Спешна нужда от лекари в Монтреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от ablood »

YOUPPI написа:...не е нормално опериран да се изхвърля след 2 часа на улицат...
Верно??? ИЗХВЪРЛИХА те? Това е трябвало да се снима и дава по телевизията. Нормално пациентите биват внимателно извеждани. К'во си им направил? Обиждал си ги както обиждаш Пумпи ли?
YOUPPI написа:...не е нормално да се виси по 13-20 часа в спешното...
Не е нормално за спешен случай. Ако не си спешен отиваш при нормален лейар, не в спешното. Синът ми направи отит преди 2 седмици. Взех го сгърчен от болка от училище и влязох в най-близката walk-in клиника без да имам нито час, нито досие. След 3 часа си тръгнахме прегледани и с рецепта.

Наскоро ходих при личния си лекар за дребен проблем. Не се бях обадил предварително (беше ми на път и влязох спонтанно), за това ме оставиха да чакам почти час, но все пак ме прие и ме оправи.
YOUPPI написа:...не е нормално да ме преглеждат и опипват без ръкавици (нямам идея колко е опипал преди мен) ...
Зависи къде те пипат. За интимните области слагат ръкавици.

Ти или си магнит за неприятности, или колосално мрънкало. Системата наистина е ОТНОСИТЕЛНО зле, но ако ти си със завишени изисквания не означава, че космосът ти е виновен.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
atmosfear
Изгонен от форума
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 11:06 pm

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от atmosfear »

Системата работи много добре, ако имаш главоболие примерно. Ама ха си имал късмета да хванеш нещо мъъъничко по сложно и различно от началните знания на ветеринарен доктор, и почват мъките. Ха сега първо иди за снимки, с час и дата, при специалист. Ако имаш късмет, въпреки че имаш час и дата, това не означава че няма на въпросният час и дата няма да чакаш още няколко часа.....щото така му е кеф на доктора примерно. Тука си го съчиних за кефа, но честно казано, мене въобще не ме ебава каква е причината. Ха познай от раз какво би станало ако кой да е друг действа по същият начин, примерно сфетофара, автобуса, самолета, и т.н.н.н.н.н.
След това пък недай си боже след снимките наистина да имаш нещо сериозно, само за пример от познат, проблеми с бъбреците и черният дроб. Веднага и светкавично ти назначават дата за операция, за след 6м-1г. Не че като наближи времето за операция пак няма да ти се обадят светкавично и светкавично да отложат датата с още 6м примерно (ако си късметлия), и пак т.н.н.н.н.н.н.
Въобще, истината за Канадското здравеопазване е че ако имате сериозни проблеми, и малко пари, и не сте местен, просто забравете да ви оправят, или по скоро така ще ви оправят че няма закъде повече. Местните клиники, онези хубавите и просторните с многото персонал и оборудване са правени за местните хорица, с местно образование (па било то и основно), с местна работа, местно жилище, местна пенсийка, местна допълнителна здравна осигуровка. Само за пример поинтересувайте се какви застраховки ползва и най тъпият чистач, ама на държавна работа, и после да не се чудите защо средната класа е така преебана.
А да, за заплатите на докторите, за ония там дето упойват, наскоро казаха че е около 400 хиляди на година. За дентистите не знам, там може и повече да взимат, но да им са честити, не са се мъчили малко докато се изучат :tmi:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от pumpy »

atmosfear написа: А да, за заплатите на докторите, за ония там дето упойват, наскоро казаха че е около 400 хиляди на година.
Аз нямам проблем янестезиолога да взима и 800к годишно. Няма по стресова специалност от тази и ако някой трябва да получава добра заплата, това е точно този, от който зависи дали ще се "събудя" след операцията или ще си остана или цял живот мъртав или цял живот като цвете в сакция....
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от ablood »

atmosfear написа:Местните клиники, онези хубавите и просторните с многото персонал и оборудване са правени за местните хорица, с местно образование (па било то и основно), с местна работа, местно жилище, местна пенсийка, местна допълнителна здравна осигуровка. Само за пример поинтересувайте се какви застраховки ползва и най тъпият чистач, ама на държавна работа, и после да не се чудите защо средната класа е така преебана
Егати и социализма, а? ;)
Значи средната класа нила прееб@на, но работническата ("тъпи чистачи" и т.н.) се кефи на "хубави и просторни клиники с много персонал и оборудване".

К'во ти пречи да си направиш допълнителна "местна" здравна осигуровка, щом си недоволен от държавната?

