Спонсоршип

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
dilyana
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 12:40 am

Спонсоршип

Мнение от dilyana »

dilyana написа:zdraveyte na 14 noemvri sam odobrena za sponsorstvo sapruga mi e v BG vednaga proverih online na sponsorship aplication status pishe sponsorship application status pishe aplication received interesuva me niakoi ima li ideia kolko vreme shte otneme do izdavane na visata.PS:vsichki dokumenti sa izprateni vkluchitelno medicinski oshte v nachaloto blagodarya vi:)
Здравейте! На 14 ноември съм одобрена за спонсорство, съпруга ми е в България. Веднага проверих онлайн, на sponsorship application status пише "sponsorship application status-aplication received". Интересува ме, някой има ли идея, колко време ще отнеме до издаване на виза?
п.с.Всички документи са изпратени, включително медицински, още в началото. Благодаря ви!

От модератора-писането на кирилица е задължително! Следващ постинг написан на латиница, ще бъде директно изтрит!
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: sponsorship

Мнение от martatabs »

По коя програма сте кандидатствала?
dilyana
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 12:40 am

Re: sponsorship

Мнение от dilyana »

sponsorship of a spouse :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: sponsorship

Мнение от Koko »

dilyana написа:
dilyana написа:zdraveyte na 14 noemvri sam odobrena za sponsorstvo sapruga mi e v BG vednaga proverih online na sponsorship aplication status pishe sponsorship application status pishe aplication received interesuva me niakoi ima li ideia kolko vreme shte otneme do izdavane na visata.PS:vsichki dokumenti sa izprateni vkluchitelno medicinski oshte v nachaloto blagodarya vi:)
Здравейте! На 14 ноември съм одобрена за спонсорство, съпруга ми е в България. Веднага проверих онлайн, на sponsorship application status пише "sponsorship application status-aplication received". Интересува ме, някой има ли идея, колко време ще отнеме до издаване на виза?
п.с.Всички документи са изпратени, включително медицински, още в началото. Благодаря ви!

От модератора-писането на кирилица е задължително! Следващ постинг написан на латиница, ще бъде директно изтрит!
В официалният сайт някъде имаше таблица за това колко време отнема обработката на документи в съответното консулство, което би трябвало да е Букурещ във този случай.
Ако правилно разбирам - в момента сте на етапа получено одобрение от офиса в Мисисага за спонсора и сега документите би трябвало да отидат в офиса в Букурещ където ще се занимават с оформянето на документите за спонсорираният. Ако сте наистина на този етап - предполагам че ще отнеме още около максимум половин година.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Спонсоршип

Мнение от ivannklv »

Спонсорирах съпругата ми през лятото на 2009-та.От деня, в който документите бяха получени в офиса в Mississauga до деня,в който изпратиха имейл от Букурещ,за да изпрати паспорта си за виза минаха по-малко от 3 месеца.Наистина много бързо.Не мога да кажа дали е късмет или по принцип става толкова бързо.Спонсорирах я от БГ без да идвам в Канада (има тази опция ако си citizen).Проверявай редовно sponsorship application status,но имай предвид ,че го променят с малко закъснение.Има значение също така дали е изпратено абсолютно всичко,което искат като документи(дано не си пропуснала нещо),както и дали ще ти поискат още нещо допълнително - примерно допълнителни доказателства за нещо си(няма как да знаеш какво-могат да измислят какво ли не).Дано имате късмет и скоро да сте заедно - успех.
Nikova
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Окт 01, 2011 10:57 am

Re: Спонсоршип

Мнение от Nikova »

При нас нещата се движат така - изпратихме всички документи през август, първото писмо то Мисисага съпругът ми получи в края на октомври, сертификатът за селекция дойде в края на ноември и сега чакаме Букурещ. Към момента не са искали нищо допълнително.
Nikova
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Окт 01, 2011 10:57 am

Re: Спонсоршип

Мнение от Nikova »

Поканата за виза дойде днес!!!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Спонсоршип

Мнение от balbi »

Санта Клаус ис камин ту таун! ;)
Честито!!! ;)
cvete21
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Юни 01, 2010 3:40 am
Местоположение: Варна

Re: Спонсоршип

Мнение от cvete21 »

Честито, Nikova, за поканата! :)
Чудя се имиграционните служби не правят ли някакъв проблем за Sponsorship of spouse? Не си ли задават въпроси защо процедурата не е стартирана от двамата, а само единия минава интервю и след това спонсорира другия?
Също така се питам как се доказва съвместно съжителство, след като единия от партньорите вече е подал документи сам и е заминал за Квебек? Ако не е декларирал, че има spouse и след това иска да го спонсорира?
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Спонсоршип

Мнение от balbi »

cvete21 написа:Честито, Nikova, за поканата! :)
Чудя се имиграционните служби не правят ли някакъв проблем за Sponsorship of spouse? Не си ли задават въпроси защо процедурата не е стартирана от двамата, а само единия минава интервю и след това спонсорира другия?
Също така се питам как се доказва съвместно съжителство, след като единия от партньорите вече е подал документи сам и е заминал за Квебек? Ако не е декларирал, че има spouse и след това иска да го спонсорира?

