Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българска?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от pumpy »

roumensp написа:Не разбирам защо спорите. Доста българи просто не са пригодени за живот извън България и не могат да прогресират в чужбина. Не ща да обсъждам причините, но това е факт. Да спориш с Joy е все едно да се опитваш да обясниш на един талибан ценностите и предимствата на западния свят. Вместо да се палите, направете като мен - пожелайте й успех и приключете с темата.
:y:
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Жени »

Павел написа:
Жени написа:Joy, всичко е чудесно, което разказваш, но защо не правиш бизнеса, за който говориш тук в Канада? Единственото, за което се сещам е ако имаш евентуално езикова бариера? Или пък Канада толкова много те е огорчила, та не понасяш да стоиш тук повече?!
Не мога да повярвам! Какво става с безгрешната Жени?

Joy, всичко което разправяш е чудесно, но защо не направиш бизнеса за който говориш тук - в Канада?
Единственото за което се сещам е, евентуална езикова бариера.

Петърчо от забавачницата
Павле, явно е, че си досаден, а също така виждам, че държиш да се излагаш и да ставаш смешен, ама защо ме занимаваш мене не разбирам! Имаш късмет, че разполагам с време днес!

Никога не съм твърдяла, че съм безпогрешна! Напротив, правя грешки и не ми дреме, но са ми досадни досадници като тебе и кримон, на които не им пускат половинките и често им се налага да охлаждат страстите във форумното пространство! Ходи си премери емоционалната температура и си купи учебник по граматика, момче! :D

Joy, всичко,(тук се слага запетая) което разправяш, (тук се слага запетая) е чудесно, но защо не направиш (не искам да кажа НАправиш, а Правиш) бизнеса, (тук се слага запетая) за който говориш, (тук се слага запетая) тук - (това тире е излишно) в Канада?
Единственото, (туk се слага запетая)за което се сещам, (тук се слага запетая) е, (тук не се слага запетая) евентуална езикова бариера.


Joy, благодаря за отговора! ;)

П.П. Редактирам се, че гледам съм пропуснала още запетаи да поправя на Палю!
Последно промяна от Жени на Чет Сеп 01, 2011 5:10 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Independent »

Жени написа:
Павел написа:
Жени написа:Joy, всичко е чудесно, което разказваш, но защо не правиш бизнеса, за който говориш тук в Канада? Единственото, за което се сещам е ако имаш евентуално езикова бариера? Или пък Канада толкова много те е огорчила, та не понасяш да стоиш тук повече?!
Не мога да повярвам! Какво става с безгрешната Жени?

Joy, всичко което разправяш е чудесно, но защо не направиш бизнеса за който говориш тук - в Канада?
Единственото за което се сещам е, евентуална езикова бариера.

Петърчо от забавачницата
Павле, явно е, че си досаден, а също така виждам, че държиш да се излагаш и да ставаш смешен, ама защо ме занимаваш мене не разбирам! Имаш късмет, че разполагам с време днес!

Никога не съм твърдяла, че съм безпогрешна! Напротив, правя грешки и не ми дреме, но са ми досадни досадници като тебе и кримон, на които не им пускат половинките и често им се налага да охлаждат страстите във форумното пространство! Ходи си премери емоционалната температура и си купи учебник по граматика, момче! :D

Joy, всичко,(тук се слага запетая) което разправяш е чудесно, но защо не направиш (не искам да кажа НАправиш, а Правиш) бизнеса, (тук се слага запетая) за който говориш тук - (това тире е излишно) в Канада?
Единственото, (туk се слага запетая)за което се сещам, (тук се слага запетая) е, (тук не се слага запетая) евентуална езикова бариера.


Joy, благодаря за отговора! ;)
И понеже Джой не можа да отговори по същество, се заяде за правописа (той няма нищо общо с граматиката между другото) на човек, който съвсем нормално зададе нормален въпрос.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Guinness »

Joy написа:Помогнаха ми най-вече руски бизнес-коучинги, някои неща просто ми отвориха очите невероятно.
http://www.youtube.com/watch?v=sy7lMJrt5BA"
Действително не голяма ивестиция :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от anxeli »

Independent написа: ... се заяде за правописа (той няма нищо общо с граматиката между другото) на човек, който съвсем нормално зададе нормален въпрос.
Заяде се Павелчо от забавачницата, не Джой :lol: ...
Джой вече стяга багажа сигурно.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от mufc »

Джой успех и от мен.
Аз пък с нетърпение чакам да замина за тази толкова скапана държава Канада :party: :party: :party:
Manchester United Football Club
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от myhata II »

Размяна на местата ! ;) :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от mufc »

Пумпи
Искам да те поздравя за мненията ти по тази тема :y: :*: :y: :*: :y:
Manchester United Football Club
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от myhata II »

Поздрави и жената която си заминва за БГ,не всеки е дръзнал да пише че се прибира обратно след толкова много години,това е един не лесен ход :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от mufc »

Евала и от мен на Румен за това мнение.
roumensp написа:Не разбирам защо спорите. Доста българи просто не са пригодени за живот извън България и не могат да прогресират в чужбина. Не ща да обсъждам причините, но това е факт. Да спориш с Joy е все едно да се опитваш да обясниш на един талибан ценностите и предимствата на западния свят. Вместо да се палите, направете като мен - пожелайте й успех и приключете с темата.
Manchester United Football Club
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Bistra »

