от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
ARES
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:28 am
Местоположение: МАРС

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от ARES »

Аз съм подал документи към Виена 2010 год. и се надявам да ме поканят на интервю 03-2012!
Мисля си че на интервюто може да ни изискат ИЕЛТС и ТСФ,и така да съчетаят новите със
старите правила за прием!
Хем вълка сит,хем агнето цяло!
Аватар
Famille Yantchevi
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 4:53 am

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от Famille Yantchevi »

iv73nikolov написа:Тука вече съвсем е уточнено какво значи "от 6-ти декември":

Depuis le 6 décembre 2011, tous les candidats du programme Travailleurs
qualifiés qui souhaitent obtenir des points pour leurs compétences linguistiques
en français (requérants et conjoints) et en anglais (requérants seulement) doivent
joindre à leur demande d’immigration des attestations de résultats reconnues par
le Ministère. Cette nouvelle exigence s’applique aux demandes reçues à partir du
6 décembre 2011.

La date de réception de la demande correspond à la date inscrite (tamponnée) par
la MICC sur la Demande de certificat de sélection (DCS) au moment de la
réception de la demande. En outre, pour être considérée comme ayant été reçue
par le MICC, la DCS doit être dûment remplie, signée et accompagnée des frais
exigibles.


С една дума : ако са му плеснали печата на пликчето от 6-ти нататък, независимо кога е пуснато, пристигнало и колко е лежало в чувала преди 6-ти декември.
Ама, така е много гадно. Струва ми се, че преди тов имаше текст, в който пишеше, че се гледа датата на пускане на документите. Защото ние ги пуснахме на 1-ви декември и тогава все още в сайта нямаше информацията за задължителни сертификати. Документите ни пристигнаха в посолството на 6-ти. Така на много хора ще изискват допълнително изпращане на документи за езиците и още повече ще се забавят нещата. Не е честно!
Изпратени документи - 01.12.2011г.
iv73nikolov
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 2:23 pm
Местоположение: skype : iv73nikolov

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от iv73nikolov »

Famille Yantchevi написа:Ама, така е много гадно. Струва ми се, че преди тов имаше текст, в който пишеше, че се гледа датата на пускане на документите.
Де го тоя текст?
Документи за Виена - 05.12.2011
Аватар
Famille Yantchevi
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 4:53 am

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от Famille Yantchevi »

iv73nikolov написа:
Famille Yantchevi написа:Ама, така е много гадно. Струва ми се, че преди тов имаше текст, в който пишеше, че се гледа датата на пускане на документите.
Де го тоя текст?
Ще потърся, но май вече го няма...
Изпратени документи - 01.12.2011г.
Аватар
Famille Yantchevi
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 4:53 am

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от Famille Yantchevi »

Famille Yantchevi написа:
iv73nikolov написа:
Famille Yantchevi написа:Ама, така е много гадно. Струва ми се, че преди тов имаше текст, в който пишеше, че се гледа датата на пускане на документите.
Де го тоя текст?
Ще потърся, но май вече го няма...
Не намерих.
Изпратени документи - 01.12.2011г.
hristoe77
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Авг 02, 2011 6:40 am

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от hristoe77 »

аз мислия 4е на доста хора ще искат тест даже и на тези преди 6 ама да видим то жремето ште по :D лека и успех на всички
Документи Виена : 11.08.2011
Интервю : 09.04.2013
Документи Нова Скотия : 4.06.2014
Баркодове : 29.08.2014
Медицински : 07.09.2015
Покани за визи: 22.09.15
Визи: 03.10.15
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от milly »

Famille Yantchevi написа: Ама, така е много гадно. Струва ми се, че преди тов имаше текст, в който пишеше, че се гледа датата на пускане на документите. Защото ние ги пуснахме на 1-ви декември и тогава все още в сайта нямаше информацията за задължителни сертификати. Документите ни пристигнаха в посолството на 6-ти. Така на много хора ще изискват допълнително изпращане на документи за езиците и още повече ще се забавят нещата. Не е честно!
Моето мнение, което и преди съм споделяла е че на много хора, подали и преди 6/12 пак ще им поискат сертификати. Да, тогава процедурата ще се забави за едни, но ще се ускори за други.
Не разбирам защо кандидати, които са добре с езиците се страхуват от изпити и от поискване на сертификати. Та изпити тепърва ще има. (Янчеви, по принцип говоря)
На мен лично никой не ми е искал сертификат, може и да не ми поиска, но аз въпреки това смятам да се явя на TCF. Така го чувствам, може и да е "пресантиман"
И бих посъветвала всички, вместо да мислят всякакви стъкмистики и еквилибристики и да упражняват условното наклонение, да си налягат парцалките, изпитите не са чаааак пък толкова трудни. А и да се благодарим, че кебекарския TCF е само от 2 компонента, защото ако бяха всичките компонентиииии :x
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
Famille Yantchevi
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 4:53 am

