Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
hvasilev
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 10:21 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от hvasilev »

Здравейте,
Разполагам с допълнителни сертификати, които удостоверяват квалификацията ми да упражнявам професията си. Иска ми се да ги приложа към документите до Виена, с цял това да подобри шансовете ми, но никъде не видях в списъка с документи да се говори за допълнителни сертификати. Да ги изпратя ли и тях или е нещо излишно ?
Поздрави, Християн.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

Изпрати всички дипломи и сертификати. По принцип се признават сертификати за специалност със срок на обучение 1 г. Но това важи основно за удостоверяване на търсена специалност от списъка.
Но така или иначе от вчера насам заедно с документите трябва да изпратиш и сертификати за френски и английски от стандартизиран тест, та се заемай с езиците първо.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
tantan
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 4:57 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от tantan »

emili_vn написа:Но така или иначе от вчера насам заедно с документите трябва да изпратиш и сертификати за френски и английски от стандартизиран тест
Здравейте, аз мислех в петък да пускам документите...сега какво да правя? :( То за сертификати минимум още няколко месеца учене ще ми трябва. Или да пусна този пакет и когато ги имам и тях да ги пусна допълнително? Моля дайте съвет. Благодаря предварително.
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от milly »

tantan написа:
emili_vn написа:Но така или иначе от вчера насам заедно с документите трябва да изпратиш и сертификати за френски и английски от стандартизиран тест
Здравейте, аз мислех в петък да пускам документите...сега какво да правя? :( То за сертификати минимум още няколко месеца учене ще ми трябва. Или да пусна този пакет и когато ги имам и тях да ги пусна допълнително? Моля дайте съвет. Благодаря предварително.
аз не бих рискувала да ги пратя без сертификат. Какво печелиш от това - едно още по-голямо забавяне в най-добрия случай.
Хората много ясно и категорично са си посочили изискванията. Те много добре знаят, че една огромна част от хората с подаването на документи започват да учат френски. До интервюто го докарват до някакво що-годе прилично ниво и дотам. И за да се спре с тази практика, въведоха изискването за сертификат. Всъщност съвсем нормално е да докажеш с документ това, което заявяваш в молбата.
В нета има тестове за изпита, разгледай ги, направи няколко, прецени как ги чувстваш, ако мислиш, че ти трябва още подготовка, изчакай няколко месеца с подаването. Ако се чувстваш уверен/а се яви на изпита. Ако не изкараш резултат, който те удовлетворява, да, ще загубиш 100 лв., но поне ще имаш вече опита! Решението си е твое ;)
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
hvasilev
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 10:21 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от hvasilev »

Благодаря за отговора,
Нотариално ще си заверя копия от съществуващите сертификати за работата ми.

П.П.
От къде мога да прочета за това ново изискване ?
( оригиналният източник на информацията )

Поздрави.
andvh
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 4:12 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от andvh »

Здравейте, искам да попитам по опитните ако, събираме 57-58 т. максимум, разбира се доказани с тестове, имиграционните могат ли да преценят, че едва ли ще вземем 6т. за адаптивност за да съберем 63т. и ни отхвърлят без интервю, или са задължени да канят всички с 57 и нагоре точки на интервю?
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

По принцип канят с 57 и повече точки, но при 57-58 точки почти няма шанс да ви дадат 5-6 за адаптивност, за да минете. Предпоставка за получаване на 6 точки са знания за Квебек, пазара на труда, вашата професия и перфектен френски - нива С1/С2.
Моят съвет е да гоните с езика 60 точки. Обикновено за адаптивност се дават между 0 и 4 точки при средни нива на езика.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
andvh
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 4:12 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от andvh »

Благодаря, Emili.
Офф, мечтата за живот в Квебек ми се струва все по неосъществима.
alize
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 7:39 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от alize »

vlaleva написа:Обръщам внимание на тези(като нас...),които все още не са изпратили документи,че от вчера вече изискват сертификати за владеенето на езиците,ако искате да получите точки за тях...Подробности в съседната тема!
Може ли да ми изпратите сайта, където го пише това

Благодаря
iv73nikolov
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 2:23 pm
Местоположение: skype : iv73nikolov

Re: Въпроси за документите

Мнение от iv73nikolov »

Документи за Виена - 05.12.2011
plamen04
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Окт 16, 2011 2:27 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от plamen04 »

