Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от karelia79 »

Хихихи... Ами и на мен ми звучеше абсурдно да се подготвят документи толкова време, обаче истината е, че при нас излязоха страшно много разминавания, за които не се бяхме замисляли. И оттам се получи проблем. Впоследствие пък мъжа ми почна работа и ни посъветваха да подадем документи с тези от новата му работа, та чакахме и тях и т.н.

А пък за останалото - достатъчно чета форума и съм напълно наясно колко още чакане има... Но все пак си е първата сериозна крачка, така че моля ви не омаловажавайте събитието... :P
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
mimka_krasko
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Окт 01, 2009 6:05 pm

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от mimka_krasko »

Здравейте и от мен. След дълго мислене и ние решихме да пробваме да заминем за Квебек, но има някои неща, за които се чудя. Не знам дали аз да съм водещия, защото не знам кое е по-добре - този , който знае езика или този който е с по - голям професионален опит. Аз съм много добре с езика - завършила съм Френската гимназия в Пловдив, но работя като социален работник (държавна работа) от 1 година, а мъжа ми почти не знае френски, да не кажа изобщо, но пък има повече стаж от мен - 5 години работи като автомонтьор. Ние сме на 27 и 28 години.
Ще се радвам ако някой ми даде съвет.
Аватар
GAL73
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 3:39 am

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от GAL73 »

Повече инфо!Например образование - какво и кога ?
По принцип високо ниво по френски е добър старт за процедурата,но има и други фактори !
DCS Vienne -12.01.2011
accusé de réception -29.01.2011
интервю Виена -07.04.2011 - успешно
Bucarest-18.06.2011
Etiquettes-05.07.2011
Formulaires médicaux-24.01.2012

Покана за визи-08.05.2012
ВИЗИ-01.06.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от emili_vn »

mimka_krasko написа:Здравейте и от мен. След дълго мислене и ние решихме да пробваме да заминем за Квебек, но има някои неща, за които се чудя. Не знам дали аз да съм водещия, защото не знам кое е по-добре - този , който знае езика или този който е с по - голям професионален опит. Аз съм много добре с езика - завършила съм Френската гимназия в Пловдив, но работя като социален работник (държавна работа) от 1 година, а мъжа ми почти не знае френски, да не кажа изобщо, но пък има повече стаж от мен - 5 години работи като автомонтьор. Ние сме на 27 и 28 години.
Ще се радвам ако някой ми даде съвет.
Моят съвет е ти да си водеща, заради езика. На интервюто ще трябва да говорите около 40 минути до час, но може и повече, като основно говори водещия кандидат.
Твоят стаж е 1 година в момента, докато подадете документи ще са повече от 12 месеца, което означава 4 точки (при максимум за стаж 8 точки, които би взел той). Максимума за френски е 16 точки, което съответства на нива С1/С2. Нивото, с което се излиза от езикова гимназия е В2 или поне така твърдят всички, но предполагам, че пак си зависи от човека. Така че ти можеш да посочиш в докса ниво С1, да си опресниш френския и да гониш това ниво, което ще ти донесе 16 точки. За сравнение - ако той е водещ и вземе 4 точки повече от теб по критерия стаж, твоето ниво на езика - да речем С1 ще е оценено на 6 точки. Или за да спечелите 4 точки, ще загубите 10 до тук. Ако той е водещ и почва френския от 0-та какво ниво би постигнал за около година? Максимум В2 (а ако не му вървят езиците най-вероятно ще е В1), което ще му донесе 12 точки при В2 или 8 точки при В1.
Мисля, че вече сама можеш да си направиш сметката кой е по-добрия вариант, но да обобщим двата фактора:

Ако ти си водеща:
- стаж - 4 точки
- френски за водещ - 16 точки (С1)
- френски за придружаващ - 4 точки (В1)
Общо: 24 точки

Ако той е водещ:
- стаж - 8 точки
- френски за водещ 8 точки (Б1)
- френски за придружаващ - 6 точки (С1)
Общо: 22 точки
Ако той успее да покрие ниво В2, ще съберете повече точки. Т.е. трябва да си отговорите на въпроса как той учи езици.