Не не правят проблем особено, ако връзката е истинска. Не ме питай как разбират - затова данъкоплатците си плащаме данъците :), за да разбират т.е. да слагат хора, които разбират. Та истинска ли е връзката нещата се случват наистина бързо.
Няма смисъл да си задават въпроса защо процедурата не е стартирана от двамата - понякога процедурата се стартира и след това хората решават да заживеят заедно, понякога процедурата е твърде дълга, понякога единия човек за момента просто не вижда бъдещето си в имиграция. Причини бол, а не е работа на имиграционните да гадаят на кой какво му е било в главата в определен период от живота му.
Съжителство при споменатия от теб случай се доказва от преминал период. Всичко си го пише в документите за спонсорство - какво точно искат, какво им трябва и какво търсят.
А ти защо си задаваш подобни въпроси? :)
cvete21
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Юни 01, 2010 3:40 am
Местоположение: Варна

Re: Спонсоршип

Мнение от cvete21 »

balbi написа:
cvete21 написа:Честито, Nikova, за поканата! :)
Чудя се имиграционните служби не правят ли някакъв проблем за Sponsorship of spouse? Не си ли задават въпроси защо процедурата не е стартирана от двамата, а само единия минава интервю и след това спонсорира другия?
Също така се питам как се доказва съвместно съжителство, след като единия от партньорите вече е подал документи сам и е заминал за Квебек? Ако не е декларирал, че има spouse и след това иска да го спонсорира?

Не не правят проблем особено, ако връзката е истинска. Не ме питай как разбират - затова данъкоплатците си плащаме данъците :), за да разбират т.е. да слагат хора, които разбират. Та истинска ли е връзката нещата се случват наистина бързо.
Няма смисъл да си задават въпроса защо процедурата не е стартирана от двамата - понякога процедурата се стартира и след това хората решават да заживеят заедно, понякога процедурата е твърде дълга, понякога единия човек за момента просто не вижда бъдещето си в имиграция. Причини бол, а не е работа на имиграционните да гадаят на кой какво му е било в главата в определен период от живота му.
Съжителство при споменатия от теб случай се доказва от преминал период. Всичко си го пише в документите за спонсорство - какво точно искат, какво им трябва и какво търсят.
А ти защо си задаваш подобни въпроси? :)

Balbi, Благодаря ти за отговорите.
Задавам си такива въпроси, защото подадох документи сама още в началото и вече съм на етапа Очакване на покана за виза. Поради много причини не включих моя приятел в процедурата, като също така той не беше готов да имигрира. В момента обаче обмислям варианта за спонсорство в бъдеще и затова се чудя за тези неща.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Спонсоршип

Мнение от balbi »

Обикновено един брак решава всички проблеми при спонсоршипа. Ако връзката ви е с история нещата са лесни - в смисъл може да докажеш от къде произлизат отношенията на спонсорирания и спонсориращият.
Доста се различават нещата и ако спонсорираш гадже или съпруг - първото е трънлива пътека обвита с неизвестни, а второто е на 99% ясно. Трънлива е защото обикновено завършва въпреки всичко с писмо - всичко ви е наред, но ни пратете сертификат за брак и тогава ще продължим. Плаващи пясъци дето се казва! :)
Вземи визата, ела и се огледай, намери си една работа и ако решиш пускай докз за спонсорство - това е най-изчистеният и бърз път да си вземеш любимия човек при теб. :)
Късмет!
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Спонсоршип

Мнение от todor73 »

Ето я таблицата ;)

http://www.cic.gc.ca/francais/informati ... erm-cf.asp"

Миналата година срока е бил около 40 дена, сега е около 70, това за Мисисага, после 1 месец за сертификата от Квебек и още около 2 месеца от Букурещ за визата според поста на Никова.
diana_13
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 10:40 am

Re: Спонсоршип

Мнение от diana_13 »

Здравейте! Съпруга ми,който живее в Торонто и е канадски гражданин ми пусна покана за спонсорство на 3-ти януари 2013 г. и беше одобрен на 23-ти (доста бързо :) ),след това документите ни бяха изпратени в Румъния.В края на февруари получих писмо с искане за допълнителни изследвания,които трябваше да направя и те също са получени.От тогава чакам отговор за визата (вече 6-ти месец).Искам да попитам дали някой чака също такъв отговор и за колко време горе-доло става одобрението.Това е 4-та виза,която правим,предните бяха за посетителски визи,които ми бяха отказани и една за спонсорство,която също ми беше отказана(поради ред причини,с които няма смисъл да ви занимавам :( ).Знам,че максималното време за чакане е 12 месеца,но правя нещо като допитване,кой за колко време е получил отговор.Благодаря!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Спонсоршип

Мнение от Koko »

diana_13 написа:Здравейте! Съпруга ми,който живее в Торонто и е канадски гражданин ми пусна покана за спонсорство на 3-ти януари 2013 г. и беше одобрен на 23-ти (доста бързо :) ),след това документите ни бяха изпратени в Румъния.В края на февруари получих писмо с искане за допълнителни изследвания,които трябваше да направя и те също са получени.От тогава чакам отговор за визата (вече 6-ти месец).Искам да попитам дали някой чака също такъв отговор и за колко време горе-доло става одобрението.Това е 4-та виза,която правим,предните бяха за посетителски визи,които ми бяха отказани и една за спонсорство,която също ми беше отказана(поради ред причини,с които няма смисъл да ви занимавам :( ).Знам,че максималното време за чакане е 12 месеца,но правя нещо като допитване,кой за колко време е получил отговор.Благодаря!
Ако погледнеш в линка пуснат от Тодор73 по-горе, там пише че в момента срока за обработка на документи по тази категория в Букурещ е 12 месеца, като доколкото аз знам - няма максимален срок, т.е. няма гаранция че и тези 12 месеца ще са достатъчни. В доста от офисите в други държави сроковете са по-дълги. Също така, както виждам има вариант да си проверяваш статута на апликацията он-лайн, така че най-добре опитай да провериш каква информация ще намериш там.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор