Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Joya »

Аз така направих и нямах проблеми, ако някой е пробвал другият вариант може да каже какъв документ е пратил?! Успех с документите.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
vakavchieva33
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 1:10 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от vakavchieva33 »

Здравейте! Вече сме във фаза набиране на документи и имам въпрос, свързан с документите на съпруга ми, който не е водещият кандидат. Той е собственик и управител на две фирми. Като такъв трябва ли да представяме съдебното решение за регистрация, актуално състояние и булстат. Как иначе ще издаде сам на себе си служебна бележка, препоръки и др. подобни?! Предварително благодаря за съветите :)
DCS - 29.11.2011
Аccusé de réception - 16.04.2012 г.
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Въпроси за документите

Мнение от Bubi »

Здравейте,
Имам следния въпрос: Сестра ми ще подава документи за Канада, с приятеля си живеят заедно от около 5 години и имат 2 деца, но нямат обща адресна регистрация. Тя ще е водещия кандидат и покрива точките както сама, така и с него. Проблемът е обаче, че той имаше кола на лизинг, по който дължи пари. Колата е открадната преди две седмици и лизинговата компания прекратява договора. Как обаче ще процедира след това не е ясно, защото нямат точна процедура, всичко е според зависи. Та възможно е да повдигнат съдебно дело срещу него, а той в момента не може да внесе дължимата сума, а и може би ще се наложи да я изплаща още доста дълго време. Освен това той има ЕООД, по което дължи някакви данъци. Просто бизнеса му тръгна доста назад след кризата. Та тя сега се чуди дали да подават документи заедно /защото в такъв случай трябва да сключат граждански брак/, или да подаде сама и после вече не знам, той да дойде след това. Ако подадат заедно дали в някакъв определен етап ще им откажат заради него. Може ли ако това се случи тя да продължи сама процедурата след като са подали заедно документи? Или пък ако сега решат да сключат брак и после се объркат нещата тя ще може ли след това да подаде сама?
Ох, доста объркано стана, ще съм благодарна на всеки който даде мнение по въпроса какво би било по-добре да се направи в дадената ситуация и на хора, които са минали по този път да споделят.
Благодаря предварително.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

vakavchieva33 написа:Здравейте! Вече сме във фаза набиране на документи и имам въпрос, свързан с документите на съпруга ми, който не е водещият кандидат. Той е собственик и управител на две фирми. Като такъв трябва ли да представяме съдебното решение за регистрация, актуално състояние и булстат. Как иначе ще издаде сам на себе си служебна бележка, препоръки и др. подобни?! Предварително благодаря за съветите :)
Досатъчно е да покажете осигурителна книжка. Като управител на фирма се предполага да е самоосигуряващ се и съотвенто да попълва такава книжка и да я заверява от време на време.

Препоръки в този случай може от колега или дори от бизнес партньор или поне това ми е останало в главата от всичко което четох преди две години.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

Bubi написа:Здравейте,
Имам следния въпрос: Сестра ми ще подава документи за Канада, с приятеля си живеят заедно от около 5 години и имат 2 деца, но нямат обща адресна регистрация. Тя ще е водещия кандидат и покрива точките както сама, така и с него. Проблемът е обаче, че той имаше кола на лизинг, по който дължи пари. Колата е открадната преди две седмици и лизинговата компания прекратява договора. Как обаче ще процедира след това не е ясно, защото нямат точна процедура, всичко е според зависи. Та възможно е да повдигнат съдебно дело срещу него, а той в момента не може да внесе дължимата сума, а и може би ще се наложи да я изплаща още доста дълго време. Освен това той има ЕООД, по което дължи някакви данъци. Просто бизнеса му тръгна доста назад след кризата. Та тя сега се чуди дали да подават документи заедно /защото в такъв случай трябва да сключат граждански брак/, или да подаде сама и после вече не знам, той да дойде след това. Ако подадат заедно дали в някакъв определен етап ще им откажат заради него. Може ли ако това се случи тя да продължи сама процедурата след като са подали заедно документи? Или пък ако сега решат да сключат брак и после се объркат нещата тя ще може ли след това да подаде сама?
Ох, доста объркано стана, ще съм благодарна на всеки който даде мнение по въпроса какво би било по-добре да се направи в дадената ситуация и на хора, които са минали по този път да споделят.
Благодаря предварително.
Имаше момче от форума, с което се познаваме и лично - заедно със съпругата му бяха взели сертификат но после се разделиха и той помоли да му преизчислят точките като самостоятелен кандидат. Преизчислиха му ги, пристигна без нея и сега живее тук.
Аз поне не съм чул на някой да са му отказали виза за това че дължи пари в България. Ние със съпругата ми, както и много други имигранти дължим пари в БГ и все още ги изплащаме - никой на никакъв етап не ни е питал кому какво дължим. Също имаме познати които са с невнасяни осигуровки и не особено гладко приключили ЕТ фирми. И те си минаха спокойно процедурата.
На етап Букурещ ще ви искат свидетелство за съдимост. Не съм сигурен какво точно трябва да направи човек и за какво трябва да го осъдят за да му се впише в свидетелтсвото за съдимост, но то със сигурност ще отнеме повече време от получаването на виза, така че - смело напред!

