Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от apple »

Започваме с Хаймана той ежегодно посещава островите с цел 1-2 седмици релакс ;)! Аз лично не съм и не се очертава да ми се случи освен ако откажа храната примерно, за да икономисам. Може да опитам ама още не ми е приоритет! Моля само тези, които наистина са почивали на Карибите да се обозначат в темата. За Мексико и останалите атрактивни дестинации ще пусна друга тема ако има статистически ефект от тази! Темата има характер на анкета, чрез която ще потърсим отговора на въпроса колко са успелите и преуспелите БГ емигранти в Канада. Предварително благодаря за отделеното от вас време! :)
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от haimana »

Виждам, че си настроена заядливо и язвително. Едва ли $1000 на човек за седмица са недостожими за семейство с двама работещи. Ходенето до България е далеч по-скъпо.
Монреалци са облагодетелствани заради по-малкото разстояние до Куба, при нас най-близо е Мексико.

Не виждам смисъл да продължавам дискусията.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Bistra »

Аз по желание може ли да разкажа за радиоточката на баба? Митето ме подсети и ме налегнаха едни такива спомени... Нашите ме пращаха всяко лято при баба - в Бяла Слатина. Нямаше ни сервиз дю гард, ни камп дю жур ( да ме извиняват франкофоните за неграмотното списване)...и така. Сутрин ставаш. Баба е омесила и изпържила мекици. Ядеш ги, слушайки програма "Хоризонт"... по радиоточката. Ммм, хубаво!...Зарзават също сме затваряли. :lol: Аз И помагах, щото децата ме мразеха. Не искаха да си играят с мен. Викаха ми "Софиянката", а аз бях много притеснително дете, ще знаеш...М-Да, хубаво беше.После от година на година почна да става все по-нехубаво. Баба я няма вече. :( ..И ето ни на! В Канада! Тук няма радиоточки, обаче също е хубаво. Няма да кажа нищо по-горния въпрос, защото съм добричка и не искам никого да дразня. Дай Боже, обаче всекиму да си реализира мечтите! :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от pumpy »

И аз на Карибите не съм ходил :(. Това сигурно е ужасно назадничаво и непростимо. Обещавам да сменя Хаваии за някой карибски остров следващия път....
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Koko »

apple написа:Започваме с Хаймана той ежегодно посещава островите с цел 1-2 седмици релакс ;)! Аз лично не съм и не се очертава да ми се случи освен ако откажа храната примерно, за да икономисам. Може да опитам ама още не ми е приоритет! Моля само тези, които наистина са почивали на Карибите да се обозначат в темата. За Мексико и останалите атрактивни дестинации ще пусна друга тема ако има статистически ефект от тази! Темата има характер на анкета, чрез която ще потърсим отговора на въпроса колко са успелите и преуспелите БГ емигранти в Канада. Предварително благодаря за отделеното от вас време! :)
Веднъж - за 3 години.

Най-хубавото време е от декември до февруари - няма влага, нито е жега, т.е. температурите са около 25 градуса денем, а вечер е приятно хладно, но въпреки това става за плаж.
От май до август денем просто не може да се диша - хем влага, хем жега, а когато мине някой друг истински ураган - купона е пълен.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от apple »

Бистра помолих за отговори по същество! Почивала ли си на Карибите откакто си тук или не? Въпроса е простичък и достатъчно ясно зададен. Хубавите и лошите страни на летните ти ваканции в Бяла Слатина е приятно да чуя, но хайде да не е в тази тема ако може! За тебе отдавна знам, че си над средно статистическия доход тук, така че допускам да имаш тази възможност. Просто напиши отговора. Да или Не. Като можеш да уточниш примерно: не съм, защото аз не харесвам Карибите и почивам всяка година в Мескико, Тайланд или Куба примерно.

Дотук от 27 преглеждания нито едно споделяне за почивка на въпросното екзотично място. Разбира се не мога да знам дали не са БГ част от читателите...това му е лошото на тоя метод. Другия път ще направя анкета! Така Пумпи вече се отчете с Хаваите и така става, ама ти всъщност къде живееше? :?: Баровеца пък отрече да е бил баровец и на Карибите май само насън е бил... то и аз като спя много пътувам едва успявам до сутринта да се върна :lol:
Последно промяна от apple на Нед Мар 04, 2012 11:58 pm, променено общо 1 път.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от apple »

Е най-после имаме 1 - Коко посетил острова на мечтите на Хайманата. А всяка година можеш ли? Понеже за 3 години и в БГ се събират. Не се заяждам просто питам да знам в коя категория - си от преуспелите или от само успелите! :?:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Koko »

apple написа:Бистра помолих за отговори по същество! Почивала ли си на Карибите откакто си тук или не? Въпроса е простичък и достатъчно ясно зададен. Хубавите и лошите страни на летните ти ваканции в Бяла Слатина е приятно да чуя, но хайде да не е в тази тема ако може! За тебе отдавна знам, че си над средно статистическия доход тук, така че допускам да имаш тази възможност. Просто напиши отговора. Да или Не. Като можеш да уточниш примерно: не съм, защото аз не харесвам Карибите и почивам всяка година в Мескико, Тайланд или Куба примерно.