Абе изобщо много глупости изписа в един пост.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от IFF »

Наскоро показваха една жена по телевизията, открили и преди 7-8 месеца рак в първи стадий, с много добри шансове за операция, която била назначена за след...... 6 месеца. сега жената е в четвърти стадай и няма никакви шансове, просто чака кога ще си отиде. Да пази господ да не се разболяваме сериозно.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от Bistra »

Синът ми беше приет по спешност за операция на сливиците в рамките на няколко часа след извършване на специфично изледване на дишането му, докато спи.
Операцията на сливиците е планова и нормално се чака няколко месеца.
След операцията го оставиха за 24 часово наблюдение , защото беше класифициран като пациент група "А", т.е. беше лежал в същата тая болница заради друг проблем.
Аз лично видях таткото на детенцето, което без да искаме бяхме изместили, защото той влетя буквално в реанимацията да се разправя.
Беше му обяснено, че са ги отложили заради спешен случай.
Не сме плащали нищо допълнително. Дори самите ние не бяхме наясно със сериозността на проблема.
Направлението за клиниката Уши-нос-гърло ни го беше дал случаен лекар от walk in клиника.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
atmosfear
Изгонен от форума
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 11:06 pm

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от atmosfear »

pumpy написа:
atmosfear написа: А да, за заплатите на докторите, за ония там дето упойват, наскоро казаха че е около 400 хиляди на година.
Аз нямам проблем янестезиолога да взима и 800к годишно. Няма по стресова специалност от тази и ако някой трябва да получава добра заплата, това е точно този, от който зависи дали ще се "събудя" след операцията или ще си остана или цял живот мъртав или цял живот като цвете в сакция....
Не съм го казал в ироничен тон, просто казвам в прав текст колко им е заплатата. Само дето средната заплата в Канада на семейство се води под 50к на година, така че ми е интересно колко пациента се предполага да обслужва този доктор, че да му е заслужена заплатата?
atmosfear
Изгонен от форума
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 11:06 pm

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от atmosfear »

Операция на сливиците за местните е като здравей здрасти. Ей сега ако отида при доктора и му кажа виж кво, искам операция на сливиците, и веднага ша ми назначат една, че даже и ще ме упоят че да не взема да си променя мнението :)
Също ако решиш да си обрезеш синчето, ти гарантирам че няма да чакаш и 1ч :lol:
Така че опитай пак, ама с нещо по сериозно, не....сливици
atmosfear
Изгонен от форума
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 11:06 pm

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от atmosfear »

ablood написа:
atmosfear написа:Местните клиники, онези хубавите и просторните с многото персонал и оборудване са правени за местните хорица, с местно образование (па било то и основно), с местна работа, местно жилище, местна пенсийка, местна допълнителна здравна осигуровка. Само за пример поинтересувайте се какви застраховки ползва и най тъпият чистач, ама на държавна работа, и после да не се чудите защо средната класа е така преебана
Егати и социализма, а? ;)
Значи средната класа нила прееб@на, но работническата ("тъпи чистачи" и т.н.) се кефи на "хубави и просторни клиники с много персонал и оборудване".

К'во ти пречи да си направиш допълнителна "местна" здравна осигуровка, щом си недоволен от държавната?

Абе изобщо много глупости изписа в един пост.
Пречи ми цената която трябва да плащам ако искам АЗ да си платя допълнителната здравна осигуровка, цена която НИКОЙ не ми покрива, и цена която е ПОКРИТА за ДЪРЖАВНИТЕ служители, па били те и чистачи.
И за да не си помислете че наливам вода в мелницата за БГ, там положението е още много много по зле дори и от Канада :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от Bistra »

Говориш абсолютно наизуст в момента. За операция на сливиците се чака средно между 3 и 6 месеца. Ако си представяш българската такава дето те дерат на живо си в огромна заблуда отново. Поне на сина ми беше с пълна упойка и анестезиолог, както си му е реда. За да отидеш при анестезиолог не знам дали си наясно, че ти правят електрокардиограма преди това, също.
Ако си оперираш сливиците от днес за утре, обади се! Ще те поздравя и почерпя след това. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
bruto
Мнения: 99
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 1:03 pm

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от bruto »

Пред точно 10 дена ми правиха операция (няма да уточнявам каква)в болницата Леикшор и искам да споделя моите наблюдения.Персонала бяха изключително вежливи и внимателни,а болницата е на прилично ниво и всичко е добре организирано.Но ,като цяло системата работи доста мудно .....а за професионализма на докторите не бих се наел да коментирам,защото аз не съм специалист и не е редно.Личното ми мнение обаче е ще в БГ съм срещал изключителни доктори,но нямах тази възможност да се прибера и затова предприех тази крачка тук.
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от YOUPPI »