Ъъ, само да вмъкна че вариантът да дойде само тя и после да го паренира (дето му викаме ние да го дръпне) може да се проточи много дълги години и да коства много нерви и усилия... така че ако искат да са заедно, най-добре да кандидатстват заедно.
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Въпроси за документите

Мнение от Bubi »

Благодаря много за отговора demococcus,
И на мен варианта с паренирането не ми допада много, защото тя е с две малки деца, едно на 2 годинки и едно на 1 месец, та като дойде в началото ще й е доста трудно сама. Аз живея тук и с каквото мога ще й помагам, но не е същото естествено.
Преди малко разбрах, че може също тя да подаде сама и ако мине интервюто ако всичко е наред да сключат брак след като вече има сертификата и той да мине процедурата само за Букурещ. Ако това наистина е възможно май е идеалния вариант в случая.
tantan
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 4:57 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от tantan »

Има въпрос в DCS който не съм сигурна, че разбирам добре."Est-ce que l’un ou plusieurs des diplômes inscrits à la question 8 sont des diplômes du Québec ou l’équivalent et font partie des choix suivants.", т.е дали дипломите ми отговарят на някои от следващите изброени ли? :?: И ако не какво се пише в "Autre"? Благодаря предварително! :)
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

tantan написа:Има въпрос в DCS който не съм сигурна, че разбирам добре."Est-ce que l’un ou plusieurs des diplômes inscrits à la question 8 sont des diplômes du Québec ou l’équivalent et font partie des choix suivants.", т.е дали дипломите ми отговарят на някои от следващите изброени ли? :?: И ако не какво се пише в "Autre"? Благодаря предварително! :)
"Дали една или повече дипломи посочени във въпрос 8 са дипломи от Квебек, или еквивалентни и са част от следните примери:....", от това следва че в Autre пишеш S.O.(Sans Objet)
tantan
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 4:57 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от tantan »

Благодаря! :)
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

Колеги, търся конспекта със въпросите за интервюто. Сетих се че някъде във Wiki ги имаше, но има някакъв проблем с него и не успявам да вляза. Благодаря, поздрави.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Joya »

http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 1%81%D0%B0
http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 1%81%D0%B0 - ако не можеш да го отвориш, дай мейл на лични и ще ти го пусна
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Tish »

Добвете и нас в табличката на чакащите.
Днес пратихме със Спиди документите до Виена :)
Аватар
milagro
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2011 2:09 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от milagro »

Здравейте! Четох, четох и станах разногледа. Бих искала да Ви попитам следното: Съпруга ми е работил до 2010 г на трудов договор, след което е съкратен, на патент след това и сега си направи негова фирма. Какви документи да изпратя за патента, защото се е самоосигурявал като свободно практикуващ професия. Има една патентна декларация- нея ли да преведем, защото е цял ферман или ще ме посъветвате да извадя от НОИ актуална информация за стажа?!
Продължителност на процедурата: 06.12.2011- 07.05.2014 год.
Аватар
milagro
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2011 2:09 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от milagro »

Айде отново аз! Бих искала да Ви попитам какво трябва да съдържа декларацията от бившата съпругата на мъжа ми, че няма против да емигрираме в Квебек
Продължителност на процедурата: 06.12.2011- 07.05.2014 год.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

milagro написа:...Какви документи да изпратя за патента, защото се е самоосигурявал като свободно практикуващ професия...
Заверена осигурителна книжка.
Публикувай отговор