Документи Букурещ - Пролет 2011

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

Anna K написа:Здравейте,

Аз също съм в групата на чакащите медицински и вече съм в 6 месечния период от подаване на документите - 30 Март 2011.
От 4 -5 дни се опитвам да получа информация за досието си, за да знам дали става дума за игубени документи или служител, който се опитва да свърши работата си по досието ми....
До момента не получавам отговор на запитването си по мейл.
Няколко дни се опитвам да се свържа по телефона и набирам следните номера на Канадското посолството в Букурещ:
Тел:
(40-21) 307-50-00
(40-21) 307-50-14
(40-21) 307-50-23

ФАКС:
(40-21) 307-50-10
(40-21) 307-50-14
Бих искала да помоля всеки, който разполага с алтернативни номера, различни от споменатите да ги сподели, тъй като всеки път се включва автоматичен гласов говорител и наистина е невъзможно да попадна на някой, който може да отговори на обаждането ми.

Предварително благодаря на всеки , който сподели повече по темата!
Оказва се, че хората, които имаме проблем с тези медицински хич не сме малко.
Аз също чакам отговор по имейл, но и на мен не ми отговарят все още.
Свързване с тях по телефона за мен е загубена работа или с други думи невъзможно.
Моят 6 месечен срок изтича другата седмица и ако до тогава не получа никакъв отговор си разпечатвам имейлите, които съм им пращал и ги взимам заедно с мен баркодовете и отивам да видя какво става там на място.
Не може да ни държат толкова време в неведение, при положение, че в апликациите сме дали мейли и телефони ако искат нещо да ни питат или кажат.
Това, което до момента виждам от тях е непрекъснато увеличаване на срокове и съответно изтичане на такива придружено с някакъв информационен чадър.

Най-големия майтап ще бъде ако ми кажат като отида при тях, че досието ми още не е разгледано. Очаквам и такъв вариант.
Всичко в посока увеличаване на предварително дадено време вече не може да ме изненада, защото вече силно ме съмнява такива като нас да ни приключат за предварително обявените 9 месеца.
Manchester United Football Club
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mishka77 »

Аз също днес ще направя запитване по mall. :|
skapotorose
Мнения: 25
Регистриран на: Вто Мар 01, 2011 3:38 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от skapotorose »

azzura написа:
vdddd написа:Сега се сещам и още нещо полезно, за проверка на резултатите се обадих на тел. 9394725 - това е директен телефон на човека, който отговаря за Канада, беше много любезен. Този човек ми обясни, че срока за покана за виза е 6 месеца. Успех на всички.
Човека от МОМ, така ли?
Шест месеца,но от кога?От датата на медицинските или от получаването на ок.?
2010.09.16 ДОК. Виена
2010-11-16 Искане на док. с оригиналните нoт.заверки
2010.12.07 Аccusé
2011.03.11 Интервю
2011.04.13 Док. Бук.
2011.08.26 Покана за мед.
2011.09.14 Направени мед.
2011.10.10 Изискана втора рентгенова снимка
2011.11.08 Ок Мед.
2012.04.03 Покана за Виза!
2012.05.03 Визи
2012.05.22 Полет-София-Монреал
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от succes »

vdddd написа:Сега се сещам и още нещо полезно, за проверка на резултатите се обадих на тел. 9394725 - това е директен телефон на човека, който отговаря за Канада, беше много любезен. Този човек ми обясни, че срока за покана за виза е 6 месеца. Успех на всички.
Телефонът не е ли 93 94 755 ?? Така поне го виждам в сайта на МОМ.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от emili_vn »

И ние сме с ОК от 30.09.2011 г. Аз също звънях на 9394725 и попаднах директно на човека. Докато на обявените телефони миналата седмица като звънях, докато стигна до него, си поговорих с 2-3 негови колежки.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
vdddd
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 2:11 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от vdddd »

skapotorose написа:
azzura написа:
vdddd написа:Сега се сещам и още нещо полезно, за проверка на резултатите се обадих на тел. 9394725 - това е директен телефон на човека, който отговаря за Канада, беше много любезен. Този човек ми обясни, че срока за покана за виза е 6 месеца. Успех на всички.
Човека от МОМ, така ли?
Шест месеца,но от кога?От датата на медицинските или от получаването на ок.?
Ами въпроса е хубав, но истината е че не попитах от кога, просто радостната новина от ОК на медицинските ме разконцентрира тотално. Но служителя на МОМ каза също, че нормално поканата за виза идва доста по-рано и не се чака 6 месеца.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

emili_vn написа:И ние сме с ОК от 30.09.2011 г.
Честито Еми, дано поканите пристигнат по-бързо :clap:
Manchester United Football Club
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от azzura »