От значение е също така и английския - оценява се само за водещия. Средно ниво (В1-В2) носи 4 точки.
Но така или иначе трябва да си сметнете точките по всички фактори. Ето я системата в синтезиран вариант:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nthese.pdf"
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
coolFIRE
Мнения: 92
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 2:59 pm

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от coolFIRE »

karelia79 по въпроса за документите напълно те разбирам какво имаш предвид. Ние нашите документи ги подготвяхме сигурно повече от 1/2 година. Поради мн фактори, не бяха само паричките, макар че и те изиграха своята роля в забавянето. :-) Например мъжът ми се беше загубил трудовата книжка и като се започна едно обикаляне по фирмите .., някои фирми междувременно ги бяха закрили, други се бяха преместили в други градове.. изобщо стана мн сложно. Да не говорим и за това, че някои бяха написали гршни данни, и трябваше да се връща после пак само зарди една дума.. Така че след цялото това суетене около набирането на всички докс, накрая като ги изпратих се почувствах мн добре. :-)
Поздрави и успех на всички!
mimka_krasko
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Окт 01, 2009 6:05 pm

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от mimka_krasko »

emili_vn написа:
mimka_krasko написа:Здравейте и от мен. След дълго мислене и ние решихме да пробваме да заминем за Квебек, но има някои неща, за които се чудя. Не знам дали аз да съм водещия, защото не знам кое е по-добре - този , който знае езика или този който е с по - голям професионален опит. Аз съм много добре с езика - завършила съм Френската гимназия в Пловдив, но работя като социален работник (държавна работа) от 1 година, а мъжа ми почти не знае френски, да не кажа изобщо, но пък има повече стаж от мен - 5 години работи като автомонтьор. Ние сме на 27 и 28 години.
Ще се радвам ако някой ми даде съвет.
Моят съвет е ти да си водеща, заради езика. На интервюто ще трябва да говорите около 40 минути до час, но може и повече, като основно говори водещия кандидат.
Твоят стаж е 1 година в момента, докато подадете документи ще са повече от 12 месеца, което означава 4 точки (при максимум за стаж 8 точки, които би взел той). Максимума за френски е 16 точки, което съответства на нива С1/С2. Нивото, с което се излиза от езикова гимназия е В2 или поне така твърдят всички, но предполагам, че пак си зависи от човека. Така че ти можеш да посочиш в докса ниво С1, да си опресниш френския и да гониш това ниво, което ще ти донесе 16 точки. За сравнение - ако той е водещ и вземе 4 точки повече от теб по критерия стаж, твоето ниво на езика - да речем С1 ще е оценено на 6 точки. Или за да спечелите 4 точки, ще загубите 10 до тук. Ако той е водещ и почва френския от 0-та какво ниво би постигнал за около година? Максимум В2 (а ако не му вървят езиците най-вероятно ще е В1), което ще му донесе 12 точки при В2 или 8 точки при В1.
Мисля, че вече сама можеш да си направиш сметката кой е по-добрия вариант, но да обобщим двата фактора:

Ако ти си водеща:
- стаж - 4 точки
- френски за водещ - 16 точки (С1)
- френски за придружаващ - 4 точки (В1)
Общо: 24 точки

Ако той е водещ:
- стаж - 8 точки
- френски за водещ 8 точки (Б1)
- френски за придружаващ - 6 точки (С1)
Общо: 22 точки
Ако той успее да покрие ниво В2, ще съберете повече точки. Т.е. трябва да си отговорите на въпроса как той учи езици.

