Покани за ВИЗИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от mufc »

Когато не отговарят значи, че офицера не е дал инфо в системата.
Отговарящите на мейлите просто препредават инфото вкарано от офицера в тяхната си там вътрешна мрежа.
Такава им е структурата на работа.
Когато има раздвижване с кандидатурата на някой офицера вкарва инфо и след това другият отдел реагира и ви препраща неговия отговор.
Когато имат нещо да ви кажат те ще се свържат с вас.
И пак напомням максималното време за обработка на досие е 4 години, и те имат правото да си се моткат колкото си искат докато това време изтече.
Никъде няма да намерите текст, че те са длъжни да ни обработят всички за еди колко си време, но поне се знае , че максимума е 4 години.
Търпение хора... това е всичко.
Manchester United Football Club
MVM
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 3:19 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от MVM »

29-ти февруари - рядка, но приятна дата :)
Дойдоха паспортите, визите, обработени за 10 дни.

Пожелавам в най-кратки срокове на всички чакащи да им се случи същата приятна ситуация, като нашата днес. Наздраве!

Относно отговорите: процедурата в нашия случай протече за две години и 4 месеца. Винаги, когато съм задавал въпрос, са ми отговаряли около 2-3 дни по-късно. И винаги, когато съм задавал конкретен въпрос, или съм обсъждал проблем по кандидатурата, са ми отговаряли напълно изчерпателно, включително с причините.
Посещавал съм и посолството в Букурещ - прави впечатление, че са доста натоварени, но дори там, отговарят в рамките на час.
И още нещо в този ред на мисли - работят по точни процедури, които обхващат всички възможни посоки, в които може да се развие процедурата. Отговорите им винаги са били по тези процедури, но са били конкретизирани в моя случай.
Това са наблюденията ми и те се различават доста от тези на mufc.

Успех! :)
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от BibitaN »

Ясно, mufc. Не оспорвам начина им на работа, нито срокове, нито се сравнявам с някого.
А това че някак е тъпо и невъзпитано да не отговорят дори и с едно изречение на това, което ги питаме. Какво, може би не могат да ми отговорят дали медицинските са ми ОК ли?
И аз откъде да знам дали въобще някой ми е прочел мейла, дали е предал инф. там където е нужно, след като нямам обратен отговор?
Не ми се струва цивилизовано от тяхна страна просто да си траят и поне за една дума да не намерят време да отговорят. Все пак ние сме им нещо като клиенти, нали така?!

Ясно ми е, че с този си пост не бих постигнала нищо, ясно ми е че нервите са си за моя сметка, но просто не мога да се съглася, че всичко това, което коментираме е ОК. Че ще чакаме - ясно, ясно е и че колкото трябва ще е. И да искам да ги накарам да се разбързат - не мога. Просто малко яснота би била успокоение. Това е всичко, друго не искам.

MVM, честито! Хубаво е че все пак има хора като вас, които са доволни от отношението на Букурещ!
Последно промяна от BibitaN на Сря Фев 29, 2012 12:47 pm, променено общо 1 път.
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от mufc »

MVM,
Значи си попаднал на офирер, който работи бързо, което е нормално има бързо и бавно работещи.

Знаем, че някои хора ги оправиха с визи още Ноември месец миналата година ( те пък са попаднали на още по-бързо работещ офицер).
Иначе за това , че им пуши главата от работа съм съгласен, защото такива са и моите впечатления.

И пак се повтарям, че до голяма степен всичко е късмет на коя колона ще попадне дадено досие... На бързата... На нормалната... На бавната или на още по-бавната...

От камбанарията на човек на , който нещата са му обработени в срок света изглежда различно :)
Manchester United Football Club
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от mufc »

BibitaN,
ние сме тези, които трябва да се съобразяват с тях... нещата ще станат готови когато те решат... и да се нервираме и да не се нервираме все тая.
Ето виждаш , че дори и със сроковете за виза има големи разлики с обработката... едни ги обработват за 10 дни други за повече от месец.(което пак зависи на кой си попаднал на бърз или бавен)

Ние сме тези, които се натискат да ходят в тяхната държава и ще трябва да се съобразяваме с техните правила...

Бюрокрация, какво да правиш.
Manchester United Football Club
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от pavelyankov »

Бибита, има забавяне при разглеждане на медицинските на етап "Лондон". Най-вероятно виза офиса в Букурещ не са получили медицинските ти, и затова не ти отговарят.
Но не се притеснявай, за първа пролет ще си с покана ;)
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
escape
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 3:33 am
Местоположение: bg

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от escape »

Искам да попитам: В момента он-лайн статуса ни е Medical results have been received. Това означава ли, че медецинските са ОК, или че са на ниво Лондон, Букурещ, Бангладеш и т.н? И колко време след този статус са получили поканите за виза?

Честито на MVM за визите! :y:
16.03.11 - интервю
11.11.11 - покана за медицински
28.06.12 - покани за визи
03.08.12 - визи
27.08.12 - полет
Аватар
tototo
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 11:46 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от tototo »

Това означава,че медицинските ви са О.К. и са в Букурещ.
Очаквайте следващата седмица :) покани за визи.

П.П за следващата седмица не е сигурно,но ще е скоро
Поздрави
escape
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 3:33 am
Местоположение: bg

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от escape »

Дано скоро да дойдат, че този статус ни стои от 01.02.2012...
16.03.11 - интервю
11.11.11 - покана за медицински
28.06.12 - покани за визи
03.08.12 - визи
27.08.12 - полет
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от celicata »

Escape - всеки момент ще ги получите :)
littlelenny
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 4:29 pm
Местоположение: Sofia

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от littlelenny »

А аз как да разбера на какъв етап сме,като никой не ни отговаря на имейлите и при провелка на онлайн статуса не ни открива....?
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от mufc »

littlelenny,
ще ти отговоря така, както те ми отговориха последните пъти в Букурещ...
... "Не се притеснявайте, ние ще се свържем с вас при следващия етап от процедурата"
;)
Manchester United Football Club
littlelenny
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 4:29 pm
Местоположение: Sofia

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от littlelenny »

Със сигурност ...някой ден и това ще стане. Те се застраховат с изречението да не плануваме полет,учение или работа предварително,но когато чакаш толкова дълго и ти дойде едно непланувано съкращение от бг работодателя нервите съвсем се опъват.
Това мое предно изказване беше риторичен въпрос,знам че не тук може някой да ми отговори,но все пак....
mufc, пожелавам и на теб скорошно развитие.
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от nedelcheva_n »

Напълно подкрепям мнението на MVM на мен също ми отговарят и получавам ясни и точни отговори!

Успех! :)
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от mufc »

Всъщност тук няма никакъв спор, защото...

Всеки си е прав за себе си въз основа на личните си впечатления.

Аз обаче обичам да съм реалист и затова вярвам и на едните и на другите колеги.
Manchester United Football Club
Публикувай отговор