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от Famille Yantchevi »

milly написа:
Famille Yantchevi написа: Ама, така е много гадно. Струва ми се, че преди тов имаше текст, в който пишеше, че се гледа датата на пускане на документите. Защото ние ги пуснахме на 1-ви декември и тогава все още в сайта нямаше информацията за задължителни сертификати. Документите ни пристигнаха в посолството на 6-ти. Така на много хора ще изискват допълнително изпращане на документи за езиците и още повече ще се забавят нещата. Не е честно!
Моето мнение, което и преди съм споделяла е че на много хора, подали и преди 6/12 пак ще им поискат сертификати. Да, тогава процедурата ще се забави за едни, но ще се ускори за други.
Не разбирам защо кандидати, които са добре с езиците се страхуват от изпити и от поискване на сертификати. Та изпити тепърва ще има. (Янчеви, по принцип говоря)
На мен лично никой не ми е искал сертификат, може и да не ми поиска, но аз въпреки това смятам да се явя на TCF. Така го чувствам, може и да е "пресантиман"
И бих посъветвала всички, вместо да мислят всякакви стъкмистики и еквилибристики и да упражняват условното наклонение, да си налягат парцалките, изпитите не са чаааак пък толкова трудни. А и да се благодарим, че кебекарския TCF е само от 2 компонента, защото ако бяха всичките компонентиииии :x
Аз и преди писах, че не изпитът ме притеснява, а това, че ще се забавят нещата. Разчитам на това, че документите ни са пуснати преди 6-ти декември и би трябвало да ни разглеждат по старите правила. А в пакета с документи има приложен сертификат за завършено висше образование на френски, признат от AUF, чийто член е Монреал. И ако наистина разгледат кандидатурата ни по старите правила, биха могли да решат, че това е достатъчно доказателство за ниво на език и да ни одобрят без интервю.
Иначе мисля по-скоро да се явя на DELF или DALF, защото получаваш валидна доживот диплома, а не сертификат с 1 или 2 години валидност. Обаче чакам някаква вест от Виена и те да кажат какво да направим...
Изпратени документи - 01.12.2011г.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от emili_vn »

Аз без да чакам вест от Виена навремето се явих 2 пъти на ТСФ и 1 път на ДЕЛФ и това със сигурност им направи много добро впечатление (освен, че си бях защитила нивата, които бях писала). Явяването на изпит със сигурност помага - хем да се види човек на къде е с езика, хем трупа опит за интервюто.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от milly »

когато аз подавах документи на сайта пишеше ето това: Pour accélérer le traitement de votre demande, joignez à votre Demande de certificat de sélection (DCS) une attestation de l'un des deux tests reconnus par le ministère de l’Immigration et des Communautés culturelles (MICC) pour l’évaluation des connaissances linguistiques en français – soit un Test d’évaluation du français adapté pour le Québec (TEFaQ) ou un Test de connaissance du français pour le Québec (TCFQ).

Що си мислиш, че нямам по-приятно занимание от това да се готвя за изпити?
Просто ЧЕТА между редовете. На никого не се опитвам да направя добро впечатление :lol:
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от Jidja »

milly :y: И ние като подавахме, условията бяха такива и предпочетохме да се явим и да си изкараме хубави резултати.
В крайна сметка, ако човек иска наистина да се интегрира и да преуспее там, най-малкото трябва да говори добре езика им и определено ще се чувствам по-добре, ако тръгна максимално подготвена от тук. А и при положение, че има наплив от кандидати, защо да не изберат тези, които ще се интегрират най-бързо?
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от emili_vn »

:y:
Е - френският им малко по-различен от този, който ние учим (щом французите не винаги ги разбират, какво остава за нас), английския - и той така, но ако имаш основата на единия и другия - все ще се оправиш някак.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от sudju4e »

:rock:
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от Jidja »

:handshake:
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: от 5-ти пдекември 2011- задължителен изпит по френски

Мнение от emili_vn »

То е ясно, че само езика не е достатъчно условие, но без него - язък за другите неща като знания, умения и опит, които пък от своя страна без език и нормална комуникация, са "приложими" единствено на поточната линия или край миялната машина :lol:
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Публикувай отговор