Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Вик »

martatabs написа:Вик, ако добре съм разбрал, ако не се получи за Квебек може бе ще кандидатстваш по федералната, нали така?
Интересно ми е, това дали няма да се гледа с по-особено око. Не ме разбирай погрешно, но чисто хипотетично, ако не успееш по Квебек има ли гаранция, че ще те одобрят по федералната. Навярно всички данни за кандидата се въвеждат в обща база данни за Канада. Смятам че ме разбираш, за какво иде реч. ;)
Правилно си ме разбрал. Ако не ме селектират за Квебек ще кандидатствам по федералната.
Няма особени очи. Квебек си е една най-обикновенна провинциална програма, с автономно право на селекция. Кандидатите се одобряват само и
единствено от федералните власти. Проблем е ако съм селектирен от провинция Квебек, но не съм удобрен на федерално ниво. Тогава е различно.
Ако не ме селектират, ще е за недостиг на точки по една или друга причина. По федералната си ги правя, но ми трябва поне година стаж в една
от 29-те. Имам близики приятели в Квебек, това ме накара да пробвам парво за там, а и още не съм почнал подходяща работа.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от balbi »

И аз не мисля, че ще има дертове. По-скоро не...
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Ninushevi »

Вик написа: А и както вече стана ясно - франкофонски Квебек има по-високи изисквания
за английски език от англоезичните провинции в Канада.
Не, просто като цяло изискванията за Квебек станаха по-високи от тези за федералната процедура. Там също има изпит ЙЕЛТС, но тука в плюс има и френски. Но какво да се прави, явно така ще е. Горе главата и смело борете препятствията!Много успех на всички!!! :y:
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от balbi »

Всъщност IELTS не е задължителен сертификат. Ако искаш да ти зачетат знанията по англицки тогава. Ако обаче имаш други фактори, които ти носят точки и ги събираш няма смисъл да се бориш и с Йелтс. Аз поне така го разбрах...
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Вик »

Ninushevi написа:
Вик написа: А и както вече стана ясно - франкофонски Квебек има по-високи изисквания
за английски език от англоезичните провинции в Канада.
Не, просто като цяло изискванията за Квебек станаха по-високи от тези за федералната процедура. Там също има изпит ЙЕЛТС, но тука в плюс има и френски. Но какво да се прави, явно така ще е. Горе главата и смело борете препятствията!Много успех на всички!!! :y:
За да получиш максимум точки за английски по федералната , оценката за listening e 7.5 а за speaking e 6.5.
По новите изисквания на Квебек са съответно 8 и 7,5. Това определено ме дразни, но едва ли има някакво значение.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от martatabs »

Не знам, но според мен Квебек няма самостоятелна политика относно критериите по имиграцията, или ако е имала вече не е така. Всеки знае, че Квебек е, или поне беше удобен трамплин към федералната част. Федералните имат намеса тук, защото да ти искат високо ниво на френски е едно, но да искат същото и за английския, не намирам логика. Това е застраховка от страна на федералните, че ще дойдат по-подготвени кандидати.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от balbi »

martatabs написа:Не знам, но според мен Квебек няма самостоятелна политика относно критериите по имиграцията, или ако е имала вече не е така. Всеки знае, че Квебек е, или поне беше удобен трамплин към федералната част. Федералните имат намеса тук, защото да ти искат високо ниво на френски е едно, но да искат същото и за английския, не намирам логика. Това е застраховка от страна на федералните, че ще дойдат по-подготвени кандидати.
Абсолютно логично!
Същото е и за френския от страна на Квебек - търсят хора, на които ще им трябва по-малко време за адаптация, а доброто познаване на езика определено е предпоставка за по-бърза адаптация.
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Bubi »

А след като си изпратил въпросния сертификат по френски ще има ли все пак след това и интервю?
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Ninushevi »

martatabs написа: Всеки знае, че Квебек е, или поне беше удобен трамплин към федералната част.
Добре, де, защо толкова го ползват за трамплин. Чак пък толкова ли да е по-хубаво във "федералната" част. Сигурно от 30-40 познати семейства,които имаме в Квебек, само едно се премести в английската част. Питам си от любопитство, понеже още си разсъждавам около това противоборство. ;)
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от ivalin »

Ninushevi написа:
martatabs написа: Всеки знае, че Квебек е, или поне беше удобен трамплин към федералната част.
Добре, де, защо толкова го ползват за трамплин. Чак пък толкова ли да е по-хубаво във "федералната" част. Сигурно от 30-40 познати семейства,които имаме в Квебек, само едно се премести в английската част. Питам си от любопитство, понеже още си разсъждавам около това противоборство. ;)
martatabs е до някъде прав като уточнява и казва в минало време "е, или поне беше"! Според мен това за трамплина са митове и легенди (погледни подписа ми)... всичките ми познати си стоят в Кебек, а и тези които са се пробвали във федералната част са се върнали разочаровани... Държа да уточня, че това са само мои констатации на базата на моите познати... те не са меродавни! То, който където се устрои е истината, но все пак... като цяло...
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от martatabs »