Guinness написа:
Joy написа:Помогнаха ми най-вече руски бизнес-коучинги, някои неща просто ми отвориха очите невероятно.
http://www.youtube.com/watch?v=sy7lMJrt5BA"
Действително не голяма ивестиция :rofl: :rofl: :rofl:
"Те не ми били руски,
а най-ми били,
мила моя майно льо (това е на кебекарски)
СъвеЦки!" :party:
/Откъс от популярна бизнес песен./
To be continued! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от ablood »

Joy написа:... за какво ми е да правя бизнес в чужбина където е отвратително за живот ако мога да го правя в къщи.
Ето тук се явяваш като силно различна от мнозинството. За повечето хора са необходими само няколко години да купят собствен имот (обикновенно със заем), или дори да създадат "дом" в жилище под наем. Къщата на родителите е място, където се "прибираме" като гости.

От 6 години сме тук и отдавна не възприемаме Канада, като "чужбина". Макар и да не е наша родина, домът ни е тук. Ако за 10 години не си успяла да се почувстваш у дома си, може би наистина ти е време да се пробваш пак там откъдето си избягала. Белким си спомниш защо. Хората имат озключително избирателна памет.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Павел »

Жени написа:
Павел написа:
Жени написа:Joy, всичко е чудесно, което разказваш, но защо не правиш бизнеса, за който говориш тук в Канада? Единственото, за което се сещам е ако имаш евентуално езикова бариера? Или пък Канада толкова много те е огорчила, та не понасяш да стоиш тук повече?!
Не мога да повярвам! Какво става с безгрешната Жени?

Joy, всичко което разправяш е чудесно, но защо не направиш бизнеса за който говориш тук - в Канада?
Единственото за което се сещам е, евентуална езикова бариера.

Петърчо от забавачницата
Павле, явно е, че си досаден, а също така виждам, че държиш да се излагаш и да ставаш смешен, ама защо ме занимаваш мене не разбирам! Имаш късмет, че разполагам с време днес!

Никога не съм твърдяла, че съм безпогрешна! Напротив, правя грешки и не ми дреме, но са ми досадни досадници като тебе и кримон, на които не им пускат половинките и често им се налага да охлаждат страстите във форумното пространство! Ходи си премери емоционалната температура и си купи учебник по граматика, момче! :D

Joy, всичко,(тук се слага запетая) което разправяш, (тук се слага запетая) е чудесно, но защо не направиш (не искам да кажа НАправиш, а Правиш) бизнеса, (тук се слага запетая) за който говориш, (тук се слага запетая) тук - (това тире е излишно) в Канада?
Единственото, (туk се слага запетая)за което се сещам, (тук се слага запетая) е, (тук не се слага запетая) евентуална езикова бариера.


Joy, благодаря за отговора! ;)

П.П. Редактирам се, че гледам съм пропуснала още запетаи да поправя на Палю!
Толкова си зле със запетайките, че няма начин да не си блондинка.
Начинът по който аз съм го написал е много по-елегантен, защото елиминира излишни запетайки, което от своя страна води до опростяване на изречението и изглаждане на изказа. Виж си началото на първото изречение - защо трябва да вмяташ излишно и после да се налага да отделяш със запетаи?

М/у "тук" и "Канада" баш си трябва препинателен знак. Много хора биха сложили запетая, понеже разликата с голямото тире е тънка работа, която не се владее от всеки. Аз слагам тире с чисто графична и идеографска функция за изразяване идеята за местоположение.

Жени, момиче, проявяваш раздразнителност и изпускане на нерви. Употребяваш каруцарски език, несъответстващ на имиджа който така старателно се опитваш да създаваш. Аз си те знам, че си фони-балони, ама защо трябва и други да го знаят?

И btw, по-добре веднъж в месеца крехко агнешко, отколкото дърто овчо всеки ден, нещо с което и мъжът ти би се съгласил и разбира се от теб скрил.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от Жени »

И btw, по-добре веднъж в месеца крехко агнешко, отколкото дърто овчо всеки ден, нещо с което и мъжът ти би се съгласил и разбира се от теб скрил.
:D

Не разбрах само дали жена ти е крехко агнешко и ти пуска само веднъж в месеца или е дърто овчо, което си принуден да ядеш всеки ден! :D Което и от двете да е, ти съчувствам, Павеле! ;(

Мъжът ми е напълно съгласен с теб! ;)
Толкова си зле със запетайките, че няма начин да не си блондинка
Да, блондинка съм! И съм много зле със запетаите! :D

А ти най-вероятно си плешив (понеже сме на тема коса)! И всички виждаме, че си отличник на тема запетаи, пунктуация, правопис и най-вече английски език (тема от близкото минало :rofl: )!

Чудя ти се колко бързо забравяш след като се изложиш. Мълчиш си, мълчиш си малко, па вземеш се осЕреш от глава до пети! :puke:
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Някой заменял ли е канадска шофьорска книжка за българск

Мнение от myhata II »

Всеки обича агнешко,ама не всеки може да си го позволи :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор