Що за животно е това IELTS и как протича.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от Misho76 »

karelia79 Според мен вложи еднакво време и в четирите части.Не подценявай нито един компонент.
В тренинга може да си по-добра в слушането,но да се окаже че там взимаш по-малко точки отколкото в текстовете за четене примерно и обратното.
Относно въпросът ти,ако не ме лъже паметта се взима средна оценка от различните компоненти.
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от vlaleva »

karelia79 написа:Като чета grille Synthese и забелязвам, че точките за английски се дават пак само за слушане с разбиране и говорене. В този смисъл, ако по тези компоненти имам примерно 7 точки, а по останалите имам значително по-ниски - дали ще ми ги зачетат? :^)
Въпросът ми е продиктуван от чуденката дали да влагам много усилия в писане на есета например, или да вложа това време в повече слушане или говорене.
Ей на това се чудя и аз от известно време-защо да пиша разни есета,след като мога това време да отделя на слушане и говорене :?:
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от karelia79 »

ами и аз не знам как е правилният подход. но все пак писането на писмо ще е полезно впоследствие в Канада. Иначе аз наблягам много на слушането, защото се надявам там да взема най-много точки. На говорене със сигурност ще падна. vlaleva, ти как се готвиш?
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
auraboneva
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 11:25 am

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от auraboneva »

Здравейте, ние сме от сравнително новите потребители и накрая се решихме да опитаме да емигрираме. Разбира се с действията сме на ниво нула. Надявам се, силната ми мотивация да се махнем от тази страна да помогне да изпратим заветните документи по бързо. Аз не съм завършила английска гимназия, но смятам, че с учител и много домашни усилия ще се справя. Обръщам се към karelia79, ако желае може да обменим опит. Другите както виждам са успели, много, много браво. Това си е голямо стъпало. Но се сблъсках с проблема кой учител от Варна да избера - сумичките доста варират. Единствено English Academy ми обявиха по прилична сума. С френския още не сме се захванали, така и така като гледам една - две години ще се учи. Извинявам се, ако изглеждам малко неориентирана, но все някак трябва да се присъединим към форума. За съжаление изгубих доста време в запознаване с процедурата за Австралия, която се оказа по непривлекателна дестинация по ред причини.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от karelia79 »

auraboneva, аз се записах на курс именно в English academy, но за съжаление курсовете вече започнаха, така че ще трябва да се включиш по-нататък вероятно. Смятам, че подготовката е много добра, но имай предвид че си трябва прилично ниво на английски, тъй като на този курс не се взимат на практика думи и не се обяснава граматика. Курсът е единствено и само за подготовка за IELTS с много примерни тестове. По тази причина, аз лично карам паралелно и уроци, за да мога да си припомня лексиката и да преговоря граматиката.
Що се отнася до френския - има едно място за учене и това е Алианс франсез и/или частни уроци при някой от преподавателите от АФ. Напредъкът е безспорен, естествено ако се полагат усилия.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от vlaleva »

http://www.google.bg/search?oe=utf-8&rl ... 3oOazI9JML"

Аз се готвя по ето тези книжки,свалила съм си ги от един руски сайт и съм навила колежката в офиса да слушаме всеки ден по малко,а за говоренето се надявам на работата ми,където ми се налага да говоря на английски от време на време.
Ако някой си ги хареса тези книжки(те са от 1 до 7 или 8 май,може и повече да са),мога да сложа линк да си ги изтеглите.
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от karelia79 »

И аз се готвя по тези книжки. Наистина са много полезни. Но ми препоръчаха също на издателство Longman имало някакъв учебник за Йелтс, който също бил доста полезен. Него не можах да го намеря. Ако някой го има моля да ми го прати като линк.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
ibogdanov
Мнения: 46
Регистриран на: Съб Дек 17, 2011 7:20 am
Местоположение: все още в БГ
Обратна връзка:

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от ibogdanov »

karelia79 написа:И аз се готвя по тези книжки. Наистина са много полезни. Но ми препоръчаха също на издателство Longman имало някакъв учебник за Йелтс, който също бил доста полезен. Него не можах да го намеря. Ако някой го има моля да ми го прати като линк.
това ли имаш предвид ?

http://www.longman-bulgaria.com/catalog ... submenu=12

май успях да намеря торент с учебника, ако успея да ги смъкна ще кача линк в докса.
стискайте палци
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от karelia79 »

Стискам палци! ;)
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от vlaleva »

IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
auraboneva
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 11:25 am

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от auraboneva »

Здравейте, и аз съм започнала оттук оттам, но така и не можах да си намеря учител, с който да си припомня граматиката, да позасиля лексиката и говоренето. Искат да започнат направо с подготовката на изпита, нямало смисъл да се задълбавам в граматиката. Вие как мислите? Иначе на първата страница има няколко линка, които са доста полезни. Има и по елементарни и по сложни. От друга страна пък учителите, с които говорих казаха, че осигуряват всичко необходимо като учебници. Но си мисля, не е ли по добре да се премине един подготвителен курс в Британика, все пак там са изпитващите. Стискам палци на всички!
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от electrified »

Аз не знам дали от тези линкове или аз където си търсих - Official Ielts Practice Materials 2, си направих един тест в къщи като си засичах и време и си пусках аудио файловете само по веднъж. Абе всичко както си е на самия изпит.
Ами да ви кажа ако това което правих наистина е давано на изпит не е чак толкова трудно. Аз без никаква предварителна подготовка на слушане имах само една грешка от 40въпроса, а на четене имах 5-6 от 40, и то защото по погрешка направих Академик рийдинг, а не Дженеръл. Като имате предвид че губех ужасно много време да скролирам с мишката от текста до отговорите. Ако беше пред мен на хартия сигурно и за цигара щях да имам време.
За протокола - на академика четенето е ужасно, понеже всички отговори трябва да ги познаваш по смисъл - няма отговор, който да го намериш 1 към1 с изречение в текста. Ши###a работа е академика и си трябва много сериозна подготовка.
а от това което си направих сам в къщи най голям проблем се оказа това че текста за четене е голям и нямаш никакво време. За 5 минути трябва да си го прочел целия поне 2 пъти и останалите минути трябва да познаваш отговорите.
Предполагам че няма да съм толкова спокоен на самия изпит предвид стреса, който ще имам от самия изпит и най-вероятно там ще правя грешки от недоглеждане и невнимание(както винаги става по изпити).
Препъни камъка за мене е френския - баси сложния език. Тоя слят член още не мога да го оправя.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от Dahila »

Здравейте,

много благодаря за сайта с учебниците, vlaleva!
Доколкото четох на страницата на ИЕЛТС дават отделен резултат за всеки компонент, а точки за кандидатстването в Квебек дават само частта слушане и говорене, нали? Аз смятам да се подготвям сама, да се пробвам с онлайн тестове, но определено ще ми бъде успокояващо да знам, че есето няма такава тежест. :worried:
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Що за животно е това IELTS и как протича.

Мнение от vlaleva »

Може ли да помоля за линк за онлайн тест?
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
Публикувай отговор