Не веднъж е обсъждан въпроса "Кандидатстване по Квебек, а кацане във Федералната част". Сещам се, че някъде във форума се спомена, че субсидии от страна на Канада се изплащат според броя на имигрантите по различните програми, и тук става интересно. Федералната част е прецакана в това отношение, защото всяка година в Квебек влизат около 50 000 имигранти, час от тях директно кацат в други провинции това натоварва бюджета на дадената провинция и федералните, като цяло. Квебек си получава големият пай въпреки, че част от имигрантите даже няма да помиришат Квебек.
Квебек е провинцията с най-либерална политика спрямо имигрантите и е по-желаната програма, както и за тези насочили се към английската част. Но, като гледам новите критерии това може да остане в историята. Освен това социалната им политика е по-добра за новопристигналите от федералната, но явно и с това се злоупотребява, но и нея ще я променят рано или късно.
И какво става:
-провинциалното номадство на начален етап;
-занижените езикови знания на част от емигрантите, защото чрез професията си или образованието си са покрили повечето точки за Квебек;
-доучване на езика за сметка на държавата и другите придобивки към това;
-професията "социал";
-икономическата стагнация. Канада е час от света и това нещо и се отразява донякъде;

Еми, тази баница, колкото и да е голяма, почва да свършва. Така че не гадайте а залягайте над учебниците. А, като стана дума за учене...според мен IELTS изисква на кандидатите дали по-високо ниво на знания. Такива, като мене, дали начално ниво изпита по IELTS не дава точки.
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от electrified »

IELTS за мене е вкаран заради:
1. по-голяма цедка
2. за да откажат още в зародиш тия дето искат да минат по процедурата в Квебек, пък да отидат във федералната. Иначе няма логика да ти изискат по-високи нива на Инглиш от федералната част. Макар че и аз знам че в Квебек от социална гледна точка всичко е по-добре. Наши роднини са заминали по федералната и са се преместили в Квебек. Явно има за какво.
3. Същите тия роднини ми казаха че е правено проучване и се оказало че до 2035 година 75 процента от хората в Квебек ще са англоговорящи. Каквото и да правело местното правителство насила хубост не ставало.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от cantare »

As of December 5th, new candidates to the Quebec Skilled Worker program who want to receive points for language for French and/or English, will have to submit test results along with their application.


For French, only the following tests are valid:

Test d'évaluation de Français (TEF)
Test d'évaluation de Français adapté au Québec (TEFAQ)
Test de connaissance du français (TCF) pour le Québec
Diplôme d'études en langue française (DELF)/Diplôme approfondi de langue française (DALF)

For English, only the following test is valid:

International English Language Testing System (IELTS)

Only in the case of French can a spouse be awarded points, and in this case he/she must also take a French test from the establishments mentioned above, and submit results along with the principal applicant's results.

This change is not retroactive, so applications received at Quebec Immigration visa offices before December 5th (or postmarked before December 5th) do not need to submit language test scores.

However, the Quebec Ministry of Immigration and Cultural Communities suggests that all candidates whose applications were received before December 5th also submit test scores to confirm their language skills in French and English; this can help the candidate and accelerate the processing of their application.

Those whose applications were in the mail on December 5th will be invited to submit language test results in the coming months.

These changes are universal, applying to all applicants, no matter whether they come from a French or English speaking country or not.

The government states that its aim is to standardize testing to make it more fair for all applicants - whereas previously tests were not required and it was left up to individual visa officers to evaluate each candidate at an interview.

The Quebec Skilled Worker program works on a points system, allocated according to training, age, language proficiency, work experience, family characteristics, and other criteria.
Canadavisa.com
Vouloir, c'est pouvoir!
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от electrified »

However, the Quebec Ministry of Immigration and Cultural Communities suggests that all candidates whose applications were received before December 5th also submit test scores to confirm their language skills in French and English; this can help the candidate and accelerate the processing of their application.
Това ми звучи като - предложението има задължителен характер. However е една от тия думички в английския които обикновенно опровергават казаното преди нея.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от balbi »

Bubi написа:А след като си изпратил въпросния сертификат по френски ще има ли все пак след това и интервю?
Спорна работа малко Буби...
Според мен е логично да бъде оставено интервюто, но може би и затова въвеждат този сертификат, за да спестят от хонорари на интервюиращи. За момента никой нищо не знае все още със сигурност.
Трябва да се завърти колелото, за да стане ясно...
Публикувай отговор