Аз мисля, че са три месеца до поканите за визи.По простата причина, че така пише в официалния сайт. :)
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

Аз също силно се надявам да се вмъкнат всички в 9 месечния общ срок, който са го дали на сайта.
Manchester United Football Club
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от succes »

Днес звъннах в МОМ да питам за срока и ми казаха, че се броят 6 месеца от ОК на медицинските от втората лекарска комисия, т.е. преди комисията от Лондон, която се явява трета, като втората не е българска, но не можа да ми каже каква. Тази в Лондон е канадска - към канадското посолство там.
Казах им, че в официалния сайт има даден 9 месечен срок до заършване на досието, което за мен е от получаването на документите в Букурещ до визата в паспорта, но човекът си повтори пак същия срок и каза, че така са му казали. Отделно допълни, че нещата ставали сравнително бързо и до 2-3 месеца от ОК-я би трябвало да има покана за виза.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

Преди малко и аз се върнах от Букурещ.
Взех си баркодовете и си бях разпечатъл мейлите като доказателство, че обратната връзка не е бърза.
Охраната ми преписа баркодовете, минах проверката им за сигурност и влязох вътре и чаках не повече от 2мин.
Срещнах се и аз с офицера, който ми обработва досието и човека ми каза, че все още досието ми чака да бъде разгледано и едва след това са щяли да ми пратят медицинските.
Попитах го горе долу да ми каже в какви срокове да ги очаквам медицинските и ми отговори, че на този етап му е невъзможно да предположи.
Та в крайна сметка бих толкова път, за да ми кажат, че досието ми още не е разгледано и медицински в скоро време да не очаквам.
Така, че пощите нищо не са ми загубили, проблема е в бавната обработка на досиетата.
Предполагам , че с колегите чакащи медицински като мен става същото... просто досиетата не са ни обработени още.
Manchester United Football Club
kemy
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2003 12:28 pm
Местоположение: Montreal

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от kemy »

Хайде и ние да се включим в отбора на чакащите покана за виза :party:
Вчера се обадихме в МОМ и имаме ОК на медицинските.
Успех на всички чакащи и търпение !!!
09.08.2010- DCS

15.12.2011-Invitation visa
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от BibitaN »

Eeeх, mufc, толкова се надявах, че ще си взел формулярите. :|
И какво значи че досието ти чака да бъде разгледано???? Не го ли разглежда той - офицерът???
Нищо не разбирам. :?:
До сега съм си мислила, че просто някои служители работят по-бързо от други...отделно е ясно, че някои досиета имат повече питанки от други, но....
Последно промяна от BibitaN на Чет Окт 06, 2011 1:30 pm, променено общо 1 път.
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
desitta7
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 08, 2010 7:18 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от desitta7 »

Имам едно спешно питане :^) Искат ми отново дипломата за висше образование и онзи формуляр за представител, а аз нямам такъв и не съм попълнила още при подаването на док за Букурещ. Учудването ми идва от това, че вече като веднъж не съм го попълвала и пращала, защо ми го искат пак.Някой имал ли е подобен случай. И моля за съвет ако някой може да ми помогне :) Ето и какво точно пишеше в писмото ми от вчера:

La présente concerne votre demande de résidence permanente au Canada. Afin de poursuivre le traitement, nous avons besoin des documents suivants :



Copie de votre diplôme (vos diplômes) universitaire(s)


S’il vous plait indiquez si vous avez nommé un consultant en immigration (avocat, ami, membre de la famille, etc.) qui agira en votre nom auprès de Citoyenneté et Immigration Canada. Si vous avez un consultant, veuillez nous envoyer le formulaire IMM5476 (Recours aux services d’un représentant : http://www.cic.gc.ca/francais/pdf/trous ... M5476F.PDF" ) dûment rempli
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

BibitaN,
"Досието Ви заедно с други чака на опашка да му бъде поставена първоначална отценка и едва след това ще Ви изпратим медицинските" цитирам по памет.
Или с други думи още не е приключил първия етап от обработката, нищо , че са минали вече почти 6 месеца. Това е положението. Надявам се поне до Нова Година да ми ги пратят.

Да някои служители работят по-бързо други не чак толкова.
На излизане си поговорих и с един румънец отишъл и той като мен да види какво става , но и на него му беше отговорено като на мен, на него също са му минали 6те месеца.

Явно има купчина досиета, които вървят по-бавно и първоначалните 6месеца може да се окаже, че са 9.
Въпрос на късмет къде ти е попаднало досието и кой ще го обработва.
Manchester United Football Club
Публикувай отговор