Дотук от 27 преглеждания нито едно споделяне за почивка на въпросното екзотично място. Разбира се не мога да знам дали не са БГ част от читателите...това му е лошото на тоя метод. Другия път ще направя анкета! Така Пумпи вече се отчете с Хаваите и така става, ама ти всъщност къде живееше? :?: Баровеца пък отрече да е бил баровец и на Хаваите май само насън е бил... то и аз като спя много пътувам едва успявам до сутринта да се върна :lol:
Въпросното екзотично място са всъщност множество разпиляни на не малка площ острови - под различна държавна юрисдикция, различна политическа система, различни по големина, различни по икономическо развитие. Само за пример че в относителна близост са комунистическа Куба, може би най-бедната страна в света - Хайти, както и процъфтяващият капиталистически офшорен финансов център - Големият Кайманов остров.
Да се говори за Карибите като за едно място показва че въобще не знаеш за какво питаш.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Koko »

apple написа:Е най-после имаме 1 - Коко посетил острова на мечтите на Хайманата. А всяка година можеш ли? Понеже за 3 години и в БГ се събират. Не се заяждам просто питам да знам в коя категория - си от преуспелите или от само успелите! :?:
Не ме разбра или може би аз не се изразих правилно – прекарах 3 години на Британските Виржински острови, в смисъл че не бях там на екскурзия, а живях там, затова и ми се струва че знам малко повече за Карибите.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Bistra »

Добре, де! Почивам всяка година през лятото обикновено (защото тогава затваряме бюрото), на различни места извън Канада. Зимата карам ски през уикендите. На Хаваите все още не съм била, но като отида ще се похваля непременно.Това ли искаше да чуеш?
Виж в България не си ходя често, защото наистина смятам, че е скъпо преживяване, а не си струва особено.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Koko »

Ето, намерих една не лоша карта в нета, можеш да видиш колко много и различни острови са всъщност

http://mappery.com/maps/Caribbean-Political-Map.jpg"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от apple »

Koko написа:Ето, намерих една не лоша карта в нета, можеш да видиш колко много и различни острови са всъщност

http://mappery.com/maps/Caribbean-Political-Map.jpg"
Благодаря Коко! Е всъщност не съм чак толкова тъпа - най-малкото става ясно, че като са Карибски острови не говорим за едно място ама некак си не върви островите на мечтите според мене:?: Използвах острова на мечтите за благозвучие дето се казва. Пък и то така или иначе все трябва да си избереш един за почивка... А иначе да, не те разбрах, защото не си и уточнил, че си бил на гурбет там! Аз поне не видях такава информация. А как е живота там и стандарта на местните от любопитство питам просто? То и без това точно по темата едва ли ще се намерят коментиращи.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от pumpy »

apple написа:Така Пумпи вече се отчете с Хаваите и така става, ама ти всъщност къде живееше?

Когато става въпрос за почивки не е важно къде живееш, а колко пари правиш и колко свободно време имаш. Защото от Финикс или Денвър до Хаваи се лети по-лесно и може би по-евтино, но това е много малка част от една почивка. Като се замисля, самолетните билети бяха едва 30% от всичко изхарчено за една седмица там с децата.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от apple »

pumpy написа:
apple написа:Така Пумпи вече се отчете с Хаваите и така става, ама ти всъщност къде живееше?

Когато става въпрос за почивки не е важно къде живееш, а колко пари правиш и колко свободно време имаш. Защото от Финикс или Денвър до Хаваи се лети по-лесно и може би по-евтино, но това е много малка част от една почивка. Като се замисля, самолетните билети бяха едва 30% от всичко изхарчено за една седмица там с децата.
Прав си друже за билетите и за доходите и за почивките, но имах предвид, че темата беше колко изкарва средно статистическия емигрант в Канада и това достатъчно ли е да почива всяка година на Карибите /или други екзотични острови щото се оказа, че същите не са атрактивна дестинация за канадските БГ емигранти с едно изключение дотук/. А ти просто не попадаш в представителната извадка, защото си жител на друга държава... :)
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от hoyden »

Тая зима направихме точно три години престой в Канада.
Първата година само работехме и се ориентирахме в новата обстановка. Нямахме време да ревем колко е гадно в Канадата.
Втората година пак работихме яко и когато ни писна, импулсивно отидохме в най-близката туристическа агенция и си резервирахме почивка за Куба. Не е кой знае какъв разход, когато има двама работещи в семейството.
Сега на третата година, пак се бяхме засилили да заминаваме, но купихме къщурка ( може да я наричаш барака, кокошарник, бунгало и т.н. - твоя воля) и ще отложим пътуването за догодина.

П.С. Не работим в ИТ сферата, нямаме извънземни доходи, въобще сме едно средностатистическо семейство.
Отговорих ли изчерпателно на въпроса ти, ябълке?

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
Публикувай отговор