От значение е също така и английския - оценява се само за водещия. Средно ниво (В1-В2) носи 4 точки.
Но така или иначе трябва да си сметнете точките по всички фактори. Ето я системата в синтезиран вариант:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nthese.pdf"
Много благодаря за изчерпателния отговор!!!
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от vlaleva »

Ние сме семейство от Бургас,с две деца на 6 и на 1,5 г.Отскоро сме решили да подаваме документи за Канада,така че все още предимно четем и систематизираме нещата.Силно се надявам,че до края на годината ще можем да подадем документи.Аз ще бъда водещия кандидат,тъй като имам стаж по специалността си(Завършила съм Испанска филология и съм работила като учителка).Мъжът ми е завършил Агрономство,но не е работил като такъв.С френския сме засега на съвсем начално ниво,но смятам,че след испанския и италианския,които говоря,няма да имам големи проблеми с френския(освен с произношението,което ме притеснява доста :^) Иначе с английския сме, да кажем, на ниво Intermediate.Смятам,че събираме достатъчно точки(забравих да кажа и за годините-аз на 30,той на 33),за да помечатем за Канада:)А това забавяне на акюзета във Виена не ме притеснява,когато-тогава.Тъкмо ще можем да напреднем с френския и да се справим по-бързо с всичките такси,които изисква процедурата.Успех на всички!
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
T_LEO
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Апр 16, 2011 9:00 am
Местоположение: Бургас

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от T_LEO »

vlaleva написа:Ние сме семейство от Бургас,с две деца на 6 и на 1,5 г.Отскоро сме решили да подаваме документи за Канада,така че все още предимно четем и систематизираме нещата.Силно се надявам,че до края на годината ще можем да подадем документи.Аз ще бъда водещия кандидат,тъй като имам стаж по специалността си(Завършила съм Испанска филология и съм работила като учителка).Мъжът ми е завършил Агрономство,но не е работил като такъв.С френския сме засега на съвсем начално ниво,но смятам,че след испанския и италианския,които говоря,няма да имам големи проблеми с френския(освен с произношението,което ме притеснява доста :^) Иначе с английския сме, да кажем, на ниво Intermediate.Смятам,че събираме достатъчно точки(забравих да кажа и за годините-аз на 30,той на 33),за да помечатем за Канада:)А това забавяне на акюзета във Виена не ме притеснява,когато-тогава.Тъкмо ще можем да напреднем с френския и да се справим по-бързо с всичките такси,които изисква процедурата.Успех на всички!
Приевет :) ние също сме от Бургас, с деца на 6, на 1.3мес. плюс още едно по-голямо на 16 :) Мисля, че няма да имаш никакви проблеми с френския, явно ти се отдават езиците, още повече, че са от една и съща езикова група. Аз съм завършила френска гимназия и лингвистика след това, но доста съм позабравила, понеже не съм ползвала езика 11 години. Сега си опреснявам знанията в Алианс Франсез. Ако имаш нужда от някаква информация, на линия съм - на лични, а защо не и на живо :) Ще се радвам да се запознаем. Успех !!!
DCS Vienne - 30.09.2011
Entrevue - 07.11.2013
Doc. Sydney - 04.12.2013/11.12.2013
Баркодове - 29.01.2014
Медицинснки - 25.04.2014/ 08.05.2014
Покана за визи - 16.03.2015
ВИЗИ - 28.03.2015
Полет - 24.04.2015
Viktoriya
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 9:16 am
Местоположение: Варна

Re: Хайде да се запознаем за имиграция в Квебек

Мнение от Viktoriya »

Bonjour :)

Нека се включим и ние от Варна. Все още сме в процес на проучване и смятане на необходимите точки и първи стъпки в ученето на френски (от 1 месец ходим на уроци). Досега нито един от нас не е учил езика и сме съвсем начинаещи, но намерихме добри учители във Варна , ходим при швейцарец, чийто роден език е френския и постоянно ни говори ,за да свикваме. Колебаем се все още кой да бъде водещ кандидат, защото мъжът ми е с по-доброто образование и повече тр.стаж, но пък на мен повече ми приляга ученето на езика....
Ако може да дадете мнение според вас кой е по-подходящ за водещ ще ви бъда мноого благодарна ! :) :)

Аз - 23 години, бакалавър Икономика на недвижимата собственост , стаж по специалността нямам, общия ми тр.стаж е 21 месеца, английски ниво upper intermediate , с френския засега съм малко над 0 ,но както казах по-бързо го уча от мъжаааа:)

Той - 26 години, бакалавър Информатика, стаж по специалността 1.6 година, общ стаж - 3 години, английски intermediate, с френския малко по малко напредва... ;))))

Успех на всички ! :P
Публикувай отговор