Документи Букурещ - Пролет 2011

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

Деситта7
Казват ти ако ползваш някакъв представител, тогава да го попълваш този формуляр, а ти доколкото разбирам нямаш и съответно отговаряш, че не си ползвала такъв.
Manchester United Football Club
desitta7
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 08, 2010 7:18 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от desitta7 »

То това и аз го разбирам :) , но учудването ми идва от това, че след като веднъж не съм го попълнила, когато се подаваха документите към Букурещ, защо пак ми го пращат :o
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

За да са абсолютно сигурни , че нямаш представител....
Десиииии, дати имам проблемите :D
Manchester United Football Club
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от fandjo »

и ние да се похвалим, че от 30.09. сме в кюпа с миналите медицински, а бяхме на преглед на 12.09.
Обадих се по телефона на 029394725 и човека, който отговори, ме свърза с друг, който можел обясни кое какво и къде е, защото в МОМ няма информация за резулатите. Вторият младеж ми каза да му оставя номер за връзка и след 10-на минути ми се обади, като ми обясни, че резултати при тях нямат, но могат да ми кажат докъде са стигнали документите ни. Тогава вече каза, че медицинските са на трета комисия, което означавало, че щом досега не са ни потърсили всичко трябва да е ОК. ;)
Така, че ако ще звъните питайте направо докъде са стигнали формулярите ви, за да си спестите обяснението на това, че те нямат резултати, а само инфо докъде е процедурата.
:!: а и накрая най-приятното... разговора приключи с ... така, че чакайте покани за визи :party:
“I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots.” Albert Einstein
facile
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Ное 14, 2008 4:17 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от facile »

Здравейте на всички .След дълго чакане и доста нерви вече имаме медицински.Получихме ги на 06.09.
Успех на всички и кураж .






19.04- application received
26.09-in process
27.09- medical report
bubush82
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Мар 22, 2011 6:46 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от bubush82 »

Май ние с изпратените документи в края на Май месец , ще има да 4акаме доста :(

Е тя грешката е наша ! .....

Успех на всички.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

Защо пък някой трябва да се чувства виновен, че си е пратил документите с леко закъснение?
Всеки има правото сам да си реши в рамките на една година след интервюто кога да си праща документите.
А това, че сроковете стават все по-дълги определено не е проблем на кандидатите... въпреки, че го изпитваме на наш гръб.
Цялата тази процедура в Букурещ е излишно дълга. Ако се наемат още служители досиетата ще се движат по-бързо и няма да има бързи и бавни опашки.
Има и друг вариант... орязване на квотата в такива размери , че да се работи в нормални срокове и с наличния персонал.
Manchester United Football Club
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от martatabs »

mufc написа:Цялата тази процедура в Букурещ е излишно дълга. Ако се наемат още служители досиетата ще се движат по-бързо и няма да има бързи и бавни опашки.
Прав си, но това би довело след себе си увеличение на таксата (и без това са високи), защото разходите за заплати скачат.
mufc написа:Има и друг вариант... орязване на квотата в такива размери , че да се работи в нормални срокове и с наличния персонал.
Това не го подкрепям в оглед на това че съм на началната фаза и би могло да ми се отрази по някакъв начин, както и на други.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

При всички положения трябва да се вземат някакви мерки, защото хората в чувство на безтегловност ще стават все повече и повече...
Почувствах се отвратително тъпо като в Букурещ ми казаха, че нямат никаква идея кога ще се пратят медицински, защото имало голяма опашка от досиета които тепърва чакат да им бъде поставена първоначална отценка... а сроковете на доста от съфорумците вече изтекоха и в момента се седи в неизвестност... а не сме само българите така.... обърни внимание, че и при румънци и молдовци е същата история... системата вече явно е яко задъхана, а кандидатите стават все повече и повече...
Manchester United Football Club
Аватар
GRus
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 5:56 am
Местоположение: Montréal

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от GRus »

Разгеле и аз вече съм "в процес", според он-лайн системата. ^_^
If everything seems under control you're just not going fast enough
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

GRus
Викаш пак поне някакво движение има макар и минимално :y: ( то вече наистина трябва да се радваме дори и на това)
Не бързам да честитя, защото знаеш мнението ми за тази онлайн система.
Manchester United Football Club
Аватар
GRus
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 5:56 am
Местоположение: Montréal

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от GRus »

Е, то няма кой знае какво за честитене, но поне виждаме че нещата се движат по малко, макар и със закъснение. Любопитна съм какво се случва с Анна К и Niki2a, с които сме подали почти в един ден.
If everything seems under control you're just not going fast enough
cvete21
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Юни 01, 2010 3:40 am
Местоположение: Варна

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от cvete21 »

Здравейте и честито на всички с ОК на медицинските! :)
Аз от своя страна се явих на прегледи на 07.10., но ми поискаха да изпратя допълнителни документи за минало заболяване, преведени на английски. Някой има ли впечатления от агенции за превод на английски във Варна и по- конкретно за агенции Нов век и Varna Translate? Благодаря предварително!
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от pavelyankov »

cvete21 написа:Здравейте и честито на всички с ОК на медицинските! :)
Аз от своя страна се явих на прегледи на 07.10., но ми поискаха да изпратя допълнителни документи за минало заболяване, преведени на английски. Някой има ли впечатления от агенции за превод на английски във Варна и по- конкретно за агенции Нов век и Varna Translate? Благодаря предварително!
Здравейте,
на нас ни искаха допълнителен преглед от определен специалист и становище, преведено на английски. Ползвахме Нов век - консултират се лекар за терминологиите (МКБ, ССС, ЛМР и пр. неясни съкращения :D ). Превода стана за 2-3 дни, цената мисля беше 16 лв/стр. Утре становището трябва да е в Грийнберг и да тръгват вече и нашите медицински (направихме ги на 19.09.)
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
cvete21
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Юни 01, 2010 3:40 am
Местоположение: Варна

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от cvete21 »

pavelyankov написа:
cvete21 написа:Здравейте и честито на всички с ОК на медицинските! :)
Аз от своя страна се явих на прегледи на 07.10., но ми поискаха да изпратя допълнителни документи за минало заболяване, преведени на английски. Някой има ли впечатления от агенции за превод на английски във Варна и по- конкретно за агенции Нов век и Varna Translate? Благодаря предварително!
Здравейте,
на нас ни искаха допълнителен преглед от определен специалист и становище, преведено на английски. Ползвахме Нов век - консултират се лекар за терминологиите (МКБ, ССС, ЛМР и пр. неясни съкращения :D ). Превода стана за 2-3 дни, цената мисля беше 16 лв/стр. Утре становището трябва да е в Грийнберг и да тръгват вече и нашите медицински (направихме ги на 19.09.)
Здравей! Благодаря ти за споделената информация. Сигурно и аз ще ползвам услугите на " Нов век". Успех и бързо развитие с медицнските ви!
Публикувай отговор