Сериозни ли бе хора !!! Ние днес 09.12.11пуснахме документите за Виена. Сложете в статистиката. Къде е тази статистика където съмишлениците ни искат да бъдат добавени? Какво се вижда там? Кажете къде да се видя като добавите и нас!
Аз попрочетох инфо в сайта на Квебек и това което разбрах, е че от 06 декември ще се искат документи за владеене на език. Тези документи трябва да се признават от министерството. Такъв документ от водещия ли трябва да се представя или от двамата? Явно ще трябва да ги пратим на по-късен етап, след като имаме номер на досие или нещо такова.
Док.Виена-09.12.11
Акюзе и TCFQ-26.03.12
Изт. $-03.04.12
Мейл за предст. покана-09.11.12
Интервю-04.06.2014-УСПЕШНО
Док.Сидни-12.06.14
Сума от кр.карта-16.08.14
Покана за мед./мед.-13.08.15/21.08.15
Покани за визи/визи03.09/24.09.15
Полет 19.10.15
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Въпроси за документите

Мнение от naskoAH »

plamen04 добавен си в статистиката . Успех с процедурата ! ;)

Това е линк за да се видиш

http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 0%BA%D0%B0
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от Icoman »

martatabs написа:До plamen04.
Чети тук и тук. В този формуляр попълваш точната сума която е предвидена за трима души. Няма плащане през сайт, попълваш нужната информация и се подписваш на определеното място. Чрез подписа си ти разрешаваш на съответните органи да изтеглят съответната сума. По-надолу има едни категории, попълни съответното квадратче, за да знаят хората за какво плащаш. Най-долу се попълват данните на водещият кандидат, ако картодържателя е различен.
Може ли и аз да се включа с едно въпросче, относно плащането с кредитна карта?
Как емиграционните власти теглят посочената сума във формуляра, тъй като за разплащане с кредитна карта знам че е необходим PIN код, който никъде не се изисква да бъде посочен? Питам защото и ние сме стигнали до този момент и се притесняваме да не се получи някакво недоразумение, което да ни забави.
Благодаря предварително!
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от Koko »

Icoman написа:
martatabs написа:До plamen04.
Чети тук и тук. В този формуляр попълваш точната сума която е предвидена за трима души. Няма плащане през сайт, попълваш нужната информация и се подписваш на определеното място. Чрез подписа си ти разрешаваш на съответните органи да изтеглят съответната сума. По-надолу има едни категории, попълни съответното квадратче, за да знаят хората за какво плащаш. Най-долу се попълват данните на водещият кандидат, ако картодържателя е различен.
Може ли и аз да се включа с едно въпросче, относно плащането с кредитна карта?
Как емиграционните власти теглят посочената сума във формуляра, тъй като за разплащане с кредитна карта знам че е необходим PIN код, който никъде не се изисква да бъде посочен? Питам защото и ние сме стигнали до този момент и се притесняваме да не се получи някакво недоразумение, което да ни забави.
Благодаря предварително!
Отговора го има в това което ти самият си цитирал от martatabs - с подписа си на формуляра ти им даваш правото да извършат плащането, т.е. може да се каже че подписа ти е вместо ПИН номер. (Като принципно положение всъщност ПИН кода сам по себе си има стойността на подпис с който оторизираш плащане с кредитна или дебитна карта)
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от Icoman »

emili_vn написа:По принцип канят с 57 и повече точки, но при 57-58 точки почти няма шанс да ви дадат 5-6 за адаптивност, за да минете. Предпоставка за получаване на 6 точки са знания за Квебек, пазара на труда, вашата професия и перфектен френски - нива С1/С2.
Моят съвет е да гоните с езика 60 точки. Обикновено за адаптивност се дават между 0 и 4 точки при средни нива на езика.
Понеже и мен ме вълнува този въпрос, искам да Ви попитам следното:
Аз и семейството ми имаме събрани 60т. без език и без адаптивност. За съжаление от 06.12.2011г. за да получим точки за език, трябва да държим тестове. Значи ли това че няма да ни поканят на интервю без резултати от въпросните тестове?
И още нещо- в апликейшъна има един 18-ти въпрос(Évaluation préliminaire d’immigration (EPI)), на който се чудя как да отговоря.
Фатално ли ще е ако отговоря с НЕ, именно поради това че не ми достигат точките, или е подвеждащ въпрос?
Ще съм Ви много благодарен ако Вие или някой от форума, който е запознат с казуса ми отговори.
Благодаря предварително!
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
Публикувай отговор