Нова "мода" - масови палежи на автомобили

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от miteto »

haimana написа:Канадците са сравнително практични. Щом се е наложило дървото като строителен материал то сигурно си има причина за това. Бих могъл да упорствам и да си направя тухлена къща, ама вероятно ще е усилие на вятъра.
Причината е че в Канада дървесината е най-евтиния строителен материал пък и с нея се строи бързо. Джовани въобще не го слушай, той само го раздава разбирач, но всъщност е гОла вОда, достатъчно е да видиш коментара му за къщите и дървениците :D В Канада (и в Торонто по-конкретно) има къщи изцяло от тухла (а не просто носеща структура от дървени греди + декоративна фасада от тухлички), казва се full brick construction. Има и сума ти custom builders които могат да ти построят къща от тухла или бетон или стъкло или захарни изделия като на Хензел и Гретел ако щеш :D
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от anxeli »

Хехех, това ми напомня че трябва да правим къща от меденки с хлапето :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от Bistra »

А,аз кичозни коледни сладки.Мъжът ми ме убеждава да пропусна тази година, защото малкото ни момче вече порастна и не вярва, че Дядо Коледа идва у нас да похапва сладки и пие мляко.Все пак, обаче ще направя, защото макар и порастнал обича да ги яде...Само той ги яде. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от UnHoly »

Тиквеник! Моят традиционен отговор на разните му там завъртяни меденки и курабии по коледно време :rock:
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от Bistra »

То едното не изключва другото. Само трябва да проверя тазгодишното състояние на тиквите в гаража.
Една година ги гонихме по цялата улица на Хелоуин (щото беше ветровито ), а после въпреки всичко излезе най-вкусния тиквеник. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от roumensp »

jovani написа:... как може подобен кокошарник да струва милион и нагоре?
Уж се правиш на разбирач, а не знаеш, че цената при къщите е комбинация от стойността на парцела плюс стойността на сградата, като обикновено парцелът струва повече от сградата и определящо е положенито на парцела. Например в моя случай, ако утре срина къщата с булдозер и след това продам имота, то цената ще е около 75% от цената в момента. Това е защото земята в района е сравнително скъпа и парцелът е с прилични размери.
Точно затова в някои части на Ванкувър-метро има кокошарници по 2 милиона.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от ivandaman »

roumensp написа:
jovani написа:... как може подобен кокошарник да струва милион и нагоре?
ако утре срина къщата с булдозер
.
Не му давай подобни идеи на Джувани да не тръгне да събаря кондото ;)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от John Smith »

roumensp написа:Например в моя случай, ако утре срина къщата с булдозер и след това продам имота, то цената ще е около 75% от цената в момента. Това е защото земята в района е сравнително скъпа и парцелът е с прилични размери.
В много случаи скъп парцел с недобра къща на него ще струва повече, ако бутнеш къщата, преди да го продадеш. Който ще купи парцел за 1mln, той със сигурност ще бутне къщата. В GTA има много такива примери. Парцел на хубаво място с къща - цена Х, подобен без къща - цена Х + 1. Съвсем логично и закономерно.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от myhata II »

А къде ще живееш бе Йовко на земята ли ? :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от miteto »

myhata II написа:А къде ще живееш бе Йовко на земята ли ? :rofl:
Ти не им бери грижата къде ще живеят на тия, дето купуват парцели за 1 милион за да бутнат старата къша и да построят нова ;)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от jovani »

miteto написа:
myhata II написа:А къде ще живееш бе Йовко на земята ли ? :rofl:
Ти не им бери грижата къде ще живеят на тия, дето купуват парцели за 1 милион за да бутнат старата къша и да построят нова ;)
Наиситна не трябва да им берем грижата на такива.
Проблема е за лузърите-имигранти дето им се дава възможността да блъскат цял живот, за да изплащат един кокошарник за половин милион долара и отгоре (в по-лошите или по-отдалечени квартали на Торонто), при което го плащат двойно, заедно с лихвите - след 20 и повече години моргидж загробените пари са над 1 милион, без да калкулираме данъците от близо 1% от стойността на имота на година. Междувременно поемат риска от негативни промени в цените на имотите (които в момента са ударили своят таван и няма начин да стават по-скъпи).
Което ми се вижда доста по-дървено от това да рискуваш да ти запалят колата и застрахователя да ти я изплати в последствие.
Та въпросът си остава - кое е по-добре: 5-8 бона на месец в София чисто или 20К на месец в Торонто (от които след данък общ доход остават 12-14К)?
За по-ниските доходи въобще не искам да се замислям...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от ivandaman »

jovani написа: Та въпросът си остава - кое е по-добре: 5-8 бона на месец в София чисто или 20К на месец в Торонто ....
Попитай някой който наистина ги прави.. ;)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от miteto »

jovani написа:
miteto написа:
myhata II написа:А къде ще живееш бе Йовко на земята ли ? :rofl:
Ти не им бери грижата къде ще живеят на тия, дето купуват парцели за 1 милион за да бутнат старата къша и да построят нова ;)
Наиситна не трябва да им берем грижата на такива.
Проблема е за лузърите-имигранти дето им се дава възможността да блъскат цял живот, за да изплащат един кокошарник за половин милион долара и отгоре (в по-лошите или по-отдалечени квартали на Торонто), при което го плащат двойно, заедно с лихвите - след 20 и повече години моргидж загробените пари са над 1 милион, без да калкулираме данъците от близо 1% от стойността на имота на година.
Ами капитализъм, кво да правиш. Нагли типове, искат да им дадеш пари ако искаш да получиш къща. Не е като доброто старо време, партията да раздава на активните борци по 2-3 апартамента в центъра. Дет се вика "Дървеницата: най-голям враг на капиталистическата дървесина" :rofl:
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от UnHoly »

ivandaman написа:
jovani написа: Та въпросът си остава - кое е по-добре: 5-8 бона на месец в София чисто или 20К на месец в Торонто ....
Попитай някой който наистина ги прави.. ;)
Със сигурност за едно от двете не му е мястото да пита тук |(
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Нова "мода" - масови палежи на автомобили

Мнение от jovani »

miteto написа:
Ами капитализъм, кво да правиш. Нагли типове, искат да им дадеш пари ако искаш да получиш къща. Не е като доброто старо време, партията да раздава на активните борци по 2-3 апартамента в центъра. Дет се вика "Дървеницата: най-голям враг на капиталистическата дървесина" :rofl:
Предпочитам хубав апартамент в центъра на София или в Лозенец с дебели тухлени стени пред мухлясъл кокошарник в Торонто - това го казва човек, дето има или може да си позволи и двата варианта.
Колкото и да ви се струва странно в момента с доход в Торонто близък до този, който споменах в предишното си мнение и дори с възможността да си намаля значително данъчната ставка, имам проблеми да открия реалистичен вариант в който да мога да си изплатя оставащите 60% заема за от кондото ми за срок по-къс от 5 години. Много по-лесно ще ми е да изкарам някой и друг милион ако си шитна произведенията в чужбина отколкото да "просперирам" с Канатският ми доход.
Ако трябва да купя една средна хубост къща в моят район за милион и нагоре ме чакат минимум 10 години моргидж (а 10 години са сериозен период в който много неща могат да се случат, та да съм в състояние да прогнозирам каквото и да било).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Публикувай отговор