста клони към плюс минус безкрайност. От тригодишния си престой в канада познавам само един руснак, от микромеките, дошъл от Москва тук като е кандидатствал за вътрешно преместване. След това е подал и за виза по федералната.
Taxation is theft.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как от работна виза може да стане permanent?

Мнение от Koko »

mortigur написа:
Koko написа:
eigenracelda написа:Има ли вариант да спечеля работна виза, да отида там да работя, и след определено време да кандидатствам за permament resident?
Варианта е такъв - човек с търсена професия, който може да си намери канадски работодател готов да му предложи работа и да му помогне за издаването на работна виза, след като е вече в Канада и работи за въпросният работодател - може да кандидатства за статут на перманент резидент.
Коко, не трябваше ли да уточниш че това е суха теория? Тоест на практика това да се случи, вероятноста клони към плюс минус безкрайност. От тригодишния си престой в канада познавам само един руснак, от микромеките, дошъл от Москва тук като е кандидатствал за вътрешно преместване. След това е подал и за виза по федералната.
Според мене в практиката нещата зависят от това човек с каква професия е и какви квалификации има, но по принцип съм съгласен - вероятността е много малка.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Как от работна виза може да стане permanent?

Мнение от optics »

Най-ме кефят теми дето някой уж пита нещо, народа се хвърля да отговаря, а питащия никакъв го няма в следващите дни.
Иначе аз познавам не един и не двама българи дошли с работна виза и после подали за перманент.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Как от работна виза може да стане permanent?

Мнение от valioiko »

Процедурата се минава в пъти по-лесно ако си вече в Канада с работна виза, но работна виза се взима в пъти по-трудно отколкото се минава процедурата от България.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Как от работна виза може да стане permanent?

Мнение от Павел »

optics написа:Най-ме кефят теми дето някой уж пита нещо, народа се хвърля да отговаря, а питащия никакъв го няма в следващите дни.Иначе аз познавам не един и не двама българи дошли с работна виза и после подали за перманент.
...а питащия никакъв го няма в следващите дни...или изобщо не се появява повече. Обяснението е елементарно - такива питащи си питат, само защото са чули от някой си, колко лесно се взимало работна виза, без значение какви са ти възможностите, или щото познат на позната имал бизнес - щанд за плод-зеленчук на Четвъртък пазара в Лавал, та евентуално щял помогне...
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Как от работна виза може да стане permanent?

Мнение от myhata II »

Какво ви пречи че човека питал,ми едно време с питане до Цариград са ходили хората :)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Как от работна виза може да стане permanent?

Мнение от scoubidou »

myhata II написа:Какво ви пречи че човека питал,ми едно време с питане до Цариград са ходили хората :)
За6тото са питали гърците и турците по пътя, зора е било да излезат от населените с българи места.
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Как от работна виза може да стане permanent?

Мнение от Rhea »

scoubidou написа:
myhata II написа:Какво ви пречи че човека питал,ми едно време с питане до Цариград са ходили хората :)
За6тото са питали гърците и турците по пътя, зора е било да излезат от населените с българи места.
:rofl: :rofl: :rofl: Това трябва да се премести в темата за вицовете :rofl: :rofl: :rofl:
Публикувай отговор