АЛБЕРТА за работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
алокин
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Мар 31, 2007 12:52 am
Местоположение: Montreal

АЛБЕРТА за работа

Мнение от алокин »

Какво е положението в Алберта има ли някой който да даде сериозни сведения каква работа може да се намери ?БЛАГОДАРЯ :)
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от Mr.D »

алокин написа:Какво е положението в Алберта има ли някой който да даде сериозни сведения каква работа може да се намери ?БЛАГОДАРЯ :)
Каква работа? И кьде в Алберта?По-сериозни сведения от Google? :?:
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от tonich »

Да, можеш да миеш чинии за 10 долара.
Това устройва ли те?! Ако не, да ти търсим ли друга работа? |(
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от Marto »

tonich написа:Да, можеш да миеш чинии за 10 долара.
Това устройва ли те?! Ако не, да ти търсим ли друга работа? |(
Абе знаеш ли, миячите на чинии (или поне мнозинството от работещите по ресторантите) тука са филипинци и други подобни на работни визи.

Само да ти се работи... :rock:
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от ivandaman »

Marto,

Какви са ти първите впечатления от Едмонтон? Видях че вече си там. Как се чувстваш?
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от Marto »

Супер е. Тези, които му викат Дедмънтън явно никога не са били тука. Ама пък и те говорят все едно че ходят по филхармонии и изложби през ден :D Достатъчно голям град е за да има всичко, което човек му се иска, но пък и достатъчно малкък за да мога да стигна от къщи до работа за 15 минути.

За нула време си изградихме "връзки"... Аз покрай работата и в чеймбър ъв комърс, жената щот сега има повече време (а и тя е една социална пеперудка) пък още повече - то не бяха доброволски начинания, не беше чудо. И новите ми шефове помогнаха в тази насока де, ама факт е, че дойдохме тука преди около месец, а тя вече има оферта за работа без да се е търсила много. А и тя е имигрант и на практика не познавахме никого тук.

Като дойде зимата може да променя мнението си, но засега съм си адски доволен от преместването.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от Павел »

Дики, ни сье плаши, ако при минус 45 случайно ти стани льеко хладно. Местиш съ виднага в Торонто - градъ с най-пирфектнийъ климат в светъ. Там сигур няма да е под минус 35 и твойта приятелкъ, Мисис Фулъфкрап, с най-голямо удоволствие ще ти покажи магазинити за потници и джапанки.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от pavelyankov »

Павел написа:Дики, ни сье плаши, ако при минус 45 случайно ти стани льеко хладно. Местиш съ виднага в Торонто - градъ с най-пирфектнийъ климат в светъ. Там сигур няма да е под минус 35 и твойта приятелкъ, Мисис Фулъфкрап, с най-голямо удоволствие ще ти покажи магазинити за потници и джапанки.
Тъпо
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от Marto »

Той може и да е неграмотен, може и да парадира с неграмотността си, но не дава да се забрави, че е "столичанин". Божкееее....
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от ivandaman »

Marto,

Имам познат който се премести в Едмонтон от Ванкувър и е много доволен. Казва че студа "не бил толкова страшен" което на мен ми е трудно да го асимилирам.. Било слънчево цяла зима и "помагало" с настроението и т.н.

За възможностите за работа почти всички мнения са единодушни, че е много добре..

Желая ти успех дано да ви понесе климата защото изглежда че всичко останало ви допада..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
VeselinDoinov
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:34 am

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от VeselinDoinov »

Здравейте ,
Канада почва все повече и повече да ме интересува.
Можете ли да ми кажете (обръщам се по конктерно към Марто,защото ми изглежда информиран)
Първо дали има работа за пхп(web) програмисти,как става цялата работа със заминаването,някой от там трябва да те покани ли,трябва от тук да кандидаствам по някакъв начин и да ходя там на интервюта ли ,не ми харесва идеята просто да имигрирам и после да се чудя какво да правя,искам да си уредя нещата от тук,ако може да помогнете и да ме насочите ще бъда много благодарен!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от bp_de »

VeselinDoinov написа:Здравейте ,
Канада почва все повече и повече да ме интересува.
Можете ли да ми кажете (обръщам се по конктерно към Марто,защото ми изглежда информиран)
Първо дали има работа за пхп(web) програмисти,как става цялата работа със заминаването,някой от там трябва да те покани ли,трябва от тук да кандидаствам по някакъв начин и да ходя там на интервюта ли ,не ми харесва идеята просто да имигрирам и после да се чудя какво да правя,искам да си уредя нещата от тук,ако може да помогнете и да ме насочите ще бъда много благодарен!
:D :D :D
Малко си прочел ...започни от тук
http://www.cic.gc.ca/english/index.asp"
По теория има шанс някои канадски работодател да те наеме директно от БГ но реално това да се случи го оценявам на толкова вероятно на колкото е и шанса да спечелиш 6 от тотото.Твоита професия е под покрив ,през зимата е топличко, плащат що годе биващо... м да има и доста месни кандидати за такова място, освен ако не си наи големия специалист на света..ама и тогава не е сигурно....
Виж ако си багерист, водопроводчик ,кранист, изкопчия в мина..... по голям шанс има -отива на 1 %
Ама прочети официалното саитче и после из форума и ще ти светне как реално са нещата.
VeselinDoinov
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:34 am

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от VeselinDoinov »

Тоя сайт го знам
Тоест търсят черноработници ,нали уж им е супер икономиката,IT е най-развиващия се и конкурентен сектор в света,вярно че правят офиси в БГ и Индия да им излиза по евтино,но все пак би трябвало на теория поне да има много работа в тая сфера
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от Pepon »

Разбира се, че за PHP програмист има много работа. Но в Канада много по-малко, сравнено със САЩ, Германия или Англия. Ако имаш сериозно портфолио и вече работещи проекти можеш да почнеш още утре в Швеция или Финландия. Защо ти е да работиш точно в Канада, не разбирам? Мога да ти гарантирам, че в северна Европа условията на труд и заплащане за IT professionals са в пъти по-добри.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
VeselinDoinov
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 8:34 am

Re: АЛБЕРТА за работа

Мнение от VeselinDoinov »

Ами за Канада съм чувал ,че е страшно уредена страна,на всичкото отгоре е и мн красива
Не мога да кажа че съм сериозен програмист,даже сега прохождам,от 1 год правя опити(от 1 год работя като програмист) да пиша сайтове използвайки
HTML-smarty template engine,CSS,PHP,Mysql,jquery,javascript,ajax,json като така подредени може да се каже ,че ги владея като ниво и да имам проекти разбира се,някой от тях ги наследих и доразработих,други два ги направих от нулата.
А иначе определено съм отворен за предложения из Европа,може би без Германия,не знам немски!:)
Публикувай отговор