Документи Букурещ - Пролет 2011

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
samurai
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 2:16 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от samurai »

Според мен тук се споделят мнения и претположения всичко останало не зависи от нас ;) .Нормално е някой като се изказва като послвдна истанция да предизвиква нападки .Мисля че и двамата трябва да сменят тона и никой да не се извинява .По лесно ще е ако хората които помагат да не влизат в ролята на имигрицаиони служители :^) . :y:
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от sudju4e »

Не мисля, че някой влиза в ролята на имиграционен служител - единствената "вина" на хора като emili_vn и martata_bs e че отделят доста от личното си време в интерес и услуга на хора, които не им се занимава и искат да получат отговор на даден въпрос без да полагат кой знае какви усилия в четене и превеждане (изключвам хората, които четат и просто само нещичко им е останало недоизяснено). Аз лично съжалявам, че така се получава напоследък, че знаещите и отзивчивите хора в този форум просто наистина са принудени да спрат да пишат.... От къде толкова злоба, негативизъм и нападки у някои хора има просто не знам
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от sudju4e »

И още нещо да добавя, което видях днес и искам да споделя с вас

"
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
littlelenny
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 4:29 pm
Местоположение: Sofia

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от littlelenny »

Страхотно видео! Благодаря! :y:
niko8003
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 12:07 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от niko8003 »

Във мен няма злоба нито завист защото просто няма за какво да ви завиждам,това което вие имате не се различава от това което аз имам, просто исках да изкажа недоволството си от това безкрайно бавене и мисля че всички са изнервени от този факт,но вместо да получа подкрепа получавам безпочвени нападки в защита на имиграционните,като че ли вие имате интерес да ви бавят нещо не мога да схвана сигурно съм доста тъп,не мога да разбера кои ми е дал две висши образования,но както и да е приключвам този безсмислен спор и не желая повече коментари.Успех на всички в процедурата!
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от emili_vn »

Нико, извинявай, но не мога да се въздържа. Ти, без да се обиждаш, моля те, явно нещо не си разбрал. Ти сподели притесненията си, че в посолството цари хаус. Аз обясних, че това не е така и че има причина да се бавят документите и това е поради простичкия факт, че има доста народ от други държави, подали преди нас и че документите се разглеждат по реда на постъпването. Никой не е защитавал имиграционните, нито ги е нападал. В официалния сайт е обявено въпросното забавяне поради нарасналия брой документи. Те самите са ни уведомили в писмен вид, че следващата стъпка (демек медицинските) ще бъде до 6 месеца (които забележи още не са изтекли).
Всички бързаме, но не по начина, по който бързаш ти. Така, че ти не схващаш, че като се нервираш и се караме из форума няма да стане по-бързо. Използвай времето си по-разумно, вместо да се тровиш с мисълта, че на ония в Букурещ не им се бачка или не знаят какво правят.
И само да кажа, че аз не водя спор и това не е продължение на такъв. Просто изказвам мнение, защото явно има някакво недоразумение в случая.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от fandjo »

:fubar: не можах да намеря един много добър цитат из форума от рода на "... хубаво е, че тук цари дух на мир и разбирателство ..." или нещо такова..
:emo: а иначе стига сте се карали в общата тема документи 2011 .. открийте си тема имам свободно време и искам да се дракам с някого и всеки, който има желание ще се включва там, две страници мнения прочетох днес, които са като политически дебат..
и сега да добавя нещо по темата поне ... :) и нашето досие вече излиза, като го проверяваме на сайта... 8)
“I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots.” Albert Einstein
desitta7
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 08, 2010 7:18 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от desitta7 »

emili_vn, не напускай форума, просто подминавай с лека усмивка коментарите на niko8003 и се огледай колко много хора те ценят точно за това, че си разбран човек :) Гледай си кефа и си пиши каквото ти е на сърце без да се съобразяваш с някого. Да всички чакаме и сме нервни, но разбира се трябва да се запази самообладание и ти го правиш :) Продължавай така, но не се занимавай с хора, които искат да ти развалят деня. ;)
AVB
Мнения: 131
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 3:56 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от AVB »

