Цени на недвижимите имоти

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11756
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от optics »

Дали е оправдание, какво излиза и какво е нормално си е твоя работа.
Аз казвам какви са фактите.
Земята в Калгари е по-евтина.
Тука е по-скъпа щото зимата е много облачна. Кофти, но това е положението. Който иска слънчева зима, да не идва на тоя бряг.
:)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от Bistra »

Е, защо е толкова скъпа земята там? Заради китайците ли? :o
Мой познат си купи, ако знаеш какъв терен, само за 250К. А, за къщата, която строи в момента нямам думи!!!
Ама, ние живеем в най-бедната провинция, щото. (Извинявам се! Това не е злорадстване, а просто цитат.) :wasntme:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от myhata II »

Скъпа чушки,канадския селяниня купил за 70 хилки и сега се прави на тарикат с надеждата некой сингапурски джентълмен да се закачи
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от haimana »

Bistra написа:Е, защо е толкова скъпа земята там? Заради китайците ли? :o...
:) не е заради китайците, а заради кебекарите- най-близките са чак на 4000 км на изток :P

Това горноте е за разведряване на обстановката.

Май във Виктория тая година имаха някакъв зимен рекорд- нещо като -5С или подобно. Лятото може също да направят някой рекорд- нещо като +32 С.
Те затова май им е скъпа земята. Това е и една от основните причини да има струпване на бездомни във Ванкувър ( на -30С е гадно и затова бягат)

Муха, не е лошо понякога да се замислиш преди да натракаш нещо по копчетата. Кога викаш е било 70к?
Виж чушките са скъпи. Всяко лято си купувам от един унгарец. По спомен бяха $1.25 за либра. Ама пък са вкусни ;) (както и доматите, и всичко що е расло на почва и под слънце). Та и заради чушките е скъпа земята.

Какво е това нещо
селяниня
Цената е там където имаме реализирана сделка. Останалото се цифрички под/над/до снимки и надежди на продаващия.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от myhata II »

Ми виж бараката и виж какъв стил е, и си направи сметка кои години е строена и ще се светнеш колко е била тогава
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от MrGeek »

Bistra написа:Е, защо е толкова скъпа земята там?
Пазар бе - това нещо не е ли популярно в Монреал? Цената се формира на базата на търсенето и предлагането. По-просто от това, здраве му кажи. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от apple »

Еее, ама то съвсем стана смешно :lol: ! Аз пък си мислех, че къщите ги продават насипно без земята под тях... Е много ясно, че се продават с прилежаща дворна част...то къде не е така? Говорим за къщи, а не за апартаменти...правя разлика между двете! Аз не оспорвам, че има и хубави талашитки като външен и вътрешен дизайн, а споря за основателността на завишените цени. Особено пък за тези тип барака за градински инвентар, които са доста масови тук. Лъскавките къщи по крайбрежната ивица съм ги виждала, но там вече говорим за 1 милион, че и над...
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от Rall »

Ябълке, в горния пост Гиик ти каза защо са такива цените. Едно нещо струва толкова колкото купувача е склонен да плати. Докато се чудиш и маеш, търсиш статистики и се опитваш да предвидиш пазара, някой вече е грабнал " бунгалото", съборил го е и си е построил ново. Живота си тече.
Dead Eyes See No Future
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от ablood »

apple написа:...талашитки...
Неотдавна трябваше да укрепвам един под/таван след разместване на стени. За да стане по-бързо и чисто исках вместо 5 дървени греди да сложа една стоманена.

След кратко проучване установих, че ескъпо, бавно и сложно. Дъската и я отрязваш за секунда (!) и я завинтваш за няколко секунди, докато винкела... След това в тази дъска можеш да завинтиш под/таван/полилей, да я продупчиш за да прекараш кабел, не поема топлина...

Не напразно никой от големите хардуерни магазини не държи на склад стоманени греди.

