Климатът /влагата/ в Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от Жени »

aaaaz написа:
Жени написа: ...Казвала съм го и преди - за мен климатът в Торонто е просто перфектен.
:?: Ти ще учудиш света с това изказване, освен ако не се бъзикаш

Съжалявам, но не мога да подкрепя мнението ти.
Това за климата в Торонто го мисля най-сериозно. Това е основното, което ме спечели в началото, защото аз лично не дойдох с огромно желание тук! ;)

Няма нужда да подкрепяш мнението ми, защото сме различни хора и чувстваме различни неща!
Аз просто споделих как за мен стоят нещата за разлика от теб! :handshake:
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от ivanko13 »

Жени написа:Ivanko, това е личното ми субективно мнение! ;)
Забравих да спомена, че в Торонто, макар и да е студено през зимата, има доста слънце!
Личното ми субективно лаишко обяснение е, че понеже постоянно духа, издухва облаците и е слънчево според мен 80% от времето! ;) :)
Абсолютно, аз дори се радвам когато някой не се оплаква от климата и времето, че то угода няма... Отделно ,че ми е писнало от разговори за времето, като breaking the ice activity :D
Както и да е, това слънце което грее през зимата не топли и даже и витамин D не можеш да си синтезираш, че целия си увит с парцали. От друга страна, сигурно намаля депресиите и желанието на хората да си теглят куршума.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от bucca »

ivanko13 написа: Абсолютно, аз дори се радвам когато някой не се оплаква от климата и времето, че то угода няма... Отделно ,че ми е писнало от разговори за времето, като breaking the ice activity :D
Както и да е, това слънце което грее през зимата не топли и даже и витамин D не можеш да си синтезираш, че целия си увит с парцали. От друга страна, сигурно намаля депресиите и желанието на хората да си теглят куршума.
Съгласна съм с теб - хората вечно мрънкат за времето. Тук като се вдигнаха температурите до 25 градуса и всички започнаха да се оплакват от "жегата" и как вече искали да е по-хладно, допреди 3 дена същите тези се оплакваха, как било кофти лятото.

Имаше едно изказване, че като няма за какво да си говорят хората и си говорят за времето. Така че, ако случайно някой ме заговори за времето и винаги се сещам за това...
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от Павел »

aaaaz написа:
Жени написа: ...Казвала съм го и преди - за мен климатът в Торонто е просто перфектен.
:?: Ти ще учудиш света с това изказване, освен ако не се бъзикаш

Ами аз живея в Отава, знам, че температурите в Торонто са с няколко градуса по-високи, но това според мен прави лятото още по-ужасно. Виждала съм снимки и кадри по тв, на които смогът е толкова силен, че едва се различава какво показват. Зимата може и да е по-поносима, но за нищо на света не можеш да ме убедиш, че е приятно защото е слънчево. Да, и тук има слънце, но колкото по-слънчево е, толкова по-ледено студено е.
Не знам за Варна, за мен в Бг влагата най се усеща през пролетта и есента, когато има много мъгли. Тук почти няма такива мъгли, от студа няма как да се получат, не че не е влажно. А както лепна тук, не помня да е било така там. Съжалявам, но не мога да подкрепя мнението ти.
Що се отнася за тениската под якето, то и аз не слагам дебели пуловери, защото якетата са дебели, но ела да ме видиш, когато вечер трябва да разходя кучето. Увивам се все едно отивам на полюса. То всъщност не знам там колко по-студено е от тук.
А за разходка на -5 и на -25, повярвай ми - разликата е огромна! При този кучи студ тук, на -5 дори не си слагам якето като отивам на работа :)

Ник, не ми липсва калта, никак дори, но тази гадост в Бг не е плод на влагата, а на лошото благоустройство на градовете или както там се казва. Тук не се цапаш не само зимата, сигурна съм, че си чист и през другите сезони, когато не е замръзнало. Няма как да се изцапаме, защото няма кал, освен ако някъде не копаят/ремонтират. А 2-те седмици за които говориш тук стават повече с всяка година, и вече клонят към 2 месеца. На мен ми идва много :([/quote]

Канадските деца ги изкарват при минус 25 и се чувст(ву)ват перфектно, хавайските при плюс 25 – мизерно.
Жени не се бъзика – тя е извънземно. За три години проприказва английския без акцент, даже пролетта като си затръгва за Бг, колегите И за пръв път разбраха, че не е канадка. При минус 5 шляпа по джапанки и кюлоти само. При минус 25 слага еспадрили и тънко якенце с вграден вентилатор, щото да не се поти. Като питаш Гуглето къде е най-перфектния климат, не ти казва Канарските, а Торонтските острови.
Лафа на годината – „Торонто има перфектен климат”
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от miteto »

Павел написа:Лафа на годината – „Торонто има перфектен климат”
На мен повече ми харесва лафа "В планините покрай Ванкувър няма комари". Също и този, че пред "за което" не се пише запетая, освен ако нямаш шекспирово потекло :rofl:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от anxeli »

Не е толкова зле климата, не искам да кажа че е перфектен :clap:, защото се шокират хората, но да кажем аз се чувствам много добре където съм :). В Отава наистина пада прекалено много сняг и е по-влажно през лятото. Тук в центъра най-много 20 см. наведнъж падат и ги изриват до сутринта, няма нужда и ботуши да слагам, тротоара е чист. Миналата година я е паднал 100-120 см. сняг, я не. Докато в Отава 4 метра на сезон е нормално.
Лятото също не ми пречи, един юли е жегата и това е, и то не кой знае колко топло. Като си отида в Пв. от май до септември не мога да изляза от къщи след 11 часа от жега, стопява ти мозъка и пари на дробовете, все едно си във фурна ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от Павел »

Митераторе, ни за комарите си разбрал, ни за запетайките. От липсващата влага и жега в Торонто ще да е.
Ако искаш да се чуем пак, някъде по Коледа, по джапанки?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от miteto »

Може Павка, за предпочитане на някоя ванкувърска планина, че както сме само по джапаки ще ни изядат комарите иначе!
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Re: Климатът /влагата/ в Торонто

Мнение от zorina »

в Торонто влагата я има, но само няколко месеца. освен това има студ и вятър. за мен вятър е най кофти тук. Ванкувър има влага, но вятър като тука не.и студа го няма. така че зависи - въпрос на личен избор и най вече вашето лично здраве.
Публикувай отговор