Хора, давайте го по спокойно и се наслаждавайте на малкото време, което ви остава с близки и приятели. Опитвайте се да гледате по-позитивно на нещата, защото в противен случай тук в Канада ви чакат много разочерования, нерви и неприятни преживявания. Като дойдете ще видите, че местните за нищо не си дават зор, още повече пък в държавната администрация. Има си разпоредби и синдикати, които регулират всичко, и ако например от един имиграционен се изисква да обратва по Х досиета на седмица, ако ще да има възможността да обработва по 50 пъти повече, няма да го прави, защото от него се изискват определен обем работа и той си я върши - нито повече, нито по-малко.
Ще видите, че тук срокове от по 3,5 и 8 месеца за нищо ги нямат. Първите седмици се дразних много и не можех да проумея как всичко тук може да се случва толкова бавно, но човек или приема този факт или само хаби излишни нерви.
Успех и по-скорошно приключване на чакането. ;)
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от emili_vn »

:y:
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
zjumbjula
Мнения: 89
Регистриран на: Съб Яну 01, 2011 11:55 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от zjumbjula »

Уникално видео,Sudjuche. Благодаря ти!
You're responsible for your actions, not for your intentions.


07.2010 - Док. Виена
31.03.2011 - Интервю Виена
29.04.2011 - Док. Букурещ
28.05.2011 - Баркодове
30.01.2012 - Мед. формуляри
02.03.2012 - Мед. преглед
03.08.2012 - Виза
desi1981
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 7:49 am
Местоположение: София

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от desi1981 »

Здравейте, всички!

Да не остана по-назад, искам да кажа само че подобно хабене на нерви е повече от излишно.

Аз лично съм много благодарна на Емили за детайлните постове и позитивизма и във всички случаи не мисля, че заслужава подобно отношение, но пък от друга страна всеки си има право на мнение, стига да не го натрапва на останалите и да не обижда и пречи на никого. Плурализъм хора :wasntme: нали това е една от сновните ценности в обществото към, което сме се устремили с вас ;)

Нека опитаме да се върнем към същинската тема и в тази връзка да питам случайно някой друг освен celicata да е получил медицински, че вече "ми се изчака чакалото" :D и знам че трябва да съм търпелива, но е много кофти да тъпчеш на едно място и да чакаш без да знаеш колко |( . Знам, че и в Квебек нещата ще са свързани с мноого чакане, но поне там започваш нов живот и се развиваш в някаква посока, а сега какво - пален застой месеци наред :| :doh: аз не съм свиканала да ми е чак толкова спокойно :lol:
Няма особено значение откъде ще тръгнеш, важно е да знаеш накъде отиваш!

09.04.10 Виена
28.10.10 Доп.документи
31.03.11 Интервю
02.05.11 Букурещ
25.05.11 Баркодове
30.1.12 Медицински
23.4.12 Покани
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от pavelyankov »

Айде и на нас ни качиха досието :D
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Karadjova
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 1:55 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Karadjova »

pavelyankov написа:Айде и на нас ни качиха досието :D
Ами браво Павка. Честита нова радост :)

Само да спомена, за тези които още не са пратили док. за Букурещ, че има нови формуляри от днес.
http://www.cic.gc.ca/francais/informati ... alifie.asp
Поиграх си да попълня основния формуляр и накрая ти излизат едни баркодове :), на самата страница.Много интересно:)
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от pavelyankov »

Благодаря Караджова :)
Сега чакаме да си получиш медицинските :D
Абе ние се настроихме за тръгване първите дни на януари. Дотогава - още един курс по английски, зъболекари, закриване на фирми, и т.н.
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Публикувай отговор