Дървото си има големи предимства при битовото строителство.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от Странджата »

Ако цените на недвижимите имоти можеше да паднат благодарение на чешане на езици и разтягане на локуми по форуми,ще дам моята лепта с по няколко мнения на ден,за останалите ще се погрижат мухата,и ябълката! ;)
Аватар
As-Iv
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Мар 01, 2004 11:00 pm
Местоположение: Montreal

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от As-Iv »

http://argent.canoe.ca/lca/financespers ... nvier.html"

Le marché de la revente de maisons a chuté en janvier au pays, par rapport à décembre 2011.




Selon les données publiées mercredi par l'Association canadienne de l'immeuble (ACI), les ventes de maisons ont chuté de 4,5% , alors que le nombre de maisons nouvellement inscrites a baissé de 1,4%.

Le prix moyen réel, non corrigé des variations saisonnières, des maisons vendues en janvier se situait à 348 178$. Il s'agit d'une hausse de 1,2% par rapport au niveau de janvier 2011.

L'ACI souligne que l'augmentation figure parmi les plus faibles augmentations depuis la fin de 2010.

La baisse des ventes en janvier répertoriées par le système MLS est la première baisse mensuelle depuis août 2011 et la plus importante depuis juillet 2010.

Les données font dire au président de l'ACI, Gary Morse, que le marché de l'habitation se stabilise et continue à être équilibré.

La demande a faibli dans les régions de Montréal et de Toronto, de même notamment qu'à Ottawa, Winnipeg, Edmonton, Calgary et Vancouver.

Quant à la baisse des inscriptions de nouvelles maisons à vendre, elle reflète une diminution des mandats dans certains des plus importants centres urbains au pays, compensant la hausse constatée à Vancouver.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от MrGeek »

apple написа:Аз не оспорвам, че има и хубави талашитки като външен и вътрешен дизайн, а споря за основателността на завишените цени. Особено пък за тези тип барака за градински инвентар, които са доста масови тук.
Очевидно е много трудно да се схване идеята за съществуването на утвърден пазар на недвижими имоти, когато човек идва от един край на света, където дълги години пазара като механизъм е бил заклеймяван и е съществувал едниствено в някаква твърде ограничена степен при продажбата на плодове и зеленчуци от личното стопанство. Основната функция на пазара е да намери пресечената точка между интересите на продавача и купувача. Пазарът е механизъм, който не се интересува от и не се подчинява на личните предпочитания, виждания, претенции и философски възгледи на отделния индивид. Затова талашитени бараки могат чудесно да намират купувачи, както и всяко на пръв поглед странно нещо, включително и гнили ябълки да речем. Някакъв образ например беше обявил за продан дух затворен в буркан на Ибей, като наддаването стигнало до $50,922. Друг пък беше продал пак на Ибей дъвка, дъвкана и изплюта от Бритни Спиърс на някакъв концерт за $14,000. Пазар, какво да го правиш. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Nick(olov)
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 3:23 pm
Местоположение: Montreal

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от Nick(olov) »

.[/quote]


Виж чушките са скъпи. Всяко лято си купувам от един унгарец. По спомен бяха $1.25 за либра. Ама пък са вкусни ;) (както и доматите, и всичко що е расло на почва и под слънце)./quote]

Че то има ли слънце там, при 250 дъждовни дни в годината???
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от ablood »

Днес и тук беше топло и лигаво. Мра4но, кално, влажно, тъжно...

Колата ми стана на задник за нула време.

Като ще е зима, да е зима. В неделя беше ок и децата, добре обле4ени си играха няколко 4аса на снега и леда.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Nick(olov)
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 3:23 pm
Местоположение: Montreal

Re: Цени на недвижимите имоти

Мнение от Nick(olov) »

И аз не харесвам зима като тази, но немога да разбера защо хората от другите провинции са го захапали този Кебек. Ясно ни е вече, че сме се минали яко.....пу, язък ;)
Публикувай отговор