pumpy написа:Диагнозата ми се подтвърждава. Бил съм напълно прав, когато се опитах да прекратя всякаква дискусия с поредния ........
В България имам диплома и стаж, повече от 4 години, като Лекар по дентална медицина.
В САЩ се обучавам и дипломирам през 12/2011 в училище по дентална медицина и получавам диплома за Доктор по дентална хирургия. Между дтугото от месец август тази година имам издържам лицензионен изпит, скойто мога да практикувам дентална медицина в повече от 30 щата, които спокойно мога да прибавя към онези 26 страни от Европейския съюз, Австралия, ЮАР и Нова Зеландия.
Да имам и диплома и за дентален хигиенист, но не бих си позволил да взимам отношение по медицински теми само въз основа на това си образование, просто защото знам КЪДЕ ми е мястото, за разлика от някои самозабравили се първенюта.......
Да, нарече ме простак, остава да кажеш кои са другите такива. Би ли ми обяснил, коя от дипломите ти (които ти дават право, но не практикуваш, нали), ти дава право да даваш диагнози и да определяш кое е ненужно и т.н.? Особенно без да си ме погледнал и да видиш къде е проблема, а само възосова на едно мнение във форум. При всичките ти "дипломи" (ако някой е видял някоя от тях да драсне едно ЛС), бъди така добър да ме проясниш, как се лекува киста. Кеф ти на зъба:

http://www.cariesmedia.com/?p=70"

кеф ти на задника. Май това в устата си е чиста хирургия, нали? Че аз ако ти кажа, че имам киста и трябва да я режеш (оперираш или както искаш го наречи), ти шкафа с клещите и лостовете ли ще ми покажеш и ще ми кажеш да се оправям? А де късмет да го направиш, защото тогава ще те послушам за
pumpy написа: ще се погрижа да не практикува следващите години и освен това да ми напише един хуваб чек...
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от YOUPPI »

ablood написа:Верно??? ИЗХВЪРЛИХА те? Това е трябвало да се снима и дава по телевизията. Нормално пациентите биват внимателно извеждани. К'во си им направил? Обиждал си ги както обиждаш Пумпи ли?
Добре де, "ПОКАНИХА" ме да си ходя. Е, преди това ме накараха да мина през тоалетната и изрично ме попитаха дали съм се облекчил по малка нужда. Явно се чисти нещо от упойката, но не съм сигурен.
YOUPPI написа:...не е нормално да ме преглеждат и опипват без ръкавици (нямам идея колко е опипал преди мен) ...
Зависи къде те пипат. За интимните области слагат ръкавици.[/quote]

Мисля, че споменах УРОЛОГ... той общо взето пипа все на едно и също място, нали?
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от Koko »

Мисля че тази тема отдавна излезна от добрия тон, както и от същинския въпрос заради който беше започната.
Няма да я заключвам, но определено ще помоля спорещите страни да не продължават повече, не виждам никаква полза от това.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Спешна нужда от лекари в Монтреал

Мнение от roumensp »

atmosfear написа:
ablood написа:
atmosfear написа:Местните клиники, онези хубавите и просторните с многото персонал и оборудване са правени за местните хорица, с местно образование (па било то и основно), с местна работа, местно жилище, местна пенсийка, местна допълнителна здравна осигуровка. Само за пример поинтересувайте се какви застраховки ползва и най тъпият чистач, ама на държавна работа, и после да не се чудите защо средната класа е така преебана
Егати и социализма, а? ;)
Значи средната класа нила прееб@на, но работническата ("тъпи чистачи" и т.н.) се кефи на "хубави и просторни клиники с много персонал и оборудване".

К'во ти пречи да си направиш допълнителна "местна" здравна осигуровка, щом си недоволен от държавната?

Абе изобщо много глупости изписа в един пост.
Пречи ми цената която трябва да плащам ако искам АЗ да си платя допълнителната здравна осигуровка, цена която НИКОЙ не ми покрива, и цена която е ПОКРИТА за ДЪРЖАВНИТЕ служители, па били те и чистачи.
И за да не си помислете че наливам вода в мелницата за БГ, там положението е още много много по зле дори и от Канада :)
Всичките ти писания са изсмукани от пръстите.

Аз работя в частна фирма и тя плаща extended health, dental и vision осигуровки на цялото ми семейство, не само на мен. Плаща и провинциалната такса за цялото ми семейство (в BC има такава). За всичко това ми удържат около $50/месец.
Едва ли мога да бъда наречен "местен", каквото и да разбираш под това ...

Повечето "нормални" частни фирми спонсорират extended health/dental застраховки, ако не за цялото семейство, то поне за служителя. Но ако си self employed / sole proprietor или на кофти работа - сам си плащаш (ако искаш), няма начин. Не вярвам в Квебек да е по-различно ...

Колкото до чакането за операции и висенето в emergency - има още какво да се желае, не отричам. Но който иска евтино и достъпно здравеопазване трябва да се примири с това. Докато живеех в Щатите почти никога не съм чакал за нищо, но там цените са жестоки, ако нямаш добра застраховка ... например раждането на жена ми струваше точно $20,000.